poster

Night of the Scarecrow

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 94 min

 • Morholt
  **

  "Zasadím do tebe svoje semeno!" Další strašák, který se utrhnul ze řetězu nebo z kříže a děsí dobré občany přilehlého městečka. Pochopitelně všechno má svůj důvod a ten místního bubáka je víc než "originální" - posedl ho duch a on musí vyvraždit potomky těch, co ho před 150ti lety sejmuli. A najít knížku. Je to totální béčko, které spíš vzbudí už jen pobavený úsměv, než aby zaujalo zpracováním, nebo, nedej Bože, vystrašilo. V době vzniku to možná i stálo za pozornost, dnes je to ale jen ztráta času. 30%(9.11.2014)

 • Bloody13
  ****

  Jedna z těch vydařenějších věcí na téma vraždícího strašáka. Když je znesvěcen hrob čaroděje, kterého vesničané před lety pohřbili uprostřed kukuřičných lánů, vrací se v podobě slaměného grázla, aby jedné noci zatopil všem potomkům jeho vrahů. Prvně je dobré zmínit, že tenhle snímek bych tipoval na 80. léta. Obsahuje totiž slušnou atmosféru, sex a k němu povinnou nahotu, a hlavně spoustu vražd a gore s nimi spojené. Strašák disponuje nejen nadpřirozenými schopnostmi, ale především velkou fantazií při aktech zabíjení. Hojně využívá svého slaměného původu, občas připomene dokonce T-1000, ale dojde i na sečné zbraně. Hudba a výkony účinkujících nejsou nejlepší, ale to bohatě vynahrazuje odvaha tvůrců, kteří se nebáli krve. Velmi milé překvapení za 80%...(20.4.2011)

 • Campbell
  ***

  Tak tohle mě zklamalo. Ne že by to bylo nějak extra špatné ale podle hodnocení bych čekal víc. Ono kdybych o tomhle filmu nějak nečetl tak mě překvapil a bavil bych se daleko více, jenže to plno lidí přehypovala a tak jsem se prostě usadil a čekal parádní jízdu. Strašák vypadá parádně a i vypadá celkem hnusně. A nebojí se pořádných vražd, a i atmosféra mu k tomu dopomáhá. Ale to jsem s plusama skončil, ted přijde to horší herci jsou naprostí dřeváci a jejcih chování jsem teda dost často nechápal. Hudba se mi do filmu dost nehodila, neříkám že byla špatná ale byla strašně špatně daná do scény. Burr má za sebou kvalitní horory a i tenhle není špatný jen prostě ve finále když si o něm přečtete působí daleko hůř.(17.7.2012)

 • peter12
  ****

  Rád si pozriem filmy,kde hlavný záporak je strašiak.A tento mi unikal veľmi dlho ale som rád že sme sa stretli.Lebo teraz nebudem tak prísny ako pri iných filmoch.Strašiak a kukuričné pole tak nebola núdza o atmosféru i napätie.Vraždy boli vynaliezavé,krvavé a dobre spracované.Strašiak mal v sebe strašidelnosť ale hlavne nebol digitálny a to je len dobre.Lebo by sa vytratilo kúzlo skutočnosti.Príbeh bol parádne neoriginálny.Hlavne narážam na vzkriesenie strašiaka z ktorým sa tvorcovia moc nepohrali.Tento film disponuje slušnou atmosférou,ktorú ešte znásobovala hudba.(26.9.2014)

 • misterz
  ***

  Príjemný horor a v čase vzniku určite pecka, ale ja to už vidím len na priemer. Motív strašiaka je síce zaujímavý a jednotlivé mordy pomerne brutálne (hneď ten prvý s kosačkou bol zaujímavý), ale snímok postupom času začal upadať do monotónnej nudy a jednotvárnosti. Navyše niektoré momenty sa mi zdali dosť naivné - napr. scénka vzkriesenia strašiaka. Tiež by som privítal čo-to o mytológii pôvodu onoho bubáka. 60/100(18.11.2014)

 • - Scenár bol napísaný už v roku 1990, no produkcia filmu sa začalo až o tri roky neskôr. (m.a.t.o.)

 • - Natáčanie trvalo iba 28 dní. (m.a.t.o.)

 • - Policajt vystrelil v podkroví bez nabíjania 9 rán a to i napriek faktu, že mal šesťranový revolver. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace