28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Astu.

Boyle pitvá hlavy. Pozorování psychických změn osamoceného člověka, bezbřehá atmosféra zoufalství, jako vždy skvělý Cillian Murphy, navíc i ostatní herci jsou velezajímaví. Boyle je takový ''emoční klipař'' - viz Traispotting, ale já ten jeho styl mám fakt rád, nedokáže sice tvořit úplně komplexní díla, ale samotným scénám dokáže vtisknout neskutečnej náboj a obrovskou dynamiku. Jediné, s čím má trochu problém, je přechod mezi klidem a akcí, střídá se to možná moc uměle. A finále mě narozdíl od většiny ostatních totálně rozsekalo. Hutná, tíživá záležitost, kterou režisér vyhlásil všechny bezduchý konzumenty hororů. Moc akce si člověk neužije a vůbec to není na škodu. Emoční nálož . 8/10 ____ Btw http://www.explosm.net/comics/1329/ _ http://www.explosm.net/comics/2136/ ()

janatis

Atmosféra dobrá. Zajímavý momenty se najdou. Ale některá rozhodnutí a chování zdravích lidí mě drásala, ubírám hvězdy za úlety ve scénáři. Jedno shlédnutí stačilo, proto tři hvězdy namísto čtyřech. Jako celek film sedí a doporučil bych ke shlédnutí(pro ty jimž nevadí krev na plátně). ()

anubissass

Srovnání s Lawrencovou Já Legendou: 28 dní poté je sice levnější, zato ale poněkud "vyspělejší", hutnější, temnější, jakýmsi způsobem opravdovější... Londýn mi co se "zombie-prostředí" týče sedne více než New York. U obou filmů 4*, Legenda je má za humor a celkovou ucelenost (virus -> zombie transformace obyvatelstva -> hlavní hrdina -> honba za lékem -> americký heroismus -> happy end), 28 Dní Poté si je zaslouží za atmosféru a za ukázku toho, čeho všeho jsou lidé (vojáci) během nakažení (války) schopni. ()

obby

Super. Pôsobivo vyľudnený Londýn, vírus, ktorý šíria opičky, katastrofa, vymieranie ľudí a hladní zombíci (nie takí tí praví, ale aj tak). Ani jedna z vecí ma až tak nenadchýna (samostatne), ale dohromady úžasné. A Cillian Murphy je veľmi presvedčivý (hlavne keď ma strnisko :P). Jediná výtka z mojej strany je akurát k správaniu vojakov, ktorí boli nadržaní, akoby ženu nevideli 28 rokov, nie dní, ale bohvie, možno som naivná :D ()

almiralower

Tak a tu mame nádherný príklad pre zamyslenie: čo ľudí zaujme viacej? Postapokalyptický depresívny horror, trošičku psychologický, s miestami nudnejšími pasážami (ako pre koho), alebo postapokalyptický akčný horror s nabitým dejom (kde sa vľúdili isté nelogické veci - viď kosenie vrtuľou ? 28 Days later išiel tou prvou cestou - predpokladám (nechce sa mi to googliť) že bolo naňho vyčlenených menej peňazí, nakoľko bol aj prvým. Aj keď bol ďaleko menej akčný, tak u mňa zabodoval na plnej čiare. Depresívno (rodičia v posteli) psychologické (otecko s dcérkou) vložky tohto filmu hodnotím veľmi vysoko. 28 Weeks later išiel druhou cestou, čím nepochybne uspokojil divákov túžiacich po akčnosti a zároveň sa drží určitých koľajničiek postavených práve 28 Days later. 28 Weeks later je nepochybne stráviteľnejší pre široké masy divákov, avšak netvrdím tým že je lepší! Jednoducho nemá byť čím lepší. Z mojej strany sú obidva filmy kvalitatívne úplne totožné - na "jednotku" sa ale dívam očami fanúšika trochu intelektuálnejšej európskej horrorovej produkcie (britská produkcia ma v sebe určite hlbší zmysel ako horrory made in USA). Na dvojku (keď chcem, aby ma uspokojila) sa musím pozerať očami fanúšika akčnej horrorovej tvorby. ()

Necrophobic

Tenhle flák se mě moc zamlouval a v paměti docela uvázl. Možná to bylo tím ,že jsem vůbec nevěděl do čeho jdu a co mě čeká.Ale i tak oproti kravinkám typu Texaský masakr nebo Hory mají oči ,jsem se moc dobře bavil. I když to "objektivně" asi na plných 5 hvězd není ,trochu filmu přilepším. ()

Eclipsis___

Vyzdvihol by som konečne iný pohľad na zombíkov, nakazení za 20 sekúnd a behajú ako motorové myši - famózne. Žiaľ, vo filme ich moc nie je a efekty mi prišli akoby došli filmárom peniaze skôr, než začali točiť. Škoda, námet to je dobrý, ale takto na film okamžite zabúdam a hľadám ďalej. ()

Toro8

Ľudoprázdny Londýn tak to hej inak vám tento film neponúkne nič čo by ste už videli alebo nevideli. Mimochodom kde sú tí zombíci? ()

JesseJames37

Zombie film bez zombie. Co tohle proboha bylo? Rozhodně nesouhlasím z většinou a ani nevím co vlastně na tom lidé vidí. Řeknu to na ostro,, Jeto pěkná sračka. Tohle má být zombie film? Vy jste nějaký zombie viděly? Kromně těch těch šesti komparzistůco se tam mihly...A i kdyby to mělo sloužit jako drama na pozadí zombie apokalypsy,, na to to má naprosto pitomý scénář. Po scenarický stránce to nemá smysl komentovat,, tolik hovadin jsem ještě neviděl. Armáda v době krize plejtvá náboji a je tu tucet scén kde vojácí smaží zásobníky naprázdno. Nebo když vojáku dojdou náboje, místo aby se snažil bojovat jako chlap a voják i v beznedějné situaci, brečí že nemá náboje a krčí se na podlaze. Za tím co Cillian Murphy je zde lepší než rambo. Vojáci zde umírají nejen zbytečně, ale i trapně. Atmosféra stísněné apokypsy tu nefunguje i když se o to snažily. Když Cillian Murphyse objevý poprvé na záběru, jak prochází zpustošeným Londýnem vypadá to skvěle, nic méně to je jediný co tu funguje,, ještě herectví Brendana Gleesona že on je také po herecké stránce třída, ale oba chudáci to prostě neutáhnou. Závěr,, no fuj,, Ty střihy, dialogy, kamera, a hlavně herecké výkony,, nic z toho nejen nefungovalo, ale bylo to přímo otřesné,, jedna hvězda za Britský pokus porazit Georga A Romera,, ale ten se možná nahlas směje s otazkamy,, tohle má být konkurence ??? Tohle je z těží na 30% a zdejší hosnocení tomuto filmu nepatří. A dvojku nebudu ani hodnotit, protože nemám odvahu se na to dívat.... ()

L_Into

Pro mě nejlepší Boylův film. Skvělá práce s kamerou, výborné obsazení a atmosféra, jakou by mu mohla polovina tvůrců rádobyhororů závidět. Kam se hrabe nějaký Milionář z chatrče... ()

KopTiK

Těšil jsem se na obyčejnou, drsnou zombie podívanou. To se tak úplně nekonalo. První prozření přišlo po tom, co jsem si uvědomil že se lidstvo nedělí na živé a oživlé mrtvé, jak to obyčejně bývá. Ale na živé, mrtvé a "nakažené" . Města nejsou přeplněná hladovými zombies, ale pouze oněmi nakaženými, kteří se stejně spíše skrývají a vycházejí až na noc. Jinak snímek z kolejí až tak nevybočoval. Skupinka nenakažených zoufale hledá bezpečné místo k přežívání. Nakažení se musí zabít, jinak zabijí oni vás. A pokud potkáte přeživšího, není jisté, jestli to spíš není větší nebezpečí, než nějaký "zuřivý" ( což se docela pěkně projeví na jednotce nadržených vojáků ;-) ). ()

xase

Krásná zombie apokalypsa. filmu ubírá velmi nesympatický hlavní hrdina Murphy, na druhou stranu je pro mě překvapením pošuk Moody :D Harrisová je drsňačka každým coulem, bez váhání dokáže zabít. Myslím, že se dělají takové pokusy na zvířatech denně a skutečně tak můžeme dopadnout. ()

damned

Není to úplně blbej film, bohužel nic co se snaží předvést nepředvádí pořádně. Jako horror neděsí, jako thriller není dost napínavý, jako akční film postrádá pořádné akční scény, jako sociální kritika postrádá jedince sociálně uvěřitelné. Vlastně jsou to dost slabé 3*. ()

Dexies

Jako ze života napsané .., skupinka "EKO teroristů" se snaží zachránit zvířata z laboratoře, ale jaksi taksi něco nepomýšlí a je z toho obrovská katastrofa ... napětí se pomalu buduje, rozvíjejí se charaktery hlavách hrdinů a příběh je v plných obrátkách ... sympatičtí herci, dobrá výprava, logický příběh ... kvalitní horor ... ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení