Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

cheyene

S náladou nenáladou, chutí nechutí, očekáváním neočekáváním jsem si pustil Hledání Země - Nezemě a výsledné dojmy jsou příjemné nepříjemné, čili smíšené. Hodnocení na 4* vytáhl samotný emotivní závěr, jinak se po celou dobu prolínaly scény poutavé a méně poutavé, takže nezbývalo než oceňovat nápaditost scén a herecké výkony. ()

Fiftis

Teda, sklamanie. Zdalo sa mi to neskutočne dlhé a páčila sa mi na tom akurát hudba a premiéra na konci v divadle. Na sledovanie tohto filmu musíte byť asi správne naladení, čo sa mi nestalo. Postava Johnnyho Deppa podľa mňa až tak dobrá nie je a celkovo tu na mňa pôsobí fakt ako úchyl, v niektorých rolách mu to sadne, ale tu sa to veľmi nepodarilo. Nezáživný snímok o tom, ako vznikol slávny Peter Pan, mi nič zaujímavé nepriniesol ani nepridal. Nadhodnotený príbeh muža s dušou dieťaťa a jeho Petra Pana, ktorý ma nikdy neokúzlil, čo teraz môžem povedať aj o jeho zrodeniu. Ako by som tušil, oddiaľoval som zhliadnutie snímky na dobu neurčitú a rozhodne som v uplynulých rokoch nezmeškal nič, čo by ma malo výraznejšie ochudobniť. Na druhú stranu filmu nemožno veľa vytknúť, len je určený pre diváka, ktorý má schopnosť vidieť veci, ktoré mňa spoľahlivo míňajú. ()

Shakers

Prehovorili ste ma a za to vás nemám rád. Ale aby som tu nekecal od konca ako v Nolanových filmoch, tak poďme po porade. Kde bolo tam bolo, bol raz jeden nudný deň, v ktorom som hľadal aspoň niečo dobre, či príjemne na pohlaď. Zhodou okolností som našiel toto "hľadanie". Hľadal som aj niečo lepšie, ale nič príjemne vo formáte AVI na pohlaď nebolo a tak mi ostala len na pohlaď príjemne hľadanie v Blu-Ray. Musím povedať, že príjemne to na pohlaď bolo, pretože tam bola moja obľúbená Kate, ale aj keby to bolo v formáte 4K, tak tam asi nič nenájdem. Hľadal som v tom filme niečo fajn, čoho by som sa mohol chytiť, aby to bolo zábavnejšie, ale neuspel som a dopadol som ako Kate. Keby som vedel, že v tom nájdem len nudne vyrozprávaný príbeh za doprovodu príjemnej hudby (ktorú som našťastie našiel, ale to bolo jednoduché, ako prvý level hry Mário) tak by som sa do toho ani nepustil. Ale ... prehovorili ste ma a za to vás nemám rád. 50% - 2* ()

ajuska

Příjemně zpracované životopisné drama, Johnny Depp v hlavní roli opět bezchybný, sice trochu průhledný děj, ale rozhodně silný zážitek. ()

lamps

Strašně krásný film. Opravdu hodně dlouho jsem neviděl nic, co by mě dokázalo tak moc obměkčit a dojmout, a to jsem si nedávno znovu pouštěl Gladiátora. Johnny Depp tu u mě hodně zabodoval a jednoznačně mi ukázal, že on si hvězdou první velikosti jednodušše být zaslouží. A nejinak tomu bylo i u Kate Winslet, Dustina Hoffmana a hlavně režiséra Forstera, který vdechl i do zcela reálného příběhu tak silné kouzlo a půvab, že bych zůstal zírat na obrazovku ještě dlouho po závěrečných titulcích, kdyby mě už v půl dvanácté večer nebolely od televize oči.-) Prostě nádhera a jasných 100%.. ()

Pepinec

Skvělá podívaná do předvánočního dopoledne. Námět samotný sice zavání až přespřílišným patosem, ale díky umnému zpracování, výborné hudbě a přesvědčivým hereckým výkonům by člověk uvažoval spíše o hvězdách pěti nežli o třech. Johnnyho Deppa snad nepamatuju ve špatně zahrané roli, spolu s Freddiem Highmorem jim to náramně šlapalo. Z čeho jsem měl velkou radost byl výkon Kate Winslet. Nepatří totiž k mým TOP oblíbenkyním, přesto jsem se na ní v tomto snímku rád díval. No a pan Dustin Hoffman, toť lahodná třešnička na dortu. Možná bych teď zkousnul i samotného Petera Pana...:-) ()

Jhershaw

Opět zkusím (i když možná ne úplně se smyslem) porovnat s dalšími Oscarovými filmy, které jsem dosud viděl. Titulní postavou připomíná Letce; známý autor divadelních her, který utíká od skutečného světa do snového a vymyšleného. S MDB to má společné poměrně jasný a odhadnutelný děj, který nepřekvapí. Ale dost nesmyslného srovnávání :) HZM je přesně ten typ filmu, co si pustíte, když máte chuť na něco příjemného, milého, s emocionálním závěrem. A daří se to velmi dobře; od zřetelně čitelného děje, přes sympatické postavy a herce, krásnou hudbu Jana A. P. Kaczmarka, k zručné a hravé režii. Hledání Země Nezemě sice nemůže něčím výrazně překvapit, ale myslím, že to není to hlavní – o to se totiž ani nesnaží, jeho hlavním úkolem je potěšit a to se mu opravdu daří. 90% ()

Madsbender

Tu sa Forster skutočne vytiahol. Značný podiel však na tom okrem výborného príbehu má aj kráľovské obsadenie, ktorému šéfuje nesmrteľný Johnny. ()

salahadin

Spisovatel nemá lehký život...a jeho manželka už vůbec ne. To je to, co jsem si z filmu odnesl. Příběh Petera Pana mám rád, ale příběh o jeho tvůrci mě nijak zvlášť nenadchl. Nelíbí se mi fakt, že sám byl Peterem Panem, J. R. R. Tolkien si určitě nemyslel, že byl Hrdonožkou nebo Pytlíkem ze Dna pytle. Ale zfilmováno to je hezky. ()

Stegr

85% - Na Hledání Země Nezemě jsem šel pouze a jen kvůli Johnnymu Deppovi. Celkem mě tedy překvapilo, že nebyl to jediné, co mě na filmu okouzlilo. Silně mu konkurovala Kate Winslet, hodně dobrý byl už v té době Freddie Highmore... A samotný příběh byl velmi dojemný. Vyšlo mi z toho, že jsem z kina odcházel vážně potěšen ze, sice celkem obyčejného, ale zato krásně udělaného filmu... ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// Johnny Depp tentokrát zaujal, stejně tak i dětští herci -není to fantasy, je to jen drama, do hudby jsem se nezaposlouchal/// Srdceryvný doják jako kráva. V kině bych to neustál. Doma jsem přeci jen doma. I tak asi neznám větší výplach očí a měl jsem co dělat abych nevytopil byt. Nakonec jsem se (dá se říct) udržel, ale ten hořký brambor v krku mi tam zůstává dál. Příjde mi to trošku prvoplánované, ale co dneska není. Scény prolínání Deppových představ a světa reálného se světem Země Nezemě byly moc pěkné. A za vrchol považují návštěvu divalda a premiérové představení. Byl jsem uchvácen a i proto přidám čtvrtou *, jinak samozřejmě forma filmu není nic pro mě./// Celkem 71%/// ()

Rosaviva

Překvapilo mě to, hodně mě to překvapilo. Trochu jsem z toho filmu měla strach, protože Petra Pana jako pohádku ráda nemám, ale když tam hraje Johnny Depp, zkousnu to. Ten film vlastně vůbec nebyl o PP, takže jsem byla spokojená, dobré herecké výkony, scénář i režie 4* ()

Mi Nü-Chai

Dle jednoho soudruha spoluhodnotitele asi nemám srdce, ale tento film mne rozhodně "nedostal". Ačkoliv tam vyloženě hloupá a zbytečná byla jen jedna scéna (+ jen pár imho uslintaných), nedá se říci, že bych toto chtěla vidět ještě jednou...krásná výprava a barevná stylisace...ale to je tak vše, čím jsem byla zaujata. Některé scény byly vyloženě veselé (ne neúmyslně, prostě vtipné milé scénky) a já se až do konce filmu ani nad jednou neusmála, natož aby mi u některé z dojemných tekly slzy. Oceňuji, že se režisér nesnažil diváka donutit podpásovkami k tomu, aby prosmrkal všechny zásoby kapesníků, ale opravdu více než tři hvězdy dát nemohu. Hezký, barevný, ale naprosto nezajímavý film. Škoda. ()

misterz

Nádherne emotívne ladený príbeh zo života. O tom, že keď je niekedy reálny svet ťaživý a plný problémov, môže pomôcť výlet do fantázie a rozprávok, zabudnúť tak na všetky starosti sveta a len si jednoducho užívať chvíle radosti a šťastia. Opäť raz jedna z fantastických rolí J. Deppa. ()

ChewieDC

Johnny Depp je opět (jak jinak, že) ve své nejlepší formě. Ztvárňuje spisovatele Barrieho s dětskou hravostí a snadno uvěřitelnou infantilností. Sekundují mu další výrazné osobnosti, zejména je třeba neopomenout zmínit Hoffmana, který si i přes málo prostoru dokáže vydobít velkou pozornost. Samotný film je točen stroze, bez zbytečného předvádění a je to dobře. Skvěle tak vyznění scén zapadá do vyprávěného příběhu a doby, a strohý styl jen zvýrazňuje vynikající herectví a výtečný scénář. Ten nakousává hodně témat a mnohdy je neuzavře, nechávajíc divákovi prostor pro interpretaci (například na první pohled nepochopitelné porozumění manželky Barrieho nad tím, že není její manžel neustále doma a pohybuje se spíš v rodině cizí vdovy). K dokonalosti mu nechybí mnoho. Snad pouze divák, vykovaný epickými biografiemi slavných lidí, bude očekávat bombastičtější scenérie, velkolepější události. O nich ale příběh spisovatele Barrieho není. Je o maličkostech, které dělají ze života právě ono velkolepé. O maličkostech, díky kterým vznikají velká díla. A právě takovým se Finding Neverland dost dobře může stát. 4/5* ()

Aidan

Dospělost, která navždy opustí dobrodružství, fantazii a hru, je nejen otravná a nudná, ale - zajata všednodenností - nedovede ani objevit pravou (to jest zázračnou) stránku skutečnosti. Opravdová dospělost v sobě musí nalézat i opravdové dětství. Hledání země nezemě však vyznívá spíše jako velebení toho, co je v nás "childish" než toho, co je v nás "childlike". Je to chvála snů, které poskytují únik před krutou realitou, je to propagace opia fantazie. Představivost nemá být prostředkem úniku od skutečnosti, nýbrž přívratu k ní. Pán prstenů to dokáže - vyjdeme z kina (vstaneme od knihy) a každý les a každá louka pak v sobě nese něco z kouzla Středozemě - zatímco Finding Neverland nás světu jen uzavírá ve prospěch sebestředných snění ("duchovní nevěra" hlavního hrdiny vlastní manželce je toho ukázkou). ()

k212

A čem to vlastně je??? O tom jak jeden téměř podivínský autor divadelných her využil pro svoji inspiraci jednu tragickou rodinu? Kterak renomovaný autor divadelních her našel svoje múzy? Nebo snad o lásce? Možná o náklonosti? O imaginaci? O tvůrčí krizi? ... Ale proč to vlastně řešit, Země Nezemě je přeci imaginární svět se svéráznými a nadpřirozenými pravidly, Země Nezemě dokáže dojmout, rozjasnit úsměv na tváři, rozbrečet. A má na tom lví podíl výtečná hudba od Jana A.P. Kaczmarka. ()

Legas

Ten dovětek (posledních 5 minut) byl zbytečný, první hodina docela nudná a režisér mi svými imaginárními obrazy ze světa Země Nezemě kazil vlastní fantazii. Přes všechny tyto výhrady jsem byl ale docela spokojen - hlavně s druhou polovinou filmu, kde měla premiéru Barrieho hra. ()

Šakal

V každém z nás je " ukryt " ten malý chlapec. U někoho dříme lehce na povrchu, u někoho hlouběji, ale všichni jsme byli kdysi těmi malými chlapci hrajícími si na indiány. Režisérovi Marcu Forsterovi se toho malého chlapce ( alespoň na dobu 106 minut ) podařilo probudit i ve mně, za což mu vřele děkuji. A je jedno, jestli to bylo prvoplánové a kýženého výsledku docílil především díky EXCELENTNÍMU Johnny Deppovi coby M. Barriemu, či přesvědčivé a chápající Kate Winslet, " dospělé " Radhe Mitchell, dětským hercům ( pro které muselo být samotné natáčení jedno velké dobrodružství ), navozené atmosféře, brilantní Schaeferově kameře, či nádherné hudební složce Jana P. Kaczmarka. Já sám bych řekl, že to bylo kombinací všech těchto výše zmíněných faktorů. Chvíli mi sice trvalo naladit se na patřičnou notu, ale s každou další postupující minutou ( scénou ) jsem snímku " podléhal " více a více a definitivně si mě snímek získal při scéně s pouštěním draka. Nechejte se pozvat do světa dětské fantazie, kde nic není nemožné....... 4+1/2* ()

Webb

Příliš průhledné a obyčejné na to aby to na mě mohlo vůbec nějak zapůsobit. Rozhodně jsem čekal od tohoto snímku daleko více. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly