Maigret - Season 2 (2017) (série)

Maigret a noc na křižovatce (S02E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Maigret: Night at the Crossroads (více)

Komisař Maigret několik hodin vyslýchal záhadného Dána jménem Carl Andersen, ale ani navzdory hromadě usvědčujících důkazů se mu z něj nepodařilo vypáčit přiznání. Co dělá mrtvola obchodníka s diamanty v kufru Andersenova auta zaparkovaného u jeho usedlosti na samotě? Buď je nevinný, nebo opravdu dobrý lhář! Co tom může vědět jeho krásná a křehká sestra? A proč se všichni z okolí chovají tak strašně tajuplně? Maigret se rozhodne najít pachatele, ať to stojí, co to stojí… a ve vzrušujícím, napínavém detektivním příběhu se sám ocitá v pokušení. (TV Prima)

fragre

Tento díl s R. Atkinsonem jako Maigretem, jehož pojetí této role se mi líbí stále více, byl zatím nejmelancholičtější, dokonce s nádechem beznaděje. Maigret zádumčivější než v předchozích dvou dílech. Navíc, tento příběh jsem dosud neznal, takže mne děj více do sebe vtáhl. A ano, zaujalo mne, že při fotografování zločinců používá pařížská policie československý fotoaparát značky Flexaret. ()

Cheeter

Byla žila jedna vesnička, kde byl každý zkažený. Tedy, téměř každý. A muselo se počkat na Maigreta, aby to vyřešil. Ale teď vážně. Další film ze série dosáhl úrovně předchozích a přinesl další zajímavý případ. Opět musím pochválit Atkinsona za výborný herecký výkon. Jenom je škoda, že nás tvůrci moc neseznamují s Maigretovým soukromím, mohlo by to být zajímavé. ()

pakobylka

Jakoby Rowan Atkinson srostl s komisařem Maigretem, když mu propůjčil svou tvář a na oplátku si beze zbytku osvojil jeho způsoby. Zápletka je stylově přioděna, decentně nalíčena a detailně obeznámena se všemi úskalími své mise ... a jelikož disponuje přirozeným šarmem a nadprůměrným I.Q., nezbývá nic, co bych ještě mohla dodat ... 4,5* ()

vesper001

Hrozně jsem se bála Andersenova oka, resp. že si nestihnu zakrýt oči, až se objeví na plátně a uvidím ho. Brrr! Příběh napínavý a temný od začátku do konce, oběti mi nakonec bylo líto a o paní Maigretovou jsem se místy doopravdy bála. ()

chelseaman22

Prozatím asi nejlepší Maigret. Celému filmu předně znatelně vypomáhá volba lokace, jež je situována na francouzský venkov, kde starousedlíci sedí v křeslech u prašné cesty a popíjí sklenku burgunského. Sir Rowan se překvapivě dobře sžil s rolí francouzského detektiva. A to je na filmu setsakramentsky dobře vidět. 80% ()

LadyPupu

Poté, co Atkinson jako Maigret kladl past a řešil případ mrtvého muže, se nyní ocitl na křižovatce a díkybohu se z ní vydal správným směrem, neboť tento díl je rozhodně lepší, než díl předchozí, má tu správnou starosvětskou atmosféru, nenudí a ani závěrečné rozuzlení není z říše WTF. ()

filmmovier

Další vynikající příspěvek do série Maigretovských filmů. Tvůrci opět předvedli prvotřídní práci a nabídli nám tradičně britsky kvalitní podívanou, kde hraje prim hustá atmosféra, prostředí a herecké výkony (Rowan je pořád lepší a lepší a předvádí fantastickou ukázku dramatického herectví), a vlastně je to asi dost možná i prozatím nejlepší příspěvek do série - scénáři totiž taky není co vytknout - vůbec nic. Detektivka jak má být, v Británii se tohoto francouzského rodáka ujali nadmíru dobře a já se nesmírně těším na další díly a pokud to takhle bude pokračovat dál, Atkinson v té roli snad předčí i Gabina - Cremera překonal už dávno. 90%. ()

Johnny.ARN

Príbehovo asi najlepší Maigret zatiaľ. Kým sa to začne rozuzľovať a kým divák pochopí, sú mu predkladané rôzne iné verzie. Na televíznu detektívku opäť zaujímavé, pútavé a so správnou atmosférou. Silné 3 z 5 ()

Mrkvič

Atkinson si mě ve vážné roli získává víc a víc. Jeho pohledy nevypovídají o ničem a současně divák dostává tušení, že nad něčím Maigret dumá. Zajímavá byla i postava jednookého aristokrata. A z velké části díky charismatu Toma Wlaschiha. Dost odvedl pozornost od všech ostatních postav, které se probraly až v závěru, aby divoce rozkryly do té doby takřka vůbec nerozpletenou hádanku. ()

klúčik

Tento príbeh som čítal veľakrát. Priznávam, že som si to miesto - križovatku - predstavoval trochu inak. No aj tento diel ma nadchol, výborné herecké výkony a výborná atmosféra príbehu. Dávam 85%. ()

Hanys_

Z těhle nových Maigretovek se začíná rodit hodně zajímavá série. I potřetí to britům v poválečné Francii vyšlo, závěr pro mě dost překvapivý. A o to v detektivkách přece jde. ()

F.W.Colqhoun

Vypadáte jako smutný muž. Povězte, proč jste smutný? Postava tiše brilantního, bezvýrazného Julese Amedée Françoise Maigreta představuje přesně to savo, jímž lze z hereckého životopisu vymýt skvrnu tvaru pitvořícího se idiota. Takovou, jíž se Atkinson prokaňkal do srdcí milovníků silvestrovsky krátkometrážní televizní zábavy. Zvlášť když Simenonova předloha nešetří tentokrát nikoho: V jakém vztahu jsou mrtvý Žid, zjizvený Dán, minimalistický Angličan a celá parta Francouzů (alespoň že Češi tentokrát scházejí)? Křižovatky přinášejí do baterie britských zpracování francouzského detektiva noirový případ, temný a nepřehledný jako Evropa. Kam se hrabe Belgičan. ()

Raziel_cz

Oproti Případu mrtvého muže zpátečka ke klasické whodunitce, takže to není tak drsné a emotivní. Tenhle díl je spíš melancholický, Maigret je tu tichý a zadumaný a ostatně má proč – záhada je totiž ze seriálu prozatím nejkomplexnější a klobouk dolů, jestli jste ji rozluštili před policisty. Zeitgeist stále perfektní. Těším se na Vánoce. ()