Vincent

USA, 1982, 6 min

Tim Burton

Tim Burton

Vincent Price

Ač takřka úplná prvotina Tima Burtona, Vincent je skvělou ochutnávkou a předzvěstí toho, co nám pan pohádkář zatím dal (a snad ještě mnohem více dá). Je mým oblíbeným kouskem hrůzy a upomínkou na to, že dětské fantazie se nemají brát na lehkou váhu, stejně jako ukázkou toho, jak lze poctít své hrdiny. A k tomu všemu je i libozvučný, svůj a - krásný. Stovka jako bič.(6.2.2006)

Dokonalost sama. Ačkoli se některé dnešní Burtonovy snímky mohou zdát přehnaně kýčovité a umělé, Vincent je jako jeho prvotina skoro mistrovským dílem. Je vidět, že Tim opravdu hořel láskou jak k hororovému žánru a jeho vnímání dětskými diváky a čtenáři, ale tak i k uznávaným a mým oblíbeným tvůrcům Edgaru Allanu Poeovi a Vincentu Priceovi. Právě jeho vyprávění se nádherně poslouchá a skloubené s šedivým loutkovým filmem dělá z Vincenta jeden z nejlepších krátkometrážních snímků, jaké jsem viděl.(16.8.2012)

Velmi povedená schizofrenní bububu povídka se silnou atmosférou, která velmi přesně vystihuje Tima Burtona už v jeho filmové prvotině.. V pár minutách, na malém prostoru a bez barev dokáže naprosto geniálně vystihnout tíhu černých myšlenek a raněnou duši.. Filmový tvůrce, který má pro mě asi tu nejvíc největší fantazii! :-*(22.10.2015)

Perfektné....Výstižnejší a dokonalejší debut pre Tima Burtona ako tento kraťas, ktorý je poctou hororom & Vincentovi Priceovi...Kto by vari čakal romantické béčko (alebo céčko) v štýle Rosamundy Pilcher alebo všetkými farbami hrajúcu rozprávku asi nežije na tejto planéte:-)) Toto je typický Tim Burton, ktorý nemá chybu...(8.2.2008)

Z těch animovaných kraťasů, co jsem poslední dobou viděl jasně vítězí fantasta Tim Burton. Už v mládí věděl, jak bude po zbytek života točit a proto nepřekvapí režisérská jistota a jistý nadhled u Vincenta. Originální, skvěle zpracovaný, nádherně hudebně podbarvený - přes to všechno je obrovsky přechválený a příliš vysoké hodnocení má jen díky hvězdnému statutu jeho režiséra.(4.7.2007)

• - Saturnský písečný červ, který se později objevuje v Burtonových filmech Beetlejuice a Noční můra před Vánoci se poprvé ukazuje v tomto filmu, stejně jako pes maskovaný za Frankensteina, jenž je k vidění ve filmu Frankenweenie. (Morien)

• - Vincent Price se o účasti na tomto snímku vyjádřil jako o "nejradostnější věci, co se mu kdy stala; dokonce lepší než hvězda na hollywoodském chodníku slávy". (Morien)