Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

ganz

Až moc osekané a alespoň pro mě byl rozvoj vzájemných vztahů dost prvoplánový a jednoduchý, možná to bude tím, že jsem na skate-u nikdy nejezdil, ale nějak mě to nevzalo. ()

svobik

Místy velice svěží, jindy zase těžce povrchní. Hirsch káždopádně už tady ukázal, že je totální talent. Soundtrack vynikající. ()

Puyi

Do zhlédnutí tohoto filmu se mi původně vůbec nechtělo, ale jsem rád, že jsem se přece jen podíval, protože mě hodně překvapil - možná by si zasloužil i 5 hvězd, kdyby mi byl děj trošku bližší, tak bych s 5 nejspíš neváhal. :) Děj i herci byli skvělí (a to snad všichni bez vyjímky!)... Když nad tím teď tak přemýšlím, třeba i časem těch 5 hvězd dám. :) ()

Specs

Hláška: Donnie: - "Ona... ona je blázen, Jayi." Jay: - "Proto ji přece miluješ, ne?" & Gabrielle: - "Úplně jsi mě odkouřil." Jay: - "Cože? Chceš mě vykouřit?" Gabrielle: - "Možná!" & Stacy: - "Skip mi řekl brácho." Kathy Alva: - "Skip ti řekl brácho?" Stacy: - "Doslovně řekl: 'brácho'." Kathy Alva: - "Neřekl." Stacy: - "Ale jo. Řekl: 'Vypadáš hladově, brácho'." Kathy Alva: - "Řekl: 'Vypadá to, že máš hlad, brácho'?" Stacy: - "Přesně takhle to řekl." Kathy Alva: - "Skip Engbloom nikomu neříká brácho." ()

Philoun1

Všim sem si, že poslední dobou často a nechtěně narážím na filmy podle skutečných událostí a sem za to rád málo kdy totiž zklamou stejně jako ani jako Lords of Dogtown nezklamali. Neskutenčně pohodovej film vkusně promíchanej emocema, ale hlavně výbornou hudbou, ani vlastně nevim proč dávám jen 4* eště něco ...no. ()

Anticque

Znamenitý film o tom jak člověk žije životem rebela, začátek mě nenadchl, byl celkem nudný, ale poté se to konečně začalo hejbta, film krásně vtáhl do děje, krásně ukazuje co z klukem udělá sláva a prachy, kamarádi jdou stranou, slávu která jde nahoru a pak dolů, a že dobrá parta se nikdy nerozejde. ()

Chise

Vydařené...působivá atmosféra, děj se zajímavě rozvíjí a herci jsou věrohodní. Prvek přátelství tu není rozveden do patetičnosti, což je jenom dobře. A hudba to dělá ještě mnohem stylovější. ()

mikulíšek

Film není špatný, téma je zajímavé, a moc hezky je vykreslena atmosféra doby. Problém jsem měl s tím, že mi většina postav byla nesmírně nesympatická. Místo oduševnělé rebélie jsem měl pocit, že sleduju partiču nevychovaných vandalů a drzých spratků (předpokládám že je to záměr), takže mi osudy hrdinů přinejlepším ukradené. O skateboarding se nezajímám a o Z-Boys víceméně nic nevím, takže jsem měl občas problémy něco pochopit, spojit si, domyslet; což je asi problém scénáře, který je zatížen vztahem autora k příběhu (prostě to, co pro něj je jasné, protože to zažil, je pro mě neznámé a film mi mnoho odpovědí nenabídne) Navíc se film odehrává v průběhu několika let, což není vykresleno jinak, než že občas proběhne titulek s rokem a hrdnové obměňují svůj vozový park za aktuální modely. Celkově byl pro mě film sklamáním, nicméně není vyloženě špatný a pokud někdo bude mít k hrdinům či skateování vřelejší vztah než já, tak se mu snímek bude pravděpodobně (moc) líbit ()

slovan1

Docela nudná podívaná. Jasně, mapuje to vznik onoho týmu Z-Boys ale ja se těšil na konec. Hezky zobrazeno jak prachy a sláva dokážou rozdělit partu přátel, ale to je tak vše, co by stalo za zmínku. Začátky skateboringu, respektive tohoto stylu, je zde opravdu v plenkách a přijde mi ještě pořádně nevyvinuté, ale beru že zde se k tomu pravému ježdění teprve dostávame. Trénování v bazénech taky ušlo. Škoda, že film není inspirován 90. léty... Pro mě silnější 2 hvězdičky. ()

Arkanoid

Pre mňa legendárny film o skejtovaní. Pútavo natočený snímok bez problémov vtiahne do atmosféry pohody nerušenej nepretržiej zábavy, no hovorí aj o vplyvu slávy a peňazí na charakter človeka, ale hlavne o dospievaní a priateteľstve, čo z neho robí ideálny tínedžerský film. ()

Maynard.

Tak tohle je letní pecka jen to hvízdne. Celkem nenápadnej filmek, takže o to větší překvápko. Začátek vskutku famózní, parta mlaďáků, kterým srdce buší pouze pro freestajl na serfech nebo skejtech. Je to vlastně film o průkopnících skejtů v emerice. Celý film je podkreslený výbornou dobovou hudbou, což tě krásně vtáhne do 80´ v améru. Co je mazec, tak jak dřív vypadaly skejty, na kterých začínali tihle borci. Nebyly to skejty jak je známe od Tonyho, ale byly to takový ty ryby bez zvedlý špičky a zadku. Takže se na tom vlastně nedalo udělat ani olíčko :o). O to víc je to zajímavý, že se na tom jezdilo uplně jinak. A co je největší pecka, tak jak si ti rebelové vyhledávaly prázdný bazény, ve kterých pak na tajňačku jezdili. Fakt paráda! Jako tahoun a největší kápo je zde samotný Joker, který to zahrál jak je jeho zvykem, naprosto dokonale. Tenhle film se musí líbit každýmu skejťákovi, je to něco jako povinná četba. V dobách, kdy u nás lidi stály fronty na šunku, tak v améru začínala nová éra freestejlu. To se pak není čemu divit, že sou ti amíci v ledasčem napřed. ()

casioa....

hmm.....však viete-"audiovizuální podívana".....SK8 is GR8....ale ked sa zo zábavy stane biznis...You know..money talks....money BROKES /friendship..../ but.... ako spievali Spice Girls....: "friendship never ENDS..."...našlapany soundtrack,,,fajn kamera.... strih , TOO :))...Punks not DEAD...peace!! Jeden z mojich najzasadnejsich filmov...mimo TOP10. ()

Lenarek

Zvuk jezdícího prkna mně dělal nesmírně příjemně. Emile Hirsch v klobouku nebo s šátkem byl okouzlující. Jeho výkon taktéž. Nemůžu jít z hodnocením níž. Alespoň jednu hvězdičku si zaslouží hudba, která se vám vryje pod kůži. A nepustí. Ráda bych si tuhle jízdu zopakovala. Na co čekáte? Táta řekl, ať se vyřádíme! ()

NICOX

Možná sem čekala trošku víc, ale i tak ty 4* dám. Já jen nechápu, proč byli všichni odbarvený. Dokonce i Johnny Knoxville. Why? 75 % ()

Michelle75

Tak tohle byl kvalitní nášup. Vůbec by mě nenapadlo, že se to odehrávalo někdy před třiceti lety, myslela bych tak pár let zpátky. Příběh tří mladíků, kteří proslavili svět skateboardingu a přitom jejich začátky nebyly vůbec jednoduché (místo kvalitní U rampy museli trénovat ve vypuštěných bazénech). Herci asi museli hodně makat, aby jejich výkony na prknech vypadaly věrohodně a povedlo se.Přesto mám dojem, že když se na plátně objevil Ledger, tak jeho hraní odsunulo výkony jiných do pozadí. S umělým předkusem mi trochu připomínal V.Kilmera. Úžasná hudba tenhle sportovní film skvěle podbarvuje. Vztahy, které se staly komplikovanými se vyjasňují. Milé překvapení!!! ()

Pavlík

03. 03. 2010 (70.); skateboardu moc nerozumím, ale kdo tento sport vnímá pozitivně, musí být z tohoto filmu nadšen ()

Mistickzz

Veľmi pútavo natočený film so sympatickými hlavnými predstaviteľmi. Hlavne Emile Hirsch a Heath Ledger boli skvelí. Jedná sa o pohodový film o kamarátoch z chudobných pomerov, ktorý si prosto užívajú život, jazdia vlny a skaty. A jazdia ich fakt dobre a tým pádom sa dostanú do povedomia okolia. Potom už len môžme sledovať, čo s jednotlivými chlapcami robí sláva a peniaze. A najlepšie je na tom, že je to podľa skutočných udalostí a že sú to v podstate zakladatelia skatebordu vo svete. Fajn film. 80% ()

Balu...

Když sem se o tomhle filmu dočetl, čekal sem, že to bude nenáročná popkornová podívaná; tím víc sem byl překvapenej, když se tak nestalo a iluze o další variaci ˇ´úspěchů obyčejných´ se rozplynula. Film jako drama je chvilkama neslanej nemastnej; což sem mu s radostí odpustil při sledování závěrečné scény v bazénu.. Konec se mi vážně líbil, stejně jako Niki Reed =) ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem