S trochou nadsázky by se dalo říci...tohle nebylo vězeňské peklo, ale dovolená za odměnu. Chtělo by to mnohem více přitlačit na pilu. Zcela upřímně, od osoby jménem Steve Buscemi tak nějak vždy očekávám a ŽÁDÁM mnohem více. K čemu naopak nemám nejmenších námitek, to jsou herecké výkony ústřední dvojice W. Dafoe a Edward Furlong. Zvláštní uznání potom zaslouží " děvka pro všechny " Mickey Rourke :o) p.s. když už toto téma, raději sáhněte po tomto kousku http://www.csfd.cz/film/259482-prorok/(12.7.2010)

jeden z najvăčších ksichtov hollywoodu - môj obľúbený Steve Buscemi, v spojení s ďalšou peknou partiou riadnych ksichtov a držiek (Danny Trejo, Willem Deffou a Mickey Rourke) stvorili pomerne komorný a slušný film z văzenského prostredia. Veľmi dobre sa na to pozerá a veľmi príjemne sa vstrebáva atmosféra, ktorá je tu iná, ako pri iných văzenských filmoch (a že som ich už videl neúrekom . . .) Basa ľudí mení, a každý skôr či neskôr začne uvažovať o úteku. Niekto začne aj konať. A niekomu sa to aj podarí. Je len otázne, či naozaj chceme utiecť, či by sme tam von dokázali prežiť. Jednooký medzi slepými je kráľom. A tak ďalej . . .(6.9.2005)

Mame tu pohled na vezeni jako na vcelku prijemnou dovolenou, kdyz znate ty spravne lidi... Edward Furlong ma docela stesti, ze Willem Dafoe hleda opravdove citove pouto s nekym s hezkou tvarickou... po nekolika Furlongovych propadacich jsem byla opravdu mile prekvapena a jsem rada, ze konecne nekdo poukazal i na to, ze je to fesak, ackoli mu nejvic sedi role pridrzlych spratku vseho druhu :). Oba predvedli skvely vykon a jako bonus tu mame transvestitu Mickeyho Rourka, to je kombinace, jakou si nemuzete nechat ujit.(10.2.2010)

,,KURVA, TOHLE JE MOJE BASA, TO TI ŘEKNE KAŽDEJ“... /// Život v lochu na americkej způsob. Hned dodám, že ten Polskej a Dánskej jsou drsnější, ale všichni maj společný to, že ten život tam, vás změní. Tohle je taková Hollywoodská limonáda o hošíkovi, kterýmu nenatrhli prdel, páč měl (asi) kliku. Chybí mi větší drama, nějaká nadstavba k příběhu ze světa ohraničenýho ostnatým drátem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Edward Bunker Heward v roce 1977 jsem nečetl. 2.) Zjistím, jaká je záruka kvalitního sexu v americký věznici. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(25.8.2013)

Mimo seriálů je to druhý pokus Stevena Buscemiho o natočení filmu, a zase se mu to povedlo. Na film Věznice (Animal factory) jsem narazil náhodou a tak jsem si zjistil podrobnosti: Produkce bratři Coenové, herci: Willem Dafoe, Edward Furlong, Danny Trejo nebo Mickey Rourke, to naznačuje něco dobrého. Vězeňská balada od Stevena Buscemiho může začít. Ron Decker sedí za prodej marihuany a chce se dostat ven. Na povel si ho vezme dlouholetý vězeň Earl Copen a o kousek dál stojí Vito. Copak odsud nechcete nikdy vypadnout?... zazní ve filmu...Vám se libí bejt za katrem? Je to tady samej vyvrhel, třeba Paul Adams si šlehne i chcanky, jen aby z toho měl rauš!!! Je to parta k pohledání a když nemáš kámoše, tak musíš bejt buď neskutečnej drsňák, nebo něčí děvka. Jo a mimochodem, vězeň se neříká. Správný chlapi si říkají muklové. Jan(a) je boží. Mně je čůrák úplně k ničemu. Nejradši bych si ho ufik. V příštím životě budu holka jako lusk. Vězení vás změní....chci zpátky do své cely!!!! Ven půjdeš až za pět let, co teď? Je ještě jedna cesta ven a to útěk. Někam se zdrhnout dá. Komu se to povede a jak? No uvidíme. Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.(13.2.2009)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)