Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001, 183x24 min

John Inwood

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Matilyn Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., Bart the Bear, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, Billy Unger, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok, Robert Noble, Troy Christian, Garrett Donovan, Debra Azar, John Balma, Timmy Deters

Jay Scherberth

Scénografie:

Cabot McMullen

Kruci, člověk se ani nenaděje a viděl všechny díly. A přitom se zase jedná o seriál, který vám s jeho postavami přiroste k srdci tak snadno, třeba jako mě kdysi MASH, Přátelé a Gilmore Girls...(28.1.2013)

Seriál, který v podstatě nemá vadu na kráse. Výborné postavy, úžasný humor, nenucené přechody do vážnější roviny... prostě paráda!(8.2.2013)

Scrubs je v podstatě ukázkový příklad toho, co si chci odnést z filmu / seriálu. Tak hlavně miluji, když se umí sladit komedie i drama dohromady. Scrubs je rozhodně spíše komediální seriál, s čímž nemám problém, protože je opravdu velmi zábavný i nápaditý (nejen díky výborným představám JDho). Vynikající vtipy ale v zápětí mohou vystřídat i drama momenty, pro které mám opravdovou slabost. Ač je to seriál z lékařského prostředí, všechny ty myšlenky a úvahy, které tam padnou, jsou řečeny tak výstižně a jsou tak ze života, že mám z toho vždycky husí kůži. A co se týče herců a postav, tak tam nemám také naprosto žádné výhrady. Co postava, to perla. Všichni Vám přirostou k srdci, protože jsou prostě úžasný. No a jak dopadá pravé a kvalitní komediální drama? No samozřejmě, že pocitem "feel-good... :) A proto je to naprosto jasně za 5*!(27.8.2012)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 10.12.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2012) = FILIP JANČÍK (1.12.2012)(2.12.2012)

Doktorský seriály me nikdy moc nebrali, ale "Scrubs" jsou o srandě a funguje to dobře. Zach Braff se na to megahodí a John C. McGinley je v komediích vždycky nejlepší. Většina epizod je fakt zábavná a Sarah Chalke tomu dodává takovej zajímavej sex appeal (čím novější série, tím víc jí to sluší). Když na to budete koukat, tak dlouho jako já (prave koukam sedmou serii) všechny postavy vám hrozně přirostou k srdci a ten ujetej humor vám pak prostě bude chybět. Tenhle seriál dotáhl k dokonalosti používání vedlejších komických postav jako je Údržbář, Todd, Ted, Doug, Snoop Dog praktikant (teď už vlastně doktor :), Lloyd (messenger co ujíždí na speed metalu), Afratej securiťák s hákem místo ruky, údržbářův kolega lilipután, a můj oblíbenej magor Hooch ("Hooch is crazy"). Určitě jsem na nějaké zapoměl, ale prostě Scrubs jsou asi můj nejoblíbenější seriál.(10.6.2007)

• - Nemocnice Sacred Heart je pojmenována podle školy, kam chodila Christa Miller (představitelka Jordan a také manželka tvůrce seriálu, Billa Lawrence). (rrobertek)

• - Spoiler: Muž oddávající postavu údržbáře a Lady (Kit Pongetti) v 15. epizodě 8. série je Bill Lawrence, tvůrce seriálu. (immortalitas)

• - Jako inspirace tvůrcům seriálu posloužily skutečné zážitky lékaře Jonathana Dorise, který působí na oddělení interní medicíny na Brown Medical School. Ten se tak dlouho svěřoval příteli z koleje Billu Lawrenceovi, až z nich tento scenárista a producent vytvořil námět k seriálu. (Olík)