Reklama

Reklama

Když se slunci nedaří

(seriál)
  • angličtina When the Chips Are Down (festivalový název)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Šestidílný seriál Když se slunci nedaří se odehrává převážně v nemocnici, jejímiž pacienty jsou děti nejrůznějšího stáří. Autoři seriálu se záměrně vyhnuli těžkým a beznadějným případům a jejich nemocnici proto většinou opouštějí uzdravené děti. Přesto se i v této pohodové nemocnici setkáme s onemocněními vážnými, v současné dětské populaci relativně častými, jejichž léčení klade na pacienty, ale také na jejich rodiče, nemalé nároky. V každém případě je seriálová nemocnice místem důvěry v uzdravení zejména díky vedoucí lékařce dětského oddělení, doktorce Šnajberkové (D. Veškrnová). (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neviděla jsem všechny díly. To, že je to i hodně instruktážní podle mě není na škodu. Jasně, ani se to moc nesnaží edukaci zakrývat, ale podle mě je fajn zjistit, co všechno různé nemoci obnáší. Samozřejmě dnes už je medicína zase někde jinde. Ale tak proč si neříct, že je vlastně fajn dnes jako diabetik používat pero a ne ampulky a injekční stříkačku. ()

Tipko 

všechny recenze uživatele

Až na malé výnimky sa mi tento český seriál z nemocničného prostredia páčil. Páčil sa mi hlavne ten tradičný, klasický štýl výchovy detí, láska rodičov k deťom a naopak, vzájomná pomoc v práci v i rodine, alebo obetavosť rodičov za záchranu svojich i cudzích detí, keď prišli problémy. Tieto hodnoty sa dnes už akosi vytrácajú a nepreferujú. Oceňujem aj solídne dobre zahratú rolu D. Havlovej, ako matky a lekárky. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Porevoluční seriál o dětech s různými zdravotními trably z nemocničního prostředí. Co si vzpomínám, byl vcelku slušný, i když pro mě lehce depresivní, asi kvůli prostředí. Dobré herecké obsazení předvedlo svůj standard a mládež se jim snažila sekundovat. Nakonec dávám mírný podprůměr a pravděpodobně se k seriálu již nikdy nevrátím. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší porevoluční seriál z nemocničního prostředí. Zajímavé příběhy pacientů i lékařky Šnajberkové...nejlepší díl je asi hned 1. Honza, ale i ostatní jsou povedené (např. anorektička a její otec O. Navrátil). Také výkon S. Stašové a J. Schmitzera je velice solidní a věruhodný (1. díl - hádky ohledně jídla pro syna - diabetika, a další) ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Dagmar Vešhavlová je v tomto seriálu tak nechutně kladná, že i Mirek Dušín je proti ní naprostej grázl. Seriál v podstatě sleduje osudy cca 15-letýho kluka, kterej má cukrovku. V době, kdy jsem neměl internet a nudil se doma, jsem to sledoval, ale teď už bych se na to nedíval asi ani omylem. Akorát mi utkvělo v paměti, že Klára Issová tu ukázala kozy a pak následující hláška: Čau, nechceš jít ven? Ne, já se koukám na Beverly Hills. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Písnička Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka „Chválím tě Země“ byla složena původně pro tento seriál. Její zrod však byl bolestný a dokonce ohrozil vztah této tvůrčí dvojnice. Nejdřív byla jen melodie k tomuto seriálu, když ji ale Svěrák uslyšel, požádal Uhlíře, zda by k ní mohl napsat text a ten svolil. Jenže přinesl text, který Uhlíře tak rozčílil, že mu prvně v životě napsal dopis.„Takového nešvaru jako osazovat dlouhé noty krátkými slabikami se může dopustit jen lid v lidové písni anebo neschopný textař. Lid nejsi a nějaký schopnosti taky máš, tak to přepiš.“ A tak byl mistr poprvé po desítkách let spolupráce nucen text přepsat. (sator)
  • Natáčení probíhalo v Litoměřicích a v Říčanech a v obcích Mlékojedy a Klokoty. (M.B)

Reklama

Reklama