Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

TheBalrog

co vám z tohodle filmu utkví v paměti ? Hudba, jizva na krku Brada Pitta, Christoph Waltz, jak Donnie šmelcuje němčourovi hlavu basseballkou, rozdíl mezi tím jak Angličan a Němec ukazí číslovku tři, to jakej je Hugo Stigliz chladnej a nekompromisní zabiják, umělecká díla která vyrývá Aldo Rain do čel Němcům a samozřejmě skvělá režie Quentina Tarantina. Film má jen jednu vadu na kráse, a to že je rozdělen do kapitol. Ano patří to sem, ale Tarantino si to mohl klidně odpustit. A to že tu lidí píší, že je to originální !!?? To bych neřekl, je jeden mnohem slavnější film rozdělený na kapitoly, a tam bych řekl, že Tarantino čerpal inspiraci. Je jím Podraz ( 1973 ). ()

chelseaman22

Příliš prosté, příliš dobré. Tarantino nám opět nabízí pohled do duše amerického občana. Jeden se ohání pálkou, druhý si rád hraje s nožem a třetí rád típá cíga do štrúdlu se šlehačkou. No jo no, Waltz je ten naprosto nejlepší pohlavár SS, co kdy vkročil na filmová plátna. Mélanie je úžasná - téměř totožná s rolí v Náhradnících (až na to, že tam se neřešil odstín její krve). 92% ()

Libuška

Čekala jsem film Dobrodružný / Válečný / Drama, takže mě hrozně překvapilo, že pro mě je to skvělá komedie. Brad byl naprosto úžasnej! ()

tatanapope

Film o smyšlené skupině, která likvidovala německé vojáky a židovce, co utekla jisté smrti s šikovnou zápletkou. Je to lehce dramatické, lehce vtipné a celé tak trochu nad věcí. Nemůžu říct, že by mě to nějak zásadně oslnilo, ale v podstaě není na co si stěžovat. Viděno v rámci Výzva 2015 od MikeCool. ()

filmmovier

Společně s Pulp Fiction jsou Pancharti nejlepší film Quentina Tarantina, opět v jeho nejlepším stylu. Nechybí vypravěč, luxusní hudba, opět prvotřídní černý humor a každý mluví svým jazykem, což je rozhodně chvályhodné, poslouchání němčiny, francouzštiny a dalších jazyků mě fakt nadchlo. Je to dlouhé, ale ani tentokrát s tím nemám sebemenší problém. Scénář je geniální, každý neskutečně dlouhý dialog je naprosto špičkově skvostný a je lahůdka to všechni poslouchat a sledovat. Herci geniální - nejen Fassbender a Brad, ale zejména fantastický Christoph Waltz jako Hans Landa, nejlepší nácek filmového plátna, v té roli byl fakt absolutně famózní. Dějové zvraty jsou špičkové, humor naprosto prvotřídní, všechno dokonale funguje, prostě mistrovské dílo. Jasná stovka. ()

UhLee

(9/10). Tak konečně Židé dostali co si zaslouží. Pravou a nefalšovanou pomstu. A že to bylo se vší parádou. Dle mého jde o druhý nejlepší film Quentina. Naprosto geniální je zde Landa v podání Christopha Waltze. Ta jeho mimika a smích... O parník nejlepší postava snímku. Za ním je v těsném závěsu Bradův Aldo, který nás naučil jak se správně vyslovuje jeho jméno italsky. Je to historicky nepřesné, je to krvavé a je to plné skvělý postav s ještě lepšími dialogy. Je to prostě Tarantino a já tenhle film žeru. ()

Motinski

Typický Tarantino, vo všetkom od začiatku do konca. Čierny humor, zároveň aj citeľná vážnosť, surovosť, originálne postavy, to všetko tu nájdete. Dejovým zasadením diametrálne odlišné od všetkého čo natočil predtým, ale obrazovo a nasnímaním jednotlivých scén asi mne najviac sediace. Proste chuťovka. Príbeh sa mi trochu vliekol (U Tarantina nič nové, no teraz mi to výnimočne vadilo) a niekedy sa kecá až moc. Waltz zaslúžený Oskar, najviac ma však rozsekal Brad Pitt. Škoda že film nebol o niečo kratši, s plným hodnotením by som potom neváhal. ()

DaUr

Očekávání bylo velké, byť silnější byl strach ze zklamání. Ale už od první scény, kdy na vás vyrukují hned dvě z nejsilnějších stránek filmu (hudba a Christoph Waltz) strach zmizel a já se pustil (s chutí) do prohlídky Tarantinovi bábovičky, kterou uplácával přes deset let do finální, hanebně brilantní podoby. Od již zmíněné hudby, skvělých herců (krom Waltze nejvíce perlili Pitt a Schweiger - a ani Roth nebyl úplně špatný) až po téměř geniálně napsaný scénář na mě plátno kina řvalo, že Tarantino má stále plný zásobník, o čemž jsem po Autě zabiják nepatrně pochyboval. ()

Honzíno

Tarantino dovedl svůj vlastní žánr, který už skoro dvě desetiletí buduje, k dokonalosti. V Inglourious Basterds zkouší, kam až může zajít a v tom je jeho největší síla. Dělá si, co chce, předvádí karikaturu prostředí i průběhu světové války, tak aby nejvíc pobavil - sebe i diváka. Dost špatně se mi hledají slabší momenty (možná začátky třetí čtvrté kapitoly), ale ty silné se nabízí velice snadno. Dokonale westernově vyšponovaná první kapitola, která naprosto geniálně Leoneovsky dospěje k závratnému finále, celá druhá kapitola (nejvíce Tarantinovská - sebeukájecí), opět neskutečně vygradovaná scéna končící přestřelkou a vyjadnáváním ve sklepní krčmě, poslední sekvence v lese. Ale krom toho že Tarantino umí scény, co jednoduše mají koule (jinak se to napsat nedá), napsal též v podstatě perfektní komedii. Basterds jsou napínaví, ulítlí, občas naturalističtí, gradovaní, osobití, nehorázně zvrhlí ale hlavně ultra ZÁBAVNÍ!! Brad Pitt je borec. Všichni herci se povedli - Schweiger(pro něj by se hodilo o pár minut navíc), Waltz, Laurent + diskutabilní Eli Roth, jenže u Pitta .. to jsem si užíval každičkou jeho grimasu, jeho každičký žblept na plátně. Už hodně dlouho mě takhle nepobavil 150ti minutový snímek.__Podruhé snad ještě lepší než poprvé. Věděl jsem kdy, co, kde a jak si užívat. Perfektní první kapitola, ultramasakroidní scéna v hospodském sklepení, slastný hudební doprovod, vypečený scénář. Tarantino má rozhodně svůj kumšt, styl, pojetí, výraz. V tomhle směru bych rád vyjádřil názor, že dvou až tří hvězdičková (rozuměj průměrná) hodnocení jsou z mého pohledu pokrytecká (buď se mi tohle fakt líbí, nebo je to pro mě hovadina), ale nechci nikomu vyvracet jeho pevný názor. Tarantino jednoduše nechává herce na své pečlivě vybudované základně vykonávat to nejlepší, co umí. Herci pancharty povyšují na lepší úroveň, film excelentně táhnou (ne že by tak výraznou pomoc potřeboval), Waltz je fenomenální... Jenže jedno jméno vykukuje nad druhé. Kdo viděl důležité snímky z hlediska Pittova výrazových prostředků (Klub Rváčů, Ben Button, Parťáci), ví, že tenhle borec umí. Spousty lidí se nechává slyšet, že Brada Pitta zbožňují hlavně ženy. Z tohoto hlediska jsem jednoznačně příslušníkem ženského pokolení. Žeru ho. Každou jeho grimasu. Prosím, co nejdříve další novou 'Tarantinovku', nebo potřetí Basterdy! ()

Estrecha

Jeden z nelepších kousků Quentina Tarantina. Nezapomenutelný výkon Brada Pitta. A hlavně VIP vstupenka na libový velkofilm Pýcha národa! Ta je možná ještě lepší jak samotní Pancharti:D ()

Wall-E

Vynikající. Mistr Tarantino se mi opět dalším filmem vryl nesmazatelně do paměti. Nikdy jsem se tak nezasmál u filmu zasazeného do druhé světové, který je zároveň tak drsný a dramatický. Herecké obsazení nemá chybu. Zvlášt Brad Pitt, Christoph Waltz a Diane Kruger odvedli perfektní výkon. Skvěle promyšlené dlouhé dialogy, ve kterých si Tarantino přímo libuje, jsem hltal od prvního slova. Nemohu jinak než pěti hvězdičkami, protože mi těch 150 minut uteklo fakt rychle. 100% ()

*Barča*

Všeobecně miluji Tarantinovi filmy, takže když jsem se poprvé doslechla a přečetla si článek o hanebných panchartech, netrpělivě jsem jen čekala až se dostane k nám do kin a uvidím zase jeho úžasnou filmařskou jízdu. Díkybohu nezklamal a potěšil daleko více.Ať už skalpování nácků či roztřílení Hitlera.Byla to prostě jízda, kterou mi umí naservírovat pouze on. Jedinou výtku bych osobně měla k promě až moc dlouhém a né moc zábavném začátku.Ale pak se film neúprostně řítil ke konci takovým stylem že se zastavil až u titulků. Tento zažitek jsem si musela v kině vychutnat ještě druhý den, a pak za týden znova. =) Tarantino prostě nezklamal, aspoň mě určitě ne.... ()

Avathar

"And I WANT my scalps!" FUCK YES!!! "Nářez" ako prasa! Ak by som mal tento film v krátkosti zhrnúť do pocitov, tak by som použil slovo "potešenie." Číre potešenie. Tarantino ma dostal na všetkých frontoch. Po miernom sklamaní z DEATH PROOF - čo síce nebola, ako by povedal Hans Landa "až tak zlá" filmárčina, ale predsa len sa jednalo o mierne rozčarovanie hlavne vo vzťahu k očakávaniam - sú INGLOURIOUS BASTERDS tým pravým stejkom pre moje filmové chuťové poháriky____Poviem úprimne, na film som sa síce tešil, ale do sály vstupoval viac-menej s neutrálnymi očakávaniami. Ale už počas geniálnej prvej kapitoly ma film úplne vtiahol a nepustil až do záverečných titulkov____Scenár je brilantný. Nie je tu síce tak veľa hlášok, ktoré by človek mohol často citovať (ako napr. pri PULP FICTION), ale to nič nemení na to, že dialógy sú v IB napísané čertovsky dobre. Nestrieľa sa v nich prvoplánovými hláškami, skôr na mňa pôsobili veľmi "vyzreto" (vidno, že Quentin na scenári pracoval nie práve krátky čas). Každá dialógová scéna je zrežírovaná s absolútnym majstrovstvom. Snáď len Tarantino dokáže tak napínavo natočiť rozhovor niekoľkých osôb (celá úvodná kapitola, krčma). Všetky tieto scény sú tak skvele vygradované, že som miestami ani nedýchal a len netrpezlivo čakal, čo bude ďalej. Keď sa k tomu pridá vhodná hudba, o skvelý divácky zážitok je postarané. Proste pastva pre oči a uši____Herci. Aj tu budem len chváliť. Veľmi vtipný Pitt (scénka s taliančinou rulez), sympatická Krugerová, chladný Schweiger či nádherná Laurentová. Všetci sa zhostili svojich úloh elegantne a profesionálne. Osobne možno nechápem tú spŕšku kritiky na hlavu Eli Rotha, ktorého výkon je často označovaný za "tragický." Hm, tak neviem, zas toľko priestoru (na to, aby sa dal jeho výkon zvoziť) tam nedostal. Za seba môžem povedať, že mi vôbec nevadil (a to rozhodne nepatrím k jeho fanúšikom) a dobre sa tam hodil. Obsadenie Hitlera a Goebbelsa sa tiež pomerne podarilo. Ale Christoph Waltz! To, čo predvádza by si zaslúžilo samostatnú kapitolu. Viem, že to bude nosenie dreva do lesa, ale jeho výkon bol absolútne famózny! Jeho úlisný esesák Landa si kradne pre seba každú sekundu, kedy sa objaví na plátne a jeho herecký koncert som si vychutnával aj keď sa len napchával štrúdľou so šľahačkou, či chlípal mlieko. Skláňam sa, Christoph a prajem Oscara!____Celkovo sa môžem len podpísať pod vyhlásenie Douglasa - jeden z najopojnejších zážitkov poslednej doby. Nenudil som sa ani sekundu, film som si užíval plnými dúškami, vôbec mi neprišiel zdĺhavý, nevšimol som si žiadne vyložene slabé miesto a po skončení som ho chcel vidieť okamžite znovu. Teším sa na ďalšie zhliadnutia! Tarantino dospel. Brilantná filmárčina. A hoci sa v sále v ktorej som film sledoval neťapkalo, ja osobne som po skončení mal chuť pretlieskať celé záverečné titulky. Bravo. P.S. Záverečná kapitola je totálny dychvyrážajúci orgazmus naprataný emóciami a dala by sa zhrnúť asi nasledovne (pozor, nasleduje čosi ako SPOILER): SWEET FUCKING REVENGE!!! "Say 'Auf Wiedersehen' to your Nazi balls!" () (méně) (více)

Gothar

Cakal som viac, ovela viac. Dostal som akurat skvele herecke vykony(predovsetkym Waltz a Pitt) a par dobrych dialogov. Akcie bolo pomenej, krvi tak akurat, aby som si nemyslel, ze sa pozeram na nejaku uchylnost, proste dotvarala charakter doby. Zaver bol zas trosku logicky nedotiahnuty, ale to mi nevadilo. Horsie je na tom stopaz a myslim si, ze osekanie niektorych dlhsich dialogov a skratenie na 2 hodiny by filmu prospeli. U mna je to tak na rozhrani 3 a 4 hviezdiciek, no priklanam sa k nizsiemu hodnoteniu. Za pozretie to stalo, ale znova si tento film tak skoro nepustim. ()

st.jim

Jak začít......asi něčím kladným. Kvalitní scénář vypilovaný do posledního zářezu. Opravdu propracované dialogy do poslední čárky. Každý herecký výkon v této "Bastardské Hanebnosti" byl na jedničku. Famozní hudební doprovod byl pastvou pro mé uši (Pulp Fiction podruhé). Akční záběry....jednička z hvězdičkou. Quentin se o5 předvedl ve své celé parádě. ()

Sonnik

Once upon a time in Nazi occupied France... Tarantino je zpátky v plné síle, ale pro mě tam něco chybí. Samozřejmě skvěle vypointované dialogy, skvělí Walz (bude nominace na plešouna) s groteskním Pittem (čím starší, tím lepší) a několik scén, které už jsou kultem. Bohužel, ve chvílích kdy není na plátně jeden z dvou výše zmíněných, tak je to docela nuda (kromě King Konga). Samotná kostra je sice originální, ale bohužel mi přijde trochu nekompaktní -> Pancharti jsou vlastně jenom náhodní kolemdoucí okolo situace Landa vs. Shoshanna. Vypadá to kriticky, ale navzdory tomu všemu jsem z kina odešel s pocitem dobře utracených peněz a skvěle pobaven. GoodJob Quentin. "You see, we're in the business of killin' Nazis, and boy, business is boomin'. " PS: Kde Quentin nechal Madsena? ()

adams89

Mordování nácků židovským komandem za 2. světové války, to vše pod taktovkou Tarantina. Uvažte, není to nádherná představa? Je fakt, že po obou Kill Billech a Autu zabijákovi Tarantino nebyl v takové formě jako v dobách Pulp Fiction či Gaunerů. V Parchantech ale opět spatřuju návrat ke kořenům, tedy k jadrným dialogům, geniálnímu třídění děje na samostatné pasáže a prostě té jeho staré dobré zábavě. Ze všech jeho dosud natočených filmů mi nejlépe zde sedlo členění na kapitoly a způsob vyprávění vůbec. Po upoutávkách asi akce každý čekal více, nejinak tomu bylo i u mně, jako mínus to ale v konečném hodnocení vůbec nevidím. Jak už je zvykem, Tarantino se může vždy opřít o kvalitní výkony herců. Vedle Pitta a Schweigera mě hlavně okouzlili slizký záporák Christoph Waltz a rozkošná odbojářka Mélanie Laurent. Snímek u mně gradoval kapitolou Operace Kino, zejména pak Shosanninou přípravou na atentát, za přítomnosti tónů Davida Bowieho a krvavým finále, kde se střílející Eli Roth ukázal jako neskutečný frajer. Podobných skvělých momentů je tu víc než dost, i proto Hanebný parchanty řadím tak vysoko, jako je třeba Pulp Fiction.90% ()

capák

Z tohohle filmu jsem měl před shlédnutím trochu obavy. Přece jenom spojení Tarantino a druhá světová válka mi k sobě moc nejdou. Ten si ale naštěstí s historií příliš hlavu nelámal a válku si zobrazil po svém (její alternativní konec je rozhodně zábavnější, než ten skutečný). Nenatočil válečné či historické drama, jak by možná někdo mohl očekávat, ale typickou tarantinovku z prostředí druhé světové s většinou prvků, které máme u tohoto režiséra rádi - skvělé dialogové výměny (ty jsou tentokrát opravdu skvělé se spoustou hlášek a potřebnou gradací dávající všem scénám tu správnou šťávu), patřičné množství krve u mrtvol, krátké představovačky některých postav, či nadupaný soundtrack. Rockové grify u snímků z tohoto období jsou opravdu nezvyklé, ale jsou velmi osvěžující a víc než cokoli jiného tu dokládají Quentinovu přítomnost. Některé scény se někomu možná mohou zdát na hranici nevkusu a film také vedle pro mě možná trochu překvapivě až moc zábavných míst obsahuje i místa slabší. Ale čert to vem. Tahle podívaná je totiž jako celek zatraceně dobrá. ()

KanjiVital

Quentin je zpátky tak jak ho máme rádi!!! Jsem natolik polichocen, že své pocity z tohoto filmu nedokážu ve formě, který by dával smysl, sepsat. Řeknu to tak, že i když ostatní v kině byli asi EMO členy či jiné dutohlavovské skupiny, já se mohl smíchy posrat. Holt pochopit nadsázku v dnešním světě je asi opravdu těžké. Quentin chtěl natočit film, ve kterém chtěl nácky potrestat za zhovadilosti, které prováděli židům, a to se mu povedlo naprosto královsky. Navíc se mu podařilo vytvořit opravdu dechberoucího záporáka... a pan Landa (Daniel a celý Orlík musí mít radost.-))) se podle mě tak po právu může zařadit mezi největší krysy filmového plátna a zasloužil by si Oscara. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019