Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

chelseaman22

Aneb reklama na to, jak se projevuje workoholismus! Walter je žhavým adeptem na zařazení do škatulky "občan s nebezpečnou mírou rizika chudoby" (= či < 60% mediánu průměrných mezd), a přesto si cestuje po světě jako Willy Fogg po neuvážené sázce s nějakým protivou v nóbl klubu "jen pro pány s hůlkou a cibulemi". Walterův neotřelý příběh je doprovozen hipsterskou hudbou a jednou šťavnatou čtyřicítkou, jejíž krystalizující vztah s Mittym film bohudíky nedehonestuje. 90% Celosvětový výdělek k 5. 2. 2014: $173,615,852, což je 1,93 násobek budgetu ()

FilMiki

Kdo nedokáže dočasně ukázat svoji odvahu a jenom o ní sní, jednou to všem ukáže. True story...;) Tenhle film mě bavil svým vtipem, malostí i scénama jak z vysokorozpočtovýho akčního blockbusteru, ze kterých si dělal srandu. Zvlášť scéna Kristen Wig a Major Tom v Grónsku mě dostala, úplně jsem na tuhle skvělou skladbu zapomněla. . ()

Triple H

Klasický feel good movie - outsider sa rozhýbe k životu, zakúsi dobrodružstvo a objaví tak samého seba, získa lásku a vytre kocúra tým skazencom hore. Nič nové, ale vo svojom úmysle privodiť dobrý pocit a pohladiť po duši film funguje na jednotku. Len sa v tom netreba príliš rýpať a brať celú vec ako escapistickú rozprávku pre dospelých. Stiller režíruje prekvapivo istou rukou a veľmi dobre celú vec ustál aj ako herec. Plusové body za občasné osvieženie podareným humorom, z ktorého bol pán režisér cítiť na sto honov. ()

SniperG1

Taky jsem snílek a kdo není, no a zrovna mým velkým snem je se podívat na Island! Takže přestávám se bát, jdu do toho naplno a splním si svůj sen jako nám to po celý film ukazoval Walter! Opravdu příjemný film s příjemnou hudbou, obsazením, vtipem a nádhernými záběry...80% ()

Doudis19

Ohromně příjemný snímek, plný energie a čisté radosti ze sebe sama :-). Navíc prostouplý jednou z nejkrásnějších melodií z prvního alba mistra Davida Bowieho. Nejdospělejší Stillerův herecký projev a zároveň jeho nejlepší režijní počin. ()

Lachtaan

Krásy Islandu z tohoto snímku mi do nynějška nahání mráz po zádech. Platil bych zlatem, abych mohl zažít okamžik, ve kterém se Walter prohání na pennyboardu osamělými silnicemi této ojedinělé krajiny. Dobrodružná podívaná přímo z mého nejvytřibenějšího filmového šálku čaje se povedla téměř na výbornou, minimalistické nedostatky mě kdysi přesvědčily, že mu přeci jen jednu hvězdu uberu. I tak ale klobouk dolů! ()

haushinkaa

Hudebně, vizuálně i myšlenkově nádherný kousek. Film plný nezapomenutelných záběrů a dechberoucích pohledů a dojemných okamžiků a úchvatných myšlenek a... Spousty dalších hezkých věcí, které zahřejí u srdce a ve snílcích uvězněných v nudných a prázdných životech probudí neskutečnou touhu zažít všechna dobrodružství a vidět všechny krásy, co se jim honí hlavou. Celým filmem prostupuje radost z bytí a žití a z krás světa a nenápadně navádí, ať už se lidé dají konečně dohromady a začnou prožívat své sny. Absolutně čistý, nepatetický, lidský zážitek, pro mě jeden z filmů roku. A navíc s geniálním soundtrackem. Scéna se Seanem Pennem v horách naprosto úchvatná! Dát do jednoho filmu Arcade Fire, Island, Space Oddity a Himaláje byl mistrovský tah. Je mi z toho dobře a posílám Walterovi smajlíka :-) ()

kristianzen

Od tohoto filmu jsem podle traileru a plakátů očekával mnoho. A hodnocení na CSFD říkalo, jak to bude skvělé, opravdu se to povedlo! Však poněkolikáté v krátké době bylo zdejší hodnocení a kvalita filmu v naprostém kontrastu. Kdyby někdo točil můj výraz při sledování tohoto filmu, to by byla panečku komedie. Toto bylo pro mě nevtipné utrpení. Bohužel kdo má peníze a jméno, může si dovolit točit co chce. Nehledě na kvalitu scénáře, režiséra a celkově jejich umu filmového řemesla. Žádné vyprávění obrazem, žádná gradace příběhu. Dlouhé dialogy, stejné tempo a občas hezké obrázky. Sice to je zajímavé, konec má výborný nápad, to je ale hodně málo, když se na to nedá koukat a kamarádka s kterou jsem v kině byl, usnula. Jsem zvědav na verzi z roku 1947, kterou se tento film inspiroval. Počítám že to bude mnohem lepší. ()

Qitek

Jak napsal the Saint... Pohlazení po duši. Ben Stiller skóruje jako režisér i jako herec. neskutečně pozitivní záležitost, která už teď i na podesáté bude chutnat stejně. Film, který bych předepisoval jako lék na chmury. ()

skrblik007

Možná se z něj stane kultovní dílo navždy zapsané v paměti filmových fanoušků, možná časem upadne v zapomnění. Jedno je ale jisté - The Secret Life of Walter Mitty je krásný film. Čiší z něj upřímná láska k filmu a radost tvůrců. Takhle svěží, nápaditý, uvolněný a pohodový film bych od Bena Stillera nikdy v životě nečekal. Leč stalo se a já seděl v kině s úsměvem na tváři a užíval si tenhle nevšední zážitek. ()

Tosi

Asi už stárnu, ale že Ben Stiller dostane moje oči, uši a srdce do nejpříjemnější nálady za poslední období, to jsem vskutku nečekal...Musím připustit, že má ten kluk ušatá určitě větší představivost než já, což mě samozřejmě štve, ale trmácet se po všech čertech kvůli jednomu ztracenému negativu vážně nemusím...co mu ale závidím, byl ten fotbálek na zasněžených afghánských vrcholcích se Seanem Pennem - kopačky házím do kufru, letím za nima a když se nevejdu do sestavy, tak jim budu klidně otvírat limonády na lavičce... Milé, vtipné, nedebilní, vizuálně úchvatné, s dokonalou hudbou...prostě Ben Stiller jak ho ještě neznám. ()

ivan_drago

Průměrný romantický film o idiotovi, který se neuměl vyjádřit... opepřený o jeho snové záseky, ve kterých účinkuje v hlavní roli... Právě to film posouvá o hvězdu výše a dále... Jednotvárnost a uťápnutost života našeho hlavního hrdiny, zde kontrastuje s jeho sny, potažmo s tím sháněním snímku 25... Výborní vousáči, co přebírají časopis Life, škoda, že ze sebe nechají na konci udělat idioty... Atmosféra filmu je tak nějak volně plynoucí a nakažlivě pohodová... ()

Mrkvič

Jako někdo, kdo je stejně "postižen" jako hlavní hrdina (např. nehoda na kole se mi stala skoro stejná), jsem byl filmem moc potěšen. Příběh je sice prostý a tu babu měl v kapse dřív než s ní promluvil, ale film toho nabízel mnohem víc. Asi nejvíc mě dostala příroda a všechny ty lokace. To byla fakt nádhera. Potom hodně dobré písničky, i když byl film občas spíš videoklipem. No a jako třešnička na dortu bylo pár hodně vtipných scén (hlavně s delfínem to byla prdel). ()

kinghome

To co Ben Stiller vytvořil je naprosto úžasný. Znám ho jen z primitivních komedií a jeho největší režijní dílo je Tropická bouře a Zoolander. Nic ale vůbec nic jsem od toho nečekal (kdo by taky čekal) a najednou jakoby Benovi přeskočilo a natočil tu nejúžasnější dobrodružnou komedii o věčném snílkovi, který se dostane na místa, o kterých by ani nesnil. Když si to vezmu, tak příběh není nějaký extra dobrý a zápletka s fotkou je při nejmenším nepravděpodobná, ale způsob jakým je celý film vyprávěn je natolik fascinující, že tohle hned přehlédnete a kocháte se úžasnou krajinou a precizně udělanými efekty. Příběh je sice na první pohled primitivní, ale na konci je úžasné propojení (peněženka, obal časopisu), které když jsem viděl, tak jsem jen čuměl s otevřenou pusou a nevěřil svým očím, na jaké úžasné dílo jsem to narazil. Tohle je prostě nádhera, kterou by měl každý vidět, obrovská poklona Benu Stillerovi, který natočil svoje životní dílo. ()

Jizni Tlapa

Waltera musíte vidět ze dvou důvodů. Tím prvním je naprosto nádherná scenérie jednotlivě, střídajících se lokalit. Tím druhým pak úplně nová-nově objevená poloha Bena Stillera, který nikdy nepatřil k mým hlavním oblíbencům. Pakliže však bude pokračovat, v byť jen podobné tvorbě, brzy se jím stane... Walter Mitty a jeho snílkův život je přesně tím filmem, po jehož shlédnutí se budete jen potutelně usmívat a na otázku co se s vámi děje odpovíte jen .."podívej se na WM a jeho tajný život a pochopíš.."... velmi příjemné pokoukání...90 % ()

viperDavid

No teda, ten malej hajzlík s křivím úsměvem na mě udělal dojem. Nikdy jsem Stillera neměl moc v lásce, už to jméno, chápeš...Bene Beníčku k noze, ale tady najednou tak nějak dospěl a z chlapeckého podivína se stal muž. Herecky rozuměj. 5* ()

Mirokukii

Takový ten film u něhož po deseti minutách víte, jak dopadne, což přece nemusí být vůbec na škodu. Velmi příjemná, zábavná výpravička. Výborná kamera, soundtrack a skateboard, dělají z filmu nenudící záležitost, snažící se vnést do diváka trochu toho odhodlání, optimismu a života, pokud jej postrádá. A fotečka na závěr-parádní. ()

PF 2014

PF 2014