Návrat živé smrti 3

• USA Return of the Living Dead III (více)

Plukovník US Army John Reynolds (Kent McCord) se svým vědeckým týmem hledá způsob, jak cíleně zastavit aktivitu u živých mrtvol. Shodou okolností sledují jeden z pokusů s oživováním i jeho syn Curt (J. Trevor Edmond) s přítelkyní Julií (Melinda Clarke). Protože se experiment nepovedl, je plukovník odvelen k plnění jiných úkolů a samozřejmě chce odvézt svého syna pryč. Ten ale po ostré výměně názorů ujede na motorce z domova a Julii bere s sebou. Jenže do cesty se jim postaví náhoda, osud a sloup elektrického vedení a Julie zemře. A Curt, zoufalý ztrátou své lásky, se rozhodne ji oživit pomocí plynu, který viděl v otcově laboratoři... (monolog)

kenkaku

"Návrat-pseudo-zombie" do třetice. Uznávám, že tady přišla trocha inovace a prsa Melindy Clarke, takže jsem film i dokoukal. To ale nic nemění na faktu, že repete už pro mě nikdy nebude (fakt ani polonahá Melinda to nezachrání) a opravdu nechápu že jsem čekal cokoliv jiného... snad asi když už slovo "komedie" z popisu zmizelo jsem čekal, že začnou ctít i pravidla zombie hororu. No nestalo se, tedy opět dávám jen dvě hvězdy (komu je "zombie-mytologie" cizí klidně si pár hvězdiček přitlačte). ()

folklorman

Určitě ze všech ROTLD asi ten nejhororovější. Stále sice nedosahuje kvalit jedničky, ale určitě to v mnohém trumfne nudnou a špatně vtipnou dvojku. Problematika lásky až za hrob nebyla nejšťastnější volbou, ovšem jako záminka k vypuštění plynu a následujícímu masakru vcelku dostačující. Mimo docela slušných efektů, čistě průměrný film, u něhož nejvíce nasbírají inspiraci milovníci piercingů. ()

misstake

Z opulentní komediální zombí šou pro celou rodinu prezentované v jedničce a dvojce se nám stalo zombí drámo pro fajnšmekry. Návrat oživlých mrtvol zkřížený s Nocí ožilých mrtvol, Dnem mrtvých, Reanimátorem a snad i s Tetsuem. Prostě jedna lahůdka vedle druhé. Vážně mě překvapila ta změna ladění série, radši jsem asi měl to komediální. Ale i tak to bylo zajímavé, když člověk nevěděl, co se z toho vyklube, jednání postav bylo správně nelogické, celé to bylo správně nelogické, docela nechutné, herci šíleně béčkoví a celé to bylo až céčkové. Tož na co jiného se v létě dívat? ()

POciSEM

Hmmmm trochu velká odbočka.Yuzna to pobral lehce mimo a vykouzlil love story mezi klučíkem a mrtvou buchtou co se ráda propichuje a cucíká mozečky.Kouzlo týhle série už se totálně vypařilo a tak se hraje docela dost na gore.Triky jsou našlapaný ale už to nejni ten old school.A Tarman tentokrát jenom vystrčí ruku z barelu a vtáhne k sobě jednoho neschopnýho sekuriťáka. ()

TERRORDROME

Stupídne a zmätené, logika nemá šancu, ale dosť slušné tempo a zásoba morbídnych efektov ktoré to vyťahujú z bahna. Je tu viacero pekne ohavných živých mŕtvol a navyše aj sexi sado-maso zombíčka s odhalenými kozami. Po minulom, rýdzo komediálnom diele je trojka plne vážna, takže divák dokáže scenáru ťažšie odpustiť nekonečnú debilitu príslušníkov americkej armády ktorý nechajú pokojne po vojenskej základni pobehovať civilistov a ešte im nechajú otvorený prístup k najnebezpečnejším projektom. Na druhej strane, je to len blbé béčko kde ide iba o to priviesť nejakým spôsobom zombíkov k životu aby mohli žrať ľudí. A to sa podarilo, tak čo? ()

Perverz

Neviděl jsem předchozí díly, nevím jestli to má nějakou návaznost a nemůžu porovnávat, nicméně na tom nesejde, tenhle film funguje i jako soběstačný snímek. Suprové béčko a kdyby to bylo natočené v 80sátkách, skvěle by tam zapadlo. Začátek než se rozjedeme chvíli trvá ale jakmile dostane Melinda chuť na masíčko, pak to jede. A Melinda Clarke, s vybledlou pletí a červenými vlasy je perfektní. Nad průměr nepůjdu ale pro fandy tohohle žánru mám vzkaz, zklamáni nebudete, ale neočekávejte žádnou slávu. ()

