Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

bourec

Přiznám se, že sem čekal něco míň vážnýho, víc komediálního, a míň ambiciozního. To by ovšem na režisérský židli nesměl sedět Marc Forster, a předloha by nesměla bejt severská, konkrétně švédská. Ovšem jinak veskrze perfektně zahraná podívaná, která sice víc než lepší průměr neznamená, ale koukat se na to dá. 60%. ()

Streeper

Podle traileru jsem očekávala úplně něco jiného, proto mě nakonec překvapilo, jak depresivní ten film je. Tom Hanks je skvělý herec a film si krade pro sebe. Bylo zajímavé ho vidět v nevrlé a nepříjemné roli, když ho většinou známe jako milujícího a vždy kladného. Muž jménem Otto je vcelku příjemný, ale smutný příběh o životě. Je to zároveň docela i k zamyšlení a natočené je to hezky. Znovu to vidět ale nepotřebuju. ()

C0r0ner

Zdlouhavý vývar ze švédské verze, která byla mnohem vtipnější i emotivnější. Kdybych neviděl původní film, bylo by to v pohodě, ale takto je to vyložený průměr bez jediného zajímavého nebo zapamatovatelného momentu. 55% ()

Flynn

Zbytečná americká predelavka. Knihu jsem cetl vicekrat a je to ma srdcova zalezitost. Proto hodnotim lepe severskou verzi z roku 2015 kam se jim podarilo dostat vice ze zivota Oveho(sorry Otta) a clovek mel větší pochopeni, proc je to takovy brucoun a co vse dobre a poctive v zivote vykonal. Americka verze to osekala a vynechala velkou cast ze vzpominane minulosti (detstvi, mladi atd). Zato se jim tam podarilo naspikovat transgender figurku. To jsme s zenou u projekce oba nahlas rekli:coze? Naprosto plytka postavička , ktera jen rekla ze je transgender a pribeh vubec neresil to jak Ove(sorry Otto) resi jeji zivotni trable (v knize velmi dobra postava a prekvapive neni transgender). Proc se musi takto upravovat existujici dobre pribehy a proc si nenapisou svoje? Sorry, ale to mi prislo tak zbytecne a tak americke, ze se mi chtelo smat. Jinak 1 hvezdicka za Toma Hankse. Toho mam fakt rad. Jinak ten film natacet nemuseli. Ale takova je doba obzvlaste v USA, ze se recykluji dobre namety a dobre filmy ze zahranici. Jen je obcas tim hlazenim pro soucasnou USA spolecnost a trendy proste poserou. ()

PavelVanekArt

Nic, co už by tu několikrát nebylo a lépe (ano, ukazuji na tebe, vynikající a syrové Gran Torino) zpracované. Hanks už s věkem celkem nudí a projekty si vybírá na míru svému herectví, ale starého a nerudného dědka jsem mu nevěřil ani za sklizený a vykouřený mák. Paradoxně to ale táhnul kupředu právě on. Což není zrovna pozitivní věc. Na mě to bylo málo příběhem a hereckým projevem. 2* a.k.a 45% ()

Juto

Film je komediálnou drámou plnou radosti a veselosti, ale aj s momentmi vynútených emócií a to hlavne na konci filmu. I keď sa moja kritika týka hlavne konca filmu, zároveň úprimné povedané skúmanie samovraždy poskytuje podnetný pohľad na život, lásku a dôležitosť priateľstva. 7/10 ()

zette

Mozna ne tak vtipne jako original, ale jde o povedeny remake. Cely film stoji na hlavni postave a jeji konfrontaci s okolim. A Hanksovi neni co vytknout. Co mi na Ottovi vadi, mi vadilo i na Ovem... ()

campix

K doslovným hollywoodským remakům světové kinematografie přistupuji hned ze začátku s výrazným despektem. Nějak mi nepříjde nutné podobné věci točit jedna ku jedné, ale poměrně pravidelně se to stává. Dalším takovým případem je Muž jménem Ove (v USA verzi Otto) vycházející z veleúspěšné knižní předlohy. V hlavní roli veliká sázka na jistotu, protože jakmile do něčeho takového obsadíte Toma Hankse, tak máte vystaráno. Otto je starý introvertní morous, který po ztrátě manželky přijde o chuť do života a z letargie ho vyžene až částečně hispánská rodina, která se přestěhuje do těsného sousedství. Základní reálie trošku upravené na míru Hollywoodského diváka. Dojemné feelgood drama, kde se všechny hrany nakonec obrousí a jedno oko nezůstane suché. I přes počáteční despekt nakonec panuje velká spokojenost. ()

veertiik

Nebylo to špatné, ale švédský originál je o třídu lepší. Zase si museli amíci do scénáře přidat svoje pohledy a emoční vykrádačky... ()

kocik1

Silný příběh, od kterého jsem nic nečekala. Hrozně mě navnadil podívat se i na původní skandinávskou předlohu, protože, co naplat, ta americká uhlazenost tu je cítit. I přesto a bez znalosti originálu rozhodně film, na který stojí za to mrknout a myslím, že t´ se povedl. ()

UhLee

(8/10). O skutečnosti, že je tento film natočený podle knihy jsem věděl. Co jsem ovšem netušil je to, že před pár lety vyšla ještě verze ze Skandinávie. Kdybych to býval věděl, tak bych dal přednost této verzi. Mi se ovšem dostala do ruky veze od streamovací služby Apple TV a na tu druhou se už asi dívat nechci, abych si nezkazil tento jedinečný zážitek. A Man Called Otto mi neskutečně sedl do momentální denní nálady a vkusu. Vyklubalo se z něj ohromné překvapení, které si za ty 2 hodiny dokázalo získat mé srdce. Sice může snímek místy působit jako návod, jakými různými způsoby si může člověk vzít život. Ovšem ten černý humor k tomu přirozeně seděl a fungoval na výbornou. Jde opravdu vidět, že lidé, kteří pracovali na castingu, věděli co dělají. Tom Hanks je stará klasa a tyhle role mu jdou náramně. Jako by mu ta role byla napsaná, přímo na tělo. Krade si pro sebe veškerý prostor a na něm to celé stojí. Ze začátku jej nenávidíte, ale potom vám nějak přiroste k srdci. Stane se z něj postava, které fandíte a baví vás sledovat jeho osudy. A Man Called Otto je velice hřejivým a vřelým svědectvím o tom, že i když člověk ztratí osobu, kterou z celého srdce miloval, tak pro něj život ještě zdaleka nekončí a může na světě vykonat ještě mnoho dobrého. Why didn’t you get an entrée? - I ate at home. Why? - So you could order whatever you wanted. ()

Qitek

50% Klišé. Ale to nevadí, když víte do čeho jdete. To by ale musela látka něčím alespoň trochu vybočovat. Formou (ne, že by Forster neuměl), osobitým přístupem, netradičními vsuvkami. Takhle je to přesně podle zajetých kolejí. Bručoun, který má velké srdce a vy si jej zamilujete. Tečka. Na nedělní odpoledne, dopoledne, kdy chcete od všech sraček světa daleko a můžete sledovat jedním okem i uchem, asi značka ideál. ()

Johnny.ARN

Život je príliš krátky na to, aby som venoval plnú pozornosť remakom a ešte takýmto. Originál je asi tak 6 krát lepší. 1 z 5 ()

Mrkvič

Hm, jaký asi bude švédský originál? Hanks je v nabručené roli hodně zajímavý, ale z mého pohledu nejméně uvěřitelný. Okolo jsou sice dost ujeté postavy, ale s méně známými obličeji si režisér mohl hrát mnohem víc. I Ottova postava je dost neuvěřitelná, ale sami jsme zde měli pana Anděla, který v sobě také nějakou tu lidskost nakonec našel. Jinak je Otto ale moc fajnovým vyprávěním a pohledy do minulosti jsou snad ještě lepší než současnost. I když jedno bez druhého by moc nefungovalo. ()