TommyDiamond

Úžasný Zemeckisův počin. Nadčasový film. Herecký výkon M.J.Foxe a Ch.Lloyda byl velice dobrý. Líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností. Kdy Marty (M.J.Fox) za pomoci vozu upraveného profesorem tak, aby mohl cestovat časem, se omylem dostane do roku 1955. V minulosti ovšem nehodlá zůstat a jediná cesta do roku 1985 vede tak, že musí ve svém voze naplnit kapacitátor dostatkem elektrického výboje, aby mohl opět cestovat v čase. Nezbývá než smeknout za tento skvěle propracovaný filmový zážitek. ()

3mates33

Film s ktorého sa stal tak trochu kult pre Sci-fi snílkov, auto ktoré sa stalo legendárnym, šialený vedec, originalita = tento film. ()

create

Na tohohle dědu sci-fi, který si říká Návrat do budoucnosti se kdykoliv rád kouknu znova. Je to film, který má neocenitelnou hodnotu. Už jako malý jsem si ho neskutečně oblíbil a na tom se dodnes nic nezměnilo. Christopher Lloyd v roli doktora mě fascinuje dodnes. Jasných 5*, na tom se nic nezmění, ani v budoucnosti. :) ()

Shitonit

Zemeckis prostě ví, jak chytit diváka za koule, hebce je promačkat a narvat je do prdele tak, že budete hýkat smíchy po celých 111 minut. Opět, dalo by se říct , proč neskončit u jedničky. Bohužel , se podařilo z poměrně klišovitýho tematu vysmažit lehce stravitelný nepopsatelno, který díky bohu zapsalo se do paměti filmovýho národa tím nejfajnovějším.. tenhle film..vlastně trilogie.. nenasere snad nihoho, Márty byl takovým přesně tím uŤáplým týpkem v kterým se mnoho z nás mohlo vidět, je v tom takový to pohodový dobrodrůžo, cestovačka v timespace je přehledná a vysvětlitelná, doktor je doko pomatenec, a Delorean byl můj sen. Ve skutečnosti to je kára celá z hliníku, což v tý době bylo dost divný.. každopádně Kdo to neviděl tak o dost přišel, a kdo to srazí pod tři hvězdy je koko.. :-) ()

El Patron

Infantilní, zábavné, chytré a zároveň šílené. Klasika, kterou jsem bohužel objevil až v pozdější době, ale stejně mě zabavila na vesmírné úrovni. 88% ()

ANTYCHRYST

Naprosto dokonalé!!! Nadčasové, zábavné.. Pro mě jedno z Top od Spielbergra.. Fox nejlepší.. můžu na to koukat .. znovu a znovu..Nikdy neomrzi tato série.. :) 110% V rámci žánru scifi.. v té době absolutní nepřekonatelná špička.. ()

papadoce

Predstavte si toto. V roku 1985, sa spojili v tej dobe ešte mladý režisér Robko Zemepis a tučná peňaženka už vtedy zahojeného Štefana Spílberga a vytvorili vizionársku verziu filmu o časostroji. Naverbovali desného sympaťáka Miška Jé Líšku, prekrásnu a sexi Klaudijku Studienkovú a fantastického Krištůfka Lloyda a natočili na tú dobu vec nevídanú. A bohužiaľ pre mňa, veľkého filmového fanúšika, o 36 rokov neskôr aj vec nevidenú. Ja viem, ja viem. Fakt sa hanbím. Ale. Zobral som tri poctivé eurá slovenské a kúpil som si všetky tri diely tohto vysoko hodnoteného skvostu a musím povedať, že nebol to omyl. Ono to bolo aj dnes milé a zábavné, herci aj režisér boli dokonalí a ani ten zub času nezanechal až také stopy, aby som musel hodnotiť nízko. Dávam teda poctivé štyri hviezdičky, teším sa na dvojku a trojku a potom dámy a páni, potom mi ostane už len jeden hrdelný zločin. Ja som totižto nevidel ani pôvodnú trilógiu Šialeného Maxa. Oplan. ()

RAFT

Návrat do budoucnosti už je to moc dlouho co sem film viděl naposledy.A když, film běží na netflixu ,tak proč se na něj nepodívat po dlouhé době.Dobře natočený,hlášky taky dobré.Režisér natočil skvěle.Za mě 85% ()

Ninivius

Dobrodružná komedie se skvělým a originálním příběhem, který by si v dnešní době už asi nikdo netroufl natočit. Cestování časem je jedno z nejnáročnějších témat na kvalitní zpracování a podle mého názoru se to celé trilogii povedlo víceméně bez chyby. Celé by to ale nefungovalo bez excelentního obsazení nejen hlavních, ale i vedlejších rolí, bezchybného soundtracku a na svou dobu velmi dobrých vizuálních efektů. Návrat to budoucnosti byl v době vydání překvapivý hit, který si ale svou popularitu udržel až do vzdálenější budoucnosti než jakou Marty a Doc. Brown navštívili v druhém díle trilogie. 9/10 ()

Maniik88

Na dnešné pomery už film pôsobí trochu staro či zastaralo. Ale herci sú príjemní, tak ako aj scenár, nápad, kamera. Taký fakt dobrý film, ktorému nie je moc čo vytknúť, ale mňa až tak nenadchol, že by som bol z neho odvarený. Inak to auto som už samozrejme videl na rôznych zrazoch, fotkách a tak už viem z kade toľká kultovosť. ()

J.e.r.e.c

Fajn oldschoolově bláznivá komedie, která pobaví i místy nekorektním humorem (narážky na černocha dělajícího poskoka v bistru by v současnosti nejspíš neprošly), na druhou stranu je to přeci jen starý už trochu moc. Neumím si představit, že by byl někdo z komedie tohoto typu odvařený i dnes, natož aby ji dával do top 50 všech dob. Veškeré postavy jsou jen typy/karikatury, včetně Majkla J, který ovšem musel ve své době představovat toho největšího božana a vzor pro puberťáky. Oceňuji práci maskérů u obou rodičů, protože mi na začátku fakt nedošlo, že je hrají herci ve věku hlavního hrdiny. Scorsese dneska na podobně kvalitní maskování potřebuje 200 miliónů dolarů a tady to zmákli postaru s proprietama za pár babek – respekt! Zasmál jsem u toho častěji, než bych čekal, a víc asi po fláku z půlky osmdesátek chtít nemůžu. A hluboké poselství, že dobře mířená rána pěstí vyřeší všechny problémy, se líbí nejen uživateli Karlos Vémola. 71 % ()

MERKATtv

Dokonalý film. Bezchybný. Napínavý zábavný príbeh sprevádzajú skvelé herecké výkony s úžasným soundtrackom. Filmy, ako je tento, už nikdy nevzniknú. Nestárnuci klenot, ktorý si užívam vždy keď si ho znovu pozriem. ()

JohnnyKladno

Vizionář Robert Zemeckis natočil krásný feel good movie. Skvělá komedie pro celou rodinu, která časem neztratila nic ze svých kvalit. M.J. Fox je skvělej, energickej, živelnej a moc dobře se na něj dívá. 99% ()

mr.cartman

Tenhle film, resp. všechny díly přímo žeru. Už si ani nevzpomínám, kdy jsem to poprvé viděl, ale jakmile jsem přišel na název tohoto filmu, nenechal jsem si ho v TV nikdy ujít. Ještě že teď ho mám na DVD. ()

Cortesz

Nejlepší sci-fi s tématikou stroj času, cestování v čase, k tomu okořeněn komediálním elementem, což dělá z této série nezapomenutelný zážitek, navíc skvělí komediální herci Michael J. Fox, Christopher Lloyd, kteří svým postavám vdechli duši a ostatní herecké obsazení je také skvělé. Rozhodně jde o nezapomenutelnou zábavu, která postupem času jen zraje a rozhodně nejlepší spojení sci-fi a komedie. To vše doplňuje k úplné dokonalosti skvělá režie Zemeckise a skvělé hudby. ()

Smajlík93

Cestování v čase je snem každého kluka a když se k tomu přidá šílený vědec Dr. Emmett L. Browen a kluk jménem Marty McFly vznikne úžasná komedie Návrat do budoucnosti (Back to the Future). Díky doktorovu stroji času se Marty nechtěně, po zabyti doktora vydává do roku 1955. Kde musí k své smůle napravovat seznámení rodičů, dostat se zpět do roku 1985 a přitom zachránit doktora… Nezapomenutelný a originální film vznikl z produkce Roberta Zemeckise a Steven Spielberga. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi