Během války v Sýrii byl 24. 11. 2015 sestřelen v blízkosti syrsko-turecké hranice tureckou F-16 ruský bitevník Su-24. Zásah raketou vzduch-vzduch osádka ruského stroje přežila a podařilo se jí úspěšně katapultovat. Na oba bezmocné a na padácích vysící letce byla zahájena ze země zuřivá palba. Pro ruské speciální jednoky tak  začal závod s časem, protože i nepřítel se snažil k letcům dostat jako první. Tento film volně rekonstruuje události před a po incidentu. (Big Bear)

DJ Kritik

O konflikte v Sýrii, som nič nevidel. Toto je snáď prvý film z touto tématikou. Musím povedať, že tu nie je nič zvláštne iba podané vlastenectvo na spôsob rovného človeka. Je tu ukázaný život čestného človeka, ktorý sa nechce spreneveriť svojim zásadám. Je tu podaný príbeh ľudí, ktorí žijú pre iných. Nie nemyslím odchod do misie v Sýrii, ale v Rusku a predtým v ZSSR. Niekedy sa stačí pozrieť a podobné typy sú v každej krajine, len teraz sa to nenosí, teraz sa na výslnie dostávajú práve tie skety v podobe vyčuraného branca, ktorý urobil všetko pre to, aby sa vyhol vojne, dal sa do gangu a neskôr zdrhol za hranice, aby následne mohol prísť ako podnikateľ. ()

verbal odpad!

Taxem si včera říkal, jestli se podívat na nový válečný počin Sojuzmultfilmu Nebo, nebo ne. Nakonec jsem si to já nebožák pustil a můžu vám sdělit, že pokud byste měli v divácké krizi podobné dilema, tak určitě, kurva, Nebo ne! Nebolelo by tolik, kdybych si místo toho třeba vrtal nebozezem pravé varle, nebo tak… Jedná se totiž o patetickou propagandistickou sračku pro kvocientně atrofované hospodyňky á la Pekingvůd o tom, jak hrdinní, morálně dokonale ukotvení, něžní, citliví a za všech okolností filantropičtí pyjonýři z Rudé armády, převzorní otcové, synové, manželé, bratři, kamarádi a soudruzi, bezelstně osvobozují tentokráte Sýrii od hnusných tenoristů z Alkájdy a jejich ještě hnusnějších amerických přisluhovačů. Asi 15 minut vcelku slušně vypadajících bojových scén tu většinu hrací doby plave ve strojeném žluklém výtoku jakože patriotistických a rodinných hovnot, scénicky i dialogově působících asi jako ta nejkýčovitější a nejdebilnější reklama na účinný odstraňovač skvrn ze srpů a kladiv, které k totální lobotomii schází snad už jen v chumlech těch prkenných árijských fuckanů ladně pobíhající žlutoskvoucí labradoři nebo v koších na prádlo povahově dokonalých a chápajících manželek všech těch sociálně angažovaných, veskrze obětavých, kosmeticky skvostně pěstěných a rozkokošně nagelovaných modrookých krasnoarmějců ležící měkoučká, svěže vonící a infantilně žvatlající plyšová mrdka - Klálíšek Azurit. A když zde teď vidím tu záplavu čtyř a pětihvězd, přemýšlím, jestli si taky neprohnat frontální lalok deseticentimetrovou jehlou, abych příště lépe zapadnul. ()

vox_populi

film, popisujúci reálnu udalosť s nepochybným ale primeraným slovanským pátosom. Kto dokáže akceptovať samostatné myslenie a nie je produktom goebbelsovskej mainstreamovej propagandy si môže ľahko overiť fakty okolo zostrelenia ruského bombardéra premotivovanými Turkami (ktorí sa rok po vyšetrení tohto incidentu Rusom ospravedlnili) a následnú popravu bezbranného pilota fanatickými teroristami. Samozrejme nemôže chýbať americký všadebol, ktorý sa od druhej svetovej vyskytuje všade tam, kde sa dá vytĺcť ekonomický alebo politický kapitál. Po stránke dejovej línie, hereckých výkonov, kamery a trikových sekvencií som s filmom nadmieru spokojný. ()

jack_scott

Mistrovské dílo novodobé sovětské propagandy, které je třeba posuzovat práv v kategorii propaganda, až potom jako letecko-válečný film. Letecké scény jsou moc pěkné, je vidět po všech stránkách podpora letectva a Strany. Pozemní bojové scény ucházející, o Sýrii toho moc není, a je to zajímavý pohled druhé strany v tomto ohledu. Ostatní dějové linie snímek vhodně doplňují, není co vytknout. Podepsán: Dr. Goebbels mladší. 80%. ()

FildasCZ

Tak :D Rusáci nesmrtelní hrdinové, jako to dělají Amíci ve svých filmech, kde záporaci jsou zas Rusáci... Tady bohužel chybí to vykreslení, že to jsou opravdu darebáci spíš to tady vypadá, jak nějací žoldáci z USA :) A to se jim nepovedlo. Jestli je chtěli vykreslit špatně.. Efekty někde dobré, ale až mi bylo blbě z toho, jak enámic stříli slepejma a oni je tam kosí, jak kdyby se nic nedělo.   Nesloužím Rusku žiju por Rusko až nechutně propagandistiký film,  kdy herec musel mít na výber bud a nebo,. ()