Když se slunci nedaří (TV seriál)

When the Chips Are Down

(festivalový název)

Rodinný

Česko, 1995, 5 h (Minutáž: 50 min)

• MM_Ramone

Tento český seriál z nemocničného prostredia má svoje svetlé okamžiky, ale našlo by sa v ňom aj hodne vecí, ktoré by sa dali ešte vypilovať. Skúseni borci zo starej, dobrej hereckej školy v kombinácii s mladou, neznámou gardou. Občas to hodne zaškrípalo. Takže predovšetkým herecké výkony sú dosť nevyvážené. Tiež je na tom poznať aj lacná, televízna produkcia. Seriál je rozdelený do šiestich, hodinových, dielov. Ich poradie a názvy sú: 1. Honza, 2. Michal, 3. Inzulín, 4. Maruška, 5. Zuzka, 6. Šnajberková. **(21.10.2011)

Seriál průměrný... Ale když se slunci nedaří, nedaří se asi ani Uhlíři... Hudba vyloženě nepříjemná, pod níž bych pana Uhlíře podepsaného nehledal (a to skladatele v naprosté většině poznám), protože známe jeho hity, že třeba Severní vítr je krutý... ... Ale tady syntezátorové zvuky jak (asi opravdu ne jak) ze samohrajky. Proti syntezátorové hudbě nic nemám, ba zcela a úplně naopak (jsem na ní odchovaný) a mnohdy ji obhajuji, třebaže někomu je někdy nepříjemná. Avšak k něčemu se hodí a může výborně dotvářet třeba dramatické scény. Nějak jsem si vybavil, jak mnohým vadila syntezátorová hudba u filmu Zloděj 1981 od Tangerine Dream. Třeba zrovna tam jsem synťáky a experimentálnost soundtracku právě obhajoval. Ale tady, pane Uhlíři pardon, ale opravdu se nedařilo. Možná i zvukaři atd. Ale už ten výběr samplů (zvuků)... bože ???(28.7.2019)

Přísloví: "Kam nechodí Slunce tam chodí lékař". Už z tohoto přísloví by se dalo parafrázovat samotný název tohoto českého seriálu z nemocničního prostředí. Příběhy obyčejných lidí jak se méně nebo více (ne)vyrovnávají se zdravotními problémy svých dětí. Docela zajímavě herecky obsazené: Dagmar Veškrnová - Havlová - jako milá, obětavá a hlavně dětská lékařka Šnajberková, její manžel Jan Hartl. Sestřičky v nemocnici: Naďa Konvalinková, Barbora Srncová. Nebo "manželé" : Simona Stašová a Jiří Schmitzer a další. Je to takový průměrný,ale dívatelný český seriál, který ničím neurazí a ani nepřekvapí.(10.5.2009)

Asi nejlepší porevoluční seriál z nemocničního prostředí. Zajímavé příběhy pacientů i lékařky Šnajberkové...nejlepší díl je asi hned 1. Honza, ale i ostatní jsou povedené (např. anorektička a její otec O. Navrátil). Také výkon S. Stašové a J. Schmitzera je velice solidní a věruhodný (1. díl - hádky ohledně jídla pro syna - diabetika, a další)(15.1.2007)

• Zagros

Porevoluční seriál o dětech s různými zdravotními trably z nemocničního prostředí. Co si vzpomínám, byl vcelku slušný, i když pro mě lehce depresivní, asi kvůli prostředí. Dobré herecké obsazení předvedlo svůj standard a mládež se jim snažila sekundovat. Nakonec dávám mírný podprůměr a pravděpodobně se k seriálu již nikdy nevrátím.(5.4.2017)

• - Naposled před kamerou Jaroslava Brousková. (M.B)

• - Natáčení probíhalo v Litoměřicích a v Říčanech a v obcích Mlékojedy a Klokoty. (M.B)