OHI

Chaos, chaos, chaos.... Úcta hlavním představitelům, kteří se v tomhle zmatku neztratili. Konec sice jakž takž všechno vysvětlí, ale zápletka je příliš komplikovaná a neuvěřitelná. ()

Tomesh

Hele, jestli jsem to dobře pochopil, vono je to asi takhle. Člověk na něčem staví půl filmu, pak mu to šmahem jedním zvratem zkomplikujou. Dobře, pokračujem tedy a sledujem vývoj rozhovoru psychiatra a pacienta. Ovšem přichází další změna plánů. Inu, člověk míňí, Cameron Crowe mění! Takže vůbec netušíte, čemu máte věřit, tak aspoň střídavě čumíte na blondýnku nebo brunetku a k tomu posloucháte kvalitní hudbici a jste celkem spokojení. Následuje další série zvratů a člověk pak už jenom odevzdaně čeká na závěr, kterej opět zamíchá kartama. Čili, vy nakonec zjistíte, že víte stejný hovno jako na začátku a jdete si do ledničky pro další pivko.. ()

nevermore

Z Vanilla sky cítím nenaplněné představy o filmu. Asi měl být pompézní, nést se v duchu postupného odkrývání a příběh měl gradovat. Akorát se to nějak zvrtlo a nezdařilo. První polovinu filmu jsou nejvýraznější neustálé Cruisovy úsměvy, které mi pak už opravdu lezly na mozek. Druhá půlka byla o něco záživnější než první, ale dialogy jsou přetáhlé a spousta hluchých míst neudrží pozornost. Závěr filmu mě už tak ani nemohl nijak překvapit, snad proto, že překvapující opravdu nebyl. 60% ()

hroubek

Všechno je ze začátku v pořádku úvodní scéna je chytrá a seznamování hrdiny ale pak tam skočí další linie a pak zase zpátky a takhle dokola,že to vytvoří zbytečný chaos ve filmu.Crowe by se podle mě potřeboval víc uklidnit a točit tak aby některé věci davali víc smysl.Třeba taková Cameron Diaz mohla mít ve filmu větší roli abychom mohli lépe pochopit jí a její lásku k hlavnímu hrdinovy.Tom Cruise podal jeden z lepších výkonů své karieri a dokázal,že zvládne zahrát člověka,který se sám sobě hnusí v zrcadle.Jen ten konec byl trochu postavený na hlavu jinak dobrý film. ()

fefee

Celkom fajn film, bol som milo prekvapený. Soundtrack je super a hlavne Chemical Brothers tam nemal chybu. Perfektne sadol. ;) ()

romajz15

Přesně takovéhle filmy mám rád. Příběh je relativně realistický, ale přitom se tam dějí záhadné věci a na konci filmu dostaneme jasnou odpověď a pointu. Herecké výkony byly dobré, ale nejvíce je třeba pochválit skutečně jedinečnou a dokonalou závěrečnou scénu. Tak dobré sladění hereckého výstupu, vizuálních efektů, nádherné hudby a rozuzlení příběhu těžko jinde najdete. ()

Brain-D

Zamiloval jsem se tady do Penélope Cruz. Nemůžu si pomoct, byla tu rozkošná. Ke konci jsem dokonce potřeboval kapesník, což musím uznat, že se tohle dlouho nestalo. Tom tu byl perfektní jako vždy ! Ale abych tu nevyléval jen emoce, tak řeknu i něco objektivně. Film jako by byl nějakou variací Total Recall a Počátku. Oba filmy jsem viděl před tímhle (originály). Takže díky chytání se za nit v počátku jsem měl nějaké zkušenosti, tak to trošku šlo i tady, ale chvílemi jsem měl namále. Nemilé, že jsem se takovému skvostu takovou dobu vyhýbal. ()

JohnSmith

Dal bych i lepší hodnocení nebýt toho hodně divného závěru. Jinak začátek nic extra, ale po nehodě byl Cruise fakt dobrý. ()

cross

Od začátku čekáte, čím vás film překvapí, ale to co se dostaví na konci, je už trochu moc. Nemůžu si pomoct, ale nudil jsem se celý film... ()

Meijin

Zajímavý film, který by stál za dvojí shlednutí. Jsou zde totiž proházeny dějové linie, ale na rozdíl od mnoha filmu, kde si divák jejich prostým shlednutím dokáže vytvořit správnou časovou posloupnost, ve Vanilkovém nebi se ještě navíc prolínají sny a realita. Od počátku tak sice tušíme, že hlavní hrdina má poměrně barvité sny, ale časem začneme dokonce uvažovat, zda netrpí schizofrenií. To zejména tehdy, když se mu během milovaní přitelkyně promění v jeho bývalou ex-přítelkyni a působí tak reálně, že se ji rozhodne "vymazat" vraždou. V tu chvíli jsem byl opravdu napjatý, jak se všechny ty časové kličky a důsledky snění v realitě vysvětlí. Nakonec se ukázalo, že hlavní hrdina vyhledal zhruba uprostřed příběhu jednu šikovnou společnost, která mu do mozku implementovala nekonečný sen se scénářem dle jeho výběru. A jak už to bývá, scénář se vymkl jeho kontrole. ()

Scar

Tento film na mňa pôsobí experimentálnym dojmom. Veľmi zaujímavý príbeh je trochu ťahaný ku dnu rozťahanosťou a akoby narýchlo napísaným záverom, ktorý vysvetľuje viac ako by sa patrilo. Scenár vlastne vôbec nenechá priestor pre diváka a jeho inteligenciu. Tým potláča aj atmosféru, ktorá sa filmom ťahala. Snažil som sa vnímať každé slovo a nedovolil som utiecť žiadnej scéne len preto, aby som mohol na záver prísť na to, čo sa tam vlastne deje, no na konci ma čakala bolestivá facka. ()

Pupidyk

V duchu jsem žasnul nad režisérskou dokonalostí toho Crowea, na kterého se někdy musím pořádně zaměřit (natočil toho málo, a vypadá to dobře), když Cruise běžel se šíleným výrazem prázdným městem i na magii kterou vám film vytvoří na tak neuvěřitelně malém prosotoru jako jsou nepřehledné výjevy Cruise s Cruzovou a Diazovou. Tohle je 12 v mé top 10 ()

R1CH1E

Jelikož jsem neviděl předlohu tohoto filmu a na tento film jsem koukal v mé melancholické náladě, byl jsem z filmu totálně odvařený a unešený. Vím, že ta spousta zvratů asi normálního diváka, který překlikává programy na TV rychlostí blesku brzo od filmu odradí, ale já se do toho filmu zažral a výsledek byl více než uspokojivý. Hluchá místa zde vůbec nebyla, zkouknul jsem kozy Penelope Cruz a dostal jsem 2 hodiny zajímavého filmu, který na konci přeci jen trochu zesere ten konec, který diváka zmate tak, že čeká, kdy už bude konec snu a náš David se opět probudí do reality. 4,5* ()

ghatos

Zhrzená pichna dokáže udělat velké zlo. V druhé polovině je to určitě zajímavější. Některé věci jsou tam nejasné, avšak atmosféra dokáže vtáhnout. 68%. ()

Autogram

Zopakovanie rovnakého príbehu dokonca aj s Penélope v rovnakej postave nevytvorí rovnakú atmosféru filmu. Tá sa v španielskom originále vydarila oveľa lepšie, plusom v tejto americkej prerábke je jedine hudba. Niektoré scény s mixom hudby ako z rozladeného rádia išli dosť pod kožu, hlavne tá dôležitá posteľová, a čo sa pri nej stane je jasné, len do konca poriadne nevieme komu. ()

Jaro.Krafcik

Nudilo, najhorší film Toma Cruisa. Ozaj pre mna jasný prepadák a prvý podpriemer v novom roku. Zaujala iba celkom dobrá maska podobná myersovi. A vyber piesní bol dobre zvládnutý. Ale Cruise mal ozaj len dobre filmy. Do tohto mi jednoducho nesedel a ledva som to dopozeral. 2* ()