Mladík v podání Furlonga je zavřen za prodej marihuany a ve vězení se citově zblíží se zkušeným muklem Willemem Dafoem, který nad ním vezme ochrannou ruku, aby se z mladíka nestala něčí děvka. Že by to hrozilo, je jasný, protože mladická vizáž Furlonga je jako magnet pro nadržený mukly a různý úchyláky, kterých je v lochu plno. Příběh nikterak originální, ale prostředí věznice je naprosto dokonalý, atmosféra správně hustá a hlavně - můj oblíbenec Willem Dafoe jako holohlavý Earl má charismatu na rozdávání. Dusnou náladu snímku podporuje i zajímavý soundtrack.(18.5.2003)

Příjemný snímek z velmi nepříjemného prostředí. Steve Buscemi na režisérské stoličce a vlastně i před kamerou v menší roli, dal dohromady silnou hereckou sestavu jíž zcela dominuje Willem Dafoe a opravdu překvapí vedlejší role Mickeyho Rourkea. Samotný film pak na pozadí vznikajícího přátelství mezi zelenáčem Ronem a muklovským kápem Earlem naplno ukazuje dysfunkční trestněnápravný systém.(16.8.2011)

Překvapivě dost suché, po dějové stránce obzvlášť (oprcáme tě!!!).(14.7.2010)

Kvalitní film. Willem Dafoe a Edward Furlong jsou opravdu přesvědčiví vězni a Furlong dokazuje, že kdyby se vysral na fet, je to talent jak hovado. Ve vedlejší roli byl přesvědčivě odpudivý Tom Arnold. Vztahy mezi vězni byli přesvědčivé, ne, že bych s tím měl zkušenost, ale tak je to můj hrubý úsudek, jak to asi tak v běžném vězenském režimu chodí. Tenhle film je na hony vzdálený idylickým a sladkobolným opusům z věznic ve kterých se kamarádí každý s každým anebo těm, z nichž divák získá pocit, že kriminál je to nejlepší místo na světě. Tohle bylo téměř autentické, místy bez příkras,ale pochopitelně i místy nepravděpodobné. Přesto přes výčet pozitiv k vyvážené dokonalosti něco chybí. Asi to bude tím, že(nehostinné) prostředí věznic je ve filmech už moc profláklé. 70%(7.1.2012)

Trochu netypická žánrovka, neboť ostřílený Steve Buscemi v ní skloubil hned několik subžánrů vězeňských dramat - drama o nacházení charakterních rozměrů odsouzených (legendární předobraz Shawshank se přímo nabízí), útěkový film, jakož i klasické vězeňské drama. Autentická mizanscéna, vynikající casting i herecké výkony, absolutně charismatický Willem Dafoe, rutinní režie... Věznice je skutečně komplexně povedený film, kromě scenáristické složky, pakliže od ní čekáte klasicky schématický příběh, z mého pohledu ale naštěstí autoru předlohy Edwardu Bunkerovi šlo více než o drsné svědectví o drsných poměrech v amerických věznicích o něco jiného, neboť chtěl sdělit cosi o síle přátelství a rozměru osobnosti a charakteru, které ani vězení nemůže potlačit... ,,Je lepší šéfovat v pekle než sloužit v nebi..."(15.8.2011)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)