Jakub, jehož celoživotní láska Věra zemřela za záhadných okolností, je přesvědčen, že za její smrt je zodpovědný boss regionálního podsvětí. Jakub je feťák a občasný dealer, který bojuje s drogovou závislostí, přesto se rozhodne smrt své dívky pomstít. Čas pro pomstu by měl nastat na večírku s maskami v nočním klubu, ale Jakub v klíčový moment nedokáže vystřelit na toho, kdo je podle jeho přesvědčení vrahem. Nalézá ovšem svědka, který může objasnit, jak došlo k Věřině smrti, a děj dospívá k osudovému rozuzlení... Třetí celovečerní film režiséra Milana Šteindlera je příběhem o mladých lidech tápajících v životě blízko propasti v podobě drog. Ve filmu, který osciluje mezi černou komedií a psychologickou detektivkou, vytvořili hlavní role Jan Dolanský a Radek Kuchař. (Česká televize)

gotham

Z tohoto filmu si vybavím především 2 věci: Poprvé jsem viděl v akci Honzu Dolanského, který podle mého určitě patří mezi 5 nejlepších českých herců současnosti, je velmi vtipný a sympatický, i když třeba hraje padoucha, a pak neskutečně pitomé jméno postavy, kterou hrál Radek Kuchař, a sice Pexeso. Jinak lehce podprůměrný film. 30% ()

Luswani

Ať si říká kdo chce co chce, tohle je hodně dobrý film. Bohužel je Perníková věž dost nedoceněná. A vůbec ji nevnímám jako povrchní film pro puberťáky, ale opravdu velmi silný příběh o drogách a o tom jak dokážou zničit život. To vše obohaceno dobrým humorem a excelentním soundtrackem. A ten konec... 90% ()

laple odpad!

Film plný trapných "hustokrťáckých" dávno ohraných hlášek s herci, jímž se jejich herecké výkony nedaly uvěřit ani co by se za nehet vešlo. Ani v době, kdy mi bylo 15. O zápletce radši ani nemluvě. ()

BlackAngels

Poprvé jsem na tom byla se školou v kině. Pro puboše strašná sranda. Všichni smíchy v křeči a já s nima. Pro puboše komedie jako sviň.... Po letech sem se u toho chtěla zasmát znova a ... Najednou mi to přišlo smutný a depresivní. Je to vtipně natočená tragédie. Většinou hledáme někoho, kdo nám posral celej život na všech místech světa, ve všech lidech světa a pořád marně. Přitom nám k tomu aby jsme našli toho zmetka stačí jedna obyčejná věc.... Zrcadlo..... ()

klarajaja

Přesně si vzpomínám, kdy jsem viděla tento film poprvé, v osmé třídě na ZŠ a poté na střední asi ve druháku na mediální výchově. V osmé třídě mě tento film vážně zasáhl. Tehdy jsem si říkala, tohle z vás můžou udělat drogy? Teď když jsem starší se mi stále film líbí, ale už není tak "šokující". Dolanský společně s Kuchařem předvádějí opravdu dobrý výkon. Film je něčím jiný a zvláštní a to já ráda, proto ***. ()

nash

Když si odmyslím velmi špatný scénář, film to zase tak špatný není. Až poté, co jsem film viděl podruhé, všiml jsem si některých docela příjemných řežijních vychytávek. Kdyby měl Šteindler větší čich na dobrý scénář, mohl by být vcelku dobrým filmařem. Humorné scény bohužel postrádaly vtip, když se najelo na vážnější notu, bylo to hned o třídu lepší. ()

Gormie

Podle recenzí jsem čekal něco horšího. Přitom je to docela povedená komedie. Nemá smysl v tom hledat sondu do světa mladých feťáků s morálním ponaučením. ()

Nerajohn

Takové rozporuplné. Na jednu stranu dvojice hlavních představitelů velmi dobrá, hlavně Jan Dolanský, který ve spojení s výkonem v Sametových vrazích dává do budoucnosti naději. Na druhou stranu ten Pexeso a jeho mafiáni mi přišli strašně trapní. ()

hany83

"Nečekaná" pointa, totálně trapné scény s rodiči (jako kdyby vypadly úplně z jiného filmu), jediné velké plus je Honza Dolanský, který uhraje snad úplně všechno. ()

cubiczech

Tenhle film mám rád, moc, i když pokaždé shledávám postavy pořád plošší a plošší, pořád to má nějaké to kouzlo a fajn styl, kameru a hudbu. ()

blekekeke

Jak by řekla Baba Jaga, bez perníku ani ránu. A že tenhle film by bez perníku nic nedal, takhle dal, a řekl bych že až moc. ()

