Maigret - Season 2 (2017) (série)

Maigret a noc na křižovatce (S02E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Maigret: Night at the Crossroads (více)

Komisař Maigret několik hodin vyslýchal záhadného Dána jménem Carl Andersen, ale ani navzdory hromadě usvědčujících důkazů se mu z něj nepodařilo vypáčit přiznání. Co dělá mrtvola obchodníka s diamanty v kufru Andersenova auta zaparkovaného u jeho usedlosti na samotě? Buď je nevinný, nebo opravdu dobrý lhář! Co tom může vědět jeho krásná a křehká sestra? A proč se všichni z okolí chovají tak strašně tajuplně? Maigret se rozhodne najít pachatele, ať to stojí, co to stojí… a ve vzrušujícím, napínavém detektivním příběhu se sám ocitá v pokušení. (TV Prima)

rigby

Klasická televizní detektivka ve starém stylu. Rowan Atkinson ve vážné roli je vynikající, opravdu mu to sedne. Ale jinak obdobné filmy nemám rád, nic mi nedávají. ()

Kushina

Opět skvělá detektivka. Naštěstí řekl bych, že o stupeň lepší než ty předešlé. Nebylo zde tolik vražd a přesto zde bylo tolik pachatelů, o kterých jsme téměř do konce filmu nevěděli a dali tomu jiný rozměr. Moc se mi to líbilo. 75% ()

WugWugs

Keď sa dostaví chuť na staromilskú detektívku nesprznenú nejapným vtipkovaním. Nepoznám predlohu, ani originálny seriál, bez porovnania môžem povedať, že Atkinsonov Maigrite sú všetko solídne natočené a zahraté konzervatívne detektívky, ktoré neurazia, no ani neprekvapia - pôsobia ako kvalitnejší seriál s filmovou stopážou. 3.5 ()

stanyko

Stale pozeratelne, no najslabsi Maigret doposial. Zvlast mi tam vadili trhliny ako ked obchodnikova zena si stanovila podmieknu, ze im prezradi vsetko az ked sa pomodli na mieste cinu. V realite by dostala na policajnej stanici riadne do drzky a hned by vsetko vyklopila (taku stupiditu si neviem predstavit ani v dnesnej dobe...). Ale ako pisem, bolo to pozeratelne napriek trhlinam a miestami mimoriadne nudnym pasazam... 2,5 ()

FuLister

Tohle je zatím asi nejzamotanější příběh i s tím, že je zapojen do zločinu i policista. Jinak Maigret jako vždy se svým výrazem "nic mě nepřekvapí" jede na jistotu a je to hodně kvalitní výkon. ()

PeteBuck

Teda tejto časti dám plný počet. Treba povedať, že o dejové zvraty nebola núdza, rovnako tak o mŕtvoly a trochu to už začalo pripomínať nejakú detektívku od Agathy Christie, kde som už len čakal, kedy sa objaví scéna v knižnici, kde Maigret ukáže na viníka a povie J´accuse. Ale nič také, postupne rozplieta celkom zamotanú záhadu a vinníkov je teda požehnane. Zaujímavý koniec, škoda, že nebolo viac častí. Asi najlepšia časť z tejto inkarnácie Maigreta. ()

SimcaJB

Třetí díl Maigreta v anglické produkci je sice o trochu slabší než dva předchozí, ale moje doporučení je stále o tom, že je to stále na velké úrovni, která české (detektivní, doktorské…) seriály kvalitou dost přeskočí.75 % ()

PowPow

Kriminálky, zejména ty moderní, většinou vůbec nesleduju - pro mě je většina z nich, a to i zde vysoce hodnocených, někde na úrovni odpadních telenovel. Ale Maigreta v Aktinsonově podání jsem si po prvních čtyřech filmech velice oblíbil - a to jsem čekal jen velký průser. Stylová atmosférická krimi ze starých časů, na jakou se tuzemští a ani současní zámořští tvůrci nikdy nezmohou. Velkolepá, do detailů propracovaná výprava, stylová hudba, ale i zajímavé zápletky a postavy. V čele toho všeho exceluje Rowan Atkinson, jehož proměna z hloupého ztřeštěného poplety v citlivého melancholického myslitele člověku vyrazí dech. Šťávu filmu dodáva i výborně napsaná postava jeho bystré ženy a dva inspektoři, u kterých bych ale uvítal víc charakteristických rysů, zdají se trochu nijací. Funguje to jak po technické, tak příběhové - zatím nikdy nešlo jen o pouhé vyšetřování, ale následovala další úmrtí, což zvlášť v tomto případě trochu skomírající děj úplně nakoplo. Já jsem spokojený a těším se na další díly. Od teď už pro mě ke jménu Maigret bude nerozlučně patřit nejen stará Paříž, dýmka a Zlatnické nábřeží, ale i mírně vykulený beanovský pohled. ()

Mr.Neutron

Povedené, velmi povedené. Chvílemi budete mít pocit, že sledujete francouzskou detektivku. Temná atmosféra, temný příběh, přestože se jedná o jeden z klasických krimi námětů. Ale protože důvody pro zločin na straně pachatelů nejsou pouze interní, ale též vztahové, je zápletka náležitě spletitá a posouvá film na vyšší úroveň. Rowan exceluje. Bude-li ještě několik dalších dílů, dočkáme se nového, od Beana diametrálně odlišného, alter ega. Poselství: 8/10 automechaniků doporučuje pravidelně přezouvat pneumatiky ... ()

KcarlosK

S každým dílem je to lepší. Nejvíc mě dostal ten vizuál a smysl pro detail. Třeba čajový servis je pořád stejný. To se leckdy rekvizitářům poplete i u jednoho filmu, natož u čtyř. Na konci je z výšky vidět, že seděla i trajektorie střely ze sadu. Neuvěřitelné! ()