Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

marrjaana

Začátek byl naprosto dokonalý a zaslouží si i 5 hvězdiček, ale si v půlce se to zlomý písně jsou již nudné a nějak mě i přetalo zajmat co se s kým stane a nelogičnost nalepená na nelogičnost a nezajímavý děj tento film pohřbý, ale i v této drůhé půlce je pár dobrých scén, takže po zprůměrování nám vyjde průměrný film, Takže dobrý - za 3. ()

OughJay

Nevěděl jsem jestli dát 5 nebo odpad, tak jsem to vyřešil třema... :D Je to fakt hodne psychopatickej film. Zběsilej... Zajímavej... Nevěděl jsem jestli se smát nebo to brát vážně... :D Velký plus přičítám písničkám, protože ty fakt nemaj chybu, ale nevim nevim jestli se na to někdy podivám ještě jednou :)) ()

KR4T4S

Neuvěřitelný béčkový bizarní sci-fi-parodicko-dekadentní sprask a chumel epizodek slepených k sobě geniálními songy (best jsou Damn It!, Time-Warp a Double feature). Jenže taky to na druhou stranu funguje. Jen ze začátku jsem si všiml několika chyb - mikrofon v záběru, apod. Ale tak nějak mi to k tomu prostě patřilo... Odhodlal jsem se podívat, až když mě inspirovali v Glee. Kdyby ty děcka z Glee udělali remake tak to může být za plno. 70% ()

Germanotta

Veľmi veľmi originálny muzikál svojho času. Ale nebolo by to ono bez Tima Curryho. Susan Sarandon sa mi tam jednoducho nehodila. Najviac som sa smiala, a to boli podľa mňa najsvetlejšie momenty tohto filmu, ked všeci chlapi nevedeli odolať pokušeniu a zarazu boli všetci v podväzkoch a opätkoch. Rada by som si tento muzikál pozrela naživo v divadle. 78%. ()

Babous

Příšerná úchylárna, fakt příšerná. Ale songy celkem ujdou a kontrast přehrávajícího vypravěče s béčkovými kulisami taky vytvoří úsměvy. A nelíbila se mi přílišná muzikálnost v druhé části - barevná světla a umělá mlha. ()

The Viper

Tak tohle mě opravdu minulo pořádným obloukem a měl jsem co dělat abych se nepoblil. Jedna hvězdička za vědomí toho, že si to dotyčné osoby užily. A to bych raději pustil dětem ve školce Srbski film než toto. ()

vitekpe

Ze bych po tomhle nejak zasadne zmenil svuj vztah k muzikalum, to nemuzu rict. Ovsem jakousi vystredni zabavnost a ujetost glam rocku a sedmdesatek to ma... Cili pokud mate chut na pestrobarevny trans muzikal, jdete do toho... Na druhou stranu pro me stale jen muzikal...tanecky, pisnicky, porad dokola. Tim Curry vypada ze si to uzival, jako hlavni transka byl bez debat vybornej. Ovsem moje nejoblibenejsi figura je samozrejme Riff Raff (Richard O'Brien). :D ()

Arkanoid

Zmes paródie hororu a muzikálu znie dobre asi len na papieri. Nebola totiž dostatočne celistvá a zábavná, aj keď trochu drzosti jej uprieť nemožno. ()

Han22

Tak takovou úchylnost jsem už dlouho neviděl. Směs muzikálu, travesty porna, komedie, hororu i sci-fi a hlavně samozřejmě úplně vynikající film, který je hlavně muzikálem a obsahuje pro muzikál to nejdůležitejší a to absolutně skvělý songy. Ale pozadu nezůstávají ani výprava, kostýmy a skvělá kamera. Tim Curry je frajer největší a svoji roli si užívá naplno, potěšil mě Meatloaf v malé roličce, který vypadá prakticky stejně jako o 20 let později ve svém největším hitu a totálně mě dostala mladičká a zatraceně sexy Susan Sarandonová, která pobíhá celý film polonahá. Co dodat? 70. léta byla léta absolutní tvůrčí svobody a vznikaly nejrůznější úlety, které by dnes v žádném studiu neprošly a tenhle úlet fakt stál za to. EDIT 2023: Po pár psychedelických šílenostech ze 70. let jsem si byl na 100% jistý, že tohle se mi už nebude líbit a budu ubírat hvězdičky. Ale málo platný, je to prostě úžasný film. Do posledního detailu vyladěná dekadentně-perverzní záležitost, kde nemá smysl cokoliv vyzdvihovat, protože bych se opakoval. Snad jen po tuně nasledovaných oldies hororů ještě víc oceňuji tu geniální parafrázi Universal/Hammer  Frankensteina a vypravěče ala Twilight Zone. A naprosto nejdokonalejší drag queen ever v podání Tima Curryho. Tohle byl prostě debut z říše snů, který se povede málokterému herci. Zasloužených 5*. ()

bari68

Netradičný snímok, na ktorom mi vadila hlavne vizuálna stránka filmu,resp.tie transexuálne orgie ,pri ktorých som sa mierne zaškliebil z dôsledku humoru max.raz-dvakrát .Jedinou zbraňou bola hudobná stránka, ktorá sa ale Pomáde a iným rock-and rollovým muzikálom nemohla zrovnávať.Avšak The Rocky Horror Picture Show je priamou ukážkou toho, čo robí z filmu kult. ()

vaja

Úlet, bizarnost, kalhotky, transvestismus, fetišismus a další úchylky - slova, která nejvíc charakterizují tento netradiční muzikál. Glam rock ve své nejdekadentnější podobě. Nezapomenutelná role pro Tima Curryho aneb My tančíme, vy tančíte. Strhne vás to, pokud se necháte... ()

Pavlík

28. 11. 2010 (327.); 35 let po vzniku vidím i film, znal jsem jenom od Tima velmi známou píseň, ale neslyšel jsem ji, budu potom pátrat proč jsem ji neslyšel ()

ElizabethBay

Ze začátku jsem jen udiveně zírala, rozjezd nebyl nic moc, ale jak se objevil Tim Curry, tak kvalita stoupala. Druhá půlka převážila tu první. Směsice scén se propracovávala k bizardnímu vyvrcholení. Opravdu chápu, že se jedná o kult a taky chápu, že film nenajde zalíbení u zrovna široké veřejnosti. ()

BlackTom

Ty vado, čo to bolo? Nech je ako chce, chápem všetky druhy hodnotenia, sám som sa nevedel dobre rozhodnúť. Je to však taká sympatická vtákovina a songy sú tak chytľavé a Tim Curry tak na zožratie prihriaty, že inak jednoducho nemôžem. Muzikály dvakrát nemusím, pri tejto šialenosti však ešte určite párkrát spravím výnimku. Doporučujem každému. ()

klukluka

Umím si představit, že to bylo v době vzniku hodně cool, byť měl v té době film coby médium už ledacos za sebou. Dnes už před tím nikdo, předpokládám, oči zavírat nebude. Muzika musela být světová, ani po 40 letech mi nevadila, některé songy se mi vysloveně líbily - a to je vážně co říct. Je to nekomformní, po všech stránkách odvážný film - to nepopírám a oceňuji. Jsem rád, že jsem si jím doplnil vzdělání, pocit nadšení se u mě ale nedostavil. ()

Zagros odpad!

Rocky Horror Picture Show se tedy záhy po uvedení hitem rozhodně nestal. Naopak nejprve u diváků propadl. Prorazil až poté, co byl promítán jako podivný parodicko-hororový počin při půlnočních představeních. Tu kultovnost nechápu, ale nemusím pochopit na světě všechno. Už před puštěním jsem se obával, že to nebude pro mě a mé obavy se potvrdily. Jako parodie na horory a muzikály, což samo o sobě nejde dohromady, to nemohlo mít horší výchozí pozici. Bohužel film na mě nefunguje ani v jedné ze svých rovin. Možná to byla velká zábava pro herce při natáčení, pokud je bavilo se oblékat do podvazků a nesmyslně křepčit. Tu zábavu ale na plátno přenést nedokázali. Odkazy na mnoho filmů odmítám počítat a samotný jejich vysoký počet rozhodně na dobrý film nestačí. Bylo to poprvé po mnoha letech, kdy jsem části filmu (taneční a pěvecká čísla) přeskakoval a poprvé od roku 2018 dávám odpad. ()

BoredKid

Jedna za kulisy a jedna za Tima Curryho. Ničím iným som bohužial tento kult nepoňal. Možno keby to nebol muzikál... ()

Hopper

Neuveriteľná uletenosť, na ktorej sa pokaždé skvele bavím a že som ju videl už x-krát. Super hudba a najmä Tim Curry ako Dr. Frank´n´Furter tu je k zožraniu, aj keď aj Sarandon a zvyšok ansámblu excelujú. Ale tá hudba... Let´s do the time warp again !! ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf