Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Pecival

Al Pacino je král. Jak nejsem příliš fanda klipovité režie, musím uznat, že Stone to měl tentokrát hodně v oku. Scénáři by se dalo vytknout lecos (například evidentní schámatičnost a předvídatelnost), ale čert to vem - pro lásku k fotbalu, kterou s tímto filmem sdílim, jsem s tím neměl žádný problém. No a taky ten Moby, ikdyž vůbec hudba je komponována výborně. Už aby začala sezóna :) ()

vanderbart

Na to, že tenhle sport skoro neznám, musím říci, že mne tento film upoutal u televize téměř stoprocentně. Skvělý Al Pacino a Cameron překvapivě taky nezahrála špatně :) ()

lskala

Lehký nadprůměr a i přes mojí oblíbenou sportovní tématiku nemůžu hodnotit výš. Al Pacino umí víc, mnohem víc!!! Viděl jsem 2x a na víc jak 3* to není. 60% - 3*** ()

Maynard.

Další kousek z dílny jednoho z těch originálnějších emerických tvůrců. Tentokrát z prostředí emerického fotbalu. Nejsem zrovna fanda sportovních filmů a už vůbec nejsem fanda emerického fotbalu. Sice je mi jasný, že je to hra velice svázaná taktikou a myšlením, ale mě to fakt nic nedává, když se na hřišti rvou a zraňujou nasteroidovaní pololidi, ale pojďme dál. Oliver Stone do toho vrazil na můj vkus až příliš střihů a příliš hudby. Celkově to na mě působilo jako střeštěný a poděšený film, ve kterém se sice našli i zajímavé chvíle (třeba Al Pacinova rozhovor s Foxxem nebo Cameron), ale ani tyhle všechny rozhovory nemají nějakou tu větší hloubku. Už vůbec nevěřím tomu, že je člověk během jednoho zápasu schopen uplně otočit svůj životní postoj a povahu (Cameron). No a to že se rebelující, namyšlený a arogantní hráč (Foxx) nakonec stane největším tahounem, tomu taky nevěřím. Stone nezklamal, ale ani nijak zvlášť nenadchnul. Rozhodně dlouze vyčkám s nějakým tím dalším sportovním filmem... Nikoli s dalším filmem od Olivera. ()

slovan1

Svou délkou mě tenhle film unavil a tím i snížil mé hodnocení. Není tajemstvím, že scénaristicky je tohle fakt kousek. Al Pacino hlavně s Jamiem Foxxem předvádějí skvělé herecké představení... Hudba vybrána taky dobře. Ale jinak jsem se v průběhu začínal nudit a uvažoval co s hodnocením... Na konec jen že se mi líbil konec. Za průměr tento film považovat asi nelze, bohužel na mě tak působil a přetvařovat se nemíním. ()

ranp

Určitě jeden z lepších filmů ze sportovního prostředí. Pokud to takhle skutečně funguje v zákulisí amerického fotbalu, tak musím říct, že je to docela síla :-) Al Pacino tu byl nadprůměrný jako vždy a slušně to zahrála i Cameron Diaz. Kdybych byl trenérem, tak bych takhle sveřepou majitelku klubu jen sotva měl rád. Vítězové a poražení jsou divokým kolotočem fotbalu, žen, peněz, večírků i pestrých emocí. Oliver Stone zkrátka nezklamal ani na poli "sportovních" filmů. ()

Sdoom

Vítězové a poražení jsou docela průměrným sportovním dramatem, které se od ostatních liší tím, že je zde Al Pacino. Ale když mám být objektivní, ani kvůli němu si ten film víc jak 3 hvězdičky nezaslouží. Scénář je na můj vkus prostě příliš klišovitý, stejně jako charakter a chování některých postav. ()

upson

Nejlepší film o americkém fotbalu, a to včetně zákulisní špíny. Stone a Pacino na vrcholu své slávy. Na nic se nekouká lépe. Ten feel NFL look je k nezaplacení. Cameron Diaz se dostala ke své nejlepší roli v kariéře. Dennis Quaid se do role dosluhujícího zadáka předávající štafetu Jamie Foxxovi dokonale hodil. ()

uzzi

Tahle sonda do amerického fotbalu má vše co má mít. Stone v režii a na place nepřekonatelného Al Pacina, skvělou Cameron Diaz a hlavně film nepostrádá koule. Špinavá a hrubá hra je tu skvěle nasnímána, neméně špinavé a hrubé praktiky v zákulisí jsou snad ještě lépe zahrány. Pří některých scénách cítíte lehké mrazení - Al Pacino nad nehybným hráčem, kterého poslal do hry pro jeho "milion" i vzhledem k totální devastaci jeho organismu....boj o výměnu quaterbacka atd. Škoda jen nevyrovnaného tempa a místy slabšího scénáře. 80% ()

velkyvezir

Vzhledem k vysokému hodnocení ostatních jsem očekával výjimečný Stoneův snímek a bohužel jsem byl zklamán. V podstatě jednoduchý příběh o starším trenérovi, který léta budoval tým a s několika úspěchy nového hráče musí začít od začátku, hledat k tomuto hráči vztah. Jistěže závěr filmu (již s titulky) je překvapivý a je skutečným zvratem, přesto ve mně film zanechává jakousi pachuť, kterou v poslední době u Stonea zaznamenávám. Jakoby svůj potenciál vyčerpal na válečné trilogii. Možná celý můj dojem je zapříčiněn tím, že jsem dodnes (a obávám se, že se tak nestane ani do budoucna) nepochopil systém hry amerického fotbalu, který jako hra mi zůstává stále naprosto cizí. Dávám 3,5* ()

leon_id

Tak tohle ma Oliver Stone opravdu zmakle! Kdyz prekecate Al Pacina, sezenete spoustu speedu pro kameramana a strihace, jako kulisu jim k tomu pustite vyborny soundtrack, tak je to na vysledku znat a potom prinutite sledovat celych 150 minut i toho nejvetsiho odpurce tehle barbarske hry. Nevidel sem v TV jediny zapas, ale tohle sportovni silenstvi me dokaze posadit na prdel...spousta akce, vyborne zvladla rezie, kde je poznat Stonuv rukopis u kazde klapky. ()

iXtr3m3

Víťazi a porazení znamenajú pre svoj žáner to isté, čo pre žáner gangsteriek znamená film Tenkrát v Americe. No comment. Must see. :-) P.S. Tak bombastické obsadenie spolu s Oliverom Stoneom snáď nemal ešte nikdy žiaden film zo športového žánru. ()

darwin

Až příliš dynamické drama z prostředí amerického fotbalu. Ukázka toho jak moc je dnešní profesionální sport v USA zkažen velkými penězi. Al Pacino je tradičně výborný. Cameron Diaz hraje tak hrozně nepříjemnou mrchu, že jsem doufal aby ji někdo přerazil nosánek. ()

Wally

Určitě jde o vyjímečně kvalitní film ze sportovního prostředí...vemte si jen to herecké obsazení...ale stejně mi přišel mnohem lepší třeba film Vzpomínka na Titány než tohle. Asi potřebuju ve filmu trošku něhy a té tu zase tolik nebylo :-) ()

Mistickzz

Stone ukázal aký je naozaj šport v jeho zákulisí. Ukázal ako môže človek prepadnúť sláve a úspechu. Ukazuje muža na konci svojich síl a muža, ktorý sa práve dostal na výslnie. Al Pacino bol opäť super. 80% ()

jondoe

Nikdy by som nepavedal, ze film z prostredia americkeho fotbalu ma bude tak bavit. Aj ked v podstate ani tak nejde o americky fotbal ale o podanie kolektivnych hrier z tej druhej strany. Z tej, ktoru fanusik nemusi az tak vidiet a chapat. Na to je tu vsak Oliver Stone aby to divakovi vsetko vysvetlil. A podal to skvele. Napadita rezia, vyborna kamera a svieze rychle prestrihy divaka rychlo vtiahnu do deja. A k tomu skvele herecke vykony. Al Pacino zasa najvyraznejsi a za nim hned Jamie Foxx. Velmi ma prekvapila Cameron Diaz. V tomto filme sa naskutocne predviedla a bola Al Pacinovi dostojnou partnerkou. Ale potesili aj iny herci v mensich ulohach. Stone presne vedel co chce natocit a co divakom ukazat. A to sa podarilo na 100 percent. Tomuto filmu jednoducho niet co vytknut. ()

Hopper

Svet amerického futbalu v podaní O. Stonea vychádza pomerne brutálne /a určite aj je/. Pokiaľ sa ale človek v danom športe aspoň trochu neorientuje, môže niekedy žalostne nestíhať. ()