Maigret - Season 2 (2017) (série)

Maigret a noc na křižovatce (S02E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Maigret: Night at the Crossroads (více)

Komisař Maigret několik hodin vyslýchal záhadného Dána jménem Carl Andersen, ale ani navzdory hromadě usvědčujících důkazů se mu z něj nepodařilo vypáčit přiznání. Co dělá mrtvola obchodníka s diamanty v kufru Andersenova auta zaparkovaného u jeho usedlosti na samotě? Buď je nevinný, nebo opravdu dobrý lhář! Co tom může vědět jeho krásná a křehká sestra? A proč se všichni z okolí chovají tak strašně tajuplně? Maigret se rozhodne najít pachatele, ať to stojí, co to stojí… a ve vzrušujícím, napínavém detektivním příběhu se sám ocitá v pokušení. (TV Prima)

Torgal

Solídna detektívka. Vyšetrovaný prípad, ktorý spočiatku vyzerá byť jasný ako facka, sa ukáže byť riadne zamotaný. Špinu za nechtami má kadekto, vrátane Maigretových (opäť výborný Atkinson) kolegov od polície. To postupné rozmotávanie nitiek ma bavilo, hoci spracovaním je to priemer čo sa nevymyká súčasnému televíznemu štandardu. 7-/10 ()

Franc1s

Detektiv v roli Atkinsona po třetí a opět pohodová dobová detektivka. Jiné prostředí, pěkně zamotaný příběh, super role Mr.Beana a rád zase kouknu příště. Za mě 8/10 ()

cyright

Maigret v podání Atkinsona na mě funguje. Melancholicky působící, věčně zadumaný, ale přitom chladně uvažující detektiv v příběhu, který je vyprávěn pozvolným televizním tempem, a který vám pocitově buď výborně sedne, nebo vás bude nudit. Já se bavil velmi dobře, navíc originální znění povznáší film o úroveň výš a Atkinsonova charismaticky zadumaná a přitom citlivá intonace je jistým způsobem hypnotická. ()

bearmeedek

V prvním filmu této "série" jsem zkritizoval účast Atkinsona v roli Maigreta. Z toho důvodu jsem vynechal druhý film. Tento třetí film byl dost slušný a Atkinson se do své nové role už nějak více vžil. ()

Ivo

Tak na konci jsem sice úplně přesně nevěděl kdo, co a proč, ale bylo potěšení se na tento film dívat. Vymazlený vizuál i atmosféra a překvapivě skvělý (a temný) komisař Beangret ... ()

Acrobat

Kde som bol to neviem, ale som rád že sme sa našli s Maigretom. Doba bola zlá, nevľúdna, plná obmedzení, zásahov bez štipky proporcionality. Úzkostné stavy na posteli, ktorá nezažila vášeň, sa zrazu zadívali do Mr. Beana ? isto ? Isto je to on ? Nevychádza z neho nejaká tá človečina ? Atkinson a tvorcovia dali týmto štyrom detektívnym príbehom neuveriteľný pokoj, dobráctvo, poctivé pozorovanie, rozprávanie a mužský prístup k práci. Nič tu nelieta, nestrieľa, nehýbe sa, neskáče vo väčšej miere než treba. Nepoznám žiadne minulé predlohy, knihy a je mi jedno na základe čoho čo vzniklo. Tak vehementne ľudsky a civilne prebieha dej na plátne, že vy síce odhaľujete páchateľa s ním, ale cítite pokoj, nadšenie. Kulisy sú prvotriedne a ustarostení chlapi priam vynikajúci. NIe je to Millerova križovatka, ale aj tu sa budú diať čudné prečudesné veci, kde aj keď všetko do seba zapadá, smer vetra a dym z kúzelnej fajky ide inam. A spolu aj my, v tak poprepájanom svete, že na to musel prísť len Maigret. A scenárista. Plný ťah na bránu spolu s opojnými pocitmi starožitne nechvejúcou sa kamerou a výsostne istou réžiou. (videné december 2020, CT1 Archív) ()

alldo.raine

Tak nějak průhledné. Scénář dost slabý, nicméně herecky na jedničku. Každý kdo zde má svou roli se jí chopí se ctí a koukáte tak na pocivého Maigreta. A že jsem byl před začátkem velmi skeptický ohledně Beana aka detektiva. ()

Mamlas

Pekelně dlouhá hodina a půl - bez atmosféry, složité jak hebrejská osmisměrka, nudné a unylé ksichty po celou dobu. Můj první a poslední Maigret s R.A., kterého mám jinak na plátně velmi rád. ()

mosem

Prozatím nejlepší z Atkinsonových Maigretů. Příběh je hezky propletený, má napětí a dává šanci divákům odhalit vraha. I když možná o kapánek víc, než by bylo třeba. Atkinson ve své roli roste. Jednu hvězdu ubírám za ne dostatečně využité prostředí exteriérů, spíše mně to připomínalo inscenaci než film. Ale atmosféra doby je zachycena dokonale. A ještě po skončení filmu můžete přemýšlet, jak děj ze závěrečných scén pokračoval. Než si uvědomíte, že je to "jen" film. ()

Jehan

Vždycky mě otravují názory, že roli Maigreta zahrál nejlépe Jean Gabin. Ovšem Rowana Atkinsona bych v ní nečekal ani v nejdivočejších snech. Ačkoliv osobně za nejlepšího Maigreta všech dob považuji Bruno Crémera, smekám před britským pojetím a jsem rád, že to sir Rowan vzal. Tahle epizoda je vzdálena knižní podobě, i tak má vynikající atmosféru, jen Maigret nějak málo pije a kouří. Pro ortodoxní čtenáře Simenona možná důvod ke znepokojení, pro sobotního diváka televise přesto velmi dobrá volba. A pro znalce milý bonus v podobě české dvouoké zrcadlovky Flexaret. ()

Honzulik

Komisař Maigret v podání skvělého Rowana Atkinsona mne mile překvapil. Rowan stále dokazuje, že je famózní nejen v komediích, ale umí také vážné role... "Bravo" ! ()

carl.oesch

Mám rád detektivky tohoto typu, na druhou ani jedno z předchozích Maigretů (francouzských) mně za srdce moc nechytil, takže první skvělé bylo, že Mr. Bean to zahrál skvěle i když jsem pořád čekal, kdy se stane něco komického, na co jsme všichni zvyklí. Je škoda, že jsme viděl snad vše v oblasti komedií a grotesek, co Mistr stvořil, takže jsem si poněkud nedokázal na celých sto procent vychutnat jeho "civilní" projev. Při dalších shlédnutích už to bude lepší, Rowan Atkinson je kupodivu i charakterní herec, ale je to něco podobného, jako když Luděk Sobota zahrál civilní roli v okresním přeboru a všichni byli pryč z toho, že (byť v komediálně laděném) díle hraje normální "civilku". Na druhou stranu Rowan Atkinson je trochu někde jinde....Další co měn fascinovalo byla dokonalost retra a celkového prostředí, skvěle "plynoucí" děj, civilnost policistů a těch lehce přes sedmdesát dávám z prostého důvodu - vlastní detektivní příběh je nějak tak na jednu stranu komplikovaný, i když ne zas tak jako u Poirota a na druhou stranu poněkud těžko uvěřitelný jako klasická kriminálka. Prostě z čistě detektivního hlediska to není ani ryba, ani rak....ale kouká se na to moc pěkně a když to porovnám s našimi domácími veledíly (s výjimkou 1. oddělení - což je trochu jiná liga), musím se poněkud útrpně usmát. ()

BlondJames

Opět lepší trojka,ale čtyři tomu nemůžu dát, to by mě opravdu muselo ohromit, ale je fakt, že tam nakonec byl moment překvapení a chvilka napětí,a to od detektivek samozřejmě očekáváme,proto nechápu komentář*Zíza* protože to je nejspíš typ člověka, který to nedokoukal do konce hahaha, upřímně napětí a absolutní rozuzlení tam je, což je určitě výborné,co se týče přemýšlení.. Každopádně Rowan je úžasný herec, a dle mého tomu dodává absolutní šmrnc.Bavilo mě to. ()