Steve Buscemi je perfektní herec, ale jako režisér ještě musí dozrát (jasně, nějakýmu blbečkovi kterej je rád že smolí ubohej komentář na csfd se to říká), občas totiž některé scény a záběry působí hodně hloupě, nepřehledně a naivně (celkový průběh začlenění Furlongovi postavy do divoké bandy; nepokoje mezi černými a ostatními). Ale i když jsem během filmu asi pětkrát s úsměvem zakroutil hlavou, Věznici jsim si dokonale užil. Konečně uvěřitelná vězeňská hierarchie- Willem Dafoe hraje největšího kápa mezi trestancema, jenže to neznamená, že se ho nějakej pošuk ve sprchách nepokusí podříznout za to, že ho okřikl.(13.7.2009)

Kdo chce žít ve vězení, musí mít ty správný kontakty a kdo chce přežít jako elév, musí mít něčí ochranou ruku... „mladý muž s vaší vizáží a bez vězeňských zkušeností se snadno ocitne v úzkých. potřebuješ kámoše. Když je nemáš, tak musíš být buď neskutečný drsňák nebo něčí děvka.“ Průměrný, ničím nevybočující film z vězeňského prostředí.(10.9.2005)

Slovo vlažnost vystihuje myslím tento film nejlépe. Bylo natočeno spoustu vězeňských filmů, ale žádný z nich neměl takovou pohodovou atmosféru jako tento film. No a to jak Williem Dafoe opečovává mladého Rona, to jsem fakt zíral. Takovejhle hezounek by ve vězení nemohl přece přežít. Nebyl ani vůbec hrana, že by mohl konkurovat alespoň silou. No ale špatný to zas tak úplně nebylo, dalo se těch 90 minut přežít, takže ten průměr je tak akorát. 55%(19.5.2009)

Rozpočet $3,6miliónaTržby USA $43,805Tržby Celosvetovo $900,000▐ Obsadenie na prvý pohľad moc dobré ale príbeh je strašne nehybný, takmer nemá čo pestrejšie ponúknuť. Zamrzí že v danej téme je úplne neviditeľný aj taká tlama ako je Danny Trejo. Steve Buscemi na stoličke režiséra dosť nevýrazný. /40%/(29.8.2017)

Slabej odvar Vykoupení z věznice Shawshank...A jestli ten je na plný počet mého hodnocení, tak u Věznice je horší herecké obsazení, hudba, děj, a lacinej konec u kterého jsem se rozhodl, že jde o průměrný film, protože aby Willem Dafoe na konci filmu bez nijakých větších problémů vymyslel útěk, za tak krátkou dobu mi přijde dost nereálné. 60%(2.7.2010)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)