Úspěšný právník a věčný sukničkář Jackie Lung (Jackie Chan) je pověřen případem, kdy obhajuje majitele továrny, která zřejmě znečišťuje jezero slečny Yehové. S pomocí svých přátel se Jackie chce dozvědět víc o žalobkyni i o její krásné sestřenici Nancy. Ani neví jak, a najednou je do Nancy bláznivě zamilovaný, snaží se pomoci její sestřenici a po krku mu jdou kumpáni majitele továrny, protože se dostal až příliš blízko k odhalení tajemství, čím se vlastně továrna zabývá. (oficiální text distributora)

Lacike

Treti z trojice filmov troch bratov a zaroven posledny v ktorom sa spolocne objavia pred kamerou. Tentokrat ma najvyraznejsiu liniu predavac zbrani Sammo, ktory sa snazi na ziadost chamtiveho pravnika Jackieho, zviest majitelku rybej farmy (Deannie Yip). Na pomoc si najme aj totalneho magora Yuen Biaoa. Ale nakoniec sa vsetci traja polepsia a pridaju sa na spravnu stranu, aby vo velkolepom finale nakopali desiatky kaskaderov. Film tentokrat ponuka aj dve vyrazne romanticke linie jak pre Samma a Deannie Yip, tak aj pre Jackieho a Pauline Yeung. Skoda len ze aj Yuen Biao nedostal nejaku zensku, ale vzhladom na jeho totalne blaznivu postavu by asi bolo tazke mu najst nejaku zensku. Humoru je tentoraz pomenej, ale ked na nejake humorne sceny dôjde, tak su vtipne a vkusne. Nic extra sialene. Najväcsim plusom filmu su ale spickove bitky, ktorych je tentoraz dostatok. Okrem bitiek tu vlastne ziadna ina akcia nie je. Väcsinou sa jedna o hromadne bitky s neskutocne realistickymi a kontaktnymi chvatmi casto zakoncenymi bolestivymi pádmi z velkej vysky, do skla alebo z velkej vysky do skla. Vo finale sa dockame aj dvoch brilatnych subojov. Yuen Biao vs. Billy Chow a hlavnym tahakom je po pamätnom dueli v Wheels on Meals druhy duel Jackieho a Benny Urquideza. Rozhodne je skvely, ale ten predosly sa mi pacil o nieco viac. Zaujimave je, ze aj Jackie Sammo a Yuen tu maju spolocnu bitku. Znalci HK filmov si vychutnaju kazdu bitku pretoze prakticky v kazdom miniduely sa mihne ako super nejaky znamy xicht. Predstavte si, ze by vo finalnej scene Expendables 2 na letisku sväta trojka nestrielala do anonymnych Bulharov ale akcnych hviezd nizsej ziarivosti a pochopite ako si musi znalec HK filmov vychutnat tuto pecku. Mrzia ma len 2 veci. Prilis divne pojata postava Yuen Biaoa a netypicky väcsie mnozstvo zaberov v ktorych znatelne vidno kaskaderov namiesto hercov. Jackieho jasne zaskakuje Chin Kar Lok, Mars a este niekto treti pri rôznych otockach alebo padoch. Prekvapilo ma, ze Chin Kar Lok zaskakuje aj za Yuen Biaoa v niektorych akrobatickych scenach. Yuena som povazoval za krala v tejto oblasti, ale evidentne ani on na vsetko nestaci. Sammo tu ma zo vsetkych najmenej bitiek. Holt sa sustredil na reziu, ktora ponukne pekne kamerove vychytavky. Na konci sa nepodarenych zaberov tradicne nedockame, ale na DVD alebo youtube sa da zhliadnut 10 minut jak vtipnych scen tak nepodarenych kaskaderskych kuskov. Takze vysledkom je jeden z top filmov jak v Jackieho, Sammovej alebo Yuenovej filmografii. 9/10. ()

GeusX

Pozitiva: Kvalitní akce v Jackieho stylu, vtipné scény bez klasicky asijského pitvoření. Negativa: Zbytečně dlouhá romantická balící pasáž, bojových scén mohlo být více. Verdikt: Slabší čtyři hvězdy. 70% ()

malylada

Na akční béčko povedená zápletka o právníkovi, jeho kumpánech, kteří se snaží intriky zkompromitovat proti stranu. Celé se to zamotá a vznikají romantické zápletky mezi hlavními postavami, které překvapivě fungují. Já osobně musím kvitovat, že tentokrát se tvůrci vyhnuli trapnému humoru a veškeré vtipné momenty s situacích, jako například večere u právníka jsou povedené. Některá místa jsou zbytečně hluchá, ale nad tím dokážu mávnout rukou, neboť akční scény jsou absolutní TOP. Chanovi sekundují fantastičtí herci a Kam-Bo se svým břichem není pozadu. Bitky na parníku a závěr v továrně je brutální a bez typických humorných grimas s Jackiem, jak jsme zvyklí. Nad některými kousky zůstává rozum stát a vyvolávalo to ve mě úžas, jako když jsem poprvé shlédl Onk Bek. Jeden z nejpovedenějších kousků s Jackiem, jaké jsem za poslední dobu viděl......8/10 ()

fcreading

Zatial môj najoblúbenejší film od Jackieho Chana a Samma Hung Kam-Boa. Nechýbajú bitky, akcia, humor a samotné finále v továrne 100 percent. ()

mysiak

Je to síce naivný a chabý scenár ale keď sa stretnú "Traja bratia" tak to stojí za to...fenomenálne akčné scény, celkom dobrý humor a Benny Urquidez ako finále...takto sa mi to páči ()

Toshiro

Typický "dobrý" film s Jackie Chanem. Spousta dobrých soubojů a hopsání po okolí + naivní romantika a jednoduchý příběh. To já rád. ()

Martin741

Cinskej kinematografii aj so vsetkymi tymi sikomoockami /Bruce Lee, Jet Li ..../ sa vyhybam, ale jediny, koho fakt mozem, je Jackie Chan. Pan Chan ma neskutocny komedialny talent..... a ked sa ten spoji s kung fu mlatackami, o vybornu zabavu je hned postarane. 100 % ()

pakobylka

Zlaté časy Jackieho & spol. Komedie, která přináší sice banální, ale víc než uspokojivě zfilmovanou zápletku, neokoukané a tradičně brilantně provedené akční kousky, svěží humor, který neomrzí - a zhruba dvojnásobnou porci romantiky, než je u Jackieho obvyklé. V roli nadmíru výřečného, uhlazeného právníka je neobyčejně roztomilý - pochopitelně jen do té doby, než přejde od slov k činům. Pokud ho máte rádi, myslím, že není co řešit. ()

Radiq

Dočkáme se klasickejch asijskejch balících excesů, jako je předvádění se před partnerkou jako tanečník, zpěvák, podlejzač a chrlič komplimentů při každé příležitosti (trochu mi to připomínalo tetřeví tokání). Nic speciálního na tomhle filmu není. Bitky jsou furt stejně Chan-ovské, ale ne tak vypečené, jak jindy (nepoužívá tak moc věci povalující se okolo). Hodně si chlapci vyhráli s prohazováním sklama, oknama, skleněnejma skříňkama a stolkama. Mezi banálním příběhem obzvlášť za pozornost stojí ten plastickej běloch s namalovanejma očičkama. Vtipnou postavičku zastupuje hlavní chajsl s knírkem, ulejzanejma vlasama a s nepřetržitým doutníkem. Takovejch filmů už jste viděli stovky - Hong Kong to asi tenkrát vyráběl na páse běžícím... ()

otík

Stejně jako v Pojízdné kantýně, i zde se setkávají tři kamarádi, aby nakopali zadek těm zlým a proradným darebákům. Tentokrát sice spíše bojují mezi sebou a balí hezké slečinky, ale když už k akci a to především na konci přijde, je úžasné, co vše s kaskadéry dokázali natočit. Škoda jen, že tentokrát zcela chybí humor, mohlo to být o třídu výš. Souboj Jackieho a Benny Urquideze, se kterým se utkal ve špičkovém souboji právě v Pojízdné kantýně, je i tentokrát výtečný. ()

Nivenx

Jackie Chan je herec, kterého rád nemám a nikdy se to nezmění. eho skoky, šaškování a lítání mě vážně nebere a tento film natom nic nemění. 25% ()

Vecko99

Jackie Chan, Sammo Hung a Biao Yuen. Pokud se ve filmu sejdou takové asijská esa, tak to nemůže dopadnout špatně. Klidně bych zkrátil romantickou a komediální linku a přidal do filmu víc soubojů, ale jinak není co vytknout. Nejvíc mě potěšil hlavní záporák, jeho doutníky a taneční pohyby v závěrečném souboji :) ()

haj

Třetí a zatím poslední film tří "bratrů", ve kterém mají hlavní roli (po Wheels on Meals a Project A) a po kterém se každý vydal vlastní cestou. Je to taky jediný film, kde je máme možnost vidět bojovat spolu. Jednoho ze záporáků si zahrál vynikající Benny "The Jet" Urquidez, jehož boje s Jackiem patří vždycky mezi nejlepší. Zkrátka další skvělý film. ()

demented

Po dejovej stránke je to katastrofa, film má aj dosť hluchých miest (hlavne to randenie uprostred filmu), ale Draci sú Draci, takže nižšie ísť nemôžem :) ()

Pecival

Přestože mám na osmdesátkové HK extra slabost, musím uznat, že film má pár fakt slabších chvil. Na druhou stranu bitky jsou super (až na ty zrychlovačky) a fakt jsem se leckdy docela od srdce zasmál. Navíc legendární trio si to pohromadě evidentně užívá a celkově to má ten správný feeling. Spokojenost. ()

Ironfood

Tři dračí bratři Jackie Chan, Sammo Hung a Biao Yuen se čtyři roky po Pojízdné kantýně opět setkávají s Benny Urquidezem. Celkově jsem byl s Navěky drakem spokojenější, zejména díky tomu, že humor tu už není tak extrémně trapný. Jen je škoda, že závěrečný souboj Jackieho s Urquidezem je slabší než v Pojízdné kantýně. ()