Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

hazdrova

Skvelá klasika, ktorú som mala možnosť vidieť až teraz. Páči sa mi, že je Neckař pri Helenke nižší, dodáva to autenticite príbehu. A za pesničku Miluju a maluju 4* ()

NoIdentity

Kdysi jsem u téhle pohádky prožíval svoji velkou první lásku (ve školce) a protože v té době ještě nebylo rozšířené video, poslouchal jsem audio záznam nahraný z televize. Každý den pořád dokola... Nedávno jsem jí viděl znovu a musím uznat, že kromě velkého zážitku pro děti nadhazuje dospělému divákovi mnoho vtipně ironických situací nad kterými se lze zamyslet a kterými se lze bavit. Každopádně tak jako tak citová záležitost :)) ()

xxlch

Klasická pohádka s prvky moderny,které nijak nezastiňují pohádkovost tohoto filmíku.Skvělé herecké obsazení(a to nemyslím Vaška a Helenu) no a ty nezapomenutelné písničky-které se staly hity-není co jiného dodat-je to za 5*. ()

Kajislav89

Jedna z nejlepších českých pohádek, i když se od těch klasických poněkud liší. Obsahuje pěkné písničky a děj je zamotaný přesně tak, jak se na správnou pohádku sluší. A hlavně se divák může nabažit úchvatných hereckých výkonů a hlášek. Naprosto nepřekonatelná je herecká kreace dua Kemr-Vostřel a nezapomenutelná písnička Kujme pikle. Taky se mi vždy moc líbil poněkud sarkastický kat v podání Františka Dibarbory. Další z filmů, který podle mého výborným způsobem odráží optimismus a uvolnění 2.poloviny 60.let. ()

Kubi21

Nejde jinak. Jízda na krávě, kujme pikle, pikle kujme, trhan a princ jsou dva, budeme dělat tlumočníky, vy u nás a já u vás. Co jazyky? Mluvíme stejně, ale lidi na to ještě nepřišli. Tohle je prostě klasika, která funguje a bude pořád fungovat. Skvělý Kemr a Vostřel. Úžasní králové v podání Marvana a Záhorského. Nikdy už tak krásní Neckář a Vondráčková a lahůdkový kat v podání Františka Dibarbory. Jak se dá utéct z vězení? Težko. ()

Havala

Pohádkovská klasika s nepřebernou skvadrou špičkových herců. Dokonce ani písničky nejsou vůbec špatné. ()

transbeskyd

ná ná nanananáná..opět jedna z nesmrtelných klasik, kde zpěváci ukázali, že umí i dobře hrát.Jednou za rok si to dám vždycky a rád:) ()

Sagisia

"Milý tatíčku, tohodle chlápka jsem já poznala v base. Krávu má zaparkovanou za parkem, ale jinak je éňo ňůňo..." Na Vaška Neckáře se tu nemůžu vynadívat, jako princ je naprosto k sežrání :) ()

Esdälon

Já jako nevim, že chodíš panu králi na spadaný jabka a ty jako nevíš, že lezu dovnitř! U některých hlášek umírám dodnes. Kujme pikle. ()

Tominni

Tak trochu jiná pohádka. Hodně ji drží skvělá hudba Jana Hammera, když se k tomu přidají herci jako Josef Kemr, Darek Vostřel atd., tak je na co koukat. Mezi Vonráčkovou a Neckářem to také funguje. Tak nezbývá než obětovat obě křídla a dát alespoň 4*. ()

Xpojntman

„Nikdy nevíte, od jakého neštěstí vás zachránila obyčejná smůla.“ — Cormac McCarthy #NonconformistHallOfFame. ()

PlayEasy

Po "Popelce" a ještě několika dalších naše nejoblíbenější pohádka, která ani po desátém zhlédnutí neomrzí (ověřeno) a stále pohádkovsky baví. Jedním z klenotů naší kinematografie si tato pohádka zaslouží být (a taky je... :). Dvojici, která se skládá z české zpěvačky a z českého zpěváka - Neckářovi a Vondráčkové to náramně seklo! Mimochodem jak se dívali na Charlieho Chaplina, tak my bychom se neudrželi. Však jsme to taky před TV zkoušeli :) 85% ()

Gamekeeper77

Tuhle pohádku jsem měl vždycky moc rád a to hlavně kvůli Helence, která se mi taky vždycky moc líbila a tady úplně nejvíc. Super songy, Venca se tu taky povedl, jediné, co mi tu coby smradovi trochu vadilo, byly ty moderní doplňky jako fotografování, němý grotesky a rádce s jejich spikleneckými dialogy jsem taky moc nemusel. Teď už to beru samozřejmě trochu jinak, ale taky už nejsem dítě, takže něco za něco. Ale ta Helenka... 85%. ()

ostravak30

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec. Další klasika, kterou netřeba detailně hodnotit. Kromě skvělé hudby, která se stala v podstatě s každou písní hitovou, jsou zde zastoupeny humorné postavy, hlášky, které zlidověly a samozřejmě netradiční pojetí - například grotesky apod. Navíc je film skvěle obsazen. Nějak mě nenapadá nic, co by pohádce jednu hvězdu ubralo. ()

makakus

Skvělá hudba a Neckář, vše ostatní je šíleně smutné. Především pomatený děj, nemotorně začleněné modernistické prvky a hlavně pacifistická agitka v závěru. ()