K.O.S.A.

Tak včera opět shlédnuto na Primě cool, tentokrát v českém dabingu. Prostě a jednoduše, takhle by mělo správny béčko vypadat. Bale je naprosto bezkonkurenční,Sean Bean zde startuje svou umírací karieru, co se herních rolí týče a všechno tady krásně do sebe zapadá a člověk se může jenom kochat jednoduchou, přímočarou akcí (dovolím si tvrdit, že choreografie a kamera v soubojích je asi jedna z nejlepších, co jsem kdy ve filmu viděl). Nemůžeme čekat úplnou originalitu, film je zpracován na motivy knihy a taky tak byl podán. Možná je trošku škoda, že Equilibrium příšlo v době matrixovské éry a např. kabáty hlavních hridnů opravdu vypadají jako ten, co nosil Neo a máme tu jednoho jakéhosi "vyvoleného", který nabourá celý systém diktatury, v tomhle případě té lidské, nikoliv robotí. Bez přehánění lze tento snímek označit jako jedno z nejlepších béčkových záležitostí v historii tohoto žánru vůbec." své sny jsem rozprostřel pod tvé nohy, tak našlapuj lehce, nebotˇšlapeš po mých snech." ()

Xaeroo

Myšlenka neni špatná, naopak. Námět je ohraný, ale který dneska neni... nechci ho srovnávat s ostatníma, zachycení fanatický atmosféry do černobíla s fanatickým synem se mi hodně líbilo:)), předvídatelnost je značná, skvělá zápletka na konci, efekty se daj pochopit, celkově dobrý:) ()

Stellbory

Musím uznat že Gattaca je sice lepší nápadově a v celku jsem si z ní odnesl větší zážitek ale Equilibrium mě stejně něčím zaujalo. CÍTIL jsem v tom takovou napjatou atmosféru ohledně ukončení děje a ta mi vytvářela jedinečný zážitek z filmu. Ohledně hudby bych toho moc nezmiňoval byly pasáže kdy byla relativně dobrá a poměrně i sedla ovšem byly i pasáže kdy jsem jí radší přešel s broukáním. Je to poměrně předvídatelný film i když konec poměrně překvapil ( a zjíštění kdo je otec to nebylo.. ) Solidní 4 hvězdy... jo ještě se mi vnuklo jedno moudro : Lidi nečiní štastnými dosáhnutí cíle, ale cesta k němu :) Update SPOILER - když byly v undergroundu a zapršelo tak jaktože jejich vybavení jakožto nábytek a elektronika nezmokli ? ( Sprchová úvaha ) ()

qwertasip... odpad!

Jeden z nejhloupějších filmů, co jsem kdy viděl. Chování některých postav v počátečních scénách je vzhledem k následujícímu vývoji děje naprosto nelogické a občas nedává vůbec žádný smysl. Další fackou jsou naprosto šílené bojové scény. Furt tak nějak nemůžu zkousnout, že hlavní hrdinové (jak jinak, než se zásobníkama na milion nábojů) dokážou bez problémů uhýbat před svištícími kulkami, a přitom ještě stačí bez škrábnutí hromadně masakrovat desítky těžce ozbrojených nepřátel… Občas mi přišlo, že sleduju nějakou fantasmagorickou pohádku, tohle se zkrátka vůbec nedá brát vážně. ()

Katuse

Na tomle filmu mě kromě mé slabosti pro Christiana zaujalo hlavně téma. Ale jelikož nedopoju ranní dávky necitlivosti,nemohla jsem se ubránit úsměvu na tváři u siláckých gest poté co klerik postřílel v kruhu x lidí, za ním ještě vybuchla lucerna-to už jsem se vážně neudržela...ale v celku dobrá akční podívaná, která mě příjemně potěšila i zajímavým příběhem. Mimochodem Bernský salašník zahrál na jedničku:-) ()

BalbiJirka

Život bez emocí? Jo, tak tohle dávalo smysl. Opravdu povedený snímek, který mě bavil od začátku až do konce, bez zbytečných scén, které by nedávaly smysl, zaplať pánbůh v tomto filmu nic takového není. ()

Jessicahamby

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů :) Námětem se sice nijak extra neliší od jiných, podobných filmů, ale zpracování je dost originální a skvěle provedené. Christian Bale, jako jeden z clericů předvedl skvělý výkon! I když bych občas řekla, že když Wimmer točil některé scény, měl dost sentimentální náladu :D Závěr je ovšem naprosto perfektní :) ()

