Vincent

USA, 1982, 6 min

Tim Burton

Tim Burton

Vincent Price

75% - Je vidět, že Burton měl od začátku jasno v tom, jak chce točit. Vincent je skvělý, ale když si odmyslím jméno velkého režiséra (což jde těžko, ale předstírejme na chvilku...), vychází mi pěkný krátký animák, kterému nemohu dát plný počet z toho důvodu, že jsem viděl příliš mnoho večerníčků, které mě oslovily víc.(25.6.2006)

Vizuálně je to samozřejmě geniální, ale bohužel mi (ano, i v krátkometrážním šestiminutovém filmu) chyběl nějaký příběh nebo aspoň zápletka. Před několika desítkami let ale muselo být něco takového jako zjevení a Tim Burton se díky tomu nesmazatelně zapsal do historie kinematografie. To musí potvrdit každý, ať už má jeho tvorbu rád nebo ne. 70%(27.3.2017)

Tim Burton a jeho animovaný kraťas VINCENT je krásnou hříčkou, která potěší obrazem a nadchne textem/veršem. Krátký příběh o malém Vincentovi a jeho bohatém a potemnělém vnitřním světě, který si v hlavě opečovává jako babička zahrádku. Potemnělé, mírně schizoidní (nikoliv však přespříliš a nezdravě depresivní) a především zábavné. Není verše, u něhož bych nebyl natěšen na to, jak s ním bude nakonec naloženo. A věřte, že ony verše přes celkově potemnělou vizuální atmosféru jsou nakonec nejen krásné, ale v kombinaci s obrazem především úsměvné.(6.4.2004)

veršovaný animovaný "horor", který Burtona nejspíš poprvé výrazně zviditelnil. Ve své době rozhodně originální svým pojetím i animací. Pro děti však není moc vhodný, aby z něho nedostali schizofrénii ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.6.2013)

Snáď nevyzniem hlúpo keď prehlásim že to bolo Geniálne. Aj keď Vincent Price je pre mňa meno neznáme z jeho filmografie som pochopil o akú osobnosť filmu ide. Depresívne a ponuré prostredie, k tomu odkaz na E.A. Poa ma fakt zaujalo. Myslím si ale že je na škodu ta veľmi krátka stopaž, vôbec by mi neprekážalo sa na to dívať o niečo dlhšie.(14.3.2011)

• - Saturnský písečný červ, který se později objevuje v Burtonových filmech Beetlejuice a Noční můra před Vánoci se poprvé ukazuje v tomto filmu, stejně jako pes maskovaný za Frankensteina, jenž je k vidění ve filmu Frankenweenie. (Morien)

• - Vincent Price se o účasti na tomto snímku vyjádřil jako o "nejradostnější věci, co se mu kdy stala; dokonce lepší než hvězda na hollywoodském chodníku slávy". (Morien)