Shin Zatôichi: Yabure! Tojin-ken

• Japonsko

Zatôichi 22

• Hong Kong

Du bi dao da zhan mang xia

• Hong Kong

獨臂刀大戰盲俠

Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

Zatoichi and the One-Armed Swordsman

Drama / Akční / Dobrodružný

Japonsko / Hong Kong, 1971, 94 min

Isao Tomita

Hlavně ten finální souboj stojí skutečně za to. Slepý proti jednorukému je parádní myšlenka a to provedení taktéž stojí za to. Ten příběh má zajímavý náboj v podstatě již od začátku, což vás dostane a až do konce vás nepustí. I se 22. dílem je tahle filmové série zajímavá a prostě nenudí. Skvěle vytvořená postava.(25.6.2015)

Tento film o Zatoichim je zajímavým pokusem o smíchání typických japonských a čínských akčních řežeb. Mě osobně se zdál tento mix hodně nesourodý a rozhodně ne bezešvý. Čínská složka působí jako násilně naroubovaná a obzvlášť „povinné“ přátelství obou kladných hrdinů, působí tak nějak křečovitě, i kvůli tomu, že scénář je postupem čím dál tím více připotmnělý a působí jak napsaný za jedno dopoledne před natáčením. Akční scény jsou ok, samotný Ichi má několik vydařených scén, ale jako celek nic moc.(24.4.2013)

Do poloviny film jaksi ztrácel neustále na tempu. Pak se ale rozjel, záporáků začalo nespočetně přibývat a Zatoichi stejně jako One-armed swordsman tak měli plné ruce práce ... Paráda, geniální crossover, který spojil japonskou sérii s kultovním představitelem čínských neohrožených hrdinů. Vygradování filmu v podobě souboje těchto dvou "titánů", který nesl westernový nádech, hudbu a kamerové záběry mě jasně přesvědčil o plném hodnocení. Naprostá špička, navíc Katsu to zde opět porcuje takovou rychlostí, že jsem jen nevěřícně chvílemi kroutil hlavou ...(13.9.2010)

Bez váhania dávam 5 hviezdičiek. Legendárny Zatôichi sa stretáva s Fang Cheng, čískym jednorukým bojovníkom. Stret dvoch tak odlišných a zároveň prepojených kultúr je zaujímavým a osviežujúcim prvkom v príbehu slepého japonského maséra. Film je tradične plný šermiarskych a bojových stretov, ale to nie je podstata príbehu. Je zrejmé, že na konci sa obaja spravodliví hrdinovia stretnú v súboji, ale tentokrát je to kvôli nedorozumeniu - odlišnosti jazykov.(18.6.2009)

Dvacátý druhý film ze série o Zatoichim. Mladý bojovník z Číny přijíždí do Japonska, kde hodlá najít klid v klášteře. Z neznalosti místního jazyka a zvyků se dostává do problémů při ochraně malého čínského chlapce, který spolu s ním poruší nevědomky zákon, když neuhnou vládnímu průvodu z cesty a neukloní se. Za to jim hrozí trest smrti ... Osud svede chlapce, Zatoichiho a poté i bojovníka dohromady. Úplně závěrečný souboj je výsledkem nedorozumění a střetu dvou kultur.(29.6.2011)