Eeve

Efektná akcia, musí sa priznať aj čiastočne originálny námet. To, že niektoré časti filmu boli viac-menej inšpirované inými, sa tu už rozobralo dopodrobna, takže to milerada s privretím všetkých ôk vrátane kurích prehliadnem :) na to, aby ste ocenili všetky tie drobulinké emócie, ktorými Preston prechádza, si musíte film pozrieť aspoň dva-tri razy. I keď na tvári Christiana Balea sa niektoré emócie ťažšie zobrazujú :) zahral to výborne. Nedobrý výber ale podľa mňa tvorci uskutočnili v ženských rolách - nehovorím, že tam mali strčiť nejakú platinovú kozatú blondýnku, no mne sa proste "holky nelíbili". Vždy si rada pozriem znovu. ()

kacer4

Dobrý námet, dobré prevedenie, dobré emócie, dobrá akcia,... sa rovná veľmi slušný film, Ale desat minút pred koncom by som to radľej vypol a koniec si vymyslel sám. ()

Kozlowski8

Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kdy je Země prosta válek, vražd a zločinů. Příčinou je droga, kterou musejí pravidelně užívat všichni lidé a která je zbavuje citů a emocí. City a emoce však neplodí pouze zlo, ale rovněž lásku, lítost, dojetí a štěstí. A kdo by chtěl žít bez nich? Velmi divácky vděčné téma. Je přece o citech, potřebě lásky, potřebě snít (Já, jsa nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem je pod tvoje nohy, tak našlapuj lehce, šlapeš po mých snech.). K tomu sympatický hrdina, jehož manželka byla popravena za "citový" zločin a on si uvědomuje, o co díky tomuto systému přichází a snaží se ho změnit. Režisér naložil s tématem, které přímo nabízí kýčovité a sladkobolné zpracování, velice dobře a s citem, ovšem kýčovitost a klišé jsou zde i tak patrny. K lepšímu hodnocení u mne scházely filmu větší grády a charisma, které by mne ještě více vtáhly do příběhu. I tak se jedná o nadprůměrný film. 70%. ()

joseee

Dalsi zo serie filmov a la 1984, napadne pripominajuci Farenheita. Zial velmi slaby odvar neprinasajuci ziadne nove chute. Jedinou novinkou je hadam strelecka kata, ale je to potrebne 10x ukazat. Asi nebolo co ine. Aj scenar a konecne realizacia su plne chyb -- spolocnost, ktora udajne potlaca emocie, ale kazdy sa tam nasiera aj krici. Jedine potesenie je neamericky koniec, zial ani ten uz nema sancu vytiahnut Equilibrium z podpriemernosti. 2* ani o jednu viac. ()

RyxiraAmy

Nechala jsem to na sebe zapůsobit... a pak se zamyslela. Ten konec je trochu... trošku... hooodně nedotaženej. Myslím ten konec, kde se obyčejné cítící lidské bytosti vrhají na černé zakuklence - sólovybíječka Christiana Balea byla až příliš efektní, než abych našla vůli k tomu jí něco vytýkat. Těžko si představit, že rozstřílení obrazovek způsobí převrat v zemi, stejně jako že je stačilo rozbít, aby ten převrat začal. Strhující, plný emocí... to všechno ten příběh je. Škoda toho konce, který zasunul všechny tyhle dojmy do pozadí a já si je musela zpětně vybavovat. ()

v.indruchova

Velmi zajímavá věc, svou myšlenkou a zpracováním. Ala Matrix dost připomíná. Věřím tomu, že je možné, aby lidi si dobrovolně pýchali něco, když budou věřit tomu, že to pomůže společné idee. S příklady nemusím chodit daleko. Fašistické německo, či islámisté. Dělalají a dělali šílenosti bez skrupulí, protože jim někdo nabulíkuje, že je to tak ok? Doporučuji. Davy se manipulovali a stále manipulují.pochybujete..tak co reklama..utíkáte si dnes koupit něco v akci? Hodnocení tři a půl. ()

Jirka.Valent

Latex a hodně akce. Svět po třetí sv. válce. Emoce jsou zakázané. Největší exekutor systému zapomene na svou pravidelnou dávku elixíru proti emocím a zalíbí se mu to. Zjistí, že bez něj je to větší jízda! Následuje ještě větší akce na záchranu sebe i celého světa. Zajímavá podívaná, která bude místy nudit, ale ve výsledku stojí za to vidět pokud jste fanoušky Matrixu. ()

Thug_Leo

Film se jeví jako chvála na city a snaží se ukázat, že bez emocí by svět nemohl existovat, ovšem některé fakta řečené ve filmu korespondují s realitou. Nebylo by nic negativního ani pozitivního na životě. Dalo by se říct, že štěně zachránilo lidskou rasu od robotismu....ale S.Bean musel umřít, jako ve všechn filmech lol ()

ElFifo

Rada - doporučuji tento film nerecyklovat, zub času se na něm podepsal a hrůzostrašně zestárnul. Z dnešního pohledu toto takřka legendární Béčko opravdu již nemá co nabídnout. 4/10 ()

pold

Takovej příjemnej oblbovací odvárek, dvakrát vylouhovanej 1984 řízlej půlnapůl farnheitem, dochucenej kapkou hodně vyvanulýho matrixu. Vidět se to dá - a to je vše. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda