Bestie

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) vezme své dvě dospívající dcery na výlet do Jižní Afriky, do míst, kde se seznámil s jejich mámou, která před nedávnem zemřela. Doufá, že výlet do divočiny jim pomůže tuhle čerstvou ránu aspoň částečně zahojit. Na cestu do buše si vyberou toho nejlepšího průvodce, rodinného přítele a zoologa, který zná v okolí každý kámen. Zpočátku cesta připomíná sen každého milovníka divokých zvířat. Nálada se změní v okamžiku, kdy v jedné domorodé vesnici uvidí čerstvé následky řádění predátora s hřívou. Mohutný lev si po bolestivém střetu s pytláky vzal do hlavy, že člověk je jeho největší nepřítel, a Nate a jeho dcery to brzy poznají na vlastní kůži. Ve snaze ochránit své teritorium a udržet si pozici pána tvorstva udělá tahle bestie cokoliv, aby vetřelce sprovodila ze světa. Civilizovaný lékař se dvěma puberťačkami proti ní nemůže mít sebemenší šanci. (CinemArt)

BMW12

Na úvod nás hned čeká napínavá akční scéna. Poté sledujeme nudné úvodní 15minutové seznamování se s postavami. Následně se Idris Elba s dcerami a Sharlto Copleym vydá do divočiny, kde bude muset bojovat se lví bestií. Tam už je děj celkem napínavý. Jedná se však o takovou jednohubku na jedno zhlédnutí, tudíž oceňuji 3*. ()

TheEvilTwin

Stereotypní survival, který má sice plusové body za lva, ale jinak zas tak moc neskóruje. Vizuál predátora neoslní, napětí na mě nefungovalo a drasticky zde chybí výraznější background hlavní postavy dostatečný natolik, aby o ni měl divák alespoň z části starost. Neurazí, ale čekal jsem vybroušenější jízdu s větší žánrovou zábavností či inovací. ()

SOLOM.

Po tomto filmu jsem ještě před jeho premiérou nenápadně pokukoval a těšil se, až si ho pustím. Zvířecí kousky mám hodně rád a od dob velmi dobrého filmu Lovci lvů, jsem postrádal více takových kousků (ve kterých by hrál hlavní roli lev či lvi). Jasně pár takových natočeno bylo, ale většinou šlo o hodně průměrné záležitosti a tak jsem si od nové Bestie sliboval opravdu hodně. Trailer nevypadal vůbec špatně, leč nakonec to tak slavné s tímto filmem nebylo. O čemž svědčí i hodně průměrné hodnocení napříč internetem.    Důvod je celkem prostý. Scénář nám prostě kromě několika krvavých chvilek, nabídne totiž spíše jen ne zas tak záživné rodinné drama, několik nelogických momentů a scén – při kterých si nejeden divák bude ťukat na čelo. A že jich tu bylo. Jasně – máme tu nádhernou krajinu, celkem poutavý úvod s masakrem lvů a následně i části pytláků, ale než se potom začne dít něco zajímavého, dost dlouho to trvá. A mezitím je vše vyplněno dvojicí dospívajících dívek, které si zpočátku moc sympatií svým rozmazleným chováním nezískaly. Pořád jsem byl ale ochotný přistoupit na onu hru „na kočku (no tady to byla pořádná míca) a na myš“.    Jenže samotný lev je zde kapitolou sám pro sebe. Zatímco drtivou většinu svých obětí zabil jedinou ranou, byl lstivý a mazaný a nelítostný, tak s naší rodinou si místy nevěděl moc rady, dokonce si nechal jen tak ledabyle píchnout holou rukou uspávací šipku do zadku, jindy zas absolutně necítil upoceného a zakrváceného tátu, který byl od něj ani ne půlmetru. No a v neposlední řadě samotný finální souboj. To se musí vidět, ale jako zasmál jsem se u něj opravdu dost a dost.    Bestie má pár dobrých momentů, ale tvůrčí bujná fantazie a přehnanost z tohoto filmu udělaly jen obyčejnou průměrnou záležitost. Dokážu ale ocenit i vcelku dobré herecké výkony (i když postavy mi lezly na nervy) a samozřejmě krásnou přírodu. Škoda, že se tu hlavně řešily rodinné bolístky, než aby se tu lev vyřádil daleko více. 50% ()

Othello

Kormákur na mě odjakživa působil jako víceméně kompetentní režisér, kterému je ale úplně jedno co točí. Beast je tentokrát ale akorát občas až nesnesitelně přihlouplé béčko, ve kterém by se dalo snad akorát ještě bavit nad realizační náročností těch ultradlouhých záběrů, ze kterých je film poskládán, kdyby z nich byla nějaká realizační náročnost cítit. Ale prakticky jakýkoli potencionální technický problém ve scéně je zde řešený postprodukčními efekty nebo kompletně CGI scénami, které samozřejmě vypadají hrozně. Dementní béčka dokáží být zábavný v tom, když si čas od času řeknete "jak tohle sakra udělali?", "na kolikátý pokus to museli točit?" nebo "to zírám, že se tomu herci nic vážnýho nestalo." Když se výzvy řeší počítačem, zbývá pak už akorát ta dementnost. ()

ARI50

Skvělý herec ve skvělém příběhu na skvělém místě zaručí výborný film, co víc dodat tahle bestie má ostrý zoubky. ()

Morholt

No se scénářem si tu hlavu nikdo moc nelámal. Aby tvůrci dostali hlavního hrdinu s dcerami a průvodcem do bezvýchodné situace, neváhali použít kdejaké klišé a idiotské chování postav bylo občas až alarmující. Nicméně jakmile se do toho vložil lev, bylo se na co dívat a je celkem jedno, že má šelma přinejmenším maturitu z gymplu. Trikaři se vyblbli a výsledkem je, že tahle bestie podle mě patří k těm nejlepším, jaké kdy studia vytvořila. Útoky byly efektní a došlo i na nějaká ta krvavá zranění, ačkoliv v tomto ohledu se film drží spíš zpátky. Ale nevadí. I herecky je to oukej. Ostatně na Elbu je vždy spoleh. Jen jedna z dcer, která měla tendenci řešit rodinné trampoty v nejnevhodnějších chvílích, mi lezla na nervy. Ale tak co už. Slušná práce, která mě ujistila v přesvědčení, že jediné safari, které se mě kdy bude týkat, je to ve Dvoře Králové. 60% ()

ScarPoul

Veľmi príjemné dobrodružstvo, ktoré vlastne padá len na tom, že ústredný lev je digitálny. Trošku mi chýbajú filmy ako The Edge, kde boli nebezpečné zvieratká skutočné a herci tak ani nemuseli predstierať strach. Kormákur je ale zručný režisér. Naplno využíva prostredie a necháva svojich dvoch ťahúňov (Elba a Copley) aby adekvátne reagovali na každú jednu nepríjemnú situáciu čo ich stretne. Rousselot sa pokúša o jednozáberovky a hoci nie sú úplne čisté, vťahujú do deja znamenite. Je to síce prehliadka klišé daného žánru ale je to spravené dobre a poctivo. Možno trošku zamrzí že skutočné nebezpečenstvo predstavuje len démonický lev a nie aj iné zvieratá, takže to od určitého momentu trošku pokulháva na logike. Ale mimo to sa jedná o výbornú chuťovku, ktorá si vôbec nerobí hanbu. Finálny stret je dokonca záživný. Za mňa spokojnosť. ()

Dale

Digitálne zvieratá veľmi nemusím, aj keď tento levík je celkom podarený. Dokonca mi prišlo, že má väčšiu inteligenciu, ako všetky ľudské postavy dokopy, lebo tie sa správali ako v druhotriednom horore. Čakal som viac napätia, aj ľakačiek. Tu bol príchod leva vždy predvídateľný, hlavne preto, že si to postavy svojou blbosťou doslova pýtali. ()

corpsy

Šikovný. Jediné slovo, ktoré ma napadlo pri tom, ako tento technicky brilantný snímok označiť. Parádna kamera, ktorá sa doslova hraje so situáciami a vezme vás doslova do prostred akcie a viac ako dobré CGI efekty, ktoré som v tomto na  dnešnú dobu nízkorozpočtovom ( 36 mega ) dobrodružstve, rozhodne nečakal. A keďže ma remeselná stránka viacmenej ohúrila, príbeh je klišé jedna báseň, bez originality ( no snáď na jednu dve sekvencie ) a gradácie, plus scenáristicky nevýrazne finále, ktoré ale opäť zachraňuje triková stránka veci. ()

PauloZ

Hrozně rád bych tomu napálil minimálně 4*, protože námět je super, všechny scény se lvem, lvama jsou naprosto luxusní! CGI je tu v ultimátním topu! Má to dobrou atmošku vcelku po celou stopáž a co si budem, těch survival filmů je jak šafránu. Jenže je to v mnoha ohledech fakt hloupé. Chování postav v mnoha scénách až vyloženě dementní :(. Přece nevlezu do řeky, kde jsem před vteřinou viděl aligátora! Přiznám se že jsem se bavil, ale to jen díky těm lvům! ()

Astaroth12

Je fakt, že eco hororov sa netočí až tak veľa a len zopár ich stoji zato. Tento mi dosť pripomínal po stopách zabijaka, ale ten oproti tomuto filmu bol oveľa záživnejší, nemal otravne baby, ale za to mal surovú potvoru Gustava a niekedy ešte surovejšiu občiansku vojnu. Na pozadí bola rodinná tragédia a odcudzenie sa a pravé tato dovolenka, to mala napraviť. A samozrejme aj napravila, ale inak ako by to postavy z tohto filmu čakali. Je to stále ta obohratá pesnička, rozdiel býva len v zvieracom monštre( Tiger, Krokodíl, lev, medveď, diviak) a iné. Ako som už písal, tie dve teenky boli neskutočne otravne a to hlavne tá staršia, ale im sa lev vyhýbal, ako inak. Boj leva s človekom bol úsmevný, ten koniec naozaj nezvládli. Digitálni levi mi nevadili, ale čo mi vadilo bol predvídateľný dej a to od začiatku až do konca. Čakal som aj stret s pytliakmi a veru som sa nemýlil. Len slabučké 3*. ()

ledzepfan

Jakože.. Jsem překvapenej, protože to byla mnohem menší volovina než jsem čekal. Jasně.. občas se některá postava zachová dost debilně, ale v drtivé většině tyto přešlapy nemají vliv na celkové směřování děje (takže ve výsledku nepůsobí tak rušivě). Herci nemají moc co hrát. Když už se něco hrát snaží, tak je vidět, že moc neví kudy kam. Takže bych pochválil spíše castingový výběr typů než herce jako takové.. Lev je řádnej badass a i když je to jasný CGI, je to nerušící (a vlastně vcelku povedené). Velké plus to u mě má za parádní krajinu Jihoafrické republiky, kterou vcelku zručně snímá kamera a dokresluje místy zajímavý soundtrack. +mě osobně potěšil ten analogovej Nikon F2.. Snad jen úplně na konci, těsně před likvidací zvířecího záporáka to za mě sklouzlo do vod takového toho nesmyslu, který nejsem ochotný jen tak překousnout (zvláště ne u survivalu).. V rámci "lvích filmů" to leží někde na půl cesty mezi The ghost and the Darkness (1996) a Prey (2007).. PS: Nechápu tady příspěvek v zajímavostech. O ISIS nebo Al-Kaidě jsem ve filmu nezachytil snad ani větu. ()

maddy

Idris Elba sa bije s levom, to je prakticky celý film. Samé o sebe by to nebol problém, pretože podobné jednoduché survival thrillery sa už v dnešnej dobe netočia a čakal som, že si to užijem aspoň ako takú obyčajnú Béčkovú zábavu. Lenže nie. Beast síce slušne vyzerá, má fajn herecký výkon ústredného Idrisa a aj po technickej stránke mu nie je veľmi čo vytknúť, keďže to točí skúsený Baltasar Kormákur. Ale čo z toho, keď ten film nemá žiadne tempo, ani kúsok atmosféry, napätia, vôbec nevyužíva prostredie, v ktorom sa odohráva a ešte aj postavy sa neraz chovajú tak tupo, že som im prial čo najrýchlejšiu smrť už v prvej polhodine. Má to hodinu a pol, ale úprimne som si myslel, že sledujem trojhodinový film. CELKOVO: 4/10 ()

salalala

Nebýt režiséra a představitele hlavní role, na film by se určitě kouklo výrazně méně diváků. A o nic by nepřišli, protože jindy zajímavý Baltasar Kormákur se proměnil v pouhého rutinéra a natočil zcela zapomenutelnou a zaměnitelnou žánrovku, která vyšumí dřív, než doběhnou závěrečné titulky. Je ale pravda, že příliš prostoru vložit nějaký vlastní vklad nedostal, protože se od úvodních minut pohybuje v osvědčených žánrových mantinelech, z nichž nijak nevystoupí. Pomohl si alespoň pěknou kamerou, která snímá nádherné exotické lokace a občas se nebojí trochu netradičnějšího úhlu pohledu, to je ale tak to jediné, co se tak nějak vyjímá. Atmosféra je sice hutná, ale nijak specifická, příběh je předvídatelný a strach o postavy v něm prakticky neexistuje a logika pochopitelně dost hapruje. Lev je sice viditelně digitální, není to ale nikterak hrozné, pouze v závěru už je všechno malinko přepálené a digitálnost je místy rušivá. Hodně toho zachraňuje Idris Elba, který hlavní roli utáhne úplně bez problémů, a ačkoli nemá moc co hrát, jeho charisma pořád funguje, Sharlto Copley zase nemá takřka žádný prostor k tomu předvést cokoli výrazného. Stopáž je ale naštěstí velmi střídmá, takže se divák nezačne vyloženě nudit a i vzhledem k relativně svižnému tempu se snmímek udrží na lehkém nadprůměru. Víc ale od něj nikdo čekat nemůže. 60 % ()

Trevor

Včera ma inšpiroval kinoparťák a tak som si Beštiu pozrel aj ja dnes. Síce s prestávkou na 7 Days to die, ale nebolo to z dôvodu žeby ma film nebavil. Napriek priemernej digitalizácii levíka film ma celkom dobrý spád, nestretávame sa tu s lgbt antináboženskou agitkou a veľa podobných filmov nie je takže podobne ako súputnik z kinosál dávam slušné 4*. ()

vegetol.mp

Solidně natočenej film s naprosto debilním scénářem, kterej navíc téměř doslovně vykrádá jinej lví horor Kořist Darrella Roodta s Peterem Wellerem a Bridget Moynahan. Obě ty děti jsou tady tak debilní, že je téměř utrpení ten film sledovat, nehledě na to, že ač obě teenagerky, jedný bylo v obě natáčení nějakých 28 let. WTF? Jako taková neškodná jednohubka před spaním tenhle film neurazí, ale do kina tohle rozhodně nepatří. ()

Martin741

Reziser Komar Bajkonur /Everest 2015, Nez prisla Boure/ natocil film o nasranej africkej faune /lev/ a tato fauna sa rozhodla, ze bude prenasledovat chlapa s rodinou. Na poli utokov fauny na ludi ide o vyslovene slaby podpriemer, apropo najvrazednejsie levy ake vobec jestvovali boli levy z Njombe. Dajte si  do gugla Lions of Njombe  : 30 % ()

M.i.k.e

Idris Elba vezme po smrti (ex)manželky svoje dcery do Afriky za kamarádem Sharltem, aby následně musel bojovat o život svůj a svých dcer se šíleným lvem. Zní to hezky, nicméně výsledek je generický survival, ve kterém Kormákur sází na jistotu a nemá prakticky čím překvapit. Atmosféra je ok, ale nemůžu říct, že by mě zrovna pohltila. Vyloženě špatné to není a na jedno podívání to nikomu neublíží, ale celkem pochybuji, že by to kdokoliv chtěl vidět znova...60% ()

Figu

"Si kočka, si kočka, si kočka, a perfektne urobená, si krajšia než obloha nočná, než modlitba na kolenách." Takže asi tak! Tahle perfekne urobená kočka si kráčala krajinou nech bol deň či obloha nočná a potom sa človek nemohol ani modlit na kolenách, aby sa ta kočka teraz naozaj zase nenasrala! Buďme radi že v tej prérii nebol Vašo Patejdl, ponevač ten by s Kristínkou na mačku asi neobstál! Nenechajte sa dlho prekvapiť, ako si s tou číčou zatancoval Idris Elba a pustite sa do toho! Pekný pohľad prajem chalani a dievčatá... 65% ()

Vyhy

Když k tomu divák přistoupí jako k béčkovému survivoru, tak se celkem zabaví. Čekal jsem upřímně větší průser, ale pokud přihmouříte oko (možná obě) nad klasickým příběhem rozvrácené rodinky, kterou nebezpečí a dotek smrti stmelí, tak to běží dobře. Krásné lokace, pár živých a reálních zvířat a lvi, včetně samotné bestie, v celkem dobrém CGI. Má to jen hodinu a půl, Elba je prostě sympoš a hlavně obdobných filmů moc není a pokud jsou, tak padají do šedých čísel, takže spokojenost. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér