Kritik.

Výborné a neskôr sa možno rozpíšem viac, ale teraz si sem odložím poznámku: Na konci boli v prítomnom čase dve autá. Čo sa stalo s druhým, nie je domyslené. ()

Lupes

Tak trochu ve stylu Al Bundy (který je ale o mnoho lepší). Esence osmdesátek, včetně laciné výpravy, technické povrchnosti a opravdu mizerného herectví. Chápu, všichni, které to posadilo kdysi na zadek teď nostalgicky vzdychají, byť namísto beďarů mají slušné panděro. Měl bych taky. Vyrůstal jsem v osmé dekádě. Jenže já čuměl na Honzu, mým hrdinou byl Sandokan a místo na prkně jsem drandil na kole. A protože popularita tohoto kousku je hlavně o emocích a sentimentu, jako nepolíbený s chladným odstupem hodnotím * ()

D.Sleeper

Mimořádně zářivý unikát, na který se nezapomíná. Málokdy se povede, že je srovnatelně špičkový i druhý a třetí díl trilogie. ()

Nemmonn

Můj nejoblíbenější film všech dob. Každá sekunda v tom filmu je tak neskutečně úžasná. Jeden z nejlepších soundtracků od Alana Silvestriho, který poslouchám do dnes. Hlavní duo, který mě nikdy nepřestane bavit. Do toho hlavní zápletka, Biff, DeLorean, vynikající scénář a humor. Absolutní Masterpiece. 11/10 ()

GTS_PUNK

Prvá časť kultovej sci-fi komediálnej trilógie režiséra Roberta Zemeckisa, vydaná v roku 1985, je začiatkom bláznivého dobrodružstva o cestovaní v čase v hlavných úlohách s Martym McFlyom (Michael J. Fox) a doktorom Emmettom Brownom (Christopher Lloyd). Dvojici Robert Zemeckis a Bob Gale sa v tomto prípade podarilo vytvoriť príbeh, ktorý ako svojím nápadom, tak aj spracovaním dokáže zaujať nielen fanúšikov žánru sci-fi. Čo tejto snímke do veľkej miery určite pomáha, je výrazné prepojenie s komediálnymi prvkami v mnohých scénach. Humorná stránka a vtipné momenty, spomedzi ktorých zrejme najviac vyčnieva "Calvin Klein" scéna, dokonca miestami kvalitatívne prevyšujú aj sci-fi aspekty diela. Tie však v žiadnom prípade neostávajú pozadu a diváka bavia rovnakým spôsobom. Dá sa povedať, že film ako celok prakticky stojí na veľmi jednoduchom námete. Ale ako sa to v tomto prípade potvrdzuje, v jednoduchosti je krása. Snaha zbytočne nekomplikovať dej, ktorá sa snímke vyhýba, je polovicou jej úspechu. Tou druhou polovicou je už spomenutý humor, ale takisto herecké obsadenie alebo výprava. Filmu herecky jednoznačne dominuje dvojica Michael J. Fox a Christopher Lloyd, ale bavia aj ďalší členovia ansámblu, napríklad atraktívna Lea Thompson. Výborná je v prípade Zemeckisovho filmu aj výpravu - a to ako tá "osemdesiatková", tak aj "päťdesiatková". V prípade oboch snímka zakomponováva do príbehu viaceré popkultúrne odkazy, čo vždy poteší najmä sčítaného a znalého diváka. Back to the Future je nielen začiatkom trilógie, ale dnes už aj filmovou klasikou, ktorá má na celom svete obrovské množstvo fanúšikov. A zrejme právom, pretože ide o film prakticky so všetkým, čo by kvalitný film mal mať - dobrý nápad, spracovanie, herecké obsadenie aj to všetko ostatné. Za úplnú dokonalosť pravdepodobne Zemeckisov film označiť nemožno, ale vyložene slabé miesta sa mu takisto vyhýbajú. ()

driver005

Pro mě sci-fi komedie číslo jedna. Téma cestování časem se zápletkou neměnné budoucnosti bylo již zpracováno několikrát, přesto je pro mě tento snímek v určitém směru jedinečný a geniální. Tleskám Christopherovi Lloydovi v roli Dr. Emmeta Browna za nevídaně komické grimasy a temperamentní reakce hodné bláznivého vědce :-). ()

Prďoch

Ač na první pohled se může zdát, že je film béčkový, opak je pravdou. Tenhle film snad neměl chybu: výborní herci, geniální příběh, atmosféra, prostředí, doba... Jednoznačně pět... ()

Myrddin

V dětství můj oblíbený film - možná hlavně proto, že to byl i vůbec jeden z prvních, co jsem viděl. Má skvělý příběh, dokonalý obsazení, naprosto zapadající hudbu, ale hlavně skvěle propracovaný příběh, proto je to podle mě nejlepší Zemeckisův film, ale naprosto chápu, že když ho někdo nevidí s TV Nova dubbingem, nemusí se mu vůbec líbit, když sem si ho já koupil s Barrandov dubbingem od Blesku (možná Aha nebo podobnýho hovna), tak sem to musel vyhodit, ten dubbing tomu filmu ubírá tak 1-2*, jak se tak neschopnej angličtinář může stát překladatelem filmů? ()

Tiiso

Dnes bych snímek nazval film pro teenegry. První vážná láska, touhy dospívajícího muže to je hlavní podtext této sci-fi komedie, která oplývá inteligentním humorem a dobře vymyšlenou zápletkou se strojem času. ()

JamesLeon

Tak jsem konečně viděl (5.6.2008) první díl této kultovní sci-fi série. A byl jsem nadšen, přesně tak, jak jsem to od těchto tvůrců očekával. Scénář je prostě geniální, stejně jako jeho zpracování a stejně jako herci (Christopher Lloyd mi připomínal Jima Carreyho, který by ho myslím zahrál podobně skvěle).. Už teď se těším na další díly.. ()

merlik

Cestováním do minulosti ovlivnit přítomnost i budoucnost, originální nápad, výborné zpracování, chytře vymyšlený scénář. ()

RoadBull

Krásný film na kterej sem dokázal koukat i 3x za sebou. Krásně a vtipně zpracováno a M.J.Fox je dobrej herec, kterej svou roli zahrál výtečně. ()

Edit13

Originální a vtipná komedie se skvělým příběhem, který vám po celou dobu nedá vydechnout. Film ani s léty neztratil jiskru. Michael J. Fox v roli Marthyho je úžasně zvídavý, nadšený a odhodlaný. Člověk má hned chuť vydat se s ním proti toku času. Jednoznačně nejlepší díl celé série a jedno z nejlepších sci-fi dnes patří ke zlaté klasice. ()

Alojs

Těžká klasika. Se slzou v oku vzpomínám na časy, kdy se Zemeckis neochomýtal kolem počítačové animace. Michael J. Fox na vrcholu slávy, ujetá a přitom inteligentní story, líbivý soundtrack, nějaké ty hlášky a jako třešnička na dortu... vyšinutý doktůrek. Jsem rád, že se vykašlali na čtyřku. Jedna z nejlepších filmových trilogií. Kvalitativní vyrovnanost je až zarážející. ()

Sneg

Celá trilogie je jedno úžasné dílo. Cestování časem a jeho následky jsou jen kostrou filmů, které jsem miloval už jako dítě a vidět je můžu pořád. Pěkně vykreslené postavy nebo gagy, které se opakují v různých časových rovinách a třešnička na dortu v podobě ZZ Top. V celé trilogii má člověk možnost pozorovat prostředí, které se mění jen po grafické stránce, ale v podstatě zůstává pořád stejné. Příběh ukazuje, že lidé se až tolik nemění ve své podstatě a jediné, co se posunuje vpřed je lidstvo jako celek...a pokud tomu není doopravdy, je tomu tak aspoň v téhle sci-fi trilogii, protože naše budoucnost není napsaná. ()

xenopus

Kuriózní sci-fi, které se vtipně odehrává v minulosti. Má to pár nedotažeností (hlavně rozjezd auta na 88 je pokaždé jinak dlouhý...), ale celkově se na to dobře kouká. A to i přesto, že je to až nechutně zasmraděné 80. léty. Ne, že by se u toho člověk řezal smíchy, ale příjemnně pobaví a necelé dvě hodiny utečou jako voda... ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi