Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001, 183x24 min

John Inwood

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Matilyn Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., Bart the Bear, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, Billy Unger, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok

Nemocniční seriály jsem nikdy nemusel, až na pár výjimek (Nip/Tuck, Grey’s Anatomy) se totiž jedná o jedno a to samé. Scrubs na to jde trochu jinak, místo očekávané řezničiny a dramatu se vydává po cestičce komedie, vzhledem k prostředí se ale nevyhne mnoha vážným chvilkám. Převážně vynikající scénář balancuje přesně na hraně, kdy není neobvyklé v rámci jednoho dílu ronit slzy smíchu i smutku. Vypravěč JD (sympaťák Zach Braff) svými vnitřními monology, charakterem i divokou fantazií připomíná mužskou verzi nejhubenější televizní právničky Ally McBeal, se všemi špatnými i dobrými vlastnostmi, na rozdíl od ní má ovšem poměrně výstřednější doprovodnou partičku kolem sebe. Mou nejoblíbenější je JDho osudovka, nekonečně neurotická Elliot (skvělá Sarah Chalke), k srdci ale v průběhu seriálu stejně přirostou i všichni ostatní, od vyloženě trhlého údržbáře přes dobrosrdečného protivu Dr. Coxe až po mateřsky ochranářskou Carlu. V průběhu sice tempo i kvalita párkrát zakolísá a poslední série je jako celek relativně velkým selháním, díky nezapomenutelným postavám a nesčetným running jokům je ale i tak Scrubs chtě nechtě prakticky srdcovkou.(25.11.2013)

Seriál, který v podstatě nemá vadu na kráse. Výborné postavy, úžasný humor, nenucené přechody do vážnější roviny... prostě paráda!(8.2.2013)

Já tam ty čtyři hvězdičky nechám. Za to období kolem čtvrtý, pátý série ... možná i třetí a šestý, kdo si to má pamatovat ... nejsem totiž echt seriálovej maniak a těžko budu s určitou přesností vzpomínat kdy a co bylo špatně nebo dobře. Pravdou je, že tohle je extrémně nestabilní záležitost. Zezačátku jsem se divil, jak to může bejt v červenejch číslech, v určitym období jsem si naopak nechtěl nechat ujít jedinej díl, a pak ke konci jsem se zase nestačil divit, jak to začíná bejt trapný a vyčpělý. Díky tomu, že většina komerčních stanic všechny možný seriály opakuje pozdě v noci, když jako správná noční můra nemůžu nebo nechci spát, to mám docela sjetý ... a taky proto se nedivím, že to někdo klidně po první sérii odpálí mezi sračky. Ale já to přesto vřele doporučuju, protože to období kolem půlky seriálu fakt stojí za to! ;-)(16.10.2013)

Takový klasický sitcom, který je sice místy nevyrovnaný, ale má své kvality. A ty vtípky mě zkrátka baví. :)(25.5.2009)

Doktorský seriály me nikdy moc nebrali, ale "Scrubs" jsou o srandě a funguje to dobře. Zach Braff se na to megahodí a John C. McGinley je v komediích vždycky nejlepší. Většina epizod je fakt zábavná a Sarah Chalke tomu dodává takovej zajímavej sex appeal (čím novější série, tím víc jí to sluší). Když na to budete koukat, tak dlouho jako já (prave koukam sedmou serii) všechny postavy vám hrozně přirostou k srdci a ten ujetej humor vám pak prostě bude chybět. Tenhle seriál dotáhl k dokonalosti používání vedlejších komických postav jako je Údržbář, Todd, Ted, Doug, Snoop Dog praktikant (teď už vlastně doktor :), Lloyd (messenger co ujíždí na speed metalu), Afratej securiťák s hákem místo ruky, údržbářův kolega lilipután, a můj oblíbenej magor Hooch ("Hooch is crazy"). Určitě jsem na nějaké zapoměl, ale prostě Scrubs jsou asi můj nejoblíbenější seriál.(10.6.2007)