• RHK

Pokud máte rádi pasívní anální sex, plno buzerantů, nože v zádech, fety a střílející přihlouplé dozorce, pustili jste si správný film. Já ne... Myslím, že originální název Animal Factory - Továrna na zvířata - filmu slušel více. Jediné, co mne zaujalo, byl charismaticky zahraný vězeň Willema Dafoea, ale jinak byl scénář nudný, muklové odporní a do Shawshanku hooodně daleko. Trailer: http://www.metacafe.com/watch/4200474/animal_factory_movie_trailer/(2.7.2012)

Rozpočet $3,6miliónaTržby USA $43,805Tržby Celosvetovo $900,000▐ Obsadenie na prvý pohľad moc dobré ale príbeh je strašne nehybný, takmer nemá čo pestrejšie ponúknuť. Zamrzí že v danej téme je úplne neviditeľný aj taká tlama ako je Danny Trejo. Steve Buscemi na stoličke režiséra dosť nevýrazný. /40%/(29.8.2017)

Skvělé komorní vězeňské drama stojící především na výborných hercích a věrohodném scénáři čímž se vytváří velmi realistický obraz toho, jak to za mřížemi asi chodí. A to mi k filmové spokojenosti stačí. Dafoe tomu tady herecky s přehledem šéfuje stejně jako jeho postava ve filmu. Moc dobrej malej film Steve.(6.2.2013)

takový menší a drsnější Shawshank. Defoa od malička rád nemám, ale tady byl dokonalej, Danny Trejo je můj tajnej miláček a Rourka, ač jsem ho tady vůbec nepoznal, mám taky rád. Režie je slušná a snaží se neuhýbat pohledem, takže například při scénách typu břitva ve sprše, nebo detailní záběr na podrezávání žíly budou slabší povahy odvracet hkavy. Některé pohledy na život ve věznici jsou těžko k uvěřění a moc jsem je nežral, ale čert to vem... Dívalo se na to sakra dobře. a poslední věta filmu "Lepší vládnout v Pekle, než sloužit v nebi" pratkicky celá vystihuje, o čem tohle je.(30.7.2006)

Takovej slabší výcuc Shawshank redemption, ale pořád se jedná o solidní vězeňskej film, ale hodně postrádá nějaký silnější momenty a drsnější atmosféru, krom toho pro Furlonga to tam nebylo žadný peklo, jak by se dalo předpokládat, ale docela taková pohodička. Nicméně herci super, Dafoe, Furlong parádní, k nim několik skvělejch vedlejších postav v podání Treja nebo Arnolda a Mickey Rourke jako buznič neuvěřitelnej, já si fakt celou dobu myslel, že je to nějakej pravej buzerant.(22.2.2008)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)