Profesorovi Philipu Brainardovi pomáhá v domácnosti jeden z jeho četných vynálezů, živý létající robotek ženského pohlaví Weebo. Večer si má Philip brát Saru Reynoldsovou, prezidentku univerzity. Ve své roztržitosti už dvakrát na obřad zapomněl. Zamilovaná Weebo, která funguje také i jako elektronický záznamník, mu to záměrně nepřipomene, a tak Sara čeká u oltáře opět marně. Zájem o ni má Wilson Croft, Philipův kolega, který mu ukradl už několik vynálezů. Teď chce využít Sařina zklamání a chce mu přebrat nevěstu. Philip vynalezne zelenou hmotu, která ožije a má schopnost donekonečna zvyšovat vloženou energii, a dá jí jméno Flubber. Díky tomuto vynálezu se potrhlému vědci podaří vyřešit finanční problémy univerzity, odrovnat soka v lásce a posléze i získat zpět zklamanou snoubenku. (TV Nova)

juta

Milá blbůstka, která má ten pravý příběh pro zvědavá očka malých diváků. Robin Williams opět dostal prostor a byl ve svém živlu. Oddechový to rodinný film. ()

Fiftis

Trochu bláznivá, ale fajn komédia a skvelý herecký výkon Robina Williamsa, ktorému proste tieto role sedia. Zaujímavé, vtipné, nie veľmi pôsobivá zápletka, ale celkovo príjemný dej aj spád. Problémom je však niečo iné. Veľa situácií, ktoré mnoho detí rozosmejú, ale bohužiaľ, pre nás starších divákov to naozaj už nieje to pravé. Videl som to tiež, keď som bol malý, ale aj po rokoch viem, že takéto filmy už u väčšiny nebodujú. ()

ajuska

Největším negativem tohoto filmu je slaboučký scénář, s čímž pochopitelně souvisí nevalná kvalita celého snímku. Suchopárný rodinný film, který nijak zvlášť nepobaví a chvílemi dost nudí. ()

JohnnyD

Prototyp 90s Williamsa o klasicky roztržitom chlapíkovi, ktorý akosi nemá čas na rodinu. Ako decko som to zbožňoval, no časom to stratilo väčšinu svojho zeleného čara. Robin Williams je ale tradične skvelý. ()

silentname

Keď som mal asi 10 a videl som to prvýkrát, tak som sa k tomuto filmu vracal rád. Mám rád Robina Williamsa, celkom som sa na mnohých scénkach zabavil a rodičia mohli mať trošku kľud, kým som sa ja venoval svojmu filmu. Vždy som mal rád Weeba a Weberra, proste dva sympatické roboty a aj doteraz sú podľa mňa super, páči sa mi Brainardovo červené auto a film má pár vtipných scénok, ktoré ma chytia aj dnes. Ale celkovo už nemám pocit, že by mal film to čaro, čo na mňa kedysi bol schopný uplatniť. Asi som proste dospel a filmy typu "Flubber" ma už proste nechytajú. Ťažko povedať čím to je, no po rokoch už to veľa stratilo. Hodnotenie: C+ ()

klerik

Americká rodinná zábava, ťažiaca z nešikovnosti. Humor stojí na grimasách a "efektoch". Režisér nevie kedy "komediálnu" scénu ukončiť a všetko naťahuje do absurdosti. Absolútne bez emócii, ale popri tých Zamilovaných profesoroch a doktoroch, čo kecajú si zvieratami, to (ako detský film) celkom ujde... ()

ARI50

Jeto pěkná záležitost ale málo využitá rád na to kouknu ale je škoda že chvílemi je prostě normální. ()

PROROK14

Noo tak takéto ja fakt nemusím. To bol asi omyl že som si za to sadol. Vtipné to je, ale smiať sa na tom môžu tak 5-7 ročné deti. Mne to prišlo ako strata môjho drahocenného času. ()

Lacike

Je to klasicka detska Disneyovka, ale mantinely zanru nedokazala vôbec naplnit. Je to strasna nuda a ani inokedy genialny Williams tu vôbec nie je vtipny. Film vhodny maximalne pre deti predskolskeho veku. 2/10. ()