Ne, největší perverzák v tomhle lochu není W. Dafoe, třebaže na to má moc pěknej sestřih a jmenuje se Earl (!), ba ani archetypální Danny Trechchcho. A už vůbec ne půvabná pavlačová transka Mickieho Rourka... O sotva odrostlého Edwarda Furlonga coby zdejší lovnou zvěř, jsem se upřímně bála, a tudíž mi nevadilo, že jde o softcore verzi toho, co by se s ním nejspíš dělo v reálu. Obecně mi idealizující věžeňské filmy typu Green Mile lezou na nervy, ale tenhle kupodivu ne. Díky božímu duu Dafoe - Furlong a psychologii postav Animal Factory moc dobře funguje. A má výbornej bluesovej soundtrack.(15.8.2011)

Příjemný snímek z velmi nepříjemného prostředí. Steve Buscemi na režisérské stoličce a vlastně i před kamerou v menší roli, dal dohromady silnou hereckou sestavu jíž zcela dominuje Willem Dafoe a opravdu překvapí vedlejší role Mickeyho Rourkea. Samotný film pak na pozadí vznikajícího přátelství mezi zelenáčem Ronem a muklovským kápem Earlem naplno ukazuje dysfunkční trestněnápravný systém.(16.8.2011)

VĚZNICE má vcelku dobrý příběh, který Steve Buscemi svižně, zajímavě a napínavě natočil. Zahrál si také jednu z vedlejších rolí a spolu s ním zde můžeme vidět, řadu známých herců jeho generace a zřejmě i jeho kámošů - mj. Boone Junior, Arnold, Rourke (!), aj. Prostě tohle je další z řady zajímavých vězeňských dramat, kterých nebude nikdy dost.(3.1.2007)

Trochu zklamání. O co je Steve Buscemi skvělý herec o to je průměrnější režisér. Věznice není vyloženě špatný film, ale nijak zvlášť mě ničím nezaujal a v daném žánru už bylo natočeno nejmíň deset daleko kvalitnějších děl. Tuctový a místy dost nudný scénář zachraňují dobře vybraní herci. Kromě démonického Williama Dafoa a talentovaného Edwarda Furlonga (ten si tu střihnul roli né nepodobnou té z Kultu hákového kříže) hodně překvapí v nezvyklé poloze komik Tom Arnold nebo drsňák Mickey Rourke jako "vězeňská děvka".(9.1.2009)

Svojský film z väzenského prostredia, rovnako ako druhý režijný počin Steve Buscemiho sa nemusí vôbec za seba hanbiť. Skôr ako o nervy trhajúce drama sa jedná o príjemný filmík, ktorý hĺbkovo skúma väzenie a to ako to v ňom chodí, bez nejakých výrazných nebezpečenstiev aj keď prirodzene že tam nejaké sú a hrdinovia sa k nim skôr či neskôr dostanú. Skôr ale ako o strachu z prostredia v ktorom sa nachádzajú sa film zameriava na schopnosť prežiť na mieste, ktoré zničilo všetkým ich sny. Banda stroskotancov – fantastický Mickey Rourke v úlohe väzenskej prostitútky – rozpráva o svojich skúsenostiach a prehrách a ktovie prečo ma to chytá za srdce. Ústredná dvojka v podaní Defoea a Furlonga je zohratá a ich vzájomný vzťah je popretkávaný úprimnosťou čo robí z tohto filmu takú netypickú žánrovku, hlavne preto, že sa v ich vzťahu nejedná o análne hrátky. Film ktorý je príjemný a rozhodne má čo ponúknuť a k plnému hodnoteniu mu veľa nechýbalo, lebo aj napriek tomu v akom prostredí sa odohráva a o čom film pojednáva, má neskutočne lahodnú a pokojnú atmosféru.(26.6.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)