SMJSmoK

Nejlepší klasika...neni to náročný pro mysl, ale zárověň to neni blbý. A navíc se u toho člověk zasměje. ()

Arequipa

Nadprůměrný, ale ne skvělý film. Těšil jsem se moc a asi to byla chyba. Přesto se rád podívám na dvojku i trojku. ()

kubal18

To je síla. Vychytaný filmek a to po všech stránkách. Nápad a celkový příběh je perfektní, Michael J. Fox a Ch. Lloyd taktéž. ()

Shakaar

Skvélá komedie s prvky sci-fi...sice to vypadá jako definice, ale nenapadlo mě lépe vystihnout tenhle film ( protože by to zabralo 4 stránky :) ) Tak zaprvé výborně vybrané herecké obsazení. Nevím, ale nedokážu si přestavit Back To the future bez Loyda nebo Michaela J. Foxe alias Martyho. To platí také i záporácích jako byl Biff. Postavy jsou dobře napsané a každý se do nich hned vžije ( určitě každý chtěl být aspoň na okamžit buď nebojácným Martym nebo jeho přítelem doktorem :) ). Zadruhé velmi dobře udělaná hudba. Každý si určitě vzpomene na solo Foxe Johnny B. Goode, dále určitě si pamatujete na songy The power of Love a Back in time ( složena speciálně k filmu ). A zatřetí děj. Ačkoliv na pohled jednoduchá zápletka, zkomplikují maličkosti ( jako např. do Martyho se zamiluje jeho matka ), jinak pro člověka snadno pochopitelné a vtipné. Neexistuje chvilka při které bych se nudil. Zajimavost: Při plánovaném čtvrtém díle téhle časovky oslovily oba herce. Přijal ji jen Lloyd. Michael J. Fox se omluvil z důvodu že se necítí na roli Martyho a že už není v 20 letech aby jezdil na skatebordu. Každopádně hlavním důvodem byla jeho Parkinsonova nemoc. ()

Veseldaa.!

Počáteční film jedné dokonalé trilogie o kterou se postarali vynikající scénáristé a také režisér Robert Zemeckis. To by ale nestačilo.. film stojí především na vynikajících hereckých výkonech Michaela J. Foxe a Christophere Lloyda. Back to the Future = krásně zamotané, ale přesto lehce pochopitelné a nezapomenutelné dílko! ()

hlína

Hodně zábavná sci-fi komedie, kdybych to viděl při premiéře v roce 85 tak by to určitě dostalo hvězdičku navíc za nadšení. Ale jelikož jsem v roce 85 ještě tahal za sebou na dvorku kastrol s pískem na špagátě, tak jet to dnes střízlivých 80% ()

waska

Výborný první díl skvělé sci-fi trilogie, na který se vždy rád podívám. Originální příběh, neskutečné zápletky, vtipné hlášky dvou hlavních představitelů M.J.Foxe a Ch.Lloyda. Vždycky, když už jsem si myslel, že se nemůže nic stát, zase se něco zvrtlo.. :-) Jen málo filmů jsem viděl tolikrát jako tento a vlastně celou trilogii :-) ()

Sign

Jeden z neúžasnějších zážitků ohledně filmu mého života, ano je to tím že jsem na 80. a 90. léta celé historie lidstva, ale také styl celého vytvoření tohoto dokonaléhom ano napíšu to dokonalého díla filmu je npro mne a viditelně ne jen pro mne dokonalý, nádherný, uklidňující a nevím ale použil bych tisíce slovíček a žádne by nevystihlo tento filmový skvost, po Martinovy Riggsovi a Rogerovi Murtogh nejlepší filmová dvojka historie filmů, zbožňuju Martyho! PS: pod tohle hodnocení spadá celá trilogie jako celek :-) ()

BačaXXX

Výborně na ty časy zpracovaný film.Michael J.Fox alias Marty příjemně spestřil děj a s pomoci bláznivého doktora dotáhl tento film k jedným z nejlepších. ()

dEst28

Zemeckis a natočil něco, co nikdo jentak nepřekoná v tomto žánru. Návrat do budoucnosti je prostě další z klasik, která nemůže omrzet a je pro každého. Michael J. Fox jakožto vycházející hvězda a bláznivý doktor Christopher Lloyd fungující jako dvojka, která se vypravuje do různých časových destinací. Navíc nemůžu zapomenout na skvělý soundtrack, který doprovází celý film. ()

SmaX

Mám rád celou trilogii. V Jedničce je dobrej Zesilovač. Ve trojce sou dobrý ZZ a ve dvojce budoucý honička s puberťákama, ale to neni zdaleka všechno to sem vyjmenoval zlomek toho dobrýho co v těhlech filmech je. Tyhle tři filmy si můžu pouště stále a pořád znova. Takže všem jen doporučuju ;) ()

Primavera

Najlepšie, čo som kedy videla, s tématikou cestovania časom. Nehrá sa to na príliš exaktný projekt, nehýri to úletmi, ktorými nerozumie ani sám režisér, je to čitateľné, ľahké, zábavné. Pozrela som si to druhýkrát s väčším časovým odstupom a znovu som bola očarená. Nadčasovosť filmu ma utvrdila v tom, že za tých 5 hviezdičiek to, sakra, fakt stojí! ()

closed.eye

Podle mýho názoru obrovská blbost. Ani ne tak sci-fi, jako spíš typická americká (= nesympaticky potrhlá) pohádka pro děti. Tento film nechci vidět znovu! ()

Colour

Návrat do budúcnosti má podobný problém ako napríklad Smrtonosná zbraň alebo Niekto to rád horúce - na ten štýl vzniklo už veeľa filmov, ku ktorým sa človek dostane skôr. Škoda, že som na cestovanie v čase videla mnoho filmov, oveľa horších. Návrat do budúcnosti je originálny, nemôže za to, čo vzniklo neskôr. Prvú polhodinu som sa smiala toľko, až ma chceli vyhodiť z izby. S druhou polovicou je to o čosi horšie, ale stále nadpriemer. Všeobecne neobľubujem takýto štýl filmov 80. rokov, ale výnimka potvrdzuje pravidlo. Scenár a réžia - klobúk dolu. Z hercov bol najlepčí Christopher Lloyd. 90% ()

greigor

Jestli mě nějaký film opravdu překvapil, tak to byl tenhle! Dříve mě sci-fi nebavilo a přišlo mi zvláštní,ale tohle mě přesvědčilo a vyvedlo z omylu. Jeden z filmů, na který se vždycky rád podívám, a když ho zapnu, tak jde všechno stranou. A hlavně škola! ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi