Šmoulové a kouzelná flétna

Flûte à six schtroumpfs, La

Smurfs and the Magic Flute, The

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Hudební

Francie / Belgie, 1976, 74 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,234,220Tržby Celosvetovo $-(13.3.2010)

Animák tvorí mix dvoch belgických komixov - Johan a Pirlouit (v češtine divne nazvaný ako Čejka (=cíbik po slovensky)) a Šmolkovia. Šmolkovia sa dostávajú na plátno až v druhej polke, napriek tomu animák nepostráda svižnosť či zábavnosť. Pekná animácia a sympatické postavičky (škoda, že chýbal Gargamel) skvelo naladia a podtrhujú starú dobrú a poctivú animáciu. Príbeh o zázračnej flaute je trochu mimo, ale scéna v závere, keď si to dvaja flautisti rozdávajú - kto z koho - nemá chybu.(4.3.2018)

Prvních 33 minut žádného modráska neuvidíte. Animace lidských postaviček jako v kresleném Asterixovi a celý děj o kouzelné flétně, která padne do špatných rukou. Zpočátku se zdál snímek nudný a nezajímavý, ale nástupem šmoulíků se vše změnilo - najednou to celé doslova ožilo a bylo to veselé zábavné. "My jsme šmoulové to je hotové, hodně pracujem vlastně šmoulujem!" Peyo stvořil fenomén, jenž nás baví dodnes a nejen v tomto snímku. - 100%.(26.12.2017)

No moc lidí koukám na šmouly nevstalo. Za to já vstal, díky t.monovi :-) Jinak mé vstávání za poslední týden: Po 11:33, Út: 11:44, St: 11:29, Čt: 11:27, Pá: 11:41, So: 11:35, Ne: 8:04. Takže 5 je povinných, i když to na ně nebylo. Sice se šmoulíci objevili až skoro v půlce pohádky a pohádka měla absenci Gargamela, ale i tak to bylo fajn :-)(1.1.2012)

První televizní zpracování Šmoulů, i když tentokrát byli tak trochu upozadněni a hlavními hrdiny filmu jsou Johan a Čejka, tj. původní komiksové postavy Peya, tvůrce Šmoulů. Z postav, které se později často vyskytují i v seriálu se ve filmu objeví i čaroděj Hejbimba. Hodnocení je dle mého názoru průměrné, film ničím extra nenadchne, ale ani nezklame a pro fanoušky Šmoulů by měl být jakýsi odrazový můstek před seriálem a povinnou součástí jejich filmotéky. 55%(25.3.2015)