Hanes88

Velice zajímavě pojatá dobrodružná komedie. Michael J. Fox a Christopher Lloyd v hlavních rolích skvělí a celkově za ten nápad dávám 4*. 75%. ()

J*A*M*A*L

Skvělý začátek teto perfektní koomediální sci-fi trilogie.Od svého žánru je to zaručeně nejlepší trilogie a spolu s Nolanovým Dark Knight jsou torozhodně nejlepší trilogie vůbec.Robert Zemeckis snad natočil ještě lepší film než jeho budoucí(v té době) Forrest Gump.Opravdu perfektní sci-fi dílo a toto byla určitě i mé nejoblíbenější sci-fi.100% ()

Paldiny

Svieža záležitosť vznikla zo spolupráce Spielberg - Zemeckis. Cestovanie v čase ponúka veľa možností, tu sa hlavný hrdina vráti do mladého veku svojich rodičov, aby nechtiac poplietol históriu a potom ju za pomoci vyšinutého vynálezcu zliepal zase dohromady. Celá kopa výborných nápadov je na nás chrlená vo vysokom tempe, čo zaručuje skvelú zábavu. Len mi prekážalo poňatie jeho tatka, ktorý bol na môj vkus až príliš veľký trtko. Zároveň vadil fakt, že som s výnimkou toho záverečného, odhadol s predstihom každý jeden zvrat. Inak oddychovka ako sa patrí. ()

Disease

Vcelku zábavné, pokud se prokoukáte první půlkou. V kategorii Zemeckisovských kýčů to patří určitě k tomu lepšímu. ()

Káronoš

Řemeslně na jedničku. Scénář vede diváka krásně za ručičku a skvěle časuje sdělování informací. Parádně se buduje napětí. Scéna s chytaním blesku je napětím vyšperkovaná až do nebe. Retrofuture Auto nemá chybu! Zamotanost časových nástrah je dobře zvládnutá. Nic nepůsobí zmateně a nejednoznačně, příběh je detailně propracován a dávkován s usměvnou lehkostí, ač se jedná o nemyslitelně složitou vědu. Zkrátka přesná filmová práce, která měla dostatečnou přípravu a vsechny aspekty spolu hrajou stejnou píseň. Viděno v roce 2016 a ochuzen o moderní efekty jsem si nepřišel. ***** šlape to jak digitální hodinky v analogové době ***** ()

Wajsik

Takový ten pocit když si jen tak natočíte jednu z nejlepších trilogií všech dob, aby jste pak natočili jeden z nejlepších filmů všech dob. Vzpomínám, jak jsem jen tak hledal na co kouknout večer a narazil na Návrat do budoucnosti. Vzhledem k tomu, že miluji cestování v čase tak to byla asi láska na první pohled. A trvá to dodnes. ()

Rozjimatel

"Hello, hello, anybody at home?"     Absolútny kult, nehorázne zábavný, nabitý ohromne pozitívnou energiou (zhruba 1,21 gigawattov po dobu 2 hodín), jeden z mojich najmilovanejších filmov (nielen) mojej mladosti. Hoci ide v podstate o čistokrvnú komerciu, je to komercia takmer dokonalá, akú dokážu nakrúcať hádam len Spielberg so Zemeckisom. Takže, v čom vlastne spočíva genialita tohto filmu? Predovšetkým je to skvelý scenár, doslova nabitý fantastickými nápadmi. Ďalej je to výborný humor, založený na perfektných dialógoch, hláškach, odkazoch i situačnej komike. No a napokon sú to perfektne napísané a dokonale obsadené postavy, ktoré sú síce tak trochu karikatúrami, ale ohromne zábavnými. Marty "This is heavy" McFly (výborný Michael J. Fox) je sympatický frajer s neodolateľným šarmom, Christopher Lloyd je ako strelený a geniálny vynálezca Emmet "Great Scott" Brown úplne dokonalý. Claudia Wells, predstaviteľka Martyho pôvabnej priateľky Jennifer, mi bola strašne sympatická a veľmi ma mrzelo predčasné ukončenie jej kariéry (Elisabeth Shue v ďalších pokračovaniach už nemá takú iskru). Výbornou postavou je aj Martyho otec George, parádne zahratý Crispinom Gloverom (ten sa o účasť v pokračovaniach pripravil svojím špekulantstvom). Ale mohol by som takto pokračovať ešte dlho, keďže film má perfektný kasting až do poslednej postavičky. Absolútnym vrcholom filmu je geniálna tanečná zábava, pri ktorej vždy plačem a smejem sa súčasne. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "It's already mutated into human form! Shoot it!" "Take that you mutated son of a bitch!" ()

Spectre

Vynikajúca zábava! Názov by neznalému napovedal, že pôjde o nejaké hardcore B category scifi, ale opak je pravdou. Tento film o cestovaní v čase môžete pustiť najmladším aj najstarším a všetci sa budú dobre baviť. ()

Senfi

Já tenhle film prostě miluju. Má to takovej švih a smát se tomu snad nikdy nepřestanu...Christopher Lloyd je tam naprosto úžasnej, takovej správnej pošuk...kterýmu to ale pekelně pálí :o) A Michael J. Fox je zase šíleně roztomilej, takový neviňátko, ktrýmu bych odpustila i ty pozdní příchody do školy. ()

dehlie

nemám slov. toto je jeden z vrcholov kinematografie. pre mňa určite. originálne, zábavné, vtipné, napínavé, perfektné. ()

Wenca888

První díl z trilogie BTTF je asi nejlepší sci-fi co jsem viděl. Skvělí herci a opravdu dokonalý scénář. Na jedničku se můžu dívat pořád dokola... ()

Me6i

tenhle film si právem zaslouží čestné míto v mém žebříčku nej - kdo by neznal tuhle klasiku, poprvé mi přpadal jako z jiné planety, krása, zábava, akce - tak to je podle mého gusta ()

Ukko

K triptychu Návratů do budoucnosti by se dalo napsat hodně, ale myslí, že vše již bylo řečeno. Výborný a inteligentní scénář, pěkné herecké výkony, decentní a milý humor. Velmi překvapivé je to, že tuto vyskou laťku si udržely všechny tři díly. Jedna z mých nejoblíbenějších trilogií a srdcovka. Seš snad srab McFlyi? ()

geimz

V dnešnej dobe by si film zrejme nezaslúžil viac než 4*, ale ono je to celé tak pozitívne a úsmevne natočené a práve v tomto filme vzniklo nenormálne množstvo všelijakých klišé, že mi nedá dať menej než 5. ()

Zyne

Hudba: Alan Silvestri... propracovaný příběh, sympatické postavy, dobrodružství, vtip, ale i vážné situace...zkrátka vše, co má mít film, který formoval komediální dobrodružství o cestování časem... ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi