hero_bk

Jedno z naprosto nejlepších sci-fi všech dob. Naprosto mistrný scénář doplněný výbornými hereckými výkony. Děj je naprosto promyšlený, nenašel jsem jedinou logickou chybu a to jsem už toho o cestování časem četl dost, dokonce aji Einsteina ;-D Dodatek: Jeden nedostatek jsem si přece jenom uvědomil - ve většině amerických filmů se věnuje strašně moc času rodině hlavní postavy, i když to vůbec není důležité. Tady jim byly před cestou do minulosti věnovány asi tři minuty a já si do teď nedokážu vzpomnět, co vlastně původně dělal Martyho bratr. Ale to nevadí. I tak je to výbornej film. ()

Farley

Miloval jsem ten film jako malej, zbožňoval jako puboš, mam rád dnes. Sci-fi, cestování v čase, pěkná myšlenka, chytrá zápletka, cool DeLorean, soro bych řekl životní role Christophera Lloyda, kterej je tam prostě vynikající, kopa srandy, rozjezd, finále. Vždycky se rád podívám a asi se to jen tak nezmění. :-) Jeden z těch filmů, co mají srdce. Chtěli ohromit asi i tenkrát, ale jinak. Né jako dneska, stylem: Vytřískáme z diváka duši, aby na nás nezapomněl! BTTF je prostě klasika v tom pravym slova smyslu. :-) ()

IronRocky

Naprosto dokonalá komedie o cestování časem. Scénář nemá chybu a herci jsou suproví, hlavně M.J.Fox a doktor v podání Ch.Lloyda. ()

Schweinhund

Už je to dvacet let,co jsem viděl tenhle film poprvé.Myslel jsem si,že to bude nějaká přihlouplá, puberťácká fantasmagorie(což svým způsobem také je) a byl jsem mile překvapen.Nechal jsem se vtáhnout do děje a chvílema jsem si myslel,že je něco takovýho možný.Od té doby je také Michael J.Fox mým oblíbeným hercem.Další dvě pokračování taky nejsou špatný,ale ,,už to není ono'' ()

Knor

Geniální klasika, vtipné, zábavné, chytré, promyšlené, akční, napínavé, originální. Dokonalá kombice několika žánrů, která mě nikdy nepřestane bavit. tohle se opravdu povedlo, miluju všechny tři díly a miluju postavu Dr. Browna. Christopher Lloyd zahrál pološíleného, ale geniálního vědce excelentně. Skvělá a chytrá oddychová záležitost se skvělýma hláškama. ()

smajly

Pohodová sci-fi klasika, která mírně paroduje svůj vlastní žánr. Film je zábavný od začátku až do konce, takže nehrozí, že by se u něj mohl někdo nudit, navíc je to jeden z filmů, na které se může koukat celá rodina. Paradoxní situace způsobené porušením časoprostorového kontinua jsou opravdu dobrým námětem pro dobrodružnou sci-fi komedii. 83%. ()

Izz

Film,který musíte poprvé vidět v rozmezí od dvanácti do dvaceti let.Pak si ho zamilujete a tak to zůstane až do konce vašeho života.Mladší to nebude bavit,pro starší už to tak úplně není.Ale je jisté,že lepší film pro mladé už v Hollywoodu nemá šanci vzniknout. ()

DadysGirl

Tak jsem to po letech zkoukla znovu a nestačím se divit... Už jako malé se mi to líbilo, ale teď mi některé věci přijdou až geniální! :) Fakt dobrý! Michael J. Fox i Christopher Lloyd si zaslouží uznání za dobré výkony. ()

sakko

Návrat do budúcnosti_tomu to filmu naozaj nie je čo vytknúť, veľmi dobrý soundtrack, herecké obsadenie, a na tú dobu aj efekty. Tento film som videl minimálne stokrát a vôbec by mi nevadilo kebyže ho vidím znovu. ()

john.h

Jedna z mých největších srdcovek. Kvalita nejvyšší kvality každou single minutu, důraz na detaily, propracované postavy, prostředí, skvělej hudební motiv, skvělej soundtrack, prostě všechno. První díl je jeden z nejlepších filmů všech dob a součást jedné z nejlepších filmových trilogií všech dob. Není krásnějšího a zábavnějšího filmu vhodného pro celou rodinu. A není lepších filmů o cestování v čase. ()

Zewett

Nadčasové sci-fi které stejně jako na triky spoléhalo na Lloydovo herectví .Velmi velmi velmi mě překvapuje že ještě není natočeny remake ,3D doba si o to vyloženě říká. ()

karlee

Za školních let mi to uniklo, viděl jsem až teď, ze začátku se mi to zdálo trochu pomalé, šílený vědec už mě v pětatřiceti moc nepobaví, ale pak se to slušně rozjede, scény s matkou jsou výborné, taky bully Biff je parádní. ()

kyLuke

Znám poměrně dost sci-fi filmů.Málo však znám takto dobrých a takto(možná) realistických.Naprosto přelomový film,jenž dokázal ohromit svou originalitou už v roce 1985 a co tedy dnes?Dnes je to skoro špička sci-fi filmů !.105%. .... Zlatý glóbus 3 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) :Nejlepší film , Herec HR - Michael J.Fox , Scénář . ()

syphoon

Tak dlouho jsem o něm slýchaval až jsem si ho poprvé pustil. Od té doby o něm vyprávím všem, když přijde na řadu klábosení o filmech. Musím říci, že prvotní český dabing byl rovněž výborný! ()

Dampfer

Rozhodl jsem se ohodnotit první díl až poté, co jsem zhltl díl druhý. A vyplatilo se! Dohromady totiž tvoří mnohem kompaktnější zážitek, ve kterém si naprosto vychutnáte geniální zpracování tak často nedotažené myšlenky cestování časem, což ovšem zde zvládli tvůrci bravurně. Propojování časových linií a odkazování na momenty druhého či ještě probíhajícího filmu jsou... chutné! Strašně dobře (a s chutí) pojatá látka není jen jedinou přednostní těchto dvou filmů, velmi taky střílí plusové body, hlavně zde, u díly prvního, nenucená vtipnost (která aby se dnes pohledala), skvělé herecké výkony ( Lloydův obličej je něco nepopsatelného), jasné, přesné charaktery, přímo vytvořené na tento typ filmu ( otec McFly a jeho mimoňství vás stoprocentně rozesměje). No ale hlavní roli hraje to, že film je opravdu milý, nenucený, s pěknou nepřetáhnutou hlavní myšlenkou, to se dneska moc nedaří. Výborně. ()

elixir

V dětsví se mi film neskutečně líbil, inu přetrvává to ve mě do dnes a myslím, že mnoho let dále i bude. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi