poster

Shin Zatôichi: Yabure! Tojin-ken

 • Japonsko

  Zatôichi 22

 • Hong Kong

  Du bi dao da zhan mang xia

 • Hong Kong

  獨臂刀大戰盲俠

 • anglický

  Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

 • anglický

  Zatoichi and the One-Armed Swordsman

Drama / Akční / Dobrodružný

Japonsko / Hong Kong, 1971, 94 min

Hudba:

Isao Tomita
 • kaylin
  *****

  Hlavně ten finální souboj stojí skutečně za to. Slepý proti jednorukému je parádní myšlenka a to provedení taktéž stojí za to. Ten příběh má zajímavý náboj v podstatě již od začátku, což vás dostane a až do konce vás nepustí. I se 22. dílem je tahle filmové série zajímavá a prostě nenudí. Skvěle vytvořená postava.(25.6.2015)

 • kinej
  ***

  Tento film o Zatoichim je zajímavým pokusem o smíchání typických japonských a čínských akčních řežeb. Mě osobně se zdál tento mix hodně nesourodý a rozhodně ne bezešvý. Čínská složka působí jako násilně naroubovaná a obzvlášť „povinné“ přátelství obou kladných hrdinů, působí tak nějak křečovitě, i kvůli tomu, že scénář je postupem čím dál tím více připotmnělý a působí jak napsaný za jedno dopoledne před natáčením. Akční scény jsou ok, samotný Ichi má několik vydařených scén, ale jako celek nic moc.(24.4.2013)

 • Flipnic
  *****

  Do poloviny film jaksi ztrácel neustále na tempu. Pak se ale rozjel, záporáků začalo nespočetně přibývat a Zatoichi stejně jako One-armed swordsman tak měli plné ruce práce ... Paráda, geniální crossover, který spojil japonskou sérii s kultovním představitelem čínských neohrožených hrdinů. Vygradování filmu v podobě souboje těchto dvou "titánů", který nesl westernový nádech, hudbu a kamerové záběry mě jasně přesvědčil o plném hodnocení. Naprostá špička, navíc Katsu to zde opět porcuje takovou rychlostí, že jsem jen nevěřícně chvílemi kroutil hlavou ...(13.9.2010)

 • joseee
  *****

  Bez váhania dávam 5 hviezdičiek. Legendárny Zatôichi sa stretáva s Fang Cheng, čískym jednorukým bojovníkom. Stret dvoch tak odlišných a zároveň prepojených kultúr je zaujímavým a osviežujúcim prvkom v príbehu slepého japonského maséra. Film je tradične plný šermiarskych a bojových stretov, ale to nie je podstata príbehu. Je zrejmé, že na konci sa obaja spravodliví hrdinovia stretnú v súboji, ale tentokrát je to kvôli nedorozumeniu - odlišnosti jazykov.(18.6.2009)

 • Rominator
  *****

  Dvacátý druhý film ze série o Zatoichim. Mladý bojovník z Číny přijíždí do Japonska, kde hodlá najít klid v klášteře. Z neznalosti místního jazyka a zvyků se dostává do problémů při ochraně malého čínského chlapce, který spolu s ním poruší nevědomky zákon, když neuhnou vládnímu průvodu z cesty a neukloní se. Za to jim hrozí trest smrti ... Osud svede chlapce, Zatoichiho a poté i bojovníka dohromady. Úplně závěrečný souboj je výsledkem nedorozumění a střetu dvou kultur.(29.6.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace