Reklama

Reklama

Maigret a záhada mrtvé dívky

Trailer 1

VOD (1)

Příběh začíná v 50. letech minulého století na pařížském náměstí, kde je nalezena mrtvá mladá žena. Na sobě má večerní šaty a zjevně se stala obětí násilného činu. Chybí jí kabelka i s doklady, a tak bude nutné vypátrat nejen příčinu její smrti, ale také její totožnost. Vyšetřování se ujme komisař Maigret se svými spolupracovníky. Zpočátku usuzuje, že šlo o sexuální motiv, ten je ale vyloučen soudním lékařem. Komisař se musí vydat jinou cestou. Proč byla tak mladá, sotva dvacetiletá nevinná dívka zavražděna? Odkud pocházela? Měla rodinu a přátele? Maigret se musí dopátrat pravdy. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (25)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Podprůměrné ztvárnění klasické látky, které se po celou dobu utápí ve tmě a stínech pravděpodobně hlavně proto, aby nebylo tak zřetelné, jak je představitel titulní role z formy. Maigretovu úlohu má utáhnout patrně jen svým jménem, protože jakéhokoliv hereckého projevu už není schopen - a to nejen díky své abnormální vyžranosti a z ní plynoucí dýchavičnosti, ale zejména protože Depardieu vypadá, jako by mu největší problém dělalo neusnout a udržet svůj ospalý výraz v alespoň jakž takž snesitelných mezích. Klobouk neodkládá snad ani na hajzlu aby bylo vidět jaký je dobový retro detektiv, ale to už nic nezachrání - Gérardův komisař vypadá jako vypasená androgynní kreatura, která nesahá po kotníky nejen Gabinovi, Cremerovi nebo Atkinsonovi, ale ani Lukavskému, který hrál Maigreta jen v jedné Tv inscenaci a už vůbec ne Hrušínskému, který ho ztvárnil v rozhlase a nebylo ho tudíž vidět. Což Depardieua bohužel je! ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Jsem doposud netušil, že jméno "Žérár" je odvozeno od slova "žráti". Dramaturgie celého filmu spočívá v tom, že stoletej a dvěstěkilovej Depardijé se někde opírá o zeď, sedí na židli, sedí za stolem, opírá se o auto nebo náhodou s vypětím všech sil postává. Přičemž jeho brilantní obličejová mimika osciluje mezi polohou "Mrtvej Ben Affleck" a "Nafouklej utopenec v rybníce". On tam už v těch očích vůbec nic nemá. Nic. ()

Reklama

DAPDO 

všechny recenze uživatele

Po Gabinovi, Cremerovi a Atkinsonovi je Depardieu čtvrtý komisař Maigret, kterýho jsem v téhle roli viděl. Je to jednoznačně to nejhorší, co bylo natočený. Nejde ani tak o to, že je Depardieu jako koule a je rád že chodí, on Maigret nikdy nebyl postava, která by běhala, nebo měla svižnější scény. Ale ten příběh je nemastnej neslanej. Na začátku nalezení těla a až do konce slaboučký vyšetřování, jestli se tomu dá vůbec tak říkat. Film nemá žádný napětí, ani spád, herci si odříkají svoje věty s tváří pokerovýho hráče a konec. Strašná slabota a velká nuda. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Kto videl Maigreta v Atkinsonovom prevedení, musí mať pocit, že pán komisár zhltol klavír alebo minimálne pol svine, pretože rozdiel tam je asi 50 kilo. Ale inak fajn, nič výnimočné, starý klasický štýl a francúzska atmosféra - veď aj Depardieu sa odrazu stal znova Francúzom. Nevýhodou filmu je málo napätia a emócií a samotný koniec. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Nejím, když piju..“ Tak tenhle Maigret musí být permanentně dehydrovaný.. Když se podíváte na poster, nějak podobně vypadá i film. Dýchavičný komisař se zádumčivě courá temnými zákoutími a zpod stínu vystrkuje jen k hlavě přišitý klobouk a nos ve tvaru falusu. Jeho vyšetřování, pokud se to dá tak pojmenovat, je pro mě stejně atraktivní, jako čištit dlažbu na Nábřeží zlatníků zubním kartáčkem. Možná jsem se špatně díval, ale na Gérardově uchu jsem si všiml zbytku exkrementu Vladimira Putina. Toho, co se ještě nedostal do kufříku.. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Film sa natáčal v Paríži, Le Vésinet a Bry-sur-Marne (Francúzsko). (Arsenal83)

Reklama

Reklama