Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (213)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Steve Buscemi se sem tam pustí do režie a nemá vůbec nejistou ruku. Docela překvapí. Jak dokáže být snímek drsný, což v tomhle případě rozhodně patří. Buscemi měl skvělou ruku i na herce, kdy Dafoe a Furlong do děje sedí, i když Furlong je ze začátku takový moc velký hezounek. Nakonec ale svou roli zvládnul. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Na mě to bylo až moc mírné. Občas jsem měl pocit, že pobyt ve vězení je vlastně taková selanka a v podobném duchu se odvíjel i celý film. I tady se samozřejmě sem tam objevily pokusy o drsnější vykreslení života za mřížemi, ale pořád mi to připadalo takové vlažné. Mě tam chyběla akčnější kamera a nějáká ta drsnější muzika - i ta by snad trochu pomohla. A také mi tam moc neseděl Furlong, ale nedokážu vysvětlit proč - zkrátka mi tam mezi Dafoem a Danni Trejem připadal jaksi nepatřičně. Jinak Dafoe byl opět výborný a Danni Trejo toho tady nakecal víc, než ve všech svejch filmech dohromady.A také mě pobavila figurka Mickeyho Rourka - vězěňskou šlapku zahrál noblesně. :D 65% ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V subžánru vězeňských dramat je v americké kinematografii slušná konkurence a k proniknutí do nejužší špičky Věznici leccos schází, především pak více vygradovaný závěr a celkově vybroušenější scénář. Plusem je nicméně silné obsazení v čele se zkušeným Willemem Dafoe a typově přesnými herci ve vedlejších rolích (Trejo). Celkový dojem: 70 %. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Teprve dnes jsem schopná napsat, proč jsem dala Věznici čtverec. Za prvé - Willem Dafoe z kterého jsem nemohla spustit oči jak skvěle se téhle role ujal. Za druhé - to byl fakt, že Steve tak jako v jiných vězeňských filmech netlačil tolik na maxi drsnou násilnickou strunu a za třetí - mně ten nevyřčený "kamarádský" podmaz vážně bavil. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Velmi osobitý a skromný snímek, který na první pohled zaujme jen atraktivním hereckým obsazením. Hlavně Willem Dafoe v úloze "vládce pekla" má ohromné charisma a je to právě on, kdo nese většinu příběhu na svých bedrech. Ale zdatně mu sekunduje i mladý Furlong a odporný transvestita Mickey Rourke, kterého jsem popravdě vůbec nepoznal. Buscemi nikam nespěchá, vypráví trpělivě a pozvolna a zaměřuje se především na obsah, než-li na výsledný divácký efekt. Jeho Věznice je filmem, na který se krásně kouká, rychle uteče a díky rozvinuté psychologii a charakteru hlavních hrdinů se do něj dá i dobře ponořit. Ale bohužel je na něm strašně znát, že je to pořád film, a to idylické a přátelské prostředí uvnitř vězeňských zdí jsem mu moc nežral, nemluvě o závěrečném útěku, jaký by musel každý sfouknout na místě pouze s použitím improvizace. Z tohoto pohledu tak musím zůstat u nižšího hodnocení.. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)
  • Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

Reklama

Reklama