Maigret - Season 1 (2016) (série)

Maigret a případ mrtvého muže (S01E02)

(epizoda)
  • Česko Maigret a mrtvý muž (více)
TV spot

Komisař Maigret řeší případ tajemného mrtvého muže. Vyšetřování se protne se sérií brutálních loupežných vražd... Rowan Atkinson, který se celosvětově proslavil jako věčný popleta Mr. Bean, si pro změnu zahrál slavného detektivního vyšetřovatele inspektora Maigreta. V příběhu z Paříže 50. let vyšetřuje vraždu hazardního hráče napojeného na brutální gang z Československa.  Díky Rowanu Atkinsonovi v hlavní roli a řadě výtečných herců v rolích vedlejších je Maigret a případ mrtvého muže detektivkou, kterou musíte vidět. (TV Prima)

muti

Šperky, luxus, drogy, závisla banda z československa, čo zabíja na objednávku za matroš. Avšak prvý prezivsi sa objavuje hneď v úvode. Čo sa vlastne stalo? Kto je mŕtvy muž, ktorého vyhodili z auta? Mafiánske vybavovanie účtov? Ci svedok? A zrazu tehotná Česka na scéne, ale to nie je Nina... ()

harycek

Netušil jsem, že Mr. Bean dokáže tak skvěle zvládnout takovouto roli, ale zvládl to perfektně , je to zkrátka "Pan herec" !!!!! ()

brasek

Rowan Atkinson dozrel vekom na vážne postavy a obnoviť komisára Maigreta v jeho podaní bol dobrý nápad. Problém je však v samom snímku... u mňa silná nuda, žiaľ neviem si pomôcť. ()

Rian_witcher

Příjemné zavanutí nostalgie časů minulých. Uběhlo více jak 10 let od posledního zpracování Maigreta (Bruno Cremer). A Rowan Atkinson se nenechal zastínit ani tímto zpracováním a ani velikánem J. Gabinem, a zahrál si svého vlastního Maigreta. Dokázal, že umí zahrát i vážné role s minimální mimikou, na rozdíl od pitvořícího se Mr. Beana. Skvělá TV tvorba.Oproti minulému případu přidávám * z důvodu, že předchozí případ jsem znal z knížky. Tento jsem nečetl a proto bylo sledování daleko zajímavější. ()

Sharlis

Prvý diel bol rozhodne lepší. Prvý diel bol mysteriózny a do poslednej chvíle sme si neboli istí, že vrah je skutočne vrahom. Celý film sme pátrali s Maigretom a to bavilo. Karty sa ukázali až v samom závere. V tomto druhom diele je to bohužial opačne. Karty sa rozdajú už hneď v úvode a my už len sledujeme Maigreta, ako hrá. A preto z filmu zmizla všetka mystérioznosť i tajomstvo, ktoré vytvárali napatie v prvej časti. Vtipné tiež je, že čechov a slovákov vo filme hrajú maďari a rumuni. ()

Grázl83

Atkinson jako Maigret mě velmi baví, roli šéfinspektora mu věřím. Délka filmu akorát, dobová atmosféra povedená. Kvalitní 4*. ()

PeteBuck

Za mňa dobré. Nie je to Sherlock Holmes, či nejaký Columbo, ale je to taká celkom schopná kriminálka. Maigreta nemám nejako extra v merku, veľmi hmlisto si pamätám, že som od tohto komisára nejaké tie prípady videl, ale to bolo pekne dávno. Musím povedať, že som bol zvedavý, ako sa s tým popasuje Rowan Atkinson a bol som príjemne prekvapený. Dej ušiel, neustále sa niečo dialo, zaujímavý príbeh, natočené dobre. ()

smartynaf

Příjemné. Sice se přiznám že jsem první polovinu filmu čekal kdy Maigret vytáhne medvídka a začne mu příšívat oči, ale to je můj problém. Bylo to fakt příjemné sledovat. ()

FuLister

Pravděpodobně ještě lepší než první díl. Co se musí ocenit je výborná atmosféra Paříže a výkony hlavních postav. Akorát si asi nějak spletli Československo s Ruskem, ale to asi zase tak nevadí. ()

drovi

Bravo Rowan Atkinson. Zahral to skvele a ukazuje, že sa vymanil zo škatuľky do ktorej ho vsunul Mr. Bean. Malo to dynamiku a bolo to napínavé. Čítal som Maigretovky v študentských časoch a tento už druhý diel čo natočili Angláni bol ešte lepší ako prvý. Pokračujte ďalej. ()

bohus75

Tak já nevím. Čekal jsem, že to bude průšvih...nebyl. Je to poctivá a solidní kriminálka jako ze staré školy, Rowan se snaží a vcelku mu to jde. Jenže jeho Maigret je tak trošku vyblitý a nevýrazný. Hraje dobře, ale ne přesně to,co bych čekal. Nerad srovnávám, ale tady se tomu nelze ubránit. Cremer je jiná liga, tady je to o hvězdu dolů... ()

EricNor

Uspokojive pomale s atmosferou. Zadne sbesile strihani a akce. Rezije jako od Hitchcocka. Nemam problem s vaznou roli Mr. Beana, al casto jsem si predstavoval, jak by to hral Gabin. ()