Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

ainny

Pohádka mého dětství, dlouho zavřená v trezoru, když se konečně začala znovu vysílat, tak byla prostříhaná. "Kujme pikle" z úst pana Vostřela bylo zřejmě - stejně jako jeho osoba - protizákonné. Pustím si ji kdykoliv znovu, protože patří ke klasikám jejichž písničky nestárnou a jejichž hlášky zlidověly... Takže "pan král počká až si oloupeš kostičku" a já jdu koukat dál... ()

Chrustyn

Jedna z nejlepších českých pohádek s neuvěřitelně chytlavými písněmi. Pro mě zábavnější než neustále dojená Popelka. ()

Jirka_Šč

S odstupem mnoha a mnoha let se mi na této pohádce líbí vlastně všechno. Hlášky, písničky, postavy, satira, dekorace. Všechno. ()

Šandík

Pohádka trochu podivně rozkročená mezi žánry. Překvapující nadsázkou a neotřelou "(post)moderní" výpravou, plná podařených fórů, ale také přeslazených písniček. Jako dítě jsem ji neměl moc rád, pak přišlo období, kdy mě překvapovala svou neotřelostí, teď už zase spíš trochu nudí. Škoda těch vysloveně špatně padnoucích postsynchronů... 65% ()

heyda

Václav Neckář a Helenka Vondráčková v jedné z nejhezčích zpívaných pohádek v ČR. Film obsahuje zpoustu nezapomenutelných hlášek a zaslouží si vysoké hodnocení. 9/10 ()

Stanislaus

Šíleně smutná princezna na první pohled (i poslech) do jisté míry vyčnívá z tuzemské pohádkové produkce - zejména díky netradičnímu pojetí, které je okořeněné nezapomenutelnými písněmi, nádhernou (i když "maličko" kýčovitou) výpravou a nejednou nápaditou a humornou sekvencí. Mladičkému Neckáři a Vondráčkové to nesmírně slušelo, duo Kemr-Vostřel bylo výsostně spiklenecké, zatímco duo Marvan-Záhorský mělo královské charisma. Libozvučná pohádka, která nestárne. ()

honajz

Po pravdě řečeno, ty politické narážky mi tady vadí čím dál víc, a vlastně bez nich se mi pohádka líbila daleko víc, protože by vynikla její poetika a hezké písničky Jana Hammera, i mnohé vtipy a vtipné bonmoty. Mojí nejoblíbenější hláškou je asi „toho se neboj, to je nepřítel“. A Vondráčková s Neckářem hezky mladicky blázní a dávají filmu šmrnc. Co mi ještě na filmu vadí, jsou podivné kulisy interiérů. EDIT: Viděno letos (12/2020) opět a až mne zamrazilo, jak je politicky aktuální. Zvlášť když Babiš s Prymulou, teda král s katem, chodí dům od domu, jestli tam náhodou nejsou lidi nějak moc veselo a jestli jsou hospody zavřené. ()

MM11

Jedna z nejvýraznějších českých pohádek si obsadila do rolí herců zpěváky s první ligy. A to je možná trochu problém, nemůžu si pomoct, ale mě by asi podstatně víc sedlo tradičnější obsazení. Kde nepomůže hudební stránka nastupuje výtečně situovaná atmosféra rutinéra a mistra pohádek Bořivoje Zemana, která napraví mnohé, ovšem ta kýčovitost nezmizí zcela a dnes spíš vadí. ()

Deschain

Príjemne a trochu inak pojatá rozprávka. Hlavným plusom určite veľmi pekné skladby a ústredná dvojica Vondráčková/Neckář. ()

SOLOM.

Tak to já se připojuji k těm, kterým se tato pohádka líbí. Patří k mým nejoblíbenějším a to nejen díky Vondráčkové (kterou sice už od jisté doby nemusím, ovšem to je spíš spojené s posledními roky, protože coby zpěvačka je skvělá) a Vaškovi Neckářovi, ale hlavně kvůli chytlavým písním. Jasně našlo by se tu několik nedostatků a chyb, ale na ty já v těchhle klasikách kašlu. V mém případě funguje hlavně nostalgie a vzpomínky na dětská léta… ()

luka4615

Klasická filmová pohádka s plejádou památných scén, hlášek a hereckých výkonů. Vážně potřebujete vědět více? „Jak by jsi mě asi představila? Milý tatíčku, totohle chlápka já jsem poznala v base. Krávu má zaparkovanou za parkem ale jinak je éňo něňo.“ ()

Sawy

Moje nejoblíbenější česká pohádka.Helenka je rozkošná,Neckář největší sympaťák,vtipy vydařené...Takhle se to má točit!90 % ()

maseer2

jedna z mých nejoblíbenějších pohádek! nestárnoucí písně a skvělé duo Vondráčková - Neckář (tehdy ještě hubeňour :P ) v hlavní roli ()

BigDeal

Na mňa až príliš farebná rozprávka, ktorá ani nemá nejaké obrovské kúzlo českých rozprávok o princeznách, zato je originále spracovaná, zábavné sú moderné vymoženosti, no hlavným plusom je ústredná dvojka a nezabudnuteľné piesne. ()

argenson

Výborný tah obsadit Helenu Vondráčkovou do hlavní role ve filmu, když byla ještě mladá a krásná. Svým půvabem zachránila jiné nedostatky, páč s jejím herectvím to nebyla žádná sláva. Václav Neckář sice hrál o poznání lépe, ovšem ten zas tehdy zamlada vypadal směšně, inu, je to boj:-) Výborné písničky (hudba Jan Hammer sedmnáctiletý!). Natočit pohádku naprosto bez kouzel a nadpřirozena je kumšt, navíc tenhle příběh s jasným odlišením dobra a zla musel mít v roce 68 silný náboj. ()