Když se slunci nedaří (TV seriál)

When the Chips Are Down

(festivalový název)

Rodinný

Česko, 1995, 5 h (Minutáž: 6x50 min)

• Vikki

UMĚLÁ DOKTORKA Nepříjemná a umělá Veškrnová je tím co tento seriál kazí a to velmi hodně. Nikdy to nebyla herčka na vysoké úrovni. Tuto roli snad musela dostat z protekce nebo z jiných důvodů.., protože na hraní rozjančených holek už neměla věk a nic jiného neuměla. Dovedu si představit na jejím místě skutečné herečky, které by tento ubohý seriál aspoň malinko pozvedly. Další je pedofilní díl, který líčí celkem v detailech urologické problémy jedenáctiletého chlapce. Byl bych rád, aby mi tvůrci zde napsali proč musí být v mnoha našich filmech nazí chlapci a to dokonce i při velmi intimních záležitostech! Pokud by takto měli natáčeny dívky bylo by šílené zle a histerie! Pokud vím máme rovnoprávnost a navíc zákony striktně nahé děti zakazují !(22.12.2016)

Asi nejlepší porevoluční seriál z nemocničního prostředí. Zajímavé příběhy pacientů i lékařky Šnajberkové...nejlepší díl je asi hned 1. Honza, ale i ostatní jsou povedené (např. anorektička a její otec O. Navrátil). Také výkon S. Stašové a J. Schmitzera je velice solidní a věruhodný (1. díl - hádky ohledně jídla pro syna - diabetika, a další)(15.1.2007)

Ve srovnání s Ordinacemi a natahovanými Nemocnicemi je tento seriál z nemocničního prostředí o dvě třídy (hvězdičky) lepší. Během necelé hodinky se sice některé rady pro pacienty zopakují několikrát, ale Pelantovým se podařilo zasadit i vtipné, odlehčené dialogy. I když v prvním díle je pacient, dospívající Honza, navenek hrdina, tak uvnitř zápasí sám se sebou. Herecky velmi dobře roli zvládl Jakub Zdeněk. Ve chvíli, kdy "straší" mladší spolužačky, se v kabinetu přírodopisu mihla i Marta Issová.(19.4.2009)

Přísloví: "Kam nechodí Slunce tam chodí lékař". Už z tohoto přísloví by se dalo parafrázovat samotný název tohoto českého seriálu z nemocničního prostředí. Příběhy obyčejných lidí jak se méně nebo více (ne)vyrovnávají se zdravotními problémy svých dětí. Docela zajímavě herecky obsazené: Dagmar Veškrnová - Havlová - jako milá, obětavá a hlavně dětská lékařka Šnajberková, její manžel Jan Hartl. Sestřičky v nemocnici: Naďa Konvalinková, Barbora Srncová. Nebo "manželé" : Simona Stašová a Jiří Schmitzer a další. Je to takový průměrný,ale dívatelný český seriál, který ničím neurazí a ani nepřekvapí.(10.5.2009)

• MM_Ramone

Tento český seriál z nemocničného prostredia má svoje svetlé okamžiky, ale našlo by sa v ňom aj hodne vecí, ktoré by sa dali ešte vypilovať. Skúseni borci zo starej, dobrej hereckej školy v kombinácii s mladou, neznámou gardou. Občas to hodne zaškrípalo. Takže predovšetkým herecké výkony sú dosť nevyvážené. Tiež je na tom poznať aj lacná, televízna produkcia. Seriál je rozdelený do šiestich, hodinových, dielov. Ich poradie a názvy sú: 1. Honza, 2. Michal, 3. Inzulín, 4. Maruška, 5. Zuzka, 6. Šnajberková. **(21.10.2011)

• - Natáčení probíhalo v Litoměřicích a v Říčanech a v obcích Mlékojedy a Klokoty. (M.B)

• - Naposled před kamerou Jaroslava Brousková. (M.B)