Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001, 183x24 min

John Inwood

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Matilyn Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., Bart the Bear, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, Billy Unger, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok, Robert Noble, Troy Christian, Garrett Donovan

Scénografie:

Cabot McMullen

Jsem normální odpůrce seriálů z lékařského prostředí, ale Scrubs je něco víc než to, a proto si mě postupem času úplně získal. Mými největšími favority jsou bezesporu Údržbář a doktor Cox. Ti se dokážou každými svými vstupy postarat o opravdu kvalitní zábavu. Celkově ale seriál nabízí dosti sofistikovaný humor, ať už jde o ztvárnění fantazijních představ hlavního hrdiny JDho nebo vstupy celého personálu fakultní nemocnice Sacred Heart, kam je seriál situován. Sledujeme strasti studentů medicíny od jejich nástupu v nemocnici až k bodu, kdy se z nich stanou regulérní lékaři. Mezitím se ovšem musíme také prokousat spoustou romantické vaty. Přes všechny své nedostatky (poučování, vychovávání, romantika, vztahy, nelogičnosti, občas zbytečné gagy) je to pořád proklatě vtipný seriál, který bych se nezdráhal doporučit každému, kdo si chce odpočinout u něčeho tak trochu jiného. Tvůrcům se totiž podařilo vykreslit mnoho zajímavých typů lidí, kteří v konečném důsledku dokážou přirůst k srdci jako málokterá seriálová postava.(27.2.2012)

Já tam ty čtyři hvězdičky nechám. Za to období kolem čtvrtý, pátý série ... možná i třetí a šestý, kdo si to má pamatovat ... nejsem totiž echt seriálovej maniak a těžko budu s určitou přesností vzpomínat kdy a co bylo špatně nebo dobře. Pravdou je, že tohle je extrémně nestabilní záležitost. Zezačátku jsem se divil, jak to může bejt v červenejch číslech, v určitym období jsem si naopak nechtěl nechat ujít jedinej díl, a pak ke konci jsem se zase nestačil divit, jak to začíná bejt trapný a vyčpělý. Díky tomu, že většina komerčních stanic všechny možný seriály opakuje pozdě v noci, když jako správná noční můra nemůžu nebo nechci spát, to mám docela sjetý ... a taky proto se nedivím, že to někdo klidně po první sérii odpálí mezi sračky. Ale já to přesto vřele doporučuju, protože to období kolem půlky seriálu fakt stojí za to! ;-)(16.10.2013)

• ConanVJ

Tenhle seriál mě fakt vůbec nebere, navíc to obsazení je fakt žalostný. Nedávno bylo v jednom dílu, jak ten v hlavní roli přiběhne k plešatýmu upocenýmu černochovi, opatlal si ruce jeho potem z hlavy a použil to jako gel na vlasy, k tomu ještě z čela jako jelení lůj. To má být jako vtipný? Nevadí mi fekální humor u filmů, ale tady mi to přišlo dost dementní. Navíc to je podle zařazení komedie a ani jednou jsem se ani neusmál. Pro mě fakt odpad 0% :)(16.4.2013)

Šel jsem do toho s tím, že to bude děšná kokotina a že Zach Braff je fakt divnej herec. A ono ejhle... stačil jeden díl a tuhle bláznivou komedii jsem si fakt zamiloval! S každým dílem je to lepší, absurdnější a vtipnějši. Ales každou serii mi začínají lézt postavy na nervy. Nenávidím Elliot a její pištivý hlas. Turkuv syslovsky usmev, Coxovy dlouhe monology, JDho ubohe predstavy. Teddovu skupinu. Ale presto se na to divam :-)(24.1.2010)

Vtipné, sympatické... Zaujímavé režisérske nápady ako rozprávať aj bežnejšie námety... DR. HOUSE je len jeden, ale pre mňa ide o jeden z najlepších seriálov z lekárskeho prostredia...(5.5.2012)

• - V deviatej sérií sa ani raz neobjaví Carly (Judy Reyes) či postava údržbára. (Johnny.ARN)

• - Název J. D. (Zach Braff) hry "Dr. Acula" pochází z filmu Ed Wood (1994). (Brodyman)

• - Nemocnice Sacred Heart je pojmenována podle školy, kam chodila Christa Miller (představitelka Jordan a také manželka tvůrce seriálu, Billa Lawrence). (rrobertek)