Energická Helen Harrisová pracuje jako asistentka šéfky modelingové agentury Dominique a žije vysněný život, plný večírků a módních přehlídek. Je úplně jiná než její sestry Jenny a Lindsay. Její život se však dramaticky změní, když Lindsay s manželem zahynou při autonehodě a ona se má stát opatrovnicí jejich dětí, patnáctileté Audrey, desetiletého Henryho a pětileté Sarah. Helen je sice sestřinou volbou překvapena, protože ideální matkou by pro děti byla spíš Jenny, ale je odhodlána její přání splnit. Sežene velký byt a najde pro ně novou školu, vedenou sympatickým pastorem Danem Parkerem. Vrátí se do práce, jenže skloubit profesi s rodinou není vůbec snadné. Když musí děti vzít na módní přehlídku, která jejich vinou skončí průšvihem, a navíc zaviní, že sejde z dohodnutého fotografování modelky Martiny, dostane výpověď. Zatímco hledá novou práci, musí řešit problémy se Sárou, která si neumí zavázat tkaničky, s Henrym, jenž odmítá hrát basketbal, i s Audrey, která se začne scházet s největším darebákem na škole. Zcela vyčerpaná Helen přizná, že na roli matky nestačí, a dovolí Jenny, aby děti vzala k sobě. Vrátí se do práce k Dominique, rychle však zjistí, že už nic není jako dřív. (TV Nova)

ecceHOMMO

Pravdou je že je to len priemerný film.......pretože občas pôsobil ako keby z neho vymačkali všetku šťavu a tudíž nebol šťavnatou dužinou lež iba obyčajnou šupkou......taktiež sa malo viac popracovať na emočnej stránke filmu, pretože tá v niektorých miestach riadne škrípe.......Napriek tomu sa tu našli scény, na ktoré sa je radosť pozerať (napr.: zaväzovanie šnúrok králičou metódou, alebo hrošíkova oslava )......škoda len že ich nebolo viac. ()

Tyny

Nic světoborného, ale přitom celkem příjemná zábava. Pohodový film s vtipnými vsuvkami, proč ne. ()

Hillock

Tak nás tady je více exotů, co se film líbil. Podle mě si zaslouží vyšší hodnocení. Jo a jen tak mimochodem, hraje zde mnoho známých herců. V úvodních titulcích byl uveden mj, Joseph Mazzello, tak jsem si říkal, že bude hrát klasicky malého hodného kluka. Během promítání jsem na to zapomněl a těsně před koncem jsem si uvědomil, že jsem na něho zapomněl a ani jsem ho nepoznal. To jsem samozřejmě nevěděl rok natočení Života s Helenou. V závěrečných titulcích jsem si musel zjistit, koho to vlastně hrál, jinak bych neusnul. Kdyby to někdo nevěděl a zajímá ho to, tak měl mini roli a byl to Peter - ten jednadvacetiletý kořen, co šel na školní ples s patnáctiletou Audrey. Mimochodem, zjistil jsem, že věk některých herců a jejich postav je odlišný, ale to se ve filmovém průmyslu děje poměrně běžně. ()

lennyd

Helen (Kate Hudson) je redaktorkou módního časopisu a svůj volný čas tráví na módních přehlídkách nebo na diskotékách. Její bezstarostný život však naruší autonehoda její sestry, po které zůstanou tři nezaopatřené děti. Ačkoliv je zde ještě další sestra Jenny (Joan Cusack), zasloužilá matka svých dětí, dle přání zesnulé připadnou děti do péče právě Helen. Ta se musí vzdát všech svých snů, a i přes nedůvěru Jenny, si musí k dětem vybudovat vztah, a dokázat (hlavně sama sobě), že na to má. A možná potká i toho pravého muže ? ... Garry Marshall je těžkej romantik (aspoň dle filmů které točí), a Život z Helenou je dalším z nich (a bohužel jedním z těch horších). Sice námět tak hrozně nevypadá, ale když se všechno splácalo do kupy, je z toho dost hloupej film. Hodně tomu napomáhá i Kate Hudson, která ze sebe dělá těžkou blbku, ale takové už jsou role (a co by člověk pro pár doláčů neudělal). Je pravda, že už od prvních minut je jasné jak to všechno skončí, a i když se to Garry Marshall snažil ke konci ještě zkomplikovat, stejně to tak dopadlo. Celkově je to jen slabě podprůměrnej film... ()

BoncheR

Nič špeciálne. Trošku smutný začiatok, nezaujímavé pokračovanie a nudný koniec....proste...dalo by sa čakať viac ale až také hrozné to zas nebolo. /48%/ ()

shantim

Parafrázuji KevSpa: Největším kladem filmu je jednoznačně Kate Hudson, která je neuvěřitelně sexy. 50% hvězdiček ()

Hortenzia

dve hviezdičky za hlavných predstaviteľov (kate hudson je mi z aj mne neznámych príčin velmi sympatická a john corbett odkedy sa ostrihal vyzerá stále viac a viac sexy =) ) ()

sedm.1

Ani moc nevím co na takovýchto filmech okomentovat.Pustit to a buď to s nablblým úsměvem dokoukat až do konce a říct,to byla zase hovadina,nebo to s nablblým úsměvem dokoukat až do konce a říct si,to jsem si ale pohodičkově odpočinul,a nebo varianta třetí,s nablblým úsměvem to v půlce vypnout,protože to je po sté omletá blbůstka.Život s Helenou jsem dokoukal s nablblým úsměvem až do konce a nemyslel jsem si na konci o tom filmů vůbec nic,neboť jsem měl naprosto vypnuto.Jde o velmi,velmi nezáživný a chvílemi hodně nudný a fádní romantickou komedii s prvky dramatu,ale "díky" hercům a to především pak díky naprosto selhávající Kate Hudson nefunguje ani jeden z těchto žánrů.John Corbett sice jako protipól milý je,ale dostal minimum prostoru a ostatní jen přicmrndávaj,tu vtipněji,tu trapněji,ale vůbec né vyrazněji.Nejde zkrátka ani o zábavu,ani o navození romantiky,ani o drama k zamyšlení,jde jen o typickou "hollywoodstory",kde všichni jsou tak skvělý,dobří,rozumní,hodní a krásní,až to dokáže otrávit i toho největšího životního optimistu,zvlášť pak při tom neodvratném slaďoučkém happyendu.Uf :( ()

slovan1

Jaj, to sem si zas dal... Hned ze startu dabing totálně nesedící na pohyby pusy, debilní kamera, scény, trapnost... Později se to dostalo poměrně do slušného prostředku ale tohle prostě nemůže nic zachránit od podprůměru... Takový námět by se určitě dal natočit živěji a lépe než tonhlenctenc film. Jediné pozitivum hot Kate Hudson a Hayden Panettiere, na kterou se asi více teď zaměřím. ()

bari68

Film síce neirituje, nevadí ani dokonca nenudí.No chabý scenár nedokáže tieto aspekty posunúť do vyšších hraníc hodnotenia. ()

dopita

Život s Helenou je z těch filmů, u kterých je po deseti minutách každýmu jasný, jak to dopadne. Takže nezáleží na tom co, ale jak. No a budiž, je to sice umělej a přeslazenej film, ale koukat se na to dá. ()

wosho

Garry Marshall skrátka jiné filmy netočí. Všechny jsou na jedno brďo, stejný humor, stejné postavy, stejné motivace, prostě stačí vidět jeho dva-tři filmy a na zbytek se člověk nemusí koukat. Život s Helenou jde ve stejných šlépějích a naštěstí je řemeslně odveden, což je Garryho specialita. ()

D.i.d.i.

Nuda, žádnej nápad, nic novýho. Většinu filmu jsem byl myšlenkama uplně jinde. Konec sice relativně dojemnej, ale samozřejmě naprosto jasnej už v půlce filmu. A až moc výchovný :D ()

lucijelucije

No je to slabší kousek, to uznávám, v podstatě bez nějakého děje, který bys vás alespoň trochu pobavil a uspokojil, ale je to nenásilné a K. Hudson mám ráda. =) ()

Marys

Jaj no nerád dávam nízke hodnotenia ale toto bolo naozaj pod úroveň. Tragické zápletky, absolútne nepochopenie vykreslenia vzťahu medzi Helenou a jej najstaršou neterou, nedotiahnuté nikam, hurá úplný znenazdajky happyend no a ešte k tomu aj Paris Hilton. 2* snáď za to, že ma to neotrávilo až tak, aby som od toho odišiel. ()