forsythia

Tohle bylo hlavně bravurně zahrané. Pointa výborná, ale škoda závěru, mohl být zajímavější a ne tak strááášně kýčovitý. Velmi povedený je pozvolný přechod do okamžiků, kdy děj začne "ujíždět". Teď už jen doplnit mezeru a podívat se na původní Open Your Eyes. Počítám, že srovnání by mohlo být zajímavé. ()

BoXBe

Osmdesátková stylizace se přebíjela chytrými scénami, s výborným dobovým soundtrackem, nadčasovým příběhem co do lásky i věčné volby a notoricky známými herci. Výsledný mix je sice supr film, ale lahodí víc uším a pocitu spřízněnosti s hlavními postavami, než dobrému pocitu, že se to povedlo na jedničku a že by to chtěl člověk vidět znovu, ještě při té délce. Chválím za Cruz, která přímo zosobňuje sen o dokonalé lásce, za skvělého Cruise, za masku i za maskérnu, za písničky, za souznění s tím, že člověk někdy stojí před dost nedobrovolnou volbou ovlivněnou maličkostí a bez vědomí, která volba je správná, se rozhoduje pro svou volbu, protože musí, ne protože chce, nebo protože chce, protože neví, která volba je lepší nebo horší. Vidím poprvé po čtrnácti letech od vzniku a mám pocit, že je film starý třicet let. Asi i to nějak ovlivňuje, proč neskáču nadšením. Zkusím i předlohu, třeba bude přirozenější... ()

Mylouch

Tady už každýmu docvakne, že se sedmi trpaslíkama se nedá bojovat, jste-li při smyslech. Sen se zajímavě mísí se skutečnosti a realita nemá žádné výsadní postavení. Úvod T.Cruiseho i ostatních je také vinou kvality scénáře herecky rozpačitý, což rozptýlí (přesvítí) až přítomnost P.Cruz se skvěle posazenou rolí (podle obalu Freewheelin' Boba Dylana). Velká škoda absence jednotící hudební složky filmu, která tak kromě mála hezkých momentů působí spíše dojmem nahodilého výběru, podporujícího moji lhostejnost k dlouho vyhlíženému závěru filmu - jen aby už konečně nějaký přišel. ()

stOKYi

Má to svoju atmošku (tá maska dodáva postave trochu psycho náboj) a čaro, len OST sa mi trochu nehodil a bolo to občas až príliš pomalé. Raz si budem musieť pozrieť aj španielsky originál. ()

alisa.upir

Nejdřív jsem se moc nadchla, že David našel Sofii. Pak mi ten film úplně přestal dávat smysl, a nakonec jsem ho pochopila... Emoce jak na horské dráze. Když najdete tu pravou osobu, tak to prostě víte. ()

hans500

No, tento film patří mezi ty lepší v kategorii remaků, ovšem o 4 roky staršímu španělskému originálu (Otevři oči) se nevyrovná. Je to remake dost věrný originálu, ale ne každým slovem (jako např. Psycho z roku 1998). Pokud jde o obsazení: pro Cruise je hlavní role typově celkem vhodná, ale Eduardo Noriega byl lepší, v případě Kurta Russela to byla trefa do černého, ten svoji roli zahrál výborně, a Penélope si tu zopakovala stejnou roli jako v originálu, ve kterém ale byla lepší. Na scénáři není co řešit, je téměř stejný. Atmosféra byla také v originálu lepší. Takže v součtu vítězí původní film na plné čáre, ale tento je přesto dost povedený. Kdo neviděl ať si raději sežene nejprve originál. ()

Copacabana

Mám vyslovene slabosť pre tento druh filmov, ktoré diváka vodia prvotriedne za nos, blafujú, skrývajú svoju pravú podstatu až do poslednej minúty, tým pádom celé svoje trvanie zamestnávajú myseľ a vyvolávajú mnohé otázky. Nedokážem im jednoducho odolať, zhypnotizujú ma, fascinujú a cítim z nich veľkú dávku originality. Vanilkové nebo takýmto filmom rozhodne je. Dlho som váhala, či si ho pustím práve kvôli pre mňa nie celkom vysnívanému hereckému obsadeniu, no nakoniec som rada, že ma neobišiel. Vyjadrím sa ešte k hudbe, ktorá mi prišla sama o sebe vybraná kvalitne, no pesničky mi práve nie sedeli k situácii odohrávajúcej sa v príbehu. ()

plechulka

Slyšela jsem o tomhle filmu docela dobré reference z okolí, ale nepřišel mi nijak vyjímečný. Možná částečně i proto, že Cruise mi (kromě světlých vyjímek jako v MINORITY REPORT) nepřijde nijak vyjímečný herec.... ()

viperDavid

Velmi zajimavy a originalni film. Tom Cruise zahral fantasticky sileneho znetvoreneho milionare. Presto je to vse jinak nez se zda 5* ()

kristianzen

Velká inspirace. Film je plný úžasných myšlenek a činů. Je o činech a následcích. Je o snech a lásce. Je o životě a jeho hloubce. O těch nejmenších detailech, které dohromady tvoří celý náš život. MIstrovské dílo. Jak po stránce scénáristické, tak po stránce řemeslné - kamera je naprosto úžasná, práce se svícením - ty nápady! Herecké obsazení - naprosto sedí. Každý odehrál bezchybný výkon. Nejdřív jsem viděl vanilové nebe a teprve potom originální Almodovarův Abre los ojos a musím říct, že remake Vanilla sky vítězí na celé čáře - a není to nejen finančním zázemím, které měl Crowe podstatně vyšší. Hudba perfektně podkresluje a umocňuje emoce. ()

Lachtaan

Milovník netradičních mixů napříč žánry a hlavně tvůrčí snahy lámat divákovu mysl po delší době narazil na přesný prototyp těchto faktorů a mohl se po více jak dvě hodiny kochat výborným filmovým dílem. K tomu to mohl strávit po boku herce, co nikdy nenatočil špatný snímek. Jo, konečně zase naprosto zasloužená pětihvězda! [viděno na SkyShowtime 18.3.2023] ()

danoo

Mal by som povedať, že som bol v mojich očakávaniach dosť skeptický, ale o to viac prekvapený Cameronovým spracovaním, hudbou a hlavne samotným Cruisom, kt. na mňa pôsobil veľmi prirodzene a nesilene. ()

Beky

....film z průměrného mišmaše vytahuje geniálně poskladaná hudba ve filmu, která výrazně posouvá film kupředu.....Crowe složil film z několika žánrů, pořádně to zamotal...........pro mě to ale neuspokojivě rozmotal!!!!!...70%!!!!! ()

venison

Překvapivě zajímavé.. Na tomhle filmu mě nejvíc bavilo, že jsem opravdu nedokázala odhadnout, co se stane v další minutě :-) ()

lennyd

David (Tom Cruise) zdědí po otci obří nakladatelství, což znamená, že je až do konce života za vodou. Večírky, luxusní auta, ženy - to vše je u něj na denním pořádku - až do chvíle, než pozná Sofii (Penelope Cruz). Bláznivě se do ní zamiluje, což se ale nelíbí jeho předchozí přítelkyni, Julii (Cameron Diaz). Ta naláká Davida k sobě do auta, a zamíří vysokou rychlostí přímo z mostu. David ale havárii přežije, sic pošramocen na těle i na duchu. To vše ale znamená, že jej správní rada vyštípe z vedení společnosti, a ani Sofie jej již nechce vidět. Jenže toto nemusí být konec, ale teprve začátek něčeho nového, nepoznaného ... Chce se mi zavolat Hurá - asi napotřetí jsem konečně celý film pochopil (aspoň myslím). Při předchozích shlédnutích jsem vždycky skončil s hlavou jak balón, a s více otázkami než odpověďmi. Nyní jsem si ale dal přepečlivý pozor, abych při filmu nedělal nic jiného než koukal, a konečně mi to všechno docvaklo. A i když se mi líbil film i dříve, nyní se mi líbí dvojnásob - jsem zvědav, jestli nebudu hodnocení snižovat až uvidím Amenábarův originál, ale zatím takto. Hlavně by mne ale zajímalo, jak filmaři točili úvodní scénu - pochybuji, že kvůli natáčení uzavřeli jednu z nejrušnějších NewYorských ulic.... ()

Pavlínka9

Pamatuji si, že jsem prvně viděla "Otevři oči" a to se mi moc líbilo. Líbilo se mi vlastně víc než následně Vanilkové nebe. Nemám ráda Toma Cruise, tudíž on pro mě nebyl "tahák" na tento film. Byla to určitá mystičnost, která u tohoto filmu je a přesto, že má začátek filmu takový pomalý rozjezd - na jeho konci jen sedíte a čučíte s hloupým výrazem a rekapitulujete si co jste to viděli a co je tedy reálné a co ne... ()