poster

Night of the Scarecrow

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 94 min

 • ricci.s
  *****

  Par excellence! Je to už asi šiesty alebo siedmy horor o vraždiacom strašiakovi, ktorý som videl, ale určite jeden z najlepších. Tento typ hororov mám jednoducho rád, lebo vždy ma zaujmú či už prostredím alebo atmosférou, len ma mrzí, že ich nie je viac (v súčasnosti to držia nad vodou Messengers 2, Husk alebo Hallowed Ground, lenže to mi zďaleka nestačí). Nedá mi nespomenúť scénku, ktorá ma pobavila najviac: Nadržaný farár si čítal erotický časopis, a potom sa šiel do kostola modliť, vzápätí sa mu tam na kríži objavil vraždiaci strašiak a zašil mu ústa, aby nemohol trepať kázne... a ešte lepšie dopadla jeho kurevnícka dcérenka (to bola druhá najlepšia scéna). Vzhľad strašiaka výborný, nechýba naozaj parádne gore, atmosféra, sexíček pri satanských omšiach, pekná a sympatická hlavná hrdinka, jednoducho TOTO ÁNO, TOTO JE ČISTÝ A JASNÝ HOROR PRE MŇA. P.S.: Väčšiu kokotinu, ako vypotil užívateľ WANDRWALL (ktorý to mimochodom ani nevidel), som tu ešte nečítal.(4.7.2011)

 • Morholt
  **

  "Zasadím do tebe svoje semeno!" Další strašák, který se utrhnul ze řetězu nebo z kříže a děsí dobré občany přilehlého městečka. Pochopitelně všechno má svůj důvod a ten místního bubáka je víc než "originální" - posedl ho duch a on musí vyvraždit potomky těch, co ho před 150ti lety sejmuli. A najít knížku. Je to totální béčko, které spíš vzbudí už jen pobavený úsměv, než aby zaujalo zpracováním, nebo, nedej Bože, vystrašilo. V době vzniku to možná i stálo za pozornost, dnes je to ale jen ztráta času. 30%(9.11.2014)

 • peter12
  ****

  Rád si pozriem filmy,kde hlavný záporak je strašiak.A tento mi unikal veľmi dlho ale som rád že sme sa stretli.Lebo teraz nebudem tak prísny ako pri iných filmoch.Strašiak a kukuričné pole tak nebola núdza o atmosféru i napätie.Vraždy boli vynaliezavé,krvavé a dobre spracované.Strašiak mal v sebe strašidelnosť ale hlavne nebol digitálny a to je len dobre.Lebo by sa vytratilo kúzlo skutočnosti.Príbeh bol parádne neoriginálny.Hlavne narážam na vzkriesenie strašiaka z ktorým sa tvorcovia moc nepohrali.Tento film disponuje slušnou atmosférou,ktorú ešte znásobovala hudba.(26.9.2014)

 • hladass
  *****

  Za mě opravdu velmi příjemné překvapení... Parádní a hlavně nápadité (gore) vraždy, slušná porce nahoty a sex a hlavně dobře nasraný strašák, dělají z tohoto kusu jeden z nejlepších hororových filmů devadesátých let... Jen těžko uvěřit, že takový kus mohl být natočen 95-tém a ne v osmdesátých letech... Jeff Burr mě tímhle kouskem přesvědčil, že měl našlápnuto stát se výborným hororvým řežisérem, kousky Leatherface, From a Whisper to a Scream nebo Puppet Master 4 a 5 mluví samy za sebe... Proto nechápu, proč po tomhle kusu začal točit různé akční a dětské fantasy kousky... No, to se už asi nedozvím... Škoda...(14.8.2011)

 • Campbell
  ***

  Tak tohle mě zklamalo. Ne že by to bylo nějak extra špatné ale podle hodnocení bych čekal víc. Ono kdybych o tomhle filmu nějak nečetl tak mě překvapil a bavil bych se daleko více, jenže to plno lidí přehypovala a tak jsem se prostě usadil a čekal parádní jízdu. Strašák vypadá parádně a i vypadá celkem hnusně. A nebojí se pořádných vražd, a i atmosféra mu k tomu dopomáhá. Ale to jsem s plusama skončil, ted přijde to horší herci jsou naprostí dřeváci a jejcih chování jsem teda dost často nechápal. Hudba se mi do filmu dost nehodila, neříkám že byla špatná ale byla strašně špatně daná do scény. Burr má za sebou kvalitní horory a i tenhle není špatný jen prostě ve finále když si o něm přečtete působí daleko hůř.(17.7.2012)

 • - Natáčanie trvalo iba 28 dní. (m.a.t.o.)

 • - Policajt vystrelil v podkroví bez nabíjania 9 rán a to i napriek faktu, že mal šesťranový revolver. (beso74)

 • - Scenár bol napísaný už v roku 1990, no produkcia filmu sa začalo až o tri roky neskôr. (m.a.t.o.)