poster

Vincent

Krátkometrážní / Animovaný / Loutkový

USA, 1982, 6 min

Režie:

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Hrají:

Vincent Price
 • ABLABLABLA
  *****

  Tak tohle si myslím, že je ten pravý Burton a že z tohoto krátkého depresivního a bizardního přesto skvělého a zajímavého krátkého snímku se pak odvíjely ostatní filmy. Můžeme tu najít základy Frankenweenie, Corpse Bride a svým charakterem i další filmy a zároveň se určitě inspiroval Frankensteinem a samozřejmě Edgarem Allanem Poem - to je tu velmi znatelné nejen, že o tom mluví, ale vzhledem k rýmovanosti, ukončení Nevermore, několikrát zmiňovanému Raven a taky své temnosti, hrůzy a deprese. Myslím, že tady tomu není, co vytknout. Krása.(21.1.2013)

 • Nuala
  *****

  Přestože mám Tima Burtona opravdu velmi velmi ráda a je to pro mě otec všech prapodivných podivínů, nečekala jsem, že mě dokáže dostat filmem trvajícím sotva pár minut. Ale, jako ostatně u Burtona vždycky, povedlo se. Šikovný příběh odvyprávěný v podobě básně, posmutnělá hudba, černobílošedá animace a dokonalý konec. Je to opravdu úžasné, že se dá vytvořit šesti minutový smysluplný příběh, který zaujme.(10.10.2008)

 • SexyAjinka
  ****

  Tohle, že je z roku 82? Tak to smekám. Já když jsem to viděla, měla jsem za to, že to byl Timův záměr udělat takhle ponurou atmosféru. No a že do toho vložil svůj hlas skutečný Vincent Price, kterého obdivuji, jenom zvedlo moje pozitivní ohlasy. Byl to zajímavý poetický výtvor génia Tima Burtona. Musím si to pustit znovu, třeba mi to znovu dá nový význam :)(2.4.2011)

 • aluna
  *****

  Rozkošnej morbidní prvopočin šílenýho Tima, kterýho respektuju, ale mrzí mě, že přesto, že je originální oproti jinejm tvůrcům, mě ten jeho pořád stejnej styl začíná pomalu nudit. Vincent byl tehdy první, neokoukanej, hravej, kouzelně morbidní, s podmanivým hlasem Vincenta Price, a ještě bez Johnnyho Deppa a Helenky Bonham Carter (mám je oba ráda, ale už by jim a Elffmanovi mohl dát projednou voraz).(9.7.2010)

 • Anderas
  *****

  Kdyby byl celý systém hodnocení na CSFD spravedlivý, nechal by mne udělit tomuhle filmu všech 15*. Proč tolik? Inu pŕeci 5* za nejtimoburtonovějšího Tima Burtona v celé jeho nemalé filmografii, 5* za Ďábla Price, jeho inkarnaci do loutky (přičemž jak vidět je jeho charisma tak monumentální, že čiší i z kusu dřeva) a za jeho sladkobolný monolog a nakonec 5* za Poeův patronát nad celým tímhle počinem. Žel však, té nejlepśí suroviny je vždy jak šafránu. I tak vám Mistři nekonečné díky.(16.11.2006)

 • - Saturnský písečný červ, který se později objevuje v Burtonových filmech Beetlejuice a Noční můra před Vánoci se poprvé ukazuje v tomto filmu, stejně jako pes maskovaný za Frankensteina, jenž je k vidění ve filmu Frankenweenie. (Morien)

 • - Vincent Price se o účasti na tomto snímku vyjádřil jako o "nejradostnější věci, co se mu kdy stala; dokonce lepší než hvězda na hollywoodském chodníku slávy". (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace