Vincent

USA, 1982, 6 min

Tim Burton

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

filmmovier

Tak z tohohle filmečku už jasně sálá podpis Tima Burtona. Naprosto úžasná atmosféra, působivý hlas Vincenta Price, skvělý příběh, úžasně se to rýmuje, já byl nadšenkaždým slovem. Nejlepší básnička pod sluncem. Bylo to ponuré, zábavné, hororové, vtipné a úžasně se na to koukalo. Jeden z nejlepších filmů Tima Burtona. 100%. ()

Nuala

Přestože mám Tima Burtona opravdu velmi velmi ráda a je to pro mě otec všech prapodivných podivínů, nečekala jsem, že mě dokáže dostat filmem trvajícím sotva pár minut. Ale, jako ostatně u Burtona vždycky, povedlo se. Šikovný příběh odvyprávěný v podobě básně, posmutnělá hudba, černobílošedá animace a dokonalý konec. Je to opravdu úžasné, že se dá vytvořit šesti minutový smysluplný příběh, který zaujme. ()

Mikita

Burton básník, loutkář, vizuální mág, jeho cit pro detail a do toho podmanivý hlas hororové legendy. V tak krátké stopáži je zachyceno tolik témat a pokaždé, když to vidím, vysvětlím si závěr jinak. Jednou jsem pobavena přeháněním malého chlapce, který každou věc dokáže dohnat do podivuhodných extrémů, protože v mládí je každá maličkost brána až smrtelně vážně. Podruhé mám starost o malého chlapce a matčinu nevšímavost k jeho problému. Co když mladistvá mysl a bujná fantazie má takovou sílu, že vše může opravdu skončit smrtelně vážně? To očekávání, jak vyzní příběh asi dnes, a ta lahodně znějící recitace, to jsou pocity, kvůli kterým si ráda Vincenta pustím opakovaně. ()

easaque

veršovaný animovaný "horor", který Burtona nejspíš poprvé výrazně zviditelnil. Ve své době rozhodně originální svým pojetím i animací. Pro děti však není moc vhodný, aby z něho nedostali schizofrénii ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Tomco

burtonov rukopis je citatelny uz od prvej sekundy. krasna animacia, ktora v sebe nepotlaca ani kusky desivosti a strachu, ale pritom je riesena velmi hravou formou pomocou prijemnych textov, ktore sa na konci rymuju..ku kratkometraznej dokonalosti dopomaha hlas cloveka, ktory nahovoril sam seba :) ..som velmi rad, ze Tim rozvinul svoj potencial az do dnesnej podoby. ()

• Vincent Price se o účasti na tomto snímku vyjádřil jako o "nejradostnější věci, co se mu kdy stala; dokonce lepší než hvězda na hollywoodském chodníku slávy". (Morien)
  • Saturnský písečný červ, který se později objevuje v Burtonových filmech Beetlejuice a Noční můra před Vánoci se poprvé ukazuje v tomto filmu, stejně jako pes maskovaný za Frankensteina, jenž je k vidění ve filmu Frankenweenie. (Morien)