Slečna Marpleová: Mrtvola v knihovně (TV film)

Miss Marple: The Body in the Library

Slečna Marpleová: Mŕtva v knižnici

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Mŕtva v knižnici

Krimi / Drama

Velká Británie, 1984, 110 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• slunicko2

Překomplikované.(25.3.2017)

Tři hodiny jsou na adaptaci slečny Marplové hodně... aspoň mi to tak přijde, ty tradiční max. 2 hodiny by asi úplně stačily. Jenže zajímavé je, že až na pomalejší tempo (tu více, tu méně) to vlastně vůbec nevadí. Mrtvola v knihovně je další sympatická adaptace, která se té novější s Gerladine McEwan nemůže rovnat. Jako vždy úžasná atmosféra nejen filmu, ale i nádherného venkova, krásná hudba, věrnost předloze a naprosto perfektní Joan Hickson. A navrch také velmi příjemné překvapení v podobě Arthura Bostroma (aneb mistra cizích jazyků Crabtreeho z Haló, haló), který tam ovšem je jen chviličku. A ačkoliv je Mrtvola v knihovně prozatím asi nejslabším dílem z této série (zejména kvůli té délce), pořád je to lepší, než hromada jiných Agathiných adaptací. 75%.(23.3.2018)

Kniha omnoho lepšia. Problém vidím skôr s niektorými nepresvedčivo zahratými postavami.(27.3.2018)