Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001, 183x24 min

John Inwood

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Matilyn Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., Bart the Bear, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, Billy Unger, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok, Robert Noble, Troy Christian, Garrett Donovan, Debra Azar, John Balma, Timmy Deters, Carol Herman

Jay Scherberth

Scénografie:

Cabot McMullen

Není to špatné nebo nekoukatelné, to ne. Místy je to i docela vtipné, hlavně když se na scéně objeví můj oblíbenec John C. McGinley (jeho role cynického doktora, který se vyžívá v týrání mladších kolegů, je super). Problém je, že se děj dost opakuje a asi po osmi dílech mi přišlo, že jsem to všechno už jednou viděl. Pokud máte rádi seriály typu "Přátelé", přičtěte si prosím k mému hodnocení jednu až dvě hvězdičky(27.7.2008)

Místy neskutečně vtipný seriál, který ač je z nemocničního prostředí, tak to nebere jako hlavní výhodu a nestojí na moralizování a ubrečených scénách. Tedy většinou...je to docela nevyrovnaný seriál, úžasné scény střídají některé slabší až trapné, které jako by se sem vloudily z jiného seriálu. Už mám za sebou všechny díly do 7x06 a stále platí to samé. Postavy jsou mi sice čím dál bližší, ale nevyrovnanost i v rámci jednotlivých dílů tu je stále. Navíc některé blbosti jsou už přehnané.(18.1.2008)

Tak tohle je fakt takova variace na Pratele, ale me tenhle serial zaujal asi vic nez Pratele. Serial to je petihvezdickovej, to je jasny, ale zacal bych se zaporama. Clovek si po nakejch dilech zvykne na chovani jednotlivejch postav (zatim jsem skouk 6 serii), takze se vzdycky tesi, az ta ktera postava pronese nebo predvede to, co se od ni ocekava. Problem je, ze tak vznika docela hodne velka stereotypnost, protoze zapletky jednotlivejch dilu jsou dost podobny a postavy jednaj podobne, takze ackoliv udelaj to, na co se tesite, zaroven udelaj i to otravny a neni sance, ze by se nekdy v stejny situaci zachovali jinak. Taky je to udelany stylem, ze ten, kdo neco provede, se musi vetsinou do konce dilu omluvit a vsichni se udobri, coz je misty otrava, vedet, jak situace dopadnou a ze nikdy se proste nestane, ze by nekdo neco proved a vyflak se na naky omlouvani. Ale zase se musi nechat, ze nekdy, i kdyz je vysledny reseni vetsinou stejny, je to podany originalnim vtipkem. Dalsi veci jsou taky vztahy mezi Elliot, JD a jejich partnerama, protoze to je furt dokola, nekoho najdou, hned zas naky problemy a rozchod a je to takovy otravny. Jinak nejvetsi prednost tohohle serialu jsou vtipy a to jak ty normalni, pres hlasky az po uchylacky predstavy JDho. Mame tu nemocnicni prostredi, coz znamena spousta dramatickejch a smutnejch veci a kolikrat je serial fakt slusny drama nebo dojak a do toho vetsina postav skoro uplny magori, ktery ze sebe sypou hlasky a vtipky a vsichni jsou skvele sympaticky a skvele zahrany (obzvlast Braff a McGinley). Kdybych mel udelat poradi od nejoblibenejsich, tak by to asi byl Udrzbar, Perry, JD, Kelso, Turk, Todd, Ted, Elliot a Carla, pricemz Carla je asi nejmene vtipna postava. Taky tu je spousta paradnich hostu, ze vsech bych jmenoval treba Rodrigueze nebo Frasera. Porad se nemuzu rozhodnout, jestli serial zaradit mezi moje oblibeny, protoze jsou tu dily, ktery vas vtipama naprosto smetou, ale pak vzdy pride dil, kterej sice neni nejak podprumernej, ale proste tolik nepobavi.(6.6.2008)

Jsem normální odpůrce seriálů z lékařského prostředí, ale Scrubs je něco víc než to, a proto si mě postupem času úplně získal. Mými největšími favority jsou bezesporu Údržbář a doktor Cox. Ti se dokážou každými svými vstupy postarat o opravdu kvalitní zábavu. Celkově ale seriál nabízí dosti sofistikovaný humor, ať už jde o ztvárnění fantazijních představ hlavního hrdiny JDho nebo vstupy celého personálu fakultní nemocnice Sacred Heart, kam je seriál situován. Sledujeme strasti studentů medicíny od jejich nástupu v nemocnici až k bodu, kdy se z nich stanou regulérní lékaři. Mezitím se ovšem musíme také prokousat spoustou romantické vaty. Přes všechny své nedostatky (poučování, vychovávání, romantika, vztahy, nelogičnosti, občas zbytečné gagy) je to pořád proklatě vtipný seriál, který bych se nezdráhal doporučit každému, kdo si chce odpočinout u něčeho tak trochu jiného. Tvůrcům se totiž podařilo vykreslit mnoho zajímavých typů lidí, kteří v konečném důsledku dokážou přirůst k srdci jako málokterá seriálová postava.(27.2.2012)

Takový klasický sitcom, který je sice místy nevyrovnaný, ale má své kvality. A ty vtípky mě zkrátka baví. :)(25.5.2009)

• - Jonathan Doris, který inspiroval svého kamaráda a tvůrce Billa Lawrence ke vzniku seriálu, se objevuje v závěrečné scéně seriálu, když se J. D. (Zach Braff) loučí a odchází z nemocnice. (patmull)

• - V úvodní scéně pilotní epizody má na sobě JD tričko Clone High, což je animovaný seriál, za kterým stojí Bill Lawrence, tvůrce Scrubs. (rrobertek)

• - Ted má fotku své matky v kanceláři na stole. Žena na snímku je ve skutečnosti matka představitele Teda (Sam Lloyd) . (Sancoo)