Návrat živé smrti 3

• USA Return of the Living Dead III (více)

Plukovník US Army John Reynolds (Kent McCord) se svým vědeckým týmem hledá způsob, jak cíleně zastavit aktivitu u živých mrtvol. Shodou okolností sledují jeden z pokusů s oživováním i jeho syn Curt (J. Trevor Edmond) s přítelkyní Julií (Melinda Clarke). Protože se experiment nepovedl, je plukovník odvelen k plnění jiných úkolů a samozřejmě chce odvézt svého syna pryč. Ten ale po ostré výměně názorů ujede na motorce z domova a Julii bere s sebou. Jenže do cesty se jim postaví náhoda, osud a sloup elektrického vedení a Julie zemře. A Curt, zoufalý ztrátou své lásky, se rozhodne ji oživit pomocí plynu, který viděl v otcově laboratoři... (monolog)

Ruut

Je to slabší než jednička i dvojka. Ale je to film dělaný úplně jiným stylem než jeho bratříčkové. vůbec neznám nesourodější gore- hororovou serii než je Return. Každý z pěti dosud vzniklých dílů je uplně jiný. Plusem trojky jsou výborné kostýmy a hlavně celkový vzhled zombíků. Vůbec gore ofekty jsou na vysoké úrovni. Je tu hodně znát Yuznův Re-Animátorský rukopis. Takže krve i nahoty si užijeme dositosti. Celkém souhlasím s hodnocením že to je spíše slušný hardcore SM film než horor nebo hororvá parodie. ()

kingik

Když vaše milovaná polovička přijde o život při nehodě na motorce, tak je jen jediný způsob, jak ji vrátit mezi živé. Oživit ji ve vojenské laboratoři, kde se provádí pokusy s oživováním mrtvol, ale výsledek nebude ideální. Z krásné přítelkyně je rázem krásný zombík, co má pořád hlad především na lidské masíčko a ještě má sklony k sebepoškozování. Naprosto naivní a nekomplikovaný horor natočil před mnoha lety dnes již pozapomenutý hororový režisér Brian Yuzna s neznámými herci. Jedinou známější tváří je převážně seriálová herečka Melinda Clarke s uhrančivým pohledem. Triková stránka je sice poněkud zastaralá, ale horor perfektně odsýpá a kombinace milostného filmu s drsným hororem dobře fungovala. Moc nemusím zombie horory, ale tenhle se mně po delší době líbil. 60% ()

PetrPan

U zombie hororů mne vždy zamrzí, že filmové médium dosud nedokáže zprostředkovat čichový vjem, myslím, že celkový zážitek by byl potom mnohem razantnější. Samozřejmě by záleželo na odvaze režiséra a jeho odoračního týmu do jaké škály pachů by byli schopni zajít..Takový horor s 3D obrazem, zvukem a nově i pachem by si hardcore divák jistě náramně vychutnal, pro slabší nátury by kina mohla být vybavena např. plynovými maskami či navoněnými rouškami..nu škoda, v nejbližší době se jemně nasládlého pachu rozkládajícího se masa asi nedočkáme :( O možném chuťovém vjemu se už raději ani zmiňovat nebudu... Jinak Yuznova trojka oživlé smrti odbourala áástrašidlo-humor, ponechala mdlé herecké výkony, přidala samozřejmě na tricích a ponechala si všechny další atributy tehdejších B-filmů ( od levných kulis po otřesný scénář). A z mýho pohledu to trojce prostě nejvíc sekne.. ()

iamek

Konečně. Po prvních dvou dílech, které nejsou brány moc vážně a jsou to spíše komedie, jsem se konečně dočkal slušné zombie podívané, která je myšlena vážně. A hlavně se konečně dočkáte pořádné dávky krve, které se zde moc nešetří, slušných gore scén a masky taky stojí za to. ()

Hellblazer

Zombie love story s nádychom sadomasa o tom ako môže byť aj zombie zaľúbená do človeka...ehm, a o tom, že zombíci majú spomienky, ehm, no nevadí, hlavne, že je z filmu cítiť Yuznov rukopis čo je rozhodne plus. Navyše Melinda Clarke je naozaj sexi a sekne jej to či už pred smrťou alebo už ako zombie. Rozhodne treba spomenúť, že masky sú naozaj dobre spravené podobne ako gore efekty, ktorých možno nie je až tak veľa ako by sa mi páčilo, ale vynahrádza sa to tým, že sú často originálne. Pre mňa po jednotke najlepšia časť Return of the Living Dead v celej sérii. ()

HellFire odpad!

Celý film jsem se držel, ale závěrečná půlhodinka a zvlášť posledních 10 minut tohle dílko poslaly do odpadu. ()

eraserhead666

Nedat tam Yuzna pár vychytaných scének s vrtačkami, spalovnou, "fintěním" Melindy Clarke coby zombie atd., tak by to byla čistá variace na Romea a Julii v zombie hávu. Inu, jak se říká, láska kvete v každém věku, tady ji nezastaví ani smrt hlavní hrdinky. Zombíků si teda moc neužijete, ale když už se objeví, stojí za to (hned ten první jakožto pokusná ovce je fakt kousek). Jinak je to spíš romantika než zombie horor. Kdybych to bodoval v 93 roce, kdy jsem na tom byl se spolužáky v kině a strašně jsme si to užívali, asi bych i hvězdičku přidal, takhle po letech už jsem asi náročnější. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: MULTI VIDEO = 24.3.1994 - réžia českého znenia = Antonín Navrátil, dialógy = Veronika Žilková (11.8.2009) ()

Karamanlis

Režisérskej taktovky druhého pokračovania hororovej komédie o zombíckych "mozgožrútoch" sa tentokrát ujal známy hororový béčkar a utopista Brian Yuzna, ktorý sa však prekvapivo väčšinu filmu celkom držal v meziach a o čosi málo predčil Wiederhornov druhý diel. Keby v závere nebol trochu popustil uzdu svojej bujnej fantázii, mohlo to byť ešte o niečo lepšie. ()

ARI50

No pro mě celkem škoda filmu, nebyl zlý ale u předchozích jsem se aspoň bavil a dalo se slušně koukat ale tady jsem celkem dost postrádal, slabší pokračování. Rozhodně po stránce zombie se povedlo hodně. ()

ancientone

Je to to, čo to je. Nič viac, ani menej. Najbéčkovejšie béčko v skvelom štýle, ktorý neraz pripomenie odkaz Yuznovho kolegu Stuarda Gordona. Krásne infantilná a zároveňm fatalistická zombie-romanca sa spolu s hlavnou postavou pomaly premieňa na dynamický toxický-body-hororový cirkus, akoby šiel rozpohybovať artworky thrashmetalových albumov z 80-tych rokov. A melodramatické herecké výkony najviac :-)))) ()

oLí

I když jde o krok jiným směrem od prvních dvou dílů, tři hvězdičky jsou jasný - příběh vyloženě nenudí a nadsázka se zábavností ála Yuzna mi tentokrát celkem sedla. Čtyři dávám z ještě více subjektivního hlediska, těžko se mi to vysvětluje, ale tohle pro mě prostě byla těžká romantika. Nad story Julie a Curta jsem příliš nepřemýšlel, ale spíš postupně čím dál víc prožíval a .. fakt síla.. uplně mě z toho lochtal břuch a pukalo srdéčko.. brr :) [7.5/10 říjen 2010] ()

erl

Zombie Love Story ala Yuzna. Předchozí díly zatím neznám ale tento kousek spolehlivě pobavil. O roštěnce typu Melinda Clarke jsem vždycky snil. I díky ní se na to tak pěkně kouká. Yuzna měl prostě oživlé mrtvoly režisérsky pod kontrolou:-) ()

corpsy

Snáď najvydarenejšia z celej série. Dobrý námet, krásna zombie queen a hlavne pocta kvalitnému režisérovi, ktorý sa nebojí ukázať mäso. ()

Radka_86

Mě trojka velice potěšila, konečně ubylo komediálních prvků a můžu ji s velkou úlevou nazvat hororem. Výbornej děj se spoustou povedenejch momentů, navíc podnícenej skvělou muzikou a co mě nejvíce bavilo byla ta "punková" přeměna přítelkyně hlavního hrdiny. ()

Astaroth12

Je to o chalanovi ktorý má nehodu na motorke a pri nej sa zabije jeho priatelka,tak ju bude chcieť oživiť a chtiac nechtiac z nej spraví zombie,príbehovo to nezačalo zle.Nič výnimočné ale taký silnejší priemer v zombie žánri.Celkovo masky zombie boli na dosť vysokej úrovni,krvi tam bolo požehnane a gore efektami sa tu vobec nešetrilo,tak u mňa spokojnosť.Bolo tam veľa hluchých miest a aj nelogických správaní postav ale v zombie hororoch to býva bežné.Ten romanticko dramatický koniec,aj som skoro slzičku vyronil. ()

ConanVJ

Tak tuto zombie parádičku mám rád hlavně díky hlavní hrdince, kterou jsem měl rád už z posteru v Cinemě. Horor je to spíš úsměvný, ale má i pěkné krvavé pasáže. Za mě 80% :) ()