Jakub, jehož celoživotní láska Věra zemřela za záhadných okolností, je přesvědčen, že za její smrt je zodpovědný boss regionálního podsvětí. Jakub je feťák a občasný dealer, který bojuje s drogovou závislostí, přesto se rozhodne smrt své dívky pomstít. Čas pro pomstu by měl nastat na večírku s maskami v nočním klubu, ale Jakub v klíčový moment nedokáže vystřelit na toho, kdo je podle jeho přesvědčení vrahem. Nalézá ovšem svědka, který může objasnit, jak došlo k Věřině smrti, a děj dospívá k osudovému rozuzlení... Třetí celovečerní film režiséra Milana Šteindlera je příběhem o mladých lidech tápajících v životě blízko propasti v podobě drog. Ve filmu, který osciluje mezi černou komedií a psychologickou detektivkou, vytvořili hlavní role Jan Dolanský a Radek Kuchař. (Česká televize)

R.I.S.A

No opět české komedální drama jak kráva, je vidět že tvůrci opět rozumí drogam jako svině takže to zaškatulkovali podle toho jak si myslí ty co nikdy nic neprubli :D To jako na 100% . Páč takou hovadinu by snad nikdo neuděal , jasný no je to film, asi motivační že drogy jsou špatné ánoooo :) Dvě * musí stačit (jestli to neni tedy drobet moc) uvidíme po dalším zkouknutííí :) Každopádně vyvrcholení je celkem dojemně smutně pěkný, tak to tak asi necham. ()

rigby

Vzpomínám, že když jsem tento film viděl poprvé, tak se mi líbil. S odstupem to dneska vidím trochu jinak. Ano, je ve stylu Martina Němce lehce dekadentní, ale nakonec kromě kvalitní hudba a několika zajímavých obrazů z něho moc nezůstalo. Vyprávění je hodně kostrbaté a jako celek nevyznívá pro diváka příznivě. 2- ()

Joee

Jednoznačně SLABÉ herecké výkony, jež vás nenechají klidným. Film nezachrání ani "překvapivý" konec... ()

dejvyd

Docela to ujde, zkouknout se tenhle film dá. Hlášky typu klucíííí .... jsou výborné .-) Starší generace herců není tolik ve filmu vidět (Dočolomanský, pan ministr Jandák, ...), ale kdyby tam nebyly tak by film stál za nic. ()

aciss

...po prvním shlédnutí jsem tento film považoval za odpad ... pak jsem se ale na nej shodou nahod jeste nekolikrat podival a zjistuji, ze neco na nem prece jen bude. Co mne nakonec nejvice ovlivnilo: super hudba(jinak moc tuhle muzik neposloucham), dobry hlasky, oba dva typci jsou mi nejakym zpusobem "sympaticti", dobra role bezdomovce, Jandak, gorrrily ... a hezkej TYGR :-) ()

shinlove

Působivý český film o drogové závislosti s jedinečně herecky ztvárněnou postavou Janem Dolanským! A překvapivý závěr, aneb co vše donutí lidi přestat brát drogy... Rozhodně nejde jít pod 4* ()

l4zarus

Jedna z nejlepších atmosfér co jsem zažil a nejvíc mrazivých konců. A navíc hláška "du bist kleine elephante liebest kind" téměř zlidověla. Jasných 5 hvězdiček ()

WHMMD

Zaujímavý film o drogách s twistom na konci. Dlho som sa k tomuto filmu nemohol dostať, ale včera som si ho pozrel a príjemne ma prekvapil. Dávam mu 3+ ()

chem.peace

Pár dobrých fórů, ale to je vše. Špatný až trapný herecký výkony a celkově ten příběh je blbost. Ten kdo to točil, nebo spíš psal scénář neví o drogách a společnosti narkomanů vůbec nic. ()

Mort09

Nepovedený pokus o sondu mezi drogově závislé, který vypadá, jako by se scenárista koukl na zprávy, přečetl poslední studii o závislostech a pak bez jakéhokoliv kontaktu s realitou, napsal scénář. Celý děj je těžko uvěřitelný a na celistvosti mu nepřidávají ani zbytečné prostřihy do minulosti. Prostě rádoby cool slátanina, která by udělala líp, kdyby se netvářila jako drama. Klidně to mohla být docela slušná černá komedie, protože příležitostné vtipné hlášky a situace jsou to jediné, co film drží nad vodou. ()

butcher89

Místy dobrá scénka a místy dobrá hláška. Příběh nic moc, a subjektivní pohled tvůrců na drogy. Ve skutečnosti to takhle není, ale beru to s rezervou a jako věc, co si někdo zkrátka vymyslel a takto nám ji prezentuje. Dejme tomu. Možná to ty dementy alespoň odradí. Drogy nejsou pro hloupý lidi, to nemůže nikdy dobře skončit. ()

Netinka

Nechápu, proč většina lidí hodnotí, komentuje Perníkovou věž jako odpad. Z osobního hlediska si myslím, že jde vážně o povedený snímek. Skvělé herecké obsazení, vynikající hudba, parádní atmosféra... Film hýří vtipem, dramatem, haluzema a úletama - sám o sobě drogový námět je propracovaný. Kdo neviděl, vřele doporučuji!!! ()

Molerat

Navzdory tomu, jaké názory jsou na tento flm, musím dát plný počet.Sice je to již několik let zpátky co jsem jej viděl, ale z tohohle žánru, je jednoznačně nejlepší.Je to film plný protikladů, od začátku je jasné, že tento typ humoru zde asi prim hrát nebude, a hořký konec tomu dává za pravdu. ()

Ros_tik

Od tohoto filmu jsem očekával o hodně víc. Nakonec jsem byl zklamán. Zaujal mne Pepa Nos a v některých částech filmu humor. Konec měl trochu šokovat a taky to dokázal.....ovšem nedokázal opravit celkový dojem z filmu. ()

Clar odpad!

Film, který chtěl být pravděpodobně in, ale bohužel... Absolutní hrůzostrašnost!!! Navíc nesnáším, když se ve filmech lže o účincích drog, což je hodně rozšířená neřest! Když tohle uvidí dítě a pak si někde zaexperimentuje a zjistí, že okamžité účinky rozhodně nejsou takové, jak ukazují ve filmech, klidně si zaexperimentuje znovu. Takže tenhle rádobyvýchovný filmový prvek působí zcela opačně... ()

Bolletta

Nepřišli vám ti herci takoví nějak moc křečovití? A celý ten film takový nějak moc o ničem? Jestli mělo být jeho poselství mládeži "Neberte drogy", tak fatálně zklamal, protože nejlepší scéna filmu byla, když se Jakub "nenápadně vracel domů", a tohle se snad může stát právě jen když jste na perníku. 5% za tuhle scénu. ()

JARDAHONDA

Drama Perníková věž hodnotím zlatým středem... Film ukazuje, jak se dnešní mládež baví v klubech apod. Našel jsem tam pár dobrých gagů, ale jinak nic moc. Každopádně chtěl Milan Steindler zrejmě otevřít oči mládeži a ukázat, jaké jsou drogy a co se po nich může v samotném důsledku stát.. ()

Pepaa7

Mě se film líbil... Jen škoda že se tak hrozně moc snažil napodobit Requiem for a Dreams a někdy působil až dost nereálně... ale když přimhouřím oči a dám za Radka ještě jednu hvězdu navíc tak to na 80% stačí. České filmy moc nemusim ale snahu cením :) **** ()