Kdo chce žít ve vězení, musí mít ty správný kontakty a kdo chce přežít jako elév, musí mít něčí ochranou ruku... „mladý muž s vaší vizáží a bez vězeňských zkušeností se snadno ocitne v úzkých. potřebuješ kámoše. Když je nemáš, tak musíš být buď neskutečný drsňák nebo něčí děvka.“ Průměrný, ničím nevybočující film z vězeňského prostředí.(10.9.2005)

Exkurze do míst, která nechceme osobně dvakrát poznat. V rámci žánru netypické (kupříkladu chybí typický prvek vězeňských filmů v podobě sadistického dozorce) dílo, které se zaměřuje spíš na atmosféru vězení než na nějaké dramatické momenty, kdy jde někomu o kejhák. Škoda, že je to místy až příliš nevzrušivé, naopak palec nahoru za herecké výkony (respektovaný Willem Dafoe nebo tehdy ještě zajímavý Edward Furlong).(5.11.2016)

režie a obsazení slibovaly nadmíru kvalitní podívanou, ale tomuto filmu prostě něco chybí - sdělení, silnější momenty, hutnější atmosféra... prostě něco, díky čemu bych si za měsíc na snímek vzpomněl... odseděl jsem si hodinku a půl podmíněně, nelituji, ale už bych se do téhle věznice vracet nemusel... 60%(13.5.2011)

Skvělé komorní vězeňské drama stojící především na výborných hercích a věrohodném scénáři čímž se vytváří velmi realistický obraz toho, jak to za mřížemi asi chodí. A to mi k filmové spokojenosti stačí. Dafoe tomu tady herecky s přehledem šéfuje stejně jako jeho postava ve filmu. Moc dobrej malej film Steve.(6.2.2013)

Po pár letech se sešlo "jádro" z filmu Můj nejmilejší bar a natočili něco jako Můj nejmilejší kriminál. Zmiňovanej Buscemiho debut z baru se mi hodně líbil, ale tohle drama z kriminálu nijak nevybočuje z průměru. Sem tam nějaká bitka, pár zabodanejch nožů v zádech a nováček, kterej se bojí o svůj anální otvor. Ale má kliku, protože nad nim z nějakýho poněkud nejasnýho důvodu drží ochranou ruku hlavní kápo. Jinak hlavní kápo (Willem Defoe) byl takovej vyhublej sráč a všichni z něho měli strašnej respekt a poslouchali ho na slovo (dokonce i některý dozorci). Když se začalo mluvit o útěku, těšil jsem se konečně na nějaký napětí, ale byl jsem zklamanej. Útěk byl jednoduchej jako facka. 50%(7.1.2012)

• - Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)