Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

DonBraso

Další z řad vězeňských dramat,kde tady zaujme režisérské křeslo Buscemi i v jeho mini roličce a samozřejmě Dafoe s Furlongem,který ve mě vždycky zůstane jako ten kluk z Terminátora.Co řeknu rovnou,filmu chyběli koule.Taková ta lehká story,že si jeden nezbeda (Earl) veme klučinu za rukáv (Ron), všechno ho naučí jak to prostě v tý díře chodí,když už kroutí 18 let,představí jeho boys a jdeme točit.Inu klasika,která jak se čekalo,v závěru vyustí v menší útěk.Nejhorší je,že film je svým způsobem hezky natočen,takový dobrý oběd,ale chybí mu nějaký moučník,ze kterýho bych se přežral.Tady jsou napsaný postavy a ano Mickey Rourek jako transvestita taky super,ale kouknu na to a řeknu si,fajn další nemastný neslaný film z věznice,kterýmu chybělo nějak diváka zaujmout,soucítit s postavama,tohle je skoro dokument o vězení a Earl tedy nechápu,když už má takový plán na konci,že zdrhne v popelářským autě,proč to nezkusil už předtím,proč najednou teďka,kdy potká kluka.No stále u mě vede Dánský vězeňský film "R". ()

Luccy007

64% Tak takhle klidný film z prostředí věznice jsem snad nikdy neviděla. Určitě to nebylo nudné, ale trochu napětí by neškodilo. ()

pff

Filmy z prostředí věznice se mi vždycky líbili. Film určitě nedosahuje kvality Shawshanku ale i tak je tonadprůměrný film. I když se zdají některé věci jako cliché (práce v knihovně, sexuální obtěžování) ()

Mr. Movie

Drama/ krimi - tak to jsem se těšil. Místo toho bych pomalu řekl romantický film vcelku o ničem. Jak šel čas, tak plynul film. Žádný vzrůšo se nekonalo. Skoro by se dalo říci, že kdybych spal, tak si režisér dal tu práci, aby mě nevyrušil. ()

Zelda knihkupec

Věznici jsme kdysi zahlédl na čt2 v diváckém klubu. Naprosto mi uchvátila. Jak píše KevSpa je to ,,nenápadné drama,, se svou dosti specifickou atmosférou. Díky ní (věznici ne KevSpě) jsem si celkově pro sebe objevil vězeňský subžánr. ()

Tsuki003

Tak nějak jsem očekávala větší drama, ale nakonec jsem byla spokojená s tím, že nebylo. Tenhle vězeňský příběh je trochu jiný, než jaké jsem viděla doteď. Je to lehčí odvárek drsných dramatů a akčňáků, ale stejně stojí za to se na něj podívat. S hereckými výkony jsem byla víc než dost spokojená, ústřední dvojice byla dokonalá. Ale jestli se mám přiznat, tak jsem stejně celej film čekala, jestli to nakonec daj dohromady ;) ()

david666

Skvělé vězeňské drama s výborným Defoem. Ačkoliv se mě nechce věřit, že je to v amerických věznicích takto v pohodě, film si mě získal. Postava transvestity, s kterým Furlong sdílí celu je výborná. ()

xander

Vynikajúco obsadení ale malý väzenský snímok, ktorý sa nemôže zrovnávať s klasikami ako útek z Alcatrazu alebo Vykúpenie z väznice Shawshank.Herecké výkony sú skvelé Edward Furlong, Willem Dafoe, Danny Trejo, Tom Arnold a skvelý Mickey Rourke sa stali trestancami a zahrali si v týchto niekedz drsných, niekedy zábavných ale rozhodne zaujímavých historkách z väznice. ()

Texas

Veľmy silný príbeh z miesta kde nemá ľudský život žiadnu cenu. V porovnaní so Shawshankom je Väznica samozrejme citovo aj myšlienkovo prázdnejšia, ale práve toto jednoduché pojatie spolu s vynikajúcimi výkonmi hlavných postáv jej dodáva pôsobivosť. Škoda slabšieho finále. 85% ()

Spike86

Věznice podle Steva Buscemiho je zajímavě, poutavě ztvárněna. Nechybí drsný děj i jazyk s občasnými vtípky, docela dobrý hudební podkres a charismatický Dafoe. 80% ()

P@\/EL

Povedené drama z vězeňského prostředí. Musím podotknout, že nabudit tu správnou vězeňskou atmosféru se tvůrcům, až na pár nedokonalostí, celkem vydařilo. Člověk si hned dokáže představit každodenní praktiky, které ve věznici panují. Hlavní postavy si rychle získají váš respekt i obdiv. Samotný příběh má určitě něco do sebe a rozhodně nenudí. Chybělo mi tu ovšem víc nečekaných zvratů v ději. Závěr, ač jednoduchý, se mně rozhodně líbil. ()

Augustyn

Takové to normální vězeňské drama, takže ...ano, jsou tam maníci, co jinejm maníkům provětrávaj dírky, ...ano, jsou tam maníci, kterejm jiní maníci provětrávaj dírky, ...ano, je tam jeden chytrej vězeň, kterej ostatním dělá taťku šmoulu, ...ano, je tam jakýsi to šňupáníčko, ...ano, bachaři tam mají taky rádi chechtáky (jakože "many, many"), ...ano, máme tam plánování útěku a taky ten útěk a ...ano, vznikl z toho všeho povedený film! ()

Svadbos

Veľmi zaujímavá dráma z väzenského prostredia. Dafoe je výborný, ako vždy, ale sila filmu je v tom, ako zobrazuje horor života za mrežami. Film bol natočený podľa románu bývalého väzňa Edwarda Bunkeram, ktorý je zároveň autorom scenára. V Amerike film debutoval v káblovej televízii. ()

Lore

Nenáročný béčko, u kterýho mě nejvíc bavila nekomplikovaná přímočará atmosféra ve stylu ninetees. Herecký výkony spíš průměrný, dialogy a děj poněkud nerealistický až naivní, ale nějak zvlášť to neobtěžovalo. Žádný velký vězeňský drama se nekonalo, ale jako nostalgická oddychovka O.K. ()