Reklama

Reklama

Jeho lásce Sophii se útěk přes berlínskou zeď podaří. Jemu ale ne. Dalších třicet let se proto snaží využít svoje prominentní postavení k tomu, aby se mohli znovu setkat. (Netflix)

Recenze (2)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Hodně smutný film, a výborná hudba ještě víc drtí emoce. Několik pasáží bych vynechal, ovšem velmi cenné autentické záběry z Berlína i z Prahy a solidní herecké výkony spolu s rozpoznanou (Jana Boušková) a zřejmě i nepoznanou (kompars?) českou účastí přibližují film našemu divákovi. Vždyť v tomhle anebo nedaleko odsud jsme žili, a nebyla to vždycky taková sranda jako v Goodbye, Lenin. Jo a pandy byly jen v zoo v Západním Berlíně, ve východním je neměli... ()

raffspIn 

všechny recenze uživatele

Docela dobrá reflexe historie: Režisérka naťukne největší paradoxy, problémy a události této doby (Život za a před Berlínskou Zdí, Pražské jaro a okupace, praktiky komunistické policie, udavačství atd atd. Tato část je ****, ale jako drama je Das Versprechen béčko jako vystřižené. Na můj vkus jsou postavy pojaté strašně stroze, sice rádoby prokleslené do hloubky, ale nakonec stejně působí tak nějak povrchně. ()

Reklama

Galerie (16)

Reklama

Reklama