Paldiny

Už prvý diel dal zombíkom nevídanú inteligenciu, druhý vodičský preukaz, tretí zachádza ešte ďalej a hnijúce existencie zobrazuje ako obete. Okrem klasického zvratu, kde sa pokusný subjekt vymkne kontrole, zápletku ochucuje nekrofilná romanca, pri ktorej chorá myseľ zas a znovu zatieňuje zdravý úsudok. Výsledkom toho je, že syn vedúceho výskumu dáva druhú šancu zosnulej priateľke, čím tak prehlbuje nakusnutú myšlienku s mincou, ktorá si s jednou stranou skrátka nevystačí. Láska až za hrob pôsobí prekvapivo seriózne a miesto znechutenia či úškľabku vyvoláva ľútosť. Možno je to sympatickými hercami a možno desivým zistením, že je Júlia stále rovnako zvodná. Odklon od predchodcov je evidentný. Uchopenie látky definitívne opúšťa humornú nôtu a snaží sa pracovať iba so základnou myšlienkou- zneužívaním zombies na zbrojné účely. Premena pôsobí dramaticky, nákaza nenachádza východisko a konfrontácia oboch svetov nebola nikdy krvavejšia, aspoň čo sa série týka. Na prvé gore sa nečaká dlho, tie ďalšie sú servírované v pravidelných intervaloch, pričom také finále je dokonca dvojité. Kľudne by vystačilo s udalosťami v stoke, lenže potom naň nadviaže vyrovnávanie účtov v laboratóriách. Yuznov rukopis je krásne príťažlivý a ako som fandil Re-animatorovým experimentom, mi z celej trilógie najviac imponuje práve jeho prírastok. A aj napriek tomu, že omieľa všetko dostupné klišé, dopúšťa sa logických chýb a nedostatočne nadvihnutých mikrofónov, je najrýdzejším odkazom doby, kedy ešte masky  nevyliezali z počítača * * * * * UNCUT nemá viac čo do príbehu povedať, zato tlačí na pílu čo do brutality. Naschvál som si pozrel obe verzie, pričom tú chrumkavejšiu nechal na záver. Čo som očakával mi bolo aj dopriate, kamera je odvážnejšia, vidíme rany, odkiaľ strieka krv a znechutené grimasy obetí sú nahrádzané novou gore nádielkou. Žánrová delikatesa. ()

tenebrae86

U ROTLD 3 jsem se zasmál rozhodě více, než u ne zcela nepovedené, ale lehce dětinské dvojky. Šílená béčkovost, extrémní brutalita a zvrácený humor, zde hraje hlavní a jedinou roli. Nevkusná zábava, která opravdu není pro každého. Miluju Yuznu! Nádherně se u něj odpočívá... :) ()

rsimonyi

Třetí díl už je o dost slabší. Takový Zombie Romeo a Julie. Není nad dívku prošpikovanou střepy a jehlami. Ale pořád se na to dá koukat. ()

icedalaman odpad!

Tak se sérií Return of the living dead jsem natuty zkončil. Tohle nebyl horor, nebylo to prostě nic. Nudné nezajímavé a možná i nudné ale to si ještě musím promyslet. Od hereckých výkonů, přes scénář a dialogy, k hudbě a speciálním efektům odpad na plné čáře ()

arcticsky

Docela se mi líbila první polovička filmu - pak to sklouzává až k úplné trapnosti. Počínaje setkáním s obyvatelem kanálů se jedná už jenom o nemožnou slátaninu. ()

zdeny99

Prvních 40 minut bylo hodně, hodně dobrých. Hlavně ta mrtvola na začátku, kterou zkoumali, byla odporně slizká. Byla úplně jiná než úsměvné mrtvoly v prvních dvou dílech této trilogie. Pak přišel úchvatný záběr na smrt tý čubky, která si zlomila vaz o stožár. A pak se to vše bohužel zvrtlo v nudné béčko, kdy nějací padouši honí furt tu čubku, aby ji dostali. Zlom nastává až v závěru, kde se to oživlými mrtvolami jen hemží. A že některé mají hodně originální a propracované masky. Ty se mi skutečně líbily. Režisér béčkových hororů Brian Yuzna tento film točil úplně jinak než jeho předchůdci O'Bannon a Widerehorn. Vyhnul se těm maskám zombíků, které spíše vyvolávaly úsměv, ačkoliv byly hodně propracované. Absolutně odpustil od žánru komedie a ačkoliv je Návrat živé smrti naprosté béčko, tak je to koukatelné béčko. [644. hodnocení, 78. komentář, 57%] ()

Aurus

9/10. Za mě zatím nejlepší díl této série. Nevím jestli kouknu na další díly protože ty sou podle hodnocení docela dost špatný filmy. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

molcan2

Návrat živých mŕtvych III sleduje príbeh Curta a jeho priateľky Julie, ktorí zistia, že na vojenskej základni v regióne prebieha tajný experiment s plynom, ktorý v predchádzajúcich filmoch oživoval mŕtvych. Po nehode, pri ktorej Julie zomrie, Curt vezme svoju priateľku na základňu a použije plyn na jej oživenie, čím ju premení na zombie bažiace po ľudskom mäse. Na rozdiel od ostatných filmov série je tento vážnejší a má veľmi zaujímavú zápletku, Melinda Clarke ako Julie je jednoducho dokonalá, určite je to najkrajšia zombie, akú som kedy videl. Líčenie a praktické efekty sú neuveriteľné, najmä na Julie, keď má úplnú premenu. Myslel som si, že táto dráma/romantika bude film rušiť, ale fungovalo to veľmi dobre, bavil som sa celý čas, oveľa lepšie pokračovanie ako predchádzajúci diel. ()

Hapretor

Na zabití času ok. Ale vtipné to moc není. Děje se tam pořád něco, ale zrovna strašidelně to nevyzní. Masky ale super. ()

MickeyStuma

Třetí snímek série je již poněkud odlišný Tvůrci se dopustili nevděčnému rozhodnutí, neboť na jednu stránku se vymanili stereotypnímu recyklování jednoho a toho samého, a na druhou stránku se dopustili faktu, což mnohý divák těžko stravuje, že se jedná o zcela jiný příběh. Všechny tři snímky mají stále jedno společné a to je toxický plyn Trioxin způsobující oživení mrtvol. V tomto příběhu tentokrát zpočátku vidíme experiment s tímto plynem a jak tento proces tajně sleduje mladý dospívající pár, Curt a Julie. Jejich vzájemná láska z nich doslova září. Julie později při nehodě na motorce zemře a Kurta nenapadne nic jiného, než jí pomoci Trioxinu oživit. Následující události ukazují, že zas tak dobře promyšlené to neměl. Snímek rapidně snižuje komediálnost předchozích dvou snímků a naopak nabírá na intenzitě hrůzy. Punková atmosféra je však věrně zachována, takže finální vzhled Julie, coby punkrocková zombie, prostě musela nejednoho hororové fanouška potěšit. Ostatní zombie také nejsou špatně odvedené a co se vůbec týče speciálních efektu, na počátek devadesátých let, ve kterých jsou ještě patrné postupy let osmdesátých, prostě paráda. Samozřejmě nechybí ani spousta krve a vnitřností. Jednoduchý scénář je samozřejmostí, takže vše vynahrazují právě hororově laděné scény, které však mají zábavný charakter, než aby vyloženě děsily. Jako zábavný zombie film je tento snímek prostě pecka. Jen tak mimochodem, existuje ještě vůbec nějaký podobný počin, kde je k vidění takto krásná dívčí zombie? ()

helraiser

Naprosto šílený béčko a k tomu mrtě zábavný. Pokračování, které nemá prakticky s předchozími díly nic společného a je natočeno v úplně jiném duchu. Já byl ovšem spokojenej až na pár maličkostí které nemá cenu ani zmiňovat. ()

filhan

Takže asi takhle : Kluk potká holku, holka mu dá jazyk mezi zuby, holka chce vidět zvířátka, holka uvidí mrtvolu a tak kluk skáče jak holka píská - mezi tím se mrtvola zblázní - , holka sáhne klukovi mezi nohy, z holky se stane mrtvola, holka se zblázní, všichni umřou, všichni se zblázní, mezi tím mají všichni hroznej hlad, atd. atd. atd.. Pak je tam ještě nějaká vojenská základna, která ukrývá zbraně které můžou zničit svět a není skoro vůbec zabezpečená (hold Amerika no :-) Jaký krásný příběh, byl tu už tolikrát. :-) ()

messi@h

Return of the Living Dead 3 se mi prostě líbil, ať ho haní každý sebevíc. Líbil se mi začátek, který má přesně tu atmosféru filmů z 80. let o super utajovaných vojenských výzkumech, do kterých se připlete někdo samozvaný. I když je to tentokrát samozvanec s dobrým úmyslem. Líbil se mi nápad v oblasti zombie filmů poměrně neobvyklý, tj. vystavět příběh na lásce a souboji vůle s nezvratnou proměnou v krvelačnou bestii. Líbila se mi - proč to nepřiznat - Melinda Clarke, která vypadá skvěle normálně a ozdobená hrozivým piercingem snad ještě líp. Tahle herečka ve mě dokázala vzbudit soucit a vtáhnout mě do děje. Vůbec mi nevadilo, že Return of the Living Dead 3 je pojatý vážně a není v něm ani stopa po humoru z minulých dílů. Triky jsou většinou také na velmi dobré úrovni. Jediné co mi trochu nesedlo, je typicky Yuznovské velkolepé finále v podobě vzpoury zombií na základně. Vzhledem k průběhu celého filmu jsem čekal něco trochu pietnějšího. I když smutný konec ústřední milenecké dvojice tuhle pachuť poměrně dobře napravil. Return of the Living Dead 3 je pro mě moc milé překvapení a dokázal jsem mu bez problémů odpustit některé typicky béčkové zlořády (na to, že se jedná o extrémně nebezpečný a utajovaný vojenský projekt, je až moc snadné se dostat do budovy a pohybovat se v ní). ()

sarfian

A zase nič moc. Dokonca horšie ako predchádzajúce dva diely. Ja som očakával prechod z paródie na trošku vážnejší štýl a toho jediného som sa dočkal. Inak slabota, ale žeby láska mohla prekvitať medzi zombíkmi...to som nevedel až doteraz...poučné. VIDENÉ 1x a posledný ()