Vincent

USA, 1982, 6 min

Tim Burton

Tim Burton

Vincent Price

Obdivuju Burtona - bezmezně... Pokud jsem zažila pár minut dokonalého zobrazení svého života, bylo to právě při sledování Vincenta... Vincent - jak dětské, jak temné, jak hravé, jak poutavé, jak okouzlující a ukazující Burtonovu genialitu... Kolik toho dokáže ukázat v 5, 6 minutách, jak poutavou atmosféru dokáže vytvořit s (pro někoho směšnými) loutkami... A samozřejmě - Vincent Price... pět hvězd bez váhání a můj celoživotní obdiv...(11.5.2008)

veršovaný animovaný "horor", který Burtona nejspíš poprvé výrazně zviditelnil. Ve své době rozhodně originální svým pojetím i animací. Pro děti však není moc vhodný, aby z něho nedostali schizofrénii ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.6.2013)

Z těch animovaných kraťasů, co jsem poslední dobou viděl jasně vítězí fantasta Tim Burton. Už v mládí věděl, jak bude po zbytek života točit a proto nepřekvapí režisérská jistota a jistý nadhled u Vincenta. Originální, skvěle zpracovaný, nádherně hudebně podbarvený - přes to všechno je obrovsky přechválený a příliš vysoké hodnocení má jen díky hvězdnému statutu jeho režiséra.(4.7.2007)

Dokonalost sama. Ačkoli se některé dnešní Burtonovy snímky mohou zdát přehnaně kýčovité a umělé, Vincent je jako jeho prvotina skoro mistrovským dílem. Je vidět, že Tim opravdu hořel láskou jak k hororovému žánru a jeho vnímání dětskými diváky a čtenáři, tak i k uznávaným a mým oblíbeným tvůrcům Edgaru Allanu Poeovi a Vincentu Priceovi. Právě jeho vyprávění se nádherně poslouchá a skloubené s šedivým loutkovým filmem dělá z Vincenta jeden z nejlepších krátkometrážních snímků, jaké jsem kdy viděl.(16.8.2012)

Tohle, že je z roku 82? Tak to smekám. Já když jsem to viděla, měla jsem za to, že to byl Timův záměr udělat takhle ponurou atmosféru. No a že do toho vložil svůj hlas skutečný Vincent Price, kterého obdivuji, jenom zvedlo moje pozitivní ohlasy. Byl to zajímavý poetický výtvor génia Tima Burtona. Musím si to pustit znovu, třeba mi to znovu dá nový význam :)(2.4.2011)

• - Vincent Price se o účasti na tomto snímku vyjádřil jako o "nejradostnější věci, co se mu kdy stala; dokonce lepší než hvězda na hollywoodském chodníku slávy". (Morien)

• - Saturnský písečný červ, který se později objevuje v Burtonových filmech Beetlejuice a Noční můra před Vánoci se poprvé ukazuje v tomto filmu, stejně jako pes maskovaný za Frankensteina, jenž je k vidění ve filmu Frankenweenie. (Morien)