And Then There Were None

• Kanada And Then There Were None (více)

Vůbec první zfilmování slavného detektivního románu Agathy Christie Ten little niggers (Deset malých černoušků).
Osm pozvaných hostů spolu s manželským párem najatých sluhů tvoří desítku víkendových obyvatel osamělého domu stojícího na opuštěném ostrově uprostřed moře. Jejich hostitel, nepřítomný pan Owen, přednese po první večeři za pomoci gramofonové nahrávky deset obvinění z dávno spáchaných a dnes již téměř zapomenutých vražd. Každý z hostů je totiž vinen a podle slov Owena musí za svůj čin konečně zaplatit. Deset figurek na stole se po řadě kácí, jak hosté postupně záhadně umírají. Nikdo další ale na ostrově není a vrahem proto musí být někdo z nich. (dopitak)

HiddenDragon

Jako prvni verzi jsem videl tu nejaktualnejsi, tridilnou, z r. 2015, ktera je moderni, atmosfericka, ma skvely casting, barvy i napeti, takze prekonat ji je nanejvys tezke. Trochu me pokazde mate nazev. "ATTWN" je takovy univerzalni. Kniha - mimochodem jedna z nejprodavanejsich vubec - mela puvodne v UK v nazvu "Niggers", v US to (muzeme jen hadat proc :) upravili na "Indians" (coz je i zde) a dokonce existuji i verze se "Slaves" nebo "Soldiers" (ve zminene verzi 2015). Kazdopadne u nas je to tech "10 malych cernousku". Tato prvni filmova CB verze z r. 45 je pomerne kratka, coz je myslim na skodu a priznam se, ze nechapu to pomerne vysoke hodnoceni. Narozdil od verze 2015 zde nejsou zadne flashbacky a historie postav. Vsechno je receno dost strucne a kvapne. Vrazdy (mrtvoly) nejsou temer vubec zobrazeny - bud jenom postavy reknou, ze ten nebo ten umrel, nebo je videt napr. noha. V tom jsou moderni verze divacky vstricnejsi, ze si neberou servitky jako tyto prvni pokusy. Take nektere vrazdy zde nejsou podle rikanky - jednoho ma napr. sezrat medved, ale pritom na nej spadne kus zdi. CB barva mi nevadila, ono se to sem hodi, ale napr. casting mi nesedl. Rusky slechtic se chova jak klaun, sekretarka ma divne oci a ksicht jak z vosku, detektiv neustale premysli a krouti hlavou nebo zcela nelogicky na kameru vykrikuje "uz to mam", jakoby to divaka zajimalo. Sluha toho opilce hraje taky smesne. No celkove je to poplatne dobe vzniku, ale v porovnani se zminenou verzi 2015 to absolutne neobstoji. Jednak konec je zde horsi, jednak charakter a motivace postav zde nejsou dobre vykresleny a chybi tomu celkove to huste napeti hranici se silenstvim. Jedine, kde to bylo znat, kdyz musely postavy zustat po dvou - tak hned z podeziravosti malem na toho druheho zautocily. Celkove ma ale pribeh opravdu silnou konkurenci v modernim zpracovani BBC, takze tohle proste nemuzu hodnotit ani zdaleka stejne. ()

joker2

Výborné zpracování divadlení hry Agathy Christie A pak tam nezbyl žádný (původně vydané jako novela Deset malých černoušků - Ten Little Niggers). Vynikající herecké výkony, podmanivá hudba a skvělá kamera. Napětí husté tak, že by se dalo krájet. A navíc je celý film ke shlédnutí na Youtube. Remake tohoto filmu z roku 1965 nese název Ten Little Indians. Hlas pana U.N.Owena namluvil Orson Wells. ()

Ichmael

Velmi dobře natočená adaptace knihy od vynikající spisovatelky Agathy Christie. Atmosféra krásně temná a napjatá jako v knize a herci velmi dobře hrají svoje role. Závěr se skutečně od knihy liší a i název filmu tomu zcela neodpovídá, ale na závěr zazněla důležitá myšlenka, která odlišný závěr od knihy napravila: "one should never trust a woman". ()

Gor'seye

Toto nie je román Agathy Christie !!! Je to len úbohá napodobenina, ktorá skončí happy endom (narozdiel od románu)....Ale okrem toho to je aj tak priemerný film. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

kamigava13

Skvělý mysteriózní thriller. Překvapilo mě to. Znala jsem jen tu říkanku o černoušcích. Určitě si přečtu předlohu, abych viděla ten původní závěr. ()

Svadbos

Vysoko napínavá adaptácia románu A. Christie. Dudley Nichols sa postaral o perfektný scenár, doplnený skvelými vizuálnymi nápadmi. Film bol následne trikrát zfilmovaný pod názvom "Ten Little Indians". V Anglicku bol film uvádzaný pod názvom "Ten Little Niggers". Film bol adaptovaný Dudley Nicholsom. Tento materiál A. Christie bol aj parodovaný v nezábavnom snímku "Murder by Death" (1976), ktorý napísal Neil Simon. ()

Wafs

Vôbec som nevedela, ako sa to skončí a to na tom oceňujem, pretože vo väčšine filmov je koniec predvídateľný od tretej minúty. ()