Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Nathalie

Skrčte svá těla, projděte k bráně. Zmenšete duši- dětskou se stane. Napněte křídla, zavřete oči, do říše snové pomalu vkročí. James Matthew Barrie nestavěl lego, budoval skrýši-pro své alterego. Chlapec v mužné schránce ukován. Prosím, seznamte se- Peter Pan. Jednou na procházce mezi buky, potkává matku s třemi kluky. Stává se mušketýrem číslo čtyři. A od té chvíle nápady jen hýří. Autorská múza něžně rozkvétá, jsem šťastný- křičí do světa. Dobové konvence však velí: ženatý muž se s vdovou nepřátelí. Když bolestná ztráta jeho mysl cloní, stvoří svět jen pro sebe a pro ni. Jako Taj Mahal a monument, čarokrásnou zemi: Neverland.. ()

novoten

Okouzlující a dojemný příběh s neskutečnými hereckými výkony i v těch nejmenších rolích a obrazy, které i přes svých pouhých několik vteřin chytají za srdce i po mnoha zhlédnutích. Světlo v očích ústředního snílka, krásná Kate Winslet a dobráckost Dustina Hoffmana mě vzaly do Nezemě. A já se tam vrátím kdykoli budu chtít. Můj dlouholetý klenot pro melancholické večery. ()

tron

„Prečo si mi nepovedal, že tá hra je zlá?“ – „A ty mne?“ Tieto typy filmov (ďalej napríklad Crash Paula Haggisa či Mendesovo Road to Perdition) sú mi tak trocha odporné svojou silenou snahou stať sa žijúcou klasikou a získať aspoň troch Oscarov. Zvyknem tomu hovoriť akademická nuda. Dané filmy vám ponúknu PRESNE tie emócie, aké budete čakať. Najhorší je však stereotypný scenár plný klišé, v ktorom sa nenájde veľa miest, v ktorých by Marc Forster (režisér výborného – a atmosférou a vlastne aj všetkým iným drasticky odlišného - Plesu príšer) popustil uzdu fantázii. Preto ďakujme kvalitným hercom (Johnny Depp, Kate Winslet, Julie Christie, Radha Mitchell a hlavne Dustin Hoffman) a hŕstke pôsobivých scén (divadlo s detským publikom, Barry ako pirát Karibiku) za to, že to nedopadlo horšie. Viac humoru („Ale Nana predsa nie je žena!“ – „Och ježišikriste ale mi odľahlo.“ – „Nana je predsa pes.“) by snímke rozhodne prospelo. Kino Považan NMnV 2005 ()

B!shop

Hodne peknej film. Asi bych ho neradil ciste mezi drama, tenhle film ma od vseho trosku, ale je to vsechno poskladany fakt vyborne. Johnny Depp je opet vybornej, ale Kate Winslet mi prisla trosku mdla. Skoda, ze je film takovej rozvleklej, protoze zas az tolik se tu toho nedeje, ale plne to vynahradi konec, kterej je proste uzasnej, ale uznavam, ze tu je hodne videt, ze to je kuli tomu, aby byli divaci dojaty. A tenhle film fakt dojemnej je. Hudba i kamera jsou taky super. Nechapu jak moh takle milej film natocit reziser drsnyho drama Ples priser a psycharny Hranice zivota. Vahal jsem mezi 4* a 5*, ale nakonec dam ty 4*, protoze tu par hluchejch mist je. ()

Gimli

Krásně natočený, výborně zahraný a velice plynulý film, který je zábavný i dojemný od začátku do konce. Alespoň na hodinku a půl v člověku probudí dřímající empatii. Souhlasím s Adrianem ohledně věty "That is Neverland." ()

Marius

Napriek menším zaváhaniam v úvode patrím tiež medzi tých, ktorých Finding Neverland dostal. Vo fiktívno-realistickej dráme o vzniku jednej z najslávnejších detských divadelných hier presvedčivo kraľujú Johnny a Kate. Kate ma po Večnom svite opäť utvrdila, že je výborná herečka a u Johnnyho som si už zvykol, že pre neho je zahrať zle asi nemožné. Malé výhrady by som mal k detským hercom a k tomu, že niektoré scény sú prvoplánovo slzopudné, avšak pri scéne „That is Neverland“ bude slziť i najväčší cynik. Každopádne myslím že Akadémia opäť raz prehlúpila. 10/10 ()

monolog

Hezký film. Dobře natočený, poetický, příjemný, občas přecitlivěle dojímavý... Jen začínám být poslední dobou alergický na větu Podle skutečných událostí... Ani zde totiž toto odvážné prohlášení nemá co dělat. Příběh je tolik pokroucen a upraven, změněn a něco je zamlčeno a něco přidáno, že ani sám sir J.M. Barrie by se v něm nejspíš nenašel. Posuďte sami: Barrie znal Daviesovy sedm let, když se poprvé hrál Petr Pan, tři roky po premiéře zemřel jejich otec a o další tři roky později umřela matka dětí (těch bylo celkem pět). Daviesovi měli mnoho let chůvu, která se jim starala o domácnost a děti (ta byla předobrazem Nany v Petru Panovi). Jejich poručníkem kromě něj a své matky ustanovila Sylvia Daviesová ještě svého bratra a švagra (mimochodem zemřela na neoperabilní tumor v hrudníku). Barrie byl už před uvedením Petra Pana uznávaným autorem, který znal prakticky každého, kdo za něco stál v tehdejší londýnské společnosti. Měl sice pár propadáků, ale dobré hry převládaly... Jo a nosil knír :-) Hru psal hodně let, ne za jedno jaro a léto, kdy ji ještě stačil nacvičit divadelní soubor... Film si prostě opět realitu upravuje podle svých potřeb a pravidel a nestydí se jí říkat skutečnost. Nelíbí se mi tento přístup. To je jako kdybysme my ve filmu o Klementu Gotttwaldovi neuvedli, že byl komunista... Po stránce faktické je Hledání Země Nezemě ztraceným snímkem, spíše než o snímek biografický se jedna o pohádku s na skutečnosti založenými motivy... ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Johnny Depp jako imaginativní a hravý dramatik v dojímavém životopisném snímku nachází svou inspiraci k Petru Panovi v nesexuálním zalíbení v krásné vdově Kate Winsletové a především jejich čtyřech chlapcích. Michaelu Jacksonovi bych to nevěřil, ale Johny Depp je přesvědčivý. Trailer: http://www.csfd.cz/film/116457-hledani-zeme-nezeme-finding-neverland/videa/ ()

Boss321

Okouzlující drama o vytvoření klasiky pro děti Petr Pan. Životní příběh Jamese Matthewa Barrieho, kterého bravurně ztvárnil Johnny Depp a byl za svůj výkon nominován na Oscara, je vykreslen tak citlivým a laskavým dojmem, že si ho hned po pár minutách zamilujete. Kate Winslet samozřejmě též nezklamala. Marc Forster natočil po Plesu příšer další zdařilý kousek, kterým předčil svoji režijní prvotinu. Hledání země nezemě bych neoznačil jen za film pro děti, ale naopak pro všechny věkové kategorie, protože způsob vyprávění a natočení se musí zalíbit každému. Čtyři a půl hvězdičky..... ()

Jossie

Jako vždy skvělí Johnny Depp, Kate Winslet a Dustin Hoffman v životopisném filmu o "otci" Petera Pana, což je můj nejoblíbenější cizí pohádkový příběh, takže na jeho vznik a autora jsem byla opravdu zvědavá. Teď už můžu s klidem říct, že mě James Barrie nezklamal, protože jen takhle krásný člověk mohl stvořit tak kouzelný příběh. Přiznám se, že mě konec filmu dojmul k slzám. A ještě něco, malý Freddie Highmore je velmi talentovaný herec. ()

Kulmon

Zatímco první polovina filmu je jen jakási přípravná fáze, kde se dá mluvit jen o kvalitně natočeném dětském filmu, ve druhé se to již slušně rozjede, sentimentem se nešetří, ale člověka to na duši pohladí. Víc než nadprůměrný film pro děti to však stále není, takže dávám slušné 4*. Johnnyho Deppa a Kate Winslet si však zamilujete. ()

EdaS

Režisér Marc Foster mě už zase (po Plesu příšer) naprosto uchvátil. Co se mohlo v rukou méně talentovaného tvůrce zvrhnout v ubrečenou tuctovou limonádu dokázal přetvořit v opravdu krásný, jímavý film, u kterého se nebudete stydět, že nějakou tu slzu nakonec uroníte. Obsazení se nedá označit než jako skvostné. Velmi lituji, že mi film v kinech utekl... ()

xxmartinxx

Tenhle film je až moc mustrový a sázkou na jistotu na to, aby mě dokázal opravdu zasáhnout. V ničem nezachází příliš daleko, v ničem netlačí na pilu. Je to vlastně docela chladný film ze svojí podstaty. Přesto má ale plno silných momentů, které z něj nějak tak dělají dostatečný zážitek, na který se nejde zlobit. Zkrátka dobrá filmařina bez přídavků. ()

Melies

9 / 10 Spielbergovho Hooka radím medzi jedny z tých absolútne najlepších filmov aké som kedy videl - čo si síce sám neviem celkom vysvetliť - a preto som len uvítal film, ktorý ponúka na svet Petra Pana aj trochu iný pohľad. Takže zasadám do kresla, vopred naučeným pohybom narvem CD do počítača a čakám... Hľadanie Krajiny-Nekrajiny sa predo mnou pomalinky odvíja a ja sa aj napriek obrovskej snahe začínam trochu nudiť - teda, nie nudiť ako nudiť - proste sa len nebavím tak, ako by som dúfal. Samozrejme, že to netrvá dlho a zhruba každých päť, desať minút ma dorazí nejaká scéna, či nápad, ktorý ma zaručene preberie z miernej apatie, na aj tak - to nevysvetliteľné šteklenie v podbrušku, ktoré som mal počas celého sledovania Hooka sa tu objavuje len sporadicky. Film pomaly končí a ja si v duchu vravím: 'Fajn. Ďalšia veľmi pekná štvorka.' Ale čo to? Nasleduje salva vynikajúcich scén, ktoré ma úprimne rozplakali a vyčarili mi na tvári úsmev od ucha k uchu - a to som ešte nevidel záverečnú divadelnú scénku... Krása, nádhera, brilantné skĺbenie príbehovej plnosti a režijnej zručnosti, to všetko vznášajúce sa v nepostihnuteľnom, rozprávkovom opare - vrelo odporúčam. ()

Dadel

Mírné zklamání. Film je to sice jistě kvalitní, a téma bylo jistě zpracováno věrně, ale mě osobně příliš nezaujal, protože se mi pohádka o Petru Panovi nikdy nelíbila (film mě o opaku přiliš nepřesvědčil) a pozadí jejího vzniku a osobnost jejího tvůrce mě tudíž nikdy nezajímala. Depp i Winsletová jsou hodně nevýrazní, a myslím, že s odstupem času tento titul v jejich biografiích příliš často citován nebude. ()

flanker.27

Peter Pan mě nikdy nelákal a asi proto mě nijak zvlášť neuchvátil ani tenhle film. Jistě, umírající žena a snaha nějak jí její poslední chvíle zpříjemnit, to je dojemné a smutné, ale na druhou stranu ve filmu nesmírně prvoplánové. A na obdobné téma je filmů více a lepších. Laciné slzičky. ()

gudaulin

Střízlivě řečeno, hrdina filmu, spisovatel James Matthew Barry byl stejného sexuálního zaměření jako náš Jaroslav Foglar nebo známý dánský pohádkář Hans Christian Andersen a natočit přízemní realistický životopisný film by znamenalo nevyhnout se i některým temnějším stránkám jeho života a života jemu blízkých. Jeho přátelství k rodině s pěti malými chlapci bylo pochopitelně motivováno nejen snahou pomoci lidem v nouzi a konec konců hrdina jeho nejúspěšnější divadelní hry a předobraz Petra Pana později spáchal sebevraždu. Filmový scénář je skutečnými životními osudy slavného spisovatele jen volně inspirovaný a je napsaný v duchu jeho slavné pohádky. Je podobně dojímavý, romantický a dětsky neposkvrněný. Navíc je výborně herecky obsazený, Kate Winslet i John Depp odvádějí svůj vysoký standard. Vznikl poetický, hravý film. Celkový dojem: 85 %. ()

brit84

70%. Nemůžu říct, že by se mně to nelíbilo, naopak to byla celkem příjemná podívaná, ale za srdce mě to nijak nevzalo. Jako relax si to určitě užijete. ()

sportovec

Pojmy zdánlivě abstraktní a odtažité mají své živé obsahy. A často také přesahy. I pohádkové a fantastické. Lze se tomu smát, ale každý, kdo se z těchto kouzel vymaní, ochudí svůj život, někdy i nenapravitelně. K výbornému scénáři a suverénní režii lze přidat i ústřední herecké trojhvězdí a ocenění kvality propojení skutečnosti a přetvárnění ve výborně napsaném příběhu. I dojetí a slzy patří do života, má-li být plně a všestranně žit. ()

genetique

Veľmi príjemný filmík, na ktorý treba však patričnú dávku tej správnej nálady. Depp je známy svojim výberom rozprávkovo magicko tajomných príbehov a touto roľou opäť nesklamal. Každopádne ako film je toto dielo super, či už vkomponovaním príbehu o Petrovi Panovi, alebo nádhernými kulisami a pestrosťou farieb, no k dokonalosti kúštik chýbal. Asi som čakal trošku viac fantazijnosti. 80%. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly