Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

Lischai

Film, kterému určitě dáte 4*. Chutná to skoro jako Fincherův Zodiac, ale není to o tolik horší, aby vám vadilo, že to není Zodiac. Předvídatelné mi to moc nepřišlo. Film ví, že budete během koukání tipovat pachatele a hraje s vámi, takže pokud třeba někdo najde na místě činu blonďatý vlas, tak příští výslech bude stopro s blonďatým divňákem, aby vás držel v napětí. Jako debut skvělý, těším se na další biják od tohohle pantáty. ()

kaposlav

Film od ktorého som moc neočakával, ale postupne som sa do neho viac a viac zapozeral. Justin Timberlake nerobil dominantný pilier filmu a trošku ho schoval Benicio Del Toro v úlohe poctivého detektíva, ktorý odhalil sieť spletitého podvodu do ktorého bolo zamiešaných viacero ľudí od ktorých to zrejme nečakal. Najväčšie plus filmu bolo, že som nepredpokladal ako sa to vyvinie. ()

Vyhy

Kvalitní kriminálka, která stojí a padá na postavě Benicia Del Tora, který ji nejenom dobře zahrál, ale také samotná postava je jednoduše sympatická. Je to pochmurné, dobře natočené, s několika zajímavými momenty, a i když je příběh ke konci už lehce odhadnutelný, přesto udrží pozornost. ()

BarryLyndon

Je to opravdu super a podepisuji nadšené reakce. Kdyby vám někdo řekl, že to točil Fincher nebo Nolan, užijete si to ještě víc. Komorní, atmosférické se super kamerou. Úplně vládnul Del Toro, rád jsme viděl Timberlakea a po letech Alicii Silverstone.  Nedávno jsem koukal na Přání smrti s Bronsonem a v remaku měl tedy hrat právě Del Toro místo Willise.  8/10 ()

Ondatra

Celý můj názor krásně už vystihl uživatel POMO, takže to pouze celé zopakuju. Po dlouhé době jedna z nejlepších detektivek, co jsem mohl vidět. Celý film má napínavou atmosféru, že jsem si pořád říkal, co ten Benicio ještě odhalí. Do toho super hudba a fakt povedená kamera za kterou bych udělil klidně oskara. Pro mě zatím jedno z největších překvapení tohoto roku a rozhodně doporučuju. 8/10 ()

bourec

Možná by si filmek zasloužil i čtyři. Je to skvěle obsazený, tudíž i zahraný. Je to tajemný, sice trochu pomalý, ale vzhledem k absenci kvalitnějších kriminálek, to slupnete jak malinu. v kategorii komorních krimi dramat skoro špička. 70%. Těch deset je takovej malej krok ke čtvrtý hvězdě. ()

C0r0ner

Plíživé napětí je gradováno v podstatě od prvního záběru, navíc doplněné excelentním soundtrackem a kamerou. Scénář je také na vysoké úrovni a po delší době tak vznikla hodně nadprůměrná detektivka, která sice nedosahuje vrcholu, ale zdárně se mu přibližuje. 85% ()

dubinak

Konečně! nějaký opravdu kvalitně natočený, řemeslně výborný, herecky vybroušený krimi thriller, který ve mně skoro až vyvolal vzpomínky na Zmizení, protože až téměř takové kvality dosahuje Ještěr. Super napínavá atmosféra, plíživá nejistota a budování podezření, které prostě vychází po všech stránkách. Na dlouhou stopáž to strašně uteklo, protože vás to prostě drží na zadku. Rozuzlení vyřešené fajn, potěšil i šikovný Timberlake a na to, že to je první celovečerák Singera? Nechápu. Tomu se říká talent. ()

ad

3,5 - je to celé skvěle natočené, zahrané i napsané a určitě se těším na další film režiséra! Jen je to také trochu průhledné a nepřekvapující, což zamrzí, když vše okolo tak hezky funguje... Každopádně je dobře, že takové komorní a přemýšlivé filmy pořád ještě vznikají. ()

Juto

Tento film mohol byť pokojne sériou True Detective.... natáčanie, atmosféra a hudba sú veľmi podobné tomuto žánru... je to dlhý film a nie pre milovníkov akcie. Je to premyslene dobre napísané a treba sa sústrediť na každé slovo. Film sa viac spolieha na postavy ako na akciu a násilie, hoci nálada je neúprosne deprimujúca a reže až do špiku kostí, fanúšik tohto žánru si ho užije. 7/10 ()

campix

Jednou za čas se i na Netflixu povede nějaká menší žánrovka. Serpent je staromilská krimi evokující Temný případ a podobné filmy toho nejvyššího ranku. Benicio Del Toro vyšetřuje vraždu mladé realitní makléřky a rozplétá spletitou mozaiku lží. Velmi dobře natočené i zahrané. Pokud jsou podobné filmy vaším žánrem, tak neváhejte, protože letos moc takových filmů nebylo. ()

zette

Myslim, ze krimi zanru se v poslednich letech dari. Jester je toho dukazem ve vsech smerech. Vyborny hlavni hrdina, dobry pribeh a velmi dobra atmosfera. Ja byl spokojeny. ()

angel74

Po několika letech půstu tady konečně zase máme pořádně hutnou atmosférickou detektivku, u které se člověk nenudí, i když trvá déle než dvě hodiny. Grant Singer je sice na poli celovečerního filmu nováčkem, ovšem jeho režijní prvotina působí neobyčejně vyzrálým dojmem. Scénář možná nepatří k nejoriginálnějším, ale je dostatečně spletitý, aby dokázal zaujmout a měl i patřičně dramatický charakter. Zvláštní pozornost si zaslouží vynikající hudba a místy velmi nápaditý střih. Co se týká jednotlivých postav, zdá se mi, že herecké obsazení v čele s charismatickým Beniciem Del Torem už ani nemohlo být lepší. (90%) ()

čidlo

Za 3.Na 4 by to muselo být o 20min kratší. Pokud toho režiséra mouchy neposerou tak z něj snad něco bude..65% ()

BoXBe

Stará dobrá škola. Ještěr je atmosférická lahůdka s ponurou atmosférou, která rozhodí po stole karty, aby z nich pak poskládala klasický detektivní domeček, který se zákonitě musí sesypat a byť je relativně čitelný (nebo spíše bez velkých překvapení), pořád je moc fajn zážitek na to koukat a děkovat za to, že někdo pořád ještě umí. Tvůrcům vřelé díky za to že vůbec a jak pečlivě přemýšleli o světle (tma, stín, světlo, barva), o kulisách (americké domy v rukou realitek), o hudbě (vůbec ne tuctovka) a jak velký prostor dali Del Torovi a jeho ultra charismatickému minimalistickému pohledu přesně v těch chvílích, kdy to bylo nejvíce potřeba, včetně rozhovoru s instalatérem v tanečním sále. Jeho parťák vedle toho jede dokonale minimalistického sidekicka ne nepodobného svým úsporným projevem kamaráda Texas Rangera. Užil jsem si to parádně. Nedivil bych se, kdybych měl chuť si jen tu atmosféru někdy brzy zopakovat a nestydím se přirovnat Del Torovu roli k největším rolím kriminálního žánru. Plnou palbu dát nemůžu, protože typický Netflix: Chybí dotažená dramaturgie a pohlídání si toho, co ještě je potřeba dopovědět a jak je to potřeba lépe podat a propojit. Jinak ponuře dobrý. Rozhodně stojí za to zařadit si na podzim / zimu do seznamu. ()

HorrFi

Možná trošku přehánim, ale z mýho pohledu tu dlouho nebyla zajímavější kriminálka, při nejmenším pokud se bavíme o posledních cca 5letech.. těmhle stopážím přes 2hodiny už sice v poslední době nefandim, nicméně tohle fakt potěšilo moje ,,krimi" srdíčko.. ()

alchac

Když jsem po nadějném začátku už pomalu začínal zívat a brblat na odkudsi se zjevivší utahanost a zbytečné věnování se detailům z páně detektivova osobního života, začaly ty pomalu troušené dílky skládačky konečně pasovat do sebe a violisté zrychleně utahovat kolíky svých nástrojů tak, že ty struny málem natáhly až na plný počet. Po dlouhé době opravdu kvalitně napínající detektivka s lahodně zamřelým odérem toho nejlepšího z klasických kusů francouzsko italských sedmdesátek, tj. mj. se sympaticky pomalým tempem a bez zbytečného žvanění pro debily, k téměř dokonalosti delikátně ochucená výtečným Býčijem, který dokonce ani nemusel dobově poplatně do solárka či obléci lososovou košili, ale vystačil si toliko s velmi šik východoněmeckým pornoknírkem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)