Režisér filmů Přízračný svět a Santa je úchyl! tentokrát přináší film o talentovaném mladém malíři Jerome Platzovi (Max Minghella), který utíká ze střední školy, aby studoval na malé umělecké škole na východním pobřeží. Chce si tu splnit své největší přání – stát se největším světovým malířem, podobně jako jeho vzor Picasso. Krásu a preciznost jeho portrétů bohužel na hodinách umění nikdo neocení. Dokonce ani jeho příkré soudy o práci spolužáků a pozdější pokusy vytvořit své vlastní pseudoumění nenajdou obdivovatele. Ale někdo přeci jen Jeromeho obdivuje. Je to dívka jeho snů. Občas stává modelem a je dcerou slavného umělce. Je krásná a chytrá a jmenuje se Audrey (Sophia Myles). Odmítá přetvářku místní umělecké scény a Jeromova upřímnost se jí líbí. Když ale Audrey přesune svou pozornost k pohlednému Jonahovi (Matt Keeslar), vycházející hvězdě umělecké školy, Jeromemu tím láme srdce. V návalu zoufalství vymýšlí riskantní plán, jak se konečně proslavit a získat Audrey zpět. (oficiální text distributora)

dezorz

Od rezisera indie comics filmu ghost world a jemnej uchylarne bad santa som akosi cakal viac, nez len tinedzersky romanticky film s jemnou podotazkou ´co je umenie´. ()

Streeper

Někdy jsem opravdu nechápala, jak se někomu mohlo líbit černo-bílé auto na barevné ploše a říkat tomu umění, ale to bych přešla. Jinak film není špatný, jen tomu chybí ta pravá šťáva, která by to více nakopla a udělala snímek zajímavější. ()

Radiq odpad!

Mám sto chutí dát odpad! A taky že jo. Ne kvůli tomu, že jsem čekal komedii a dostal sem pakárnu, ale kvůli tomu, že to byla nůda! Terry Zwigoff mě svejma prvníma dvěma filmama nadchl, ale tohle si posral. Nejen, že hlavní roli hrál jakejsi umolousanej pakoš kříženej se zlomeným kotníkem bez trochy charismatu, ale to prostředí umělecké školy a všeho okolo bylo tak... tak... prostě tak hrozně zaměřený jenom a jenom na to umění a všechno se kolem toho motalo. A že mám uvěřit tomu, že takovej lůzr může sbalit takovou buchtu? A ta odnož o tom vrahovi to snad ještě zhoršuje... Nezasmál jsem se ni jednou. Nebylo tam nic, co by zaujalo. Zbytečnej film, sorry. ()

nineweh

Spousta skvělých herců, ale příběh byl přitažený za vlasy a nudný zároveň. Oceňuju vtipy o umění, ale jinak mě tenhle film celou dobu svého trvání tak nějak míjel... ()

Jaňo

Art school je "iný" film. Slovo iný, však nemusí znamenať "zlý" ! Asi to aj sám Terry Zwigoff v tomto filme povedal: "Prečo chceš po miliónty raz recyklovať tieto hollywoodske sračky? Chce to niečo nové..." Odhliadnuť od pomiešaného deja, zbytočných postáv a tak trochu iného Johna Malkovicha, bol pre mňa tento film veľmi zaujímaví, s množstvom skrytých rád a ďalšiemu ubezpečeniu sa, že nechápavých ľudí je na svete až priveľa... Odporúčam tým, ktorí chcú ve(vi)dieť , že vedieť niekedy nestačí... ()

TO

Přes mísení nejrůznějších žánrů (komedie, psychologické drama, romance, kriminálka, horor) na mě tento film o studentském životě působil velice uceleně, bohužel i velice standardně a nevýrazně, přesto bych ho s trochou jízlivosti označil za umělecký film, který však na rozdíl od Přízračného světa není ani trochu úchvatný. ()

venison

Příběh plyne jako nějaká hudební partie.. Příběh se pozvolna vlní, potom rozkvétá, stáhne se, odbočí, hledá nová zákoutí, témata a rozvíjí postavy.. Bylo to velmi zvláštní, ale nakonec povedeně vyvážené.. Natočeno zase v jiném duchu.. Hlavní hrdina Max Minghella mi byl nesympatický, ale pro tuto roli se přímo narodil.. Hvězdné ikony John Malkovich, Jim Broadbent a Anjelica Huston film příjemně obohatili.. Studentský film o prazvláštním životě na umělecké fakultě, netradiční lásky, sériový vrah v pozadí, který dodá závěru snímku tu správnou nálož.. Super svým poťapaným způsobem :-) ()

Mishqo

čo sa asi tak dnes považuje za umenie?čo všetko človek musí pre umenie spraviť a čím všetkým si prejsť?čím sa zavďačíte dnešnej úzkoprsej, obmedzenej, jednotvárnej, kapitalstickej spoločnosti? wow...veľmi sa mi to páčilo...vtipné, zábavné, svojím spôsobom depresívne, tak trochu originálne ()

Vironey

Co je umění v uměleckém světě? Jen póza krmená egoismem a megalomanií všech samozvaných "umělců"- ubožáků, kteří svým extrémním intelektualismem už dávno onu Platónovu ideu krásna zašlapali do sraček. Skvělá satira, drama, romance, komedie a thriller. Jako život sám. ()

Soweek

Na filmy Terryho Zwigoffa musíte mít opravdu náladu. Rozhodně toho nenatočil moc, ale můžu s klidným svědomím říct, že tenhle chlápek má svůj styl. Viděl jsem všechny jeho filmy a každý z těch filmů byl pro mě uplně o něčem jiném, než je jeho hlavní dějová linie. Je jen na vás, jestli si z tohoto filmu něco odnesete. ()

cab

Novy film od pro me podivina na reziserske stolicce se venuje zacinajicimu maliri nastupujicimu na umeleckou skolu, jez je plna prapodivne vypadajich ci jednajicich individuii, at uz jsou to ucitele nebo kamaradi studenti. Vseobecne nedoceneni se nevyrovna jednomu pohledu nebo usmevu divky snu kazdeho chlapce. Skoda patetictejsiho zaveru, jinak by to byla originalni hovadinka bez vicemene jakychkoli ambici. 45% ()

Mr.Dick

Vždy se rád podívam na film o umění, ale tady se bohužel moc neumělkovalo. Minghella mě nebavil, a ani Malkovich se svými 30 lety malování trojúhelníků, ani nikdo jinej, tomu příběhu nedal grády. ()

ClimbVibe

Jakobych sledoval 2 filmy, které se na konci spojí do jednoho. Je mi to hodně líto, protože přesně takovýhle film o výtvarné škole by si vystačil i bez krimi zápletky. ()

imados

Úžasná komedie plná neuvěřitelně vtipných hlášek. Malkovich a Buscemi válejí, byť ve vedlejších rolích. ()

LBsmoke

vzhledem k tomu že studuju na umělecké škole..a pominu ty věci co se v tom filmu objevovali jež bych nenazval obraz a že hlavní hrdina je idiot který kreslí sračky.... DĚLÁTE SI ZE MĚ PRDEL? když vidím ty vaše jména a ty hodnocení..co mě nejvíc bolí že lidi/vy povětšinou sdílíte názor režiséra(či scénáristy).. ty narážky ve filmu jsou trefné asi jako házet šipky do terče, který je odraz v zrcadle.. jenom se převrátí čísla, čehož si diváci(rýmuje se s hlupáci) nevšimnou, protože obraz vypadá opravdu skutečně, ale pravý terč nevidí a režisér se nikdy netrefí. ........mrzí mě vaše povětšinová ignorance a názory.. . ()

janeke

- "So how long have you been doin the triangles?" - "A long time... I was one of the first." :) Pekný, bystrý film... a Max Minghella má dokonalú tvár. ()

fifi.m

Určitě to nebyl dokonalý film, ale myslím si, že by si zasloužil vyšší hodnoceni, než tady má. Byla to taková lehká a svěží komedie, nikoliv však americky přiblblá. Zaujal mě hned od prvních minut. Originální námět, prostředí studentů umění a sympatický hlavní hrdina - to jsou pro mě pozitiva toho filmu. ()