Laci

Zaujímavý príbeh s veľmi prekvapivým rozuzlením (a trochu aj smutným, ba až krutým, hlavne pre Jakuba). Dolanský sa do role vžil veľmi dobre, Kuchař už ani tak nie. No a k hudbe nieje čo dodať, tú skladbu, ktorá hrala pri záverečných titulkoch, si idem hneď nájsť. A to som nikdy predtým nerobil :-) Vadili mi hlavne dialógy. Šteindler sa zrejme chcel priblížiť k dnešnej mládeži, no toto už trošku prehnal. A tiež sa mi zdali zbytočné pasáže s otravnou susedkou, ktorá musí všade byť a všetko vidieť/vedieť. To do takéhoto filmu určite nepatrí. Možno to bol aj pokus o humor, no humoru bolo na takýto typ filmu aj tak dosť, skôr trebalo pridať na vážnosti. Potom by bolo určite za 5*. ()

StrixCZ

Silně podhodnocený snímek, který byl pro mě osobně na prahu dospělosti jedním z nejsilnějších filmů, co jsem do té doby viděl (umocněno shlédnutím v kině a faktem, že tenhle film je nejsilnější na první zhlédnutí). S odstupem času (a po více než pěti dalších zhlédnutích) musím uznat, že má své formální nedostatky (za což ubírám jednu hvězdičku), přesto jde z mého pohledu stále o nadprůměrnou kombinaci komedie s dramatem, navíc podkreslenou výbornou hudbou a s ní spojenou atmosférou (a byla to pro mě především právě atmosféra, kterou jsem dostal chuť si několikrát připomenout). Za zmínku stojí také vydařená kamera (zejména v některých scénách) a solidní herecké výkony (v čele s hlavním hrdinou v podání Jana Dolanského). Kritika "nerealističnosti" vyjadřování a chování hlavních hrdinů mi osobně přijde přehnaná a z větší části neopodstatněná, autetičnost "pražského drogového podsvětí" neumím posoudit a není pro mě zásadní - osobně si myslím, že v obojím je ze strany režiséra záměr, kdy prostředí je spíše kulisami sloužícími k vyprávění příběhu, než snahou o věrné vykreslení skutečných míst, a chování jednotlivých postav je místy nutně ovlivněné komediální nadsázkou), stejně jako příliš neřeším to, jestli se závislost na pervitinu projevuje přesně tak, jak je v tomto filmu zobrazená. Pro mě je Perníková věž zkrátka příběh, který mě dokázal vtáhnout (takže jsem fakt neměl čas ani chuť hledat na něm za každou cenu chyby, které bych jinak jistě našel) a opakovaně u mě rozehrál bohatou škálu emocí, rozesmál mě, dojal mě... A za to si u mě zaslouží minimálně 65-70 %. Těžko tak pro mě uvěřit, že ho tu mnozí svým hodnocením házejí do jednoho pytle s takovými "skvosty" jako je Ordinace v růžové zahradě - to přece nemůžete myslet vážně? ()

Kalda69

Protoze jsem nikdy zadnou tvrdou drogu nemel tak si presne takhle predstavuju bezny zivot smazek. Dovolim si citovat uzivatele se kterymi souhlasim a jsou to Renton: "Nebýt té kapky černého humoru a "šokujícího" závěru, byla by Perníková věž vymaštěný odpad, respektive scénář jím bez okolků je.. " a Gemini: "Rozpolcenost filmu buď měla symbolizovat rozvrácené životy hlavních (do jednoho smažkoidních) hrdinů nebo jde jen o poněkud nešťastně napsaný scénář..." zde se priklanim k prvnimu bodu i kdyz to nejspis nebyl zamer ale vystihuje dej/scenar filmu. Nakonec musim pochvalit soundtrack, i kdyz nemam v oblibe vsechny songy, je zde par vyjimecnych co me vzdy zvednou naladu. Nekteri tento pocin srovnavaji se Samotarema coz je podle me nesmysl protoze tamto je primarne komedie, kdezto toto ne a po zaverecne scene po prvnim shlednuti proste zustanou smisene pocity a podle me to je dobre a mel by se promitat minimalne na strednich skolach jako priklad techto existenci a jak by mohl clovek skoncit (clovek ani nebude vedet co delal predchozi den atd.). ()