Série(1) / Epizody(10)

Seriál je volně inspirován skutečnými dobrodružstvími Stedeho Bonneta, zhýčkaného aristokrata, který opustil svůj privilegovaný život a stal se pirátem. (HBO Max)

Trailer 1

Malarkey

Když je dnes někde napsaný Taika Waititi, tak už tak nějak předpokládáte, že to bude dobré…a vtipné. Ale nemusí Vám to pokaždé úplně sednout. Třeba Vlajka smrti mi úplně nesedla. První díly spíš průměrné, ani se moc nesmějete, prostředí navíc vypadá hodně uměle. Pak se na scéně objeví Černovous, kterého si tu užívá právě Taika, a seriál konečně dostane trošku spád…a vtip. Ve výsledku Vás to ale stejně nepřesvědčí k tomu, abyste si jej užili jako jiné seriály. V pohodě odpočinkový seriál to určitě je, ale rozhodně ne legenda. ()

Starletka

"Remember the rhyme? If someone returns from the raid mentally devastated, we talk it through as a ... crew." Lehce rozpačitý rozjezd (na druhé shlédnutí mnohem vtipnější), ale cca od třetího dílu dál (prakticky od doby co se do hry vloží Blackbeard a Izzy) jsem se do toho tak zažrala jak už dlouho do ničeho. Ne, tohle není komedie/parodie, u které byste se váleli smíchy pod stolem, ale velmi příjemná oddechovka, naprosto ideální jako útěk ze současné depresivní reality. Jasně, občas to funguje, občas nefunguje, občas je to vtipné, občas trapné, ale jako celek je to moc, moc, moc příjemná, osvěžující, čtyřhvězdičková podívaná. A ode mě navíc nakonec za posledních pár dílů připadá i hvězda pátá, protože jsem po letitých zkušenostech až do poslední chvíle opravdu nečekala, že tohle nebude jen další z nekonečné řady queerbaitů typu Sherlock, Hannibal či Good Omens, ale skutečně explicitně queer romance s definitivně potvrzeným hlavním párem i páry vedlejšími (a ještě k tomu třeba zmínit, že celý seriál není založený jen na tom, že je queer, a ani samotné postavy nejsou definovány jen a pouze tím, že jsou queer). A jak je to, hergot, jednoduché! Pro diváky jakéhokoliv z písmenka LGBTQ+ povinnost, protože takovýchto počinů si zasloužíme mnohem více 🏳️‍🌈 :) ()

Slasher

Jako by pár dílů trvalo, než se tvůrčí tým úplně našel a dostal se "do toho", v podstatě slabší až do příchodu Blackbearda (Taika rulez). Pak už ale příjemná a oddychová zábava s crew těch nejhorších pirátů, která se pomalu, možná překvapivě, ale jistě ubírá k dojemný a nenucený gay story. Celkem těším na další. 75% ()

D.Moore

Úžasný seriál od prvního do (doufám, že jen dočasně) posledního dílu. Nebylo to možná nakonec až tak vtipné, jak se zpočátku zdálo, ale to neznamená, že jsem se skvěle nebavil. Naopak jsem nečekal, jak se seriálu povede ta dramatičtější rovina, kam to povede a jak krásné to bude. Všechno bylo dokonale vyvážené, a to samozřejmě i zásluhou herců, obzvláště pak Rhyse Darbyho (můj nový hrdina, kombinace Martina Freemana a Rowana Atkinsona) a zcela dokonalého Taiky Waititiho. ()

AppleCore

Pokud se divák přenese přes celou řadu tvůrčích rozhodnutí, bude pro něho Our Flag Means Death závan neskutečný svěžesti a ozvláštněním současnýho seriálovýho světa, kterýmu vládne převážně sci-fi. Všemu navíc přihrává fakt, že je příběh nejen zajímavej (zejména co se charakterů týče), ale především inspirovanej skutečnými životními událostmi Stedeho Bonneta a Černovouse! Ta komediální stránka sice většinou nefunguje (byť trapný to nikdy neni), dramatická to ale nečekaně dobře vyvažuje. ()