Past sklapne o půlnoci

• Západní Německo

Jerry Cotton: Um null Uhr schnappt die Falle zu

Krimi / Thriller

Západní Německo, 1966, 85 min

Některé filmy nestárnou, ale tyhle příběhy s Jerry Cottonem už mají hodně vrásek. Pro zvýšení efektu tady visí ve vzduchu hrozba apokalyptického výbuchu v New Yorku, ale na lepší hodnocení to není. Zaujala mě ale Dominique Wilms. Vypadá jako kurva a hraje kurvu, co chce víc peněz, než normální kurva vydělá.(13.5.2014)

Agent FBI Jerry Cotton do třetice a se stejnou literární grácií jako předchozí snímky. Technické postupy 60. let, jako třeba zadní projekce či použití malých modelů, jsou sice na dnešní dobu, kdy jsou filmy přecpané CGI efekty, krapet úsměvné, ale na druhou stranu je to klasické kouzlo filmového umění. Případ: krádež dvaceti barelů nebezpečného nitroglycerinu, který se dostal do rukou teroristů. A jako vždy jde o hodně. Napětí už vlivem zubu času sice dosti pokulhává, ale jinak se stále jedná o příjemný divácký zážitek. Zvláště pro čtenáře literárních sešitů.(23.1.2018)

Podle IMDB třetí z osmi filmů o Jerry Cottonovi.____Cottonovský průměr, ale ani o ždibec víc. Ten začátek je trochu popletený, zadní projekce je tentokrát o něco víc a dlužno dodat, že se moc nepovedla. V jednom případě jsem nepobral, jak se Jerrymu podařilo pohnout se ve vyšetřování dál - jak jenom našel toho řidiče?(22.5.2010)

Za mě celkem spokojenost. Ve vzduchu visela nejen hrozba apokalyptického výbuchu v New Yorku, ale i chudák Jerry - na lešení, na mostě... Takže akce tu byla, femme fatale taky... No a filmový pozadí při jízdách autem a akčních scénách bylo rulézní :-) Jen mě tedy dost iritovala ta hudba. Nevím, na čem Peter Thomas zrovna frčel, ale to bylo dílo. Jinak dobrý.(20.2.2016)

Tohle se mi líbilo. Více než solidní Jerry Cotton. Konečně tu máme pořádnej námět. To s tím nitrákem není vůbec špatný a některý scény jsou opravdu vydařený (hlavně ta na mostě nemá chybu) Líbil se mi i hlavní gauner který tu má na všechno bandu osobních poskoků. který mu klidně umejou nohy a možná i utřou prdel, když bude potřeba. Jinak Jerry je standartně geniální, nezničitelnej a dobře hláškuje. Akorát ten novej dabing začíná bejt fakt docela otravnej kdy 10 hlasů namluvilo hned 4 filmy. Jinak proti Thomasově hudbě nic nemám, ústřední motiv tu zní dost často, ale ten zbytek je docela úlet a ne vždy se do filmu hodí. Jinak spokojenost.70%(24.7.2014)