xawexi

Fantastická herecká role Kevina Spaceyho doplněná o krásný lidský příběh, plný očekávání, kdy nevíme, co máme od hlavní filmové linie očekávat. Dojemnost celého příběhu je silně podtržena velmi kvalitní hudbou od Shearmura a celkový dojem při závěru filmu byl skvělý. Závěrečná ne zcela jasná a neuzavřená myšlenka, že de facto občan Prot cestuje mezi planetami pouze přemisťováním mysli, mě ohromila. Až na pár detailů týkajících se např. vysvětlování orbitální dráhy domovských planet Prota anebo demonstrace cestování rychlostí světla mě tento film velmi oslovil. ()

DK197

Film, který můžete sleedovat buď jako skvělé scifi, nebo jako skvělý psychiatrický exkurz... :-) Vyberte si, co z toho je pravda. :-) Každopádně palec nahoru! ()

Clovecice

Slova a dialogy. Tohle je prostě důkaz, že ke kvalitnímu filmu nepotřebujete akci, románek ani speciální efekty. Stačí vynikající scénář a je to! Takže pokud patříte k lidem, kteří jsou ochotni do čtyř do rána debatovat o smyslu života, o životě samotném, o mimozemských civilizacích a jiných "filozofických radostech", budete z filmu nadšení, tak jako já. ()

Sansnom70

Vydržel jsem na něj koukat až do konce ale skutečně mi to jednou stačilo a příště si ho pustím asi jen když na to budu koukat třeba s manželkou a budou to dávat v telce a nikde jinde nebudou nic normálního dávat. ()

kodwin

Pecka. K-Pax je planeta, kde žijí bytosti vyhýbající se lidským chybám. Je v hlavě nebo ve vesmíru? Famózní výkon Spaceyho, který si u mě tímhle počinem dost polepšil - už ho nepovažuji "jen" za lepší průměr ... ()

Pokri

Odpovedzte mi, či je to sci-fi a ja vám poviem ako to bolo s Protom. Ale aj bez toho je tu dosť indícií, ktoré naznačujú odpoveď na základnú otázku. Ak sa však rozhodnete prijať inú interpretáciu, môžete. Tak či onak vám zostane krásny komorný film so skvelými výkonmi ústrednej dvojice a podmanivou hudbou. ()

boudic

Nechápu jak mi mohl takový klenot ujít! Výborný film o mimozemšťanovi který na naší planetě jen tak mimochodem uzdravuje blázny, a to jak oficiálně uznané, tak i ty "z druhé strany mříží". A jen tak na okraj, konec je úplně nejlepší, ale musíte to pochopit ;-) ()

Tezuka

Tohle měl být třetí Oscar pro Kevina Spaceyho. Nechce se mi věřit, že jsem ho před měsícem ani pořádně neznal. ()

blatouchm

V závěru je jasné, jak to je, ale celý film má na pozadí ještě další příběh. Každá věta tam hraje svoji roli a po druhém shlédnutí je to jasnější. Žádný otevřený konec. Za kritickou chybu považuju to, že Prot vidí ultrafialové světlo. To mi do toho jaksi nezapadá. ()

katakomb

Velmi kvalitně zpracovaný příběh podle knižní předlohy. Film je samozřejmě ve výsledku trochu jiný, ale ty jemné detaily, které dokázal Kevin Spacey zahrát, vykouzlit, úžasně splynul s rolí člověka, který se nepodobá nikomu na Zemi, že se tomu snad na pár chvil i chtělo věřit, že je to skutečně pravda, že Prot přichází ze souhvězdí Lyry. Rozhodně snímek, který by měl vidět každý! ()

jeje

Nejprve jsem četla knihu, pak teprve viděla film, takže jsem byla zklamaná scénářem. Velmi okleštěné oproti knize,nejdůležitější informace a myšlenky chybí. Ale Kevin Spacey a Jeff Bridges jsou vážně skvělí. ()

I.ball

To, že hlavní hrdina tvrdí, že je z jiné planety, není nutně záruka sci-fi žánru. Klasifikovat tento film jako sci-fi je asi to samé jako označit film Martian za komedii, v kteréžto kategorii získal nejedno ocenění. Tento fakt se ovšem nevylučuje se skutečností, že jak Kevin Spacey, tak Jeff Bridges zahráli své role bravurně a celý film, byť již od poloviny lze předvídat, jak to vše dopadne, funguje velice dobře vztah doktor-pacient, kdy zvídavý Jeff se snaží proniknout do mysli někoho, o kom se domnívá, že skrývá kruté tajemství. Po celou dobu ovšem z filmu číší značný sentiment, který se, dle mého názoru, příliš neslučuje se sci-fi žánrem, ale spíše s rodinným / lidským dramatem. 75%. ()

Brozason

Po delší době SciFi, které mi pořádně zapasovalo. Opravdu zajímavý a poutavý příběh, který ani po druhém zhlédnutí neomrzí. Velmi inteligentní scénář, který se k takovému dílku opravdu hodí a celý film vám dává další otázky a další věci, nad kterými musíte přemýšlet. Po režijní stránce je také vidět velká kvalita a spíše citlivá režie filmu prospívá. Výborné herecké výkony od všech představitelů v čele, jak už je zvykem, s genialním Kevinem Spaceym, dělají tenhle film nadprůměrným SciFi./75%/ ()

futislav

Jak je vidět, sci-fi se dá natočit i bez vybuchujících mezigalaktických křižníků, sekání končetin světelnými meči či zmutovaných potvor, které mají více zubů a chapadel než končetin. Dobrý námět a skvěle zahrané, zejména Kevin Spacey. Jako milovník sci-fi dávám plný počet. ()

Janoss98

Neskutečnyyyy Film jsem měl vyhlídnutý už delší dobu a čekal jsem, až se k němu dostanu a mrknu na něj. Asi nikdo nedokáže s jistotou říci, že film pochopil. Logicky tohle píši, protože patřím k té části populace, jež film na 100% nepobrala. No a ono je to jedno! Někdy je asi jedno vědět co je pravda. Vždyť nejdůležitější je se přece věnovat naplno životu, abychom něčeho nakonec nemuseli litovat. A není snad tohle poselství filmu? Kdo ví..... 100% ()

MartinNewman

Neskutečně nádherný film, po kterém sáhnu vždycky když je horší den. Herecký koncert dvou mistrů, kdy zejména Kevin Spacey ukazuje jak umí svůj herecký um posunout o další level nahoru. Na filmu není slabé místo, je tam dost mile vtipných momentů které člověka rozesmějí a na druhou stranu divák zůstává v napětí, kdy nejde myslet na cokoliv jiného během sledování filmu. Úžasný skvost  Skvělá, citlivá režie a výběr všech herců, kdy každá postavička má svoje pevné místo dělá z tohoto filmového diamantu jedinečný zážitek.  Dávám deset tučných bodů z pěti možných. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006