Vincent

Tim Burton

Tim Burton

Vincent Price
  • Jara.Cimrman.jr

"Nevadí mu se svou sestrou, psem a kočkami bydlet, i když chce raději domov s pavouky a netopýry sdílet." Ach ti zlí rodiče - posílat sedmileté dítě hrát si o slunečném dni ven, když vevnitř se dá tak krásně depresivně snít? To je nelidské! Jenže já mám raději pozitivní věci a deprese mě nebaví, takže tady mohu ocenit snad jen ten rýmovaný text a trochu atmosféry.(16.12.2015)

Jeden z prvnich Burtonovych filmu ma stylovou animaci, je hodne temny, ale zaroven i vtipny. Celej "film" je vlasne jedna basnicka ve ktere se misi "realny" svet s predstavivosti Vincenta. A ze ma pekne drsny predstavy. Burton uz na tomhle snimku, presto, ze ma jen necelych 6 minut ukazal, ze je vyborny reziser, ktery umi skvele skombinovat humor s hororem a vytvorit paradni atmosferu.(8.4.2005)

Obdivuju Burtona - bezmezně... Pokud jsem zažila pár minut dokonalého zobrazení svého života, bylo to právě při sledování Vincenta... Vincent - jak dětské, jak temné, jak hravé, jak poutavé, jak okouzlující a ukazující Burtonovu genialitu... Kolik toho dokáže ukázat v 5, 6 minutách, jak poutavou atmosféru dokáže vytvořit s (pro někoho směšnými) loutkami... A samozřejmě - Vincent Price... pět hvězd bez váhání a můj celoživotní obdiv...(11.5.2008)

Z tejto kratučkej "rozprávočky" som bol úplne nadšený pravdepodobne aj kvôli mojej veľkej obľube Burtona. Neviem či je to celkom objektívne, no keď som uvidel to burtonovské prostredie, hlavného hrdinu ktorý sa na Tima podobá až príliš, videl všetky tie príšerky a morbídnosti a počul verše za prítomnosti hororovej hudby...nemohol som inak.(9.7.2008)

Burton už v 1982 predbehol všetkých gothicov a emákov v pochmúrnom a schyzofrenickom videní sveta a uchýlenia sa do temných myšlienkových pochodov. Tim už vtedy ukázal, že v ňom drieme obrovský potenciál a už vtedy si udal vizuálny smer, ktorým bude točiť jeho budúce filmy. Vincent ako óda na schyzofréniu s podmanivým hlasom Vincenta Price-a je dôkaz, že na vytvorenie majstrovského diela nieje za potrebu obrovský rozpočet, či dvojhodinová stopáž.(18.1.2011)

• - Vincent Price se o účasti na tomto snímku vyjádřil jako o "nejradostnější věci, co se mu kdy stala; dokonce lepší než hvězda na hollywoodském chodníku slávy". (Morien)

• - Saturnský písečný červ, který se později objevuje v Burtonových filmech Beetlejuice a Noční můra před Vánoci se poprvé ukazuje v tomto filmu, stejně jako pes maskovaný za Frankensteina, jenž je k vidění ve filmu Frankenweenie. (Morien)