Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (210)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,6miliónaTržby USA $43,805Tržby Celosvetovo $900,000▐ Obsadenie na prvý pohľad moc dobré ale príbeh je strašne nehybný, takmer nemá čo pestrejšie ponúknuť. Zamrzí že v danej téme je úplne neviditeľný aj taká tlama ako je Danny Trejo. Steve Buscemi na stoličke režiséra dosť nevýrazný. /40%/ ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Kdo chce žít ve vězení, musí mít ty správný kontakty a kdo chce přežít jako elév, musí mít něčí ochranou ruku... „mladý muž s vaší vizáží a bez vězeňských zkušeností se snadno ocitne v úzkých. potřebuješ kámoše. Když je nemáš, tak musíš být buď neskutečný drsňák nebo něčí děvka.“ Průměrný, ničím nevybočující film z vězeňského prostředí. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Protože jsem čekala nějaký drsný "maso", otálela jsem s tím do té správné nálady. Ta se nakonec dostavila, ale "maso" to nebylo. Naopak mě překvapila pohoda, jaká ve vězení panovala, Earl to tam měl div ne na povel a o "malýho terminátora" Furlonga se postaral jak vlastní máma ne. Od Buscemiho to chtělo trochu přišponovat, protože, ač byli oba chlapi v hlavních rolích více než ok, jen to vlažný děj neutáhlo. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Trochu netypická žánrovka, neboť ostřílený Steve Buscemi v ní skloubil hned několik subžánrů vězeňských dramat - drama o nacházení charakterních rozměrů odsouzených (legendární předobraz Shawshank se přímo nabízí), útěkový film, jakož i klasické vězeňské drama. Autentická mizanscéna, vynikající casting i herecké výkony, absolutně charismatický Willem Dafoe, rutinní režie... Věznice je skutečně komplexně povedený film, kromě scenáristické složky, pakliže od ní čekáte klasicky schématický příběh, z mého pohledu ale naštěstí autoru předlohy Edwardu Bunkerovi šlo více než o drsné svědectví o drsných poměrech v amerických věznicích o něco jiného, neboť chtěl sdělit cosi o síle přátelství a rozměru osobnosti a charakteru, které ani vězení nemůže potlačit... ,,Je lepší šéfovat v pekle než sloužit v nebi..." ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Mladík v podání Furlonga je zavřen za prodej marihuany a ve vězení se citově zblíží se zkušeným muklem Willemem Dafoem, který nad ním vezme ochrannou ruku, aby se z mladíka nestala něčí děvka. Že by to hrozilo, je jasný, protože mladická vizáž Furlonga je jako magnet pro nadržený mukly a různý úchyláky, kterých je v lochu plno. Příběh nikterak originální, ale prostředí věznice je naprosto dokonalý, atmosféra správně hustá a hlavně - můj oblíbenec Willem Dafoe jako holohlavý Earl má charismatu na rozdávání. Dusnou náladu snímku podporuje i zajímavý soundtrack. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)
  • Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

Reklama

Reklama