poster

Glory

 • USA

  Glory

 • Slovensko

  Glory

 • Slovensko

  Sláva

Životopisný / Válečný / Historický / Drama

USA, 1989, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (142)

 • slunicko2
  ***

  Zajímavý pohled na válku Severu proti Jihu. 1) Klasický americký patetický doják ukazuje, jak se tvořila americká duše. To Amíci umějí. 2) Přihoďte výbornou hudbu 36letého Jamese Hornera. 3) Příjemní 27letý Matthew Broderick (šéf pluku Shaw) i 35letý Denzel Washington (rebel) to jistí.(2.7.2018)

 • Cascabel
  *****

  Správný historický film, který nepřežvýkává učebnice dějepisu, ale vyjadřuje se k době, kdy byl natočen. Skvělý scénář apeluje na sdílené hodnoty černých i bílých Američanů proti bělošskému, ale i černošskému rasismu (Nation of Islam, teze historiků o pozici Afroameričanů mimo společenskou smlouvu). Denzel Washington měl vrátit Oscara, protože ho dostal za vedlejší roli, ač ve skutečnosti hrál tu hlavní - bývalého otroka, který bojuje v občanské válce, aby ukojil svou touhu pomstít příkoří, jež na něm spáchali bílí, a rebeluje i proti svým soukmenovcům, kteří nesdílí jeho negativní identitu, ale v krizovém okamžiku, téměř až ve své smrti, se k Americe přihlásí. Patos odpovídající sdělení. Nacionalismus jako pozitivní hodnota v porovnání s rasismem. A ta Broderickova nejistota? Ve střetu kultur je málokdo suverén, jen ten Denzel Washington... si na něj hraje.(18.6.2018)

1 3 5 6 7 8